Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
meXy

Klub użytkowników GARMIN

Recommended Posts

12 godzin temu, Lestaf napisał(-a):

Przejrzałam ten temat z góry do dołu i zauważyłem, że praktycznie wszyscy kupują te zegarki w kolorze czarnym, a już absolutnie nikt nie pokusił się na opcję kolorystyczną, która mnie interesuje, czyli jasny brąz. Widziałem Instincta 2 w tym kolorze i moim zdaniem wygląda o niebo lepiej niż czarny. Tylko mi się podoba? emoji848.png

Wstawiam zdjęcie poglądowe (z internetu), żeby przybliżyć o jaką wersję mi chodzi. 

Beżowy bardzo fajny. Mnie kusił kiedyś żółty, ale stwierdziłem, że do gajera będzie słabo pasował ;) Większość z nas pewnie kupiła te zegarki z jakiegoś Amazona, gdzie po prostu wersje czarne były znacznie tańsze od np. beżowych.

11 godzin temu, Kurtzman napisał(-a):

Moja wersja Garmina to Black Edition i chyba w innym kolorze nie występuje więc jakby nie miałem wyboru

Trudno żeby wersja Black Edition była w innym kolorze niż czarny ;)

Edited by clusca

A jak ocenilibyście dokładność odczytów (krokomierz, sen, aktywności)? Porównywał ktoś z Was odczyty na przykład z Apple Watchem?

A ja chciałbym ostrzec kolegów którzy dopiero mają zamiar kupić garmina.
Ja swojego kupiłem jakoś w maju, czyli minęło jakieś 3 miesiące. W tym czasie na ręce zegarek inny niż garmin wylądował dwa razy... dziś będzie trzeci raz :)
Uważajcie koledzy bo możecie dojść do wniosku tak jak ja, że reszta zegarków do niczego nie jest potrzebna :)

…możecie dojść do wniosku tak jak ja, że reszta zegarków do niczego nie jest potrzebna default_smile.png

No i tu się mylisz, bo idąc Twoim tokiem myślenia, zaczęlibyśmy tak jak clusca bać się kupować żółtego Garmina, bo nie będzie pasować do garnituru Po to ma się kilka zegarków, żeby zmieniać je w zależności od okazji. Przecież nie pójdziesz do pracy w szlafroku, choćby nie wiem jaki był wygodny

No i tu się mylisz, bo idąc Twoim tokiem myślenia, zaczęlibyśmy tak jak clusca bać się kupować żółtego Garmina, bo nie będzie pasować do garnituru Po to ma się kilka zegarków, żeby zmieniać je w zależności od okazji. Przecież nie pójdziesz do pracy w szlafroku, choćby nie wiem jaki był wygodny

No i tu się mylisz, do pracy idę w piżamie, szlafroku czy też dresie. Zależy w jakim stroju zastanie mnie godzina 8.00 default_wink.png

No chyba, że mam spotkanie gdzie muszę kamerę włączyć, to wtedy koszule jakąś wkładam, a dół jest nieważny, bo i tak go nie widać :)
Jakby mi się żółty podobał to bym go po prostu kupił, a do garnituru bym nic nie założył, szczerze to nawet nie wiem w której szafie go mam default_smile.png

Ja mam już po dziurki w nosie czarnych zegarków, mocno mi się przejadły, więc żółty wydaje się być spoko opcją. W razie czego kupię też żółty garnitur

Tak jest. Trzeba kupować to co się podoba, a nie to co inni mówią, że pasuje bądź nie.
Żółty jest fajny, dawno dawno temu miałem żółte casio. Niestety miało te wadę, że łatwo łapało kurz i w krótkim czasie żółty stracił swój blask.

A czy te Garminy podobnie jak standardowe smartwatche, mają opcję wywoływania smartfona dźwiękiem?

Mają, tzn mój ma.

A to kamień z serca, bo ja nałogowo gubię w domu telefon i bez tej funkcji pewnie co tydzień musiałbym kupować nowy XD Decyzja zapadła! Jeszcze dziś zamówię Garmina Instinct 2 Tactical

W dniu 13.08.2023 o 08:12, Lestaf napisał(-a):

A jak ocenilibyście dokładność odczytów (krokomierz, sen, aktywności)? Porównywał ktoś z Was odczyty na przykład z Apple Watchem?

W moim przypadku pomiar długości snu, moment zasypiania czy pobudki to lekki dramat. Czasem wykrywa przebudzenia w nocy, a czasem nie. Czasem jak się obudzę i długo nie śpię to później już nie mierzy snu. Nie wykrywa drzemki. Mam porównanie do Amazfit Pro i tam było idealnie. Co do pomiarów aktywności to jest super. Jeśli chodzi o kroki to niedawno czytałem test kroków na odcinku 5000 metrów między Garminem a Apple Watch. Garmin wypadł dużo lepiej.

W dniu 13.08.2023 o 19:48, Lestaf napisał(-a):

A to kamień z serca, bo ja nałogowo gubię w domu telefon i bez tej funkcji pewnie co tydzień musiałbym kupować nowy XD Decyzja zapadła! Jeszcze dziś zamówię Garmina Instinct 2 Tactical emoji41.png

Gratuluję dobrego wyboru, a jeszcze wracając do tematu kolorów to w zasadzie Tactical powinien być tylko czarny.

Z tym snem to porażka,ostatnie kilka lat miałem Samsungi i tam sen,obudzenia, drzemki wszystko było aktualizowane. W garminie tylko sen w nocy,w dzień czy nad ranem po pierwszym Przebudzeniu nic nie pokazuje. Jeśli chodzi o sen,to daleko w tyle za Apple watch,czy Samsungi watch 

Gratuluję dobrego wyboru, a jeszcze wracając do tematu kolorów to w zasadzie Tactical powinien być tylko czarny.

A czemuż to Tactical powinien być tylko czarny?

12 minut temu, Lestaf napisał(-a):

A czemuż to Tactical powinien być tylko czarny? emoji50.png

To wersja dla żołnierzy, czarny jest mniej widoczny w ciemnosci niż np. żółty 

To wersja dla żołnierzy, czarny jest mniej widoczny w ciemnosci niż np. żółty 

Gdyby było tak jak mówisz, to mundury byłyby czarne. Żołnierz nie ma być mniej widoczny w nocy, tylko w lesie, a w przyrodzie nie ma praktycznie nic co byłoby czarne, więc coś co jest czarne bardzo kontrastuje i łatwo to zauważyć. Nawet buty w armii wymienione zostały na brązowe.

Poniekąd masz rację, kiedyś nawet mówiono żołnierzom żeby w lesie wypatrywali czarnych karabinów. Tak się jednak jakoś kiedyś przyjęło że zegarek taktyczny to czarny. Z tego co pamiętam to G-Shock miał serie Stealth całe w czerni.

No ale G shocki to nie są zegarki wojskowe, tylko komercyjne, a ich "militarność" odznacza się głównie kolorem i to właśnie innym niż czarny, czyli khaki, albo coyote tan czyli jasnobrązowym. Militarna opcja Garmina jest w dwóch kolorach, bo wersja czarna jest dla wojsk specjalnych, które często noszą czarne mundury. Wojska liniowe, takie jak piechota zmechanizowana, nie mówiąc już nawet o lekkiej piechocie to oddziały przeznaczone głównie do walki w terenach zalesionych.
To że coś ma w nazwie słowo militarny, nie znaczy, że jest to dla wojska, tak samo jak coś ma w nazwie słowo dietetyczne, nie znaczy że takie jest
Sorry za spam, coś się chyba zepsuło

Witam mam problem z Garmin Venu po zmianie tarczy zegarka na inna zostala w tle ta starta tarcza. Dodam ze resetowalem zegarek i caly czas jest w tle ta stara tarcza czy ktos wi jak to naprawic 

Pod tym względem to w zasadzie wszystkie zegarki są komercyjne, jednak najchętniej wybieranymi zegarkami przez żołnierzy (amerykańskich) są właśnie G-Shock.

Są zegarki specjalnie zaprojektowane dla wojska na zlecenie Pentagonu ale są drogie i mało popularne.

Kiedy dostaniesz swojego Garmina?

No wszystkie są komercyjne, zgadza się, ale jedne są bardziej drugie mniej. G shocki to modne zegarki, które ludzie noszą bo są ładne, solidne i mają dobrą reklamę, ale oprócz tego że są solidne, to niewiele w nich wojskowości. Garmin z serii Tactical ma pełno funkcji dedykowanych specjalnie dla żołnierzy. Zgodność z noktowizją, szybkie wymazywanie danych i wojskowa siatka współrzędnych to opcje mało przydatne cywilom i tych zegarków nie można kupić od ręki w sklepie, tylko trzeba je zamawiać. Mój dojdzie dopiero jutro.