Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ArtiGarnek

Coś ciekawego za max 26k. #niewieczegochce

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wiem że tego typu tematy są bez przerwy wałkowane ale jestem ciekawy Waszej opinii na mój dylemat :)

Szukam czegoś ciekawego za max 26 k (cena którą mogę wynegocjować w sklepie lub kupić na chrono24 bo ceny sklepowe są wyższe).

Każdy zegarek ma u mnie dożywocie więc tylko nowe. 

Na razie waham się między:

  • BREITLING PREMIER B01 CHRONOGRAPH 42 NORTON (faworyt!)

https://www.apart.pl/zegarki/breitling/premier/6839?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting_walentynki2021&utm_term=BUYERS

  • ZENITH DEFY CLASSIC

https://www.apart.pl/zegarki/zenith/defy/6421?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting_walentynki2021&utm_term=BUYERS

  • GS na Spring Drive (wyłącznie). Najlepiej Snowflake
  • Rolex OP 41 (tutaj mam mocno mieszkane uczucia ponieważ często krytykuję hype na Rolexa ale... ;) Wiem, hipokryzja)

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-oyster-perpetual--id18296407.htm

 

Jak widzicie rozstrzał duży. Każdy z innej parafii.  Szukam czegoś innego niż moje pozostałe zegarki i czegoś co do mnie przemówi.

Mam już Seamstera więc divery chociaż uwielbiam odpadają.

P.S. Wiem że padnie Speedmaster ale za nim nie przepadam. Czekam na nową wersję więc może zmienię zdanie. 

Dajcie swoje propozycje :) i co myślicie o moich.

Artur

 

 

Grand-Seiko-Snowflake-SBGA211.005.jpg

zen.jpg

bre.jpg

rol.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem kupić sobie Snowa - piękny jest. Jedyna jego "wada" to tytan - w razie większego bum koperta do wymiany. Jak dla mnie z tej czwórki mimo wszystko GS!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na GS. 

Chyba, że bierzesz inne warianty kolorystyczne. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dorian06 napisał:

Mój głos na GS. 

Chyba, że bierzesz inne warianty kolorystyczne. 

 

Biorę 😉

Dużo wersji wyszło ale musi być Spring Drive. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko pozostalbym przy Snowflake'u. Też go kiedyś rozważalem i jestem na 99.9% przekonany ze kiedyś u mnie zagości. Tarcza robi niesamowite wrażenie, no i ta płynąca sekunda... bajka! Breitling też fajny, ale mimo wszystko mój głos na GS-a. Ewentualnie jak szukasz czegoś odrobine mniejszego i bardziej eleganckiego to jeszcze jest Skyflake w stali.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz awersję do Rolexa to ten GS będzie dobrą alternatywą w kategorii EDC na bransolecie. Dodatkowo jasna tarcza uzupełni pewnie ciemną w diverze. Ale może zaszaleć bardziej i poza kolejną  komplikacją ( chrono )zmienić też kształt TH Monaco. Jeśli Zenith to jednak bardziej znak firmowy marki czyli któryś elprimero ( wartość dodana - kultowy mechanizm i nie masowa marka z wysokiej półki ) A jeśli bez komplikacji ale „inaczej” to może Cartier Santos. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z tę czwórkę ustaliłbym w następującej kolejności: Rolex, GS, Zenith i Brajtek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArtiGarnek napisał:

 

Biorę 😉

...

To może OP ale w innej wersji kolorystycznej? Zielony jest taki te. Piszę na podstawie zdjęć. W realu nie widziałem. :(

Jak Zenith Defy to może z tarczą? Będzie bardziej czytelna.

Godzinę temu, desmo napisał:

...

A jeśli bez komplikacji ale „inaczej” to może Cartier Santos. 

 

To jest bardzo słuszna droga.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Santosa to zdecydowanie popieram! Super propozycja.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaproponowanych dla mnie Zenith... tylko strasznie nieczytelny 😕 Może jakiś inny?

 

A na te artykuły szanowny kolega trafił?

https://journal.hautehorlogerie.org/en/10-mens-luxury-watches-for-under-e6000/

https://www.spotthewatch.com/best-watch-under-6000/

https://www.chrono24.com/magazine/top-10-watches-6-000-euro-p_19686/#gref

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Defy miał pod szkłem tarczę, a nie te hakenkrojce - namawiałbym na niego. A tak, to mój głos na zielongo :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos Zurich Weltzeit, referencje 805 (bialy) i 807 (niebieski):

 

18255998-3gn1z3mu7ztjznkbynvvtvr5-ExtraL

 

nomos-032-jpg.1092630

 

805-807-zuerich-weltzeit-3d-back-gray_1.

 

Technicznie GMT, wyglada jak worldtimer, realnie hybryda - latwo pusherem na 2-giej zmienic strefe czasowa.

Jesli nie uzywasz - korzystasz z malej tarczki jak ze wskazania 24-godzinnego i wiesz czy noc czy dzien.

Piekny, inny, swietnie wykonany (jak to Nomos). Minus - nie jest to szeroko znana marka wiec jesli tego szukasz to odpada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2021 o 15:25, ArtiGarnek napisał:

Szukam czegoś ciekawego za max 26 k (cena którą mogę wynegocjować w sklepie lub kupić na chrono24 bo ceny sklepowe są wyższe).

[...]

Dajcie swoje propozycje :) i co myślicie o moich.

Artur

 

GS taki jakby "zwyczajny"

Zenith - nie umiałbym godziny odczytać

Breitling - mierzyłem kiedyś premier, co prawda innego ale ten biały pasek na obrzeżach tarczy nie sprawiał najlepszego wrażenia

Rolex - dla mnie musiałaby być inna kolorystyka, choć osobiście i tak chyba wolałem wersję 39

 

Mój pomysł na coś nietypowego, innego, z dzisiejszej przymiarki:

 

IMG_2859.JPEG

IMG_2862.JPEG

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych czterech wymienionych..., najbardziej mi się podoba Cartier z bazarku 😁, następnie Breitling, potem GS, i już nic..😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.