Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Jash

Prędkość internetu i wifi w domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem i chyba mam ten sam problem.

Z moich doświadczeń wynika, że problem leży u dostawcy usługi o czym nie chcą się przyznać.

Dostawca usługi po milionie konfiguracji routera wypożyczył mi nawet swój nowy lepszy od mojego router- bez zmian.

Po prostu tłumaczą to zbyt dużym ruchem na wszystkich częstotliwościach w moim budynku (9 a później 15 mieszkań).

Ciekawe jest to, że mieszkałem w budynku z 70 mieszkaniami i problemu na wifi nie było (inny dostawca usług).

Ja odpuściłem temat i teraz jakoś to chodzi ale na tyle dobrze aby móc oglądać film na laptopie.

Wiem, że u obecnego dostawcy już więcej internetu nie wykupię.

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie i wykupiony net 500MB a realnie po wifi uzyskuję 100-200MB.

Bywały dni, że 20MB.

Dziesiątki interwencji na infolinii i komentarz podobny to tego, który napisał kolega CIESLUT powyżej.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolepię się do Jashowego tematu.

Ponieważ Netia dalej miała w ofercie w mojej okolicy maksimum 30/6 Mb/s. przeszedłem, po najmniejszej linii oporu, do dotychczasowego dostawcy kablówki, UPC. O ich internecie przeczytałem sporo opinii, delikatnie mówiąc, mało przychylnych. Ale ponieważ nikt w okolicy się nie kwapił z ofertą, spróbowałem. łącze jest osobliwie asymetryczne, 1000/40. I, zaiste, po kablu takowe parametry utrzymuje. Ale po wi-fi...

Najlepiej daje sobie radę...telefon. Note10+ wyciąga, w każdym punkcie mieszkania 300 - 500/40. Gorzej jest z Żony laptopem. Niby całkiem jeszcze rześki Dell z 2019 roku (SSD, I5, ram 16GB, karta w 2 zakresach 802.11 a/b/g/n/ac). Sygnał wg inssidera znośny w obu pasmach, bez zakłóceń. Ale... 300/40 to maksimum, zwykle pobieranie 150-200. Niby nie mój laptop, parametry i tak o niebo lepsze. Ale...ambicje lubiącego pomiary to co innego. Nic więcej nie da się zrobić?

Kabelek:

1441178728_FireShotCapture115-PROSpeedTest-pomiaryjakociusugidostpudoInternetu_-pro.speedtest_pl.thumb.jpg.1c14092f18cedf5952a3f8ea96cea141.jpg

Telefon:

 

Screenshot_20210621-154336_Speedtest.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Aktualizacja sterowników karty wi-wi w lapciu. Zobacz czy to coś da.  Jeśli nie to jak masz/możesz pożyczyć kartę wi-fi na usb jakąś pożądną to podłącz i potestuj. Zobaczysz gdzie problem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange światłowód też tak jest i wcześniej w Vectrze też tak było. Po kablu pełna prędkość, a WIFI jest dzielone.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona miała podobny problem, też UPC (ale to nieistotne) i nowy Acer. U mnie na HP WiFi hulało, na obu telefonach też, a na Acerze kicha. Skończyło się na dwóch wymianach kart sieciowych tudzież całej płyty bo cholera wie co wymienili, po tym zaczęło jako tako chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolepię się do Jashowego tematu.
Ponieważ Netia dalej miała w ofercie w mojej okolicy maksimum 30/6 Mb/s. przeszedłem, po najmniejszej linii oporu, do dotychczasowego dostawcy kablówki, UPC. O ich internecie przeczytałem sporo opinii, delikatnie mówiąc, mało przychylnych. Ale ponieważ nikt w okolicy się nie kwapił z ofertą, spróbowałem. łącze jest osobliwie asymetryczne, 1000/40. I, zaiste, po kablu takowe parametry utrzymuje. Ale po wi-fi...
Najlepiej daje sobie radę...telefon. Note10+ wyciąga, w każdym punkcie mieszkania 300 - 500/40. Gorzej jest z Żony laptopem. Niby całkiem jeszcze rześki Dell z 2019 roku (SSD, I5, ram 16GB, karta w 2 zakresach 802.11 a/b/g/n/ac). Sygnał wg inssidera znośny w obu pasmach, bez zakłóceń. Ale... 300/40 to maksimum, zwykle pobieranie 150-200. Niby nie mój laptop, parametry i tak o niebo lepsze. Ale...ambicje lubiącego pomiary to co innego. Nic więcej nie da się zrobić?
Kabelek:
1441178728_FireShotCapture115-PROSpeedTest-pomiaryjakociusugidostpudoInternetu_-pro.speedtest_pl.thumb.jpg.1c14092f18cedf5952a3f8ea96cea141.jpg
Telefon:
 
Screenshot_20210621-154336_Speedtest.thumb.jpg.242df5612a8e299f05a022e76219aedb.jpg
Ja tu obstawiam słabą kartę sieciową w laptopie. Uzyskać dobre wifi nie jest łatwo i tanio a producenci laptopów lecą po kosztach. Najtańsze podzespoły to norma. Porządna karta sieciowa USB rozwiązuje ten problem ale to koszt 200-400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Słaba karta wifi w laptopie to fakt, bo u mnie w domu wifi na Jabłku wifi jest dwa razy szybsze niż na laptopie Lenovo (które słynie z tego, że montuje bardzo słabe karty wifi). Nie do końca jednak to chyba to bo kupiłem bardzo dobrą i bardzo szybką zewnętrzną kartę wifi z anteną i nie zmieniło się prawie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, mój telefon ma jakby lepszą kartę niż Dell...

Co ciekawe, odległość nie wpływa na transfery. Identyczny jest na drugim końcu mieszkania względem routera, za dwiema ścianami.

20210622_102019.thumb.jpg.410395d60f6320eb5c97b98dc3ee4fac.jpg

 

Dane kanału 5 G (tuż obok routera oczywiście).

20210622_102526.thumb.jpg.eb43b287d9bf651b0e6928028c205439.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie denerwujcie tymi prędkościami internetu...


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty sieciowe w komputerach mogą być podłączone przez USB i będą z założenia wolne, nawet jeśli na papierze mają dużą przepustowość. Lepsze sprzęty mają karty sieciowe na PCI i wtedy jest szansa na lepsze wyniki. Mówię o kartach wewnętrznych. Po prostu stosuje się różne złącza, zależnie od pomysłowości inżynierów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Szymon. napisał(-a):

Nawet mnie nie denerwujcie tymi prędkościami internetu...

 

Że takie niskie? Bo nie powiesz chyba, ze w Monachium jest gorzej?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tarant napisał(-a):

 

Że takie niskie? Bo nie powiesz chyba, ze w Monachium jest gorzej?

 

Jest co najmniej kilka razy gorzej za kilka razy drożej. Niemcy to jest telekomunikacyjne średniowiecze jeśli chodzi o jakość i ceny usług.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wiem jak teraz, ale do niedawna mieliśmy jeden z lepszych internetów stacjonarnych i mobilnych w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jash napisał(-a):

Nie wiem jak teraz, ale do niedawna mieliśmy jeden z lepszych internetów stacjonarnych i mobilnych w Europie.

 

To się raczej nie zmieniło.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Szymon. napisał(-a):

 

Jest co najmniej kilka razy gorzej za kilka razy drożej. Niemcy to jest telekomunikacyjne średniowiecze jeśli chodzi o jakość i ceny usług.

 

Za ten mam płacić przez 2 lata 51 złotych miesięcznie, więc trudno bardzo wybrzydzać. Telefon też zyskał, bo ma dużo szybszy net niż z LTE 4G Plusa (mieszkam w centrum, a parametry są w domu cienkie) i kiedy korzysta z WiFi bateria wyraźnie starcza na dłużej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tarant napisał(-a):

 

Za ten mam płacić przez 2 lata 51 złotych miesięcznie, więc trudno bardzo wybrzydzać. Telefon też zyskał, bo ma dużo szybszy net niż z LTE 4G Plusa (mieszkam w centrum, a parametry są w domu cienkie) i kiedy korzysta z WiFi bateria wyraźnie starcza na dłużej.

 

To ja mam 50Mb/s za EUR29.99 (i to jest całkiem znośna oferta prędkość/cena) Czy to wymaga więcej komentarza?


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Szybkość transmisji przez WiFi tam gdzie jest spore zagęszczenie człowieków jest podyktowane zapełnieniem pasma radiowego a to nie jest z gumy. Wiele niewyjaśnionych ciekawostek można ustalić Wireshark . Warto zastosować kartę 2.4GHz/5GHz gdyż pasmo 5GHz jest mniej obciążone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem, pomiary pokazałem. Używany kanał na 5 GHz był czysty, źródło w odległości pół metra (i kilkunastu). Coś jest chyba na rzeczy w jakości tych kart w laptopach, albo też i routerze. Podłączyłem jeszcze leciwego Samsunga Galaxy Note 4. Ściąganie po WiFi ma takie, jak Note 10+.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mając sprawdzone szybkie urządzenie WiFi np. telefon komórkowy  można połączyć je z badanym w trybie ad-hoc z pominięciem rutera. W ten sposób upewnisz się, co do jakości karty w laptopie. Typowy ruter WiFi to nie jest w środku jakaś superrewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień zatem kartę w lapciu na coś lepszego. Tylko uważaj Dell lubi „nie kupić” niektórych kart - czasami trzeba kombinować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, to nie mój laptop, chociaż za niego płaciłem. Zresztą, wpisy Jasha nie potwierdzają, ze to może coś pomóc...

Poza tym, z tego Della nawet baterii nie da się wyjąć bez rozkręcenia obudowy. Wolę nie wiedzieć, co trzeba zrobić, by wymienić kartę (o ile nie jest na głównej płycie).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowny serwis ogarnie to w godzinę. Wymianę karty i sprawdzenie czy dobrze hula. Przecież nie będziesz kupował kolejnych kart jak pierwsza nie zaskoczy poprawnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doktoryzowałem się w tym temacie ostatnio, też chciałem przyspieszyć transfer/ustabilizować połączenie. Internet mam po kablu do własnego routera. Zmieniłem router, chciałem zmienić kartę w laptopie na obsługującą dual band lub na nowszą/szybszą i tu zaczęły się schody. Myślałem że to jest część jak kość RAM - defacto plug & play a tu "zonk". Zamówiłem kartę, która po sprawdzeniu powinna była działać, ale okazało się ze nie, bo płyta główna w laptopie (HP) działa wyłącznie z określoną serią kart która dodatkowo musi być brandowana producentem laptopa inaczej jest niekompatybilna. Niby jest możliwość grzebania w software ale jest to mocno skomplikowane. Z kolei karta zewnętrzna blokuje port usb i wcale nie musi znacząco poprawić sytuacji.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po kablu są osiągnięte deklarowane przez dostawcę internetu parametry, to od strony dostawcy jest OK. Dużo niższy transfer w wewnętrznej sieci po wi-fi może mieć wiele innych przyczyn (zatłoczone kanały, standardy kart wi-fi nie obsługujące wysokich transmisji, niekompatybilności, słabe anteny, itd. Itp.). Do tego trzeba pamiętać, że deklarowane transmisje routerów wi-fi dotyczą obu zakresów jednocześnie i sumy transmisji do wszystkich podłączonych urządzeń. To nie jest możliwe do uzyskania w rzeczywistości na jednym urządzeniu. U mnie też 300 Mb/s śmiga elegancko po kablu, a po wi-fi mam od 20Mb/s do 120Mb/s w zależności od urządzenia. Dom wolnostojący, więc zakłócenia z innych sieci raczej umiarkowane. Za to transfer LTE na telefonie osiąga 150 Mb/s.
Jak po wi-fi w mieszkaniach macie transfery powyżej 50 Mb/s to już jest powód do satysfakcji. Powyżej 100 Mb/s to trzeba się modlić, żeby tak zostało i działało stabilnie. Bo urządzeń wi-fi przybywa a pasma transmisji nie są z gumy.
Najnowszy standard 802.11 ax ma działać dużo lepiej właśnie w zatłoczonych obszarach, ale on dopiero rusza. Routery już są dostępne, ale mało jest laptopów i telefonów z niego potrafiących korzystać. Więc to raczej inwestycja na przyszłość, nie na już i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.