Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Brat

Pilot do 1000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dobry wieczór, cześć

Od kilku lat korzystam na co dzień z zegarka Atlantic Varldsmastarur odziedziczonego po pradziadku. Wygląda podobnie do tego: https://www.artdeco.sklep.pl/galerie/a/atlantic-varldsmastarur_19060.jpg i jestem z niego szalenie zadowolony. Ślady eksploatacji i delikatnie pęknięcia na tarczy sprawiają że patrzę na niego zdecydowanie dłużej, niż czas potrzebny na odczytanie godziny. Niestety nie ma ze mną lekko i średnio co pół roku ląduje u zegarmistrza. Żal mi go i nie chciałbym go "zajechać" kompletnie, więc zacząłem rozglądać się za czymś wytrzymalszym (i z mniejszą wartością sentymentalną) na co dzień.

Jakiś czas temu miałem Seiko SNK809K2 i byłem z niego niesamowicie zadowolony. Trwało to do momentu, gdy po drugiej wizycie w serwisie, sprzedawca zamiast naprawionego zegarka zwrócił mi pieniądze. 😕

Teraz po kilku dniach oglądania internetu doszedłem do wniosku, że najchętniej bym kupił... znowu SNK809K2. Dziwnie jednak tak jakoś kupować drugi raz to samo więc zacząłem szukać dalej. Dotarłem na stronę firmy Laco i przepadłem.

Do rzeczy:

- Budżet do 1000PLN (ale zdecydowanie bardziej wolałbym zmieścić się w 500, ew. czekać na promocje)
- Mam ekstremalnie mały nadgarstek (15.5mm-16mm)
- Z wyglądu podobają mi się zegarki w stylu Seiko SNK809K2, Laco Aachen 39, Citizen Pilot AW1365-19P / AW1360-12H
- Dochodzę do wniosku, że tym co mnie kupuje to duże znaczniki minut zamiast godzin (i nylonowy pasek, ale pasek zawsze można zmienić)
- Wolałbym mechanizm automatyczny, ale rozumiem, że budżet mocno ogranicza
- Szafirowe szkiełko byłoby super, ale budżet...
- Podobają mi się znaczniki dnia miesiąca i tygodnia, ale to z mniejszym priorytetem
- Nie mam nic przeciwko zegarkom używanym, ale wolałbym na 100% pewny
- Nie mam nic przeciwko zakupom za granicą

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i propozycje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na bazarek, ktoś sprzedaje pilota firmy Heimdallr za 375 zł. Fajna specyfikacja, werk seiko nh 35a, szafirowe szkiełko i rozmiar akuratny na mniejszy nadgarstek, chyba 39mm. Tarcza typu B. To całkiem dobra oferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli laco się podobają, to dlaczego nie dozbierać i kupić laco 39mm? Będzie szafir, klasyczny flieger, zrobiony przez jednego z historycznych producentów pilotów. 

Edytowane przez Laponek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak mały nadgarstek Baby Speedbird byłby niezłą opcją ale jest ponad budżet:

 

https://www.timefactors.com/collections/speedbird/products/baby-speedbird-prs-51

 

Seiko 5?
 

https://www.creationwatches.com/products/seiko-mens-208/seiko-5-military-automatic-nylon-strap-snk807k2-mens-watch-1712.html

 

https://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-automatic-snk809-snk809k1-snk809k-21-jewel-mens-watch-1905.html

EDIT:

 

Doczytałem, że Seiko to byłoby wejście drugi raz do tej samej rzeki :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz klasycznego fliegera (B-Uhr) to w tym budżecie cenie rozważyłbym poważnie oferty z Aliexpres. Nie te za 20 USD, tylko od solidnych i dobrych producentów.

 

San Martin (sporo o tej marce i jakości znajdziesz na wątkach forum o chińskich zegarkach):

 

Mechanizm Seiko NH35 (na pewno nie gorszy niż Miyota w Laco), szafir, koperta 39mm

 

obraz.thumb.png.4b527b804260c4dfb97cc3868d60e0cc.png

 

Mechanizm Seiko NH35, szafir, koperta 39mm tytanowa

 

obraz.thumb.png.d94b7c365cad3f5806287ee78903fc89.png

Są też wersje w kopertach z brązu oraz z droższymi mechanizmami (PT5000, SW200)

Warto też poszukać w ofertach Heimdallr albo Steeldive. Mają fliegery w rozmiarze 39mm i w dobrej jakości, głównie na mechanizmach Seiko NH35.

 

A poza Aliexpresem, niedrogie i ciekawe zegarki w takim stylu oferuje np. Avi-8 (głównie kwarcowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma do wydania ok.1000 pln i szukajmy tego, jak zdecyduje się powiększyć budżet, to chyba nam powie?

 

Proponuję zegarki Flyboy od AVI 8, są chyba 3 proste modele mechaniczne (trochę przekracza budżet, ale właśnie widzę, że jest promo 20%).

To co prawda 42 mm, ale może nie będzie tak źle?

image.thumb.png.7a87d93a9a41e5cbe83481746b210b46.png

 

Mamy też chrono 38 mm od Merkur - cena 212 USD:

image.png.57f7f204fe565bd0a662588a6ce16ab2.png

 

Kolejne mechaniczne chrono FOD od Merkur - 249 USD przy 38 mm:

 

image.png.002b334c9d6cde7200bfba7469d1f680.png

Albo takie Sinnowate lotniki GMT 40 mm, ale tu już 299 USD:

image.thumb.png.7fe220c0e5313b04d6457d05a7f9d73b.png

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro czepiamy się przejeżdżania budżetu to ja się będę czepiał proponowania zegarka 42 mm na 15.5 - 16 cm nadgarstek. To będzie wyglądało jak antena satelitarna.


EDIT:

Popieram kolegę @Perpetuum Mobile - szukałbym wśród zegarków z Chin, w tym budżecie jest np. Steel dive pilot 39 mm (choć uszy chyba są niestety długie...)

 

https://pl.aliexpress.com/item/1000008154655.html?spm=a2g0o.store_home.productList_997736073.pic_13

 

albo kwarcowy San Martin, niestety znów długie uszy

 

https://sanmartinwatches.com/wp/product/sn030-g-sy/

 

i wzorowany na Damasko militarny - pilot, znów długie uszy:

 

https://sanmartinwatches.com/wp/product/sn030-g/


Jest jeszcze Islander (dojdzie cło i podatek, znów długie uszy):

 

https://www.longislandwatch.com/Islander_Automatic_Field_Style_Watch_p/isl-41.htm

Kurcze, nawet te 39 mm mają lug to lug na poziomie 48-49 mm a to już DUŻO na mały nadgarstek :(

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam taki sam nadgarstek i wiem, że poszukiwania zegarka w ciekawej (tzn. dla mnie niskiej) cenie i o w miarę dobrych parametrach nie jest wbrew pozorom proste.

Mnie interesują tylko kwarce, więc wybór jest jeszcze bardziej ograniczony.

Odnośnie pilota- ja znalazłem dla siebie jedynie firmy Aristo, model 5H97, kwarcowy.

Jest jeden na Chrono24, z Niemiec.

38,5 mm średnicy, WR 100, tytan. Cena ok 900,00 zł.

 

Ja jakoś nie mam przekonania do tej ceny i zakupu z zagranicy. Może Tobie się spodoba.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka już jest cecha charakterystyczna klasycznych fliegerów, że "lug to lug" mają stosunkowo duży w stosunku do średnicy koperty.

Parę firm robi klasyczne B-Uhry w rozmiarze 36mm, ale to nie w tym budżecie. Archimede czy Stowa to raczej koło 1.000 EUR a nie 1.000 PLN. O IWC nie wspominając.

Chyba, że pozostaje polowanie na używany Laco Osaka - też 36mm.

 

obraz.png.72dd3663321d170ab5a44acac679acd6.pngobraz.png.e41e696f3941ca71b4bd9fb09a56dc17.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.