Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kozaq00

Sporo pytań odnośnie zegarków automatycznych (pomoc w wyborze)

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

A ja na Jomashop nie widzę ani jednego używanego i ani jednego nowego Airmana. Używek Glycine w ogóle nie ma, a nowe są głównie Combat Suby i Combaty. Na pewno o Jomashop chodzi.

 

Mój błąd, zbyt dużo stron wczoraj przeglądałem i mi utkwiła ta strona 😛 chodziło mi o tą pod linkiem: https://www.chrono24.pl/glycine/airman--mod631.htm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Kozaq00 napisał:

Mój błąd, zbyt dużo stron wczoraj przeglądałem i mi utkwiła ta strona 😛 chodziło mi o tą pod linkiem: https://www.chrono24.pl/glycine/airman--mod631.htm

 

 

Tutaj jest pełen przegląd cen i możliwości. Te modele pojawiają się w amerykańskiej dystrybucji i w dobrej cenie tylko od czasu do czasu. Jak ktoś chce, to czeka. Jak ktoś nie chce czekać, to płaci trochę więcej i może kupić na OLX czy na Chrono24. Oczywiście można też kupić w oficjalnej europejskiej/polskiej dystrybucji ale wtedy jest najdrożej. Taką dziwną politykę cenową ma Glycine i dlatego tak jest.

W tej chwili w USA tanich Airmanów nie ma, więc ceny rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Tutaj jest pełen przegląd cen i możliwości. Te modele pojawiają się w amerykańskiej dystrybucji i w dobrej cenie tylko od czasu do czasu. Jak ktoś chce, to czeka. Jak ktoś nie chce czekać, to płaci trochę więcej i może kupić na OLX czy na Chrono24. Oczywiście można też kupić w oficjalnej europejskiej/polskiej dystrybucji ale wtedy jest najdrożej. Taką dziwną politykę cenową ma Glycine i dlatego tak jest.

W tej chwili w USA tanich Airmanów nie ma, więc ceny rosną.

Szukałem jeszcze na olx i taki model znalazłem https://www.olx.pl/oferta/glycine-airman-purist-gl0138-CID87-IDGiMkl.html#d6aef0ff62

I cena jest znacznie niższa. Możliwie, że to podróbka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej ofercie na OLX są załączone fotografie reklamowe producenta a nie zdjęcia faktycznie sprzedawanego zegarka. Tak więc trudno powiedzieć cokolwiek więcej o tej ofercie. Nawet nie wiadomo, czy ten zegarek istnieje.

Patrząc na inne ogłoszenia użytkownika to (zakładając jego uczciwość) wygląda to tak, jakby tych zegarków nie miał, tylko zamawiał je pod zamówienie z OLX. Ktoś zamawia zegarek i on wtedy zamawia go ze swojego źródła (jeżeli takie ma) i dopiero wtedy wysyła do Kupującego.

GL0138 to rozmiar 44mm i wersja "purist" czyli taka, w której wskazówka godzinowa robi tylko jeden pełen obrót w ciągu doby. Poniżej to widać. Na tym zegarku normalnie byłaby widoczna godzina 10:09 rano, albo 22:09 wieczorem. Ponieważ to purist, to pokazuje dokładnie godzinę 20:09. Do takiego zegarka trzeba się trochę przyzwyczaić.

obraz.png.e189001caa45b6324b89d944420666fc.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

W tej ofercie na OLX są załączone fotografie reklamowe producenta a nie zdjęcia faktycznie sprzedawanego zegarka. Tak więc trudno powiedzieć cokolwiek więcej o tej ofercie. Nawet nie wiadomo, czy ten zegarek istnieje.

Patrząc na inne ogłoszenia użytkownika to (zakładając jego uczciwość) wygląda to tak, jakby tych zegarków nie miał, tylko zamawiał je pod zamówienie z OLX. Ktoś zamawia zegarek i on wtedy zamawia go ze swojego źródła (jeżeli takie ma) i dopiero wtedy wysyła do Kupującego.

GL0138 to rozmiar 44mm i wersja "purist" czyli taka, w której wskazówka godzinowa robi tylko jeden pełen obrót w ciągu doby. Poniżej to widać. Na tym zegarku normalnie byłaby widoczna godzina 10:09 rano, albo 22:09 wieczorem. Ponieważ to purist, to pokazuje dokładnie godzinę 20:09. Do takiego zegarka trzeba się trochę przyzwyczaić.

obraz.png.e189001caa45b6324b89d944420666fc.png

 

Dogadałem się wstępnie ze sprzedającym z podanego przez Ciebie ogłoszenia na olx, a dokładnie https://www.olx.pl/oferta/zegarek-glycine-airman-42-automatic-gl0064-2-5-roku-gwarancji-CID87-IDFbppr.html#d6aef0ff62

Tutaj, jak rozumiem nie ma tej reguły, że wskazówka godzinowa robi tylko jeden obrót w ciągu doby? Wolę się upewnić po prostu :D dodatkowo właściciel zegarka twierdzi, że od ponad pół roku zegarek leży zapakowany fabrycznie i raz na miesiąc jest nakręcany, nie wpłynęło to źle na mechanizm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kozaq00 napisał:

Tutaj, jak rozumiem nie ma tej reguły, że wskazówka godzinowa robi tylko jeden obrót w ciągu doby?

 

Tu nie ma tej reguły. Ten zegarek to nie jest "purist".

Ten zegarek ma dodatkową komplikację GMT (dodatkowa wskazówka pokazująca czas w innej, dowolnie wybranej strefie czasowe) i tylko ta wskazówka GMT robi obrót wokół tarczy raz na dobę. Zwykła wskazówka godzinowa działa standardowo.

 

3 minuty temu, Kozaq00 napisał:

 dodatkowo właściciel zegarka twierdzi, że od ponad pół roku zegarek leży zapakowany fabrycznie i raz na miesiąc jest nakręcany, nie wpłynęło to źle na mechanizm ?

 

Nie wpłynęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2021 o 22:30, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Tu nie ma tej reguły. Ten zegarek to nie jest "purist".

Ten zegarek ma dodatkową komplikację GMT (dodatkowa wskazówka pokazująca czas w innej, dowolnie wybranej strefie czasowe) i tylko ta wskazówka GMT robi obrót wokół tarczy raz na dobę. Zwykła wskazówka godzinowa działa standardowo.

 

 

Nie wpłynęło.

Zakup dokonany i zegarek już u mnie :D Wybrałem opcję jednej z Twojej propozycji ( model GL0064 ) i wynegocjowałem cenę na 2700 zł. Zegarek praktycznie nowy, wszystkie folie założone, brak jakichkolwiek śladów użytkowania. Zegarek był wcześniej zakupiony na drop.com. :D Jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje. Poniżej zdjęcia.

 

20210212_190155_2.jpg

20210212_190618(1)_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratuluję Airmana 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fidelio napisał(-a):

Gratuluję Airmana 👌

Powiem szczerze wahałem się jeszcze nad białą wersją kolorystyczną, jaką posiada Perpetuum Mobile z brązowym paskiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kozaq00 napisał(-a):

Zakup dokonany i zegarek już u mnie :D Wybrałem opcję jednej z Twojej propozycji ( model GL0064 ) i wynegocjowałem cenę na 2700 zł. Zegarek praktycznie nowy, wszystkie folie założone, brak jakichkolwiek śladów użytkowania. Zegarek był wcześniej zakupiony na drop.com. :D Jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje. Poniżej zdjęcia.

 

Gratuluję zakupu. Mam nadzieję (a w zasadzie to pewność 😉) że spełni oczekiwania. Sam się za takim granatowym rozglądałem, aż w końcu zwróciłem uwagę na wersję z kremową tarczą i u mnie w końcu wylądował kremowy na skórzanym pasku. Bardzo fajny i nietuzinkowy design. Do tego ciekawa historia stojąca za początkiem całej serii Airmanów (warto doczytać gdzieś w internetach). 👍

 

https://www.gearpatrol.com/watches/a596889/watches-you-should-know-glycine-airman/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Gratuluję zakupu. Mam nadzieję (a w zasadzie to pewność 😉) że spełni oczekiwania. Sam się za takim granatowym rozglądałem, aż w końcu zwróciłem uwagę na wersję z kremową tarczą i u mnie w końcu wylądował kremowy na skórzanym pasku. Bardzo fajny i nietuzinkowy design. Do tego ciekawa historia stojąca za początkiem całej serii Airmanów (warto doczytać gdzieś w internetach). 👍

Dzięki :D powiem szczerze, że do Airman'a przekonał mnie między innymi zastosowany mechanizm na bazie Ety 2893-2. Mam nadzieje, że będzie się dobrze sprawował i serwisował w przyszłości :D Jeszcze raz dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO trudno tu mówić o mechanizmie "na bazie", bo jakby nie patrzeć, to po prostu 2824-2 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, 2824 a 289x to zupełnie inna bajka. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się nosi. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
18 minut temu, eye_lip napisał(-a):

No niestety nie, 2824 a 289x to zupełnie inna bajka. 

Tam jest 289x? Wiem, że to inna bajka... 🤭😉 Tak czy inaczej, nawet jeśli on się nazywa GL "coś tam", to nadal jest to po prostu Eta... Nawet jeśli 289x, choć to akurat lepiej niż 2824-2... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że u Glycine mechanizm GL224 to jest ETA 2824 / Sellita SW200, a mechanizm z komplikacją GMT (GL293) bazuje na 2893-2.

Ten Airman jest z GMT.

Patrzę na swojego Airmana (taki sam tylko kremowy) i na zdjęcia ETA 2824 i ETA 2893 w internecie. Z tego co widzę, to zdecydowanie jest to jednak kopia ETY 2893 a nie 2824.

Tutaj mam akurat zdjęcie makro. Nawet jest numer mechanizmu wybity w metalu. 2893-2

 

DSC01423.thumb.JPG.15c5d2d8a3ef8c33b4dcb8703559274b.JPG

 

 

Na CH24 też twierdzą, że to ETA 2893-2

 

obraz.png.94a2fd3e674f2227ce82923635823bd5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2824-2 od 2892-A2 najłatwiej odróżnić po łożysku wahnika:


2824-2

 

8A63B8A1-727B-40C4-B0C1-63A88C51E22C.thumb.jpeg.172c5723e3d38197e5688265b4b75482.jpeg

 

 

2892-A2


20AED16B-998D-414A-B35D-0477E5EED7F2.jpeg.27e86ad92bb271c96f992c0e84767d6c.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

No niestety nie, 2824 a 289x to zupełnie inna bajka. 

Tak z ciekawości :D to źle, że nie jest to 2824 tylko 2893? Tak wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Filipowi raczej chodziło o zwrócenie uwagi na moją ...ignorancję 😉 I to oczywiście dobrze, że 289x 😁

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Mnie się wydaje, że u Glycine mechanizm GL224 to jest ETA 2824 / Sellita SW200, a mechanizm z komplikacją GMT (GL293) bazuje na 2893-2.

Ten Airman jest z GMT.

Patrzę na swojego Airmana (taki sam tylko kremowy) i na zdjęcia ETA 2824 i ETA 2893 w internecie. Z tego co widzę, to zdecydowanie jest to jednak kopia ETY 2893 a nie 2824.

Tutaj mam akurat zdjęcie makro. Nawet jest numer mechanizmu wybity w metalu. 2893-2

 

DSC01423.thumb.JPG.15c5d2d8a3ef8c33b4dcb8703559274b.JPG

 

 

Na CH24 też twierdzą, że to ETA 2893-2

 

 

To zdjęcie Twojego mechanizmu? Wykonałem zdjęcie swojego i U mnie ewidentnie mechanizm jest inny, a mianowicie SW330-1, czyli Sellita. Znalazłem gdzieś taki tekst:

 

"While the components are not 100% interchangeable, the caliber SW330-1 is essentially a clone of the ETA 2893-2. In fact, these movements are so similar that brands will often use them interchangeably and not disclose which one you are getting beforehand. If the brand lists both calibers and you prefer one over the other, be sure to make the request when ordering your watch new from the manufacturer.

Dimensions, beat rate and power reserve are among the many similarities, but one notable difference is the jewel count. The SW330-1 has 25 jewels and the ETA 2893-2 has 21 jewels."

 

Czyli mam rozumieć, że to loteria jaki mechanizm znajdzie się w zegarku? Pakują raz jeden, raz drugi na zmianę? Dziwna sprawa. Cieszyłem się, że to może być Eta 2893-2, bo tak wszędzie podawali.


 

20210213_183319_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było zdjęcie mojego mechanizmu i faktycznie chyba ładują losowo albo ETA albo Sellita bo po dołożeniu ich wahnika i tak obie przekształcają się w GL293 i tak potem opisują mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Tak, to było zdjęcie mojego mechanizmu i faktycznie chyba ładują losowo albo ETA albo Sellita bo po dołożeniu ich wahnika i tak obie przekształcają się w GL293 emoji23.png i tak potem opisują mechanizm.

Teraz pytanie najważniejsze ? Jak taka Sellita ma się do wyżej wspomnianej ETY? Wiem, że to kopia ale czy cokolwiek w niej jest na plus? Może większa dostępność części chociaż? Czy w razie jakiejś większej awarii można zastąpić ową Sellitę ETĄ? Pytanie może głupie ale kiedyś czytałem o awaryjności Sellity i wolę się na zaś dowiedzieć co i jak bo zegarka nie będę chyba oddawał.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tożsame mechanizmy, bez obaw, Sellita to dobra marka.  Dostępność rośnie w miarę, jak maleje dostępność Ety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Iko napisał(-a):

To tożsame mechanizmy, bez obaw, Sellita to dobra marka.  Dostępność rośnie w miarę, jak maleje dostępność Ety.

Ufff, to z dostępnością chociaż w razie potrzeby problemu nie będzie :D to tez jest ważne. Przestraszyłem się bo o ile na ebay'u znalazłem kilka mechanizmów ETY 2893-2 do kupienia, tak SW330-1 nie widziałem ani jednego, stąd tez pytanie. Dzięki za informacje ! 

 

Ps: Z ciekawości - czemu maleje dostępność ETY? Ograniczają swoje mechanizmy do konkretnych zegarków czy po prostu robią ich coraz mniej? 

Edytowane przez Kozaq00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Kozaq00 napisał(-a):

Teraz pytanie najważniejsze ? Jak taka Sellita ma się do wyżej wspomnianej ETY? Wiem, że to kopia ale czy cokolwiek w niej jest na plus? Może większa dostępność części chociaż? Czy w razie jakiejś większej awarii można zastąpić ową Sellitę ETĄ? Pytanie może głupie ale kiedyś czytałem o awaryjności Sellity i wolę się na zaś dowiedzieć co i jak bo zegarka nie będę chyba oddawał.  

 

Nie masz się czym martwić. Dla jednych Sellita jest gorsza, bo to nie ETA. Dla innych Sellita jest lepsza, bo to poprawiona ETA. Zwróć uwagę, że SW330 ma 25 kamieni a ETA 2893 ma ich 21. Czy one wszystkie są faktycznie potrzebne - to inna dyskusja, nie na moją wiedzę. Ale wydaje mi się, że z punktu widzenia użytkownika to jednak lepiej kiedy więcej osi jest ułożyskowanych na kamieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.