Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kozaq00

Sporo pytań odnośnie zegarków automatycznych (pomoc w wyborze)

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Nie masz się czym martwić. Dla jednych Sellita jest gorsza, bo to nie ETA. Dla innych Sellita jest lepsza, bo to poprawiona ETA. Zwróć uwagę, że SW330 ma 25 kamieni a ETA 2893 ma ich 21. Czy one wszystkie są faktycznie potrzebne - to inna dyskusja, nie na moją wiedzę. Ale wydaje mi się, że z punktu widzenia użytkownika to jednak lepiej kiedy więcej osi jest ułożyskowanych na kamieniach.

Dla mojego użytkowania nie ma znaczenia firma ale w miarę podobna jakość tego co mogę mieć w danym, upatrzonym modelu, jeśli jest więcej wersji. Z początku przestraszyłem się, bo gdzieś wyczytałem, że Sellita to nic innego jak tandetna kopia ale po głębszym wniknięciu w ten temat nie do końca chyba tak jest. Stąd wszystkie moje pytania na ten temat :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Kozaq00 napisał(-a):

Ps: Z ciekawości - czemu maleje dostępność ETY? Ograniczają swoje mechanizmy do konkretnych zegarków czy po prostu robią ich coraz mniej? 

Regulacje prawne redukujące dostawy poza Swatcha, mające zmniejszyć udział rynkowy ETY i uniezależnić szwajcarski (i nie tylko) przemysł od tego dostawcy.

Co ciekawe w 2019 r Sellita dostarczyła 2x więcej mechanizmów (1 mln), niż Eta i jest liderem rynkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Iko napisał(-a):

Regulacje prawne redukujące dostawy poza Swatcha, mające zmniejszyć udział rynkowy ETY i uniezależnić szwajcarski (i nie tylko) przemysł od tego dostawcy.

Co ciekawe w 2019 r Sellita dostarczyła 2x więcej mechanizmów (1 mln), niż Eta i jest liderem rynkowym.

A co wiesz o trwałości Sellity względem ETY? Jest faktycznie mniej trwała? Masz jakieś z tym doświadczenia czy też wiedzę z innych źródeł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tudorze po wymianie bazowego ETA 2824-2 na SW200-1 (T60X) interwał serwisowy wzrósł z 5-7 lat do 10. Info z AD zza oceanu, nie wiem jakie są w Europie zalecenia na ten temat. Nie obawiałbym się odczuwalnego pogorszenia jakości pomiędzy Sellitą a Etą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, btard napisał(-a):

W Tudorze po wymianie bazowego ETA 2824-2 na SW200-1 (T60X) interwał serwisowy wzrósł z 5-7 lat do 10. Info z AD zza oceanu, nie wiem jakie są w Europie zalecenia na ten temat. Nie obawiałbym się odczuwalnego pogorszenia jakości pomiędzy Sellitą a Etą.

A mogę wiedzieć czemu wymieniałeś i czemu akurat na Sellitę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mogę wiedzieć czemu wymieniałeś i czemu akurat na Sellitę? 

Nie wymieniałem, po prostu Tudor pakował ETA 2824-2 do swoich modeli, od zeszłego roku np. BB36 dostaje zamiast nich werk o nazwie T60X (chyba t601) który jest oparty na Sellicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2021 o 21:10, Kozaq00 napisał(-a):

A co wiesz o trwałości Sellity względem ETY? Jest faktycznie mniej trwała? Masz jakieś z tym doświadczenia czy też wiedzę z innych źródeł?

Nie, obawiam się, że testów porównawczych nikt nie robił, ale możesz przeczesać internety - może coś jednak się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Iko napisał(-a):

Nie, obawiam się, że testów porównawczych nikt nie robił, ale możesz przeczesać internety - może coś jednak się znajdzie.

Przeczesując stare tematy (rok 2008-2011), chociażby na tym forum odnośnie porównania sellity i ety wyczytałem o kilku zegarmistrzach, którzy stwierdzili po rozebraniu sellity ( w tamtych latach), że jakośc części użytych w sellicie jest gorsza. Nie wiem czy coś od tamtego czasu się zmieniło :D Przeglądając w miarę teraźniejsze porównania, przewijają się tylko stwierdzenia o "porównywalnym" mechanizmie. Tak czy owak, zegarek już mam więc tylko używać, a czas pokaże :D Dzięki za informacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.