Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Makiavel88

Longines Heritage Flagship albo...?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

szukam kolejnej pozycji do kolekcji (na razie mam Eterne Artene Gent na bransolecie, Tissota Visodate na brązowym pasku z kopertą w kolorze złotym, i niebieskiego MV Rednetore). Typuje marki i modele z wyprzedzeniem bo chce wiedzieć ile muszę kasy szykować. Na razie na prowadzeniu jest Flagship od Longinesa. Pozostałe typy na teraz to Montblanc: Star Automatic, Heritage Spirit, Heritage Chronométrie Twincounter Date; Eberhard &Co.: Aigon i Traversetolo; Eterna Adventic GMT Manufacture Spherodrive (choć nie wiem czy nie za duży), B&M Clifton Dual Time, Ball Trainmaster Roman lub Louis Erard Heritage Blue Dial (zwykły lub OH). Wiem, że lista jest długa i różne zegarki ale i tak proszę o waszą fachową opinię. Zostać przy Flagshipie? Zmienić cel na któryś z wymienionych bo w czymś jest lepszy od Longinesa? A może coś interesującego, mechanicznego, w budżecie 4000-8000 przeoczyłem? Nie interesują mnie divery i piloty. Tylko EDC i garniturowe. Nowe.

Edytowane przez Makiavel88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli edc, to ja w tym budżecie zdecydowanie rozważyłbym Orisa z modelem Big Crown Pointer Date. Wiwm, że to linia o nazwie (bodaj) aviation, ale IMO świetny z niego edc 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zostałbym przy pierwotnym wyborze (Flagshipie) albo wziął tego Balla Trainmastera Roman, bo to naprawdę super zegarek.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skieruj spojrzenie na ball. Jeśli nie szukasz dużego rozmiaru (ball zwykle w rozmiarze okolo 40mm) to może być to ciekawa propozycja. Może nie tak rozpoznawalny jak longines, ale prezentujący naprawdę dobry poziom. Jeśli tylko nie przeszkadza Ci tryt w ich zegarkach to polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, PaweelK napisał:

Skieruj spojrzenie na ball. Jeśli nie szukasz dużego rozmiaru (ball zwykle w rozmiarze okolo 40mm) to może być to ciekawa propozycja. Może nie tak rozpoznawalny jak longines, ale prezentujący naprawdę dobry poziom. Jeśli tylko nie przeszkadza Ci tryt w ich zegarkach to polecam. 

Właśnie popularność/rozpoznawalność Longinesa to, na razie, dla mnie jego główna wada 😉 Dlatego większości pozostałych nie ma nawet w polskiej dystrybucji. 

Muszę się przymierzyć do tego Balla. Ma 41mm więc nie powinno być problemu. Tyle ma mój Pulsar. Ale np. mierzyłem ostatnio Eposa i Rado 43mm i wyleczyłem się ze skeletonów i tak dużych zegarków. 41 to chyba max dla mnie. A może to kwestia przyzwyczajenia?

 

 

A może mi ktoś powiedzieć coś więcej o mechanizmie w tej Eternie? To chyba jakiś ich patent z 2009 roku, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Flagshipa. Ale ja jestem stronniczy, bo Flagship na mojej liście marzeń zajmuje wysoką pozycję. Nie ma w tym żadnej kalkulacji, zastanawiania się czy mechanizm lepszy czy gorszy niż w pozostałych propozycjach itp... Po prostu patrzę na ten zegarek i wszystko mi w nim pasuje. W całej gigantycznej ofercie Longinesa właśnie Flagship i mały Conquest Heritage z hesalitem mają u mnie miejsce szczególne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ze trzy razy tego Flagshipa "kupowałem", ale te prześwity teleskopów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klimatach vintage / retro masz bardzo ciekawy IMO Mido Baroncelli Heritage - swietna faktura na tarczy i bardzo klimatyczny zegarek:

 

baroncelli-33-39-pvd-gold-750.jpg

 

M027.407.16.010.00_005.jpg

 

iii-heritage-gent-m027.407.16.010.00__8d

 

39 mm to fajny meski rozmiar garniturowy, wysokosc to tylko 7,25 mm wiec ladnie pod mankiet sie chowa, do tego ETA 2892-A2.

Mnie kupuje tarcza, na bialej trudniej zobaczyc ta fakture ale wrzucam dwa linki ponizej, sa fajne ujecia gdzie to dobrze widac :)

 

 

 

Dla malenkich nadgarstkow jest wersja 33 mm (teoretycznie damska), zegarek nie ma niemalze lunety wiec nosi sie jak wiekszy.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 w Mido Baroncelli celuję dla żony 😉 I doszedłem do wniosku, że to chyba jedyna marka zegarmistrzowska jaką znam, która robi kobiece zegarki ciekawsze (ładniejsze) niż męskie. Ale dziękuję za polecenie.

 

@fidelio Mierzyłem ostatnio takiego Orisa ale jakoś Flagship na łapie lepiej mi się podobał.

 

Myślę, że jednak na najbliższy zakup Flagship (dodatkowy + jest taki, że do 35 urodzin odłożę na niego bez problemu) a potem chyba Omega De Ville na 40stkę. Myślałem czy nie iść w używkę Omegi przy najbliższym zakupie ale to wydatek o 50% większy od Flagshipa i potem, z moimi możliwościami finansowymi, ciężko by było o coś ciekawszego po 5 latach. A tak to może na 40 AT z niebieską tarczą zamiast De Ville 🤤

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o używanych Grand Seiko SBGR001? Niektóre proponowane egzemplarze mieszczą się w cenie.

Wygląda to tak:

GS perlon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montblanc to moim zdaniem bardzo fajny kierunek.

Longines Heritage Flagship to zegarek do którego kiedyś sam się przymierzałem. Ale tak jak kolega @rafi, żadna próba kupna nie udała się, zawsze coś nie pasowało. Skończyło się na Longines 1832, który zresztą ciągle mam. Fajna, aczkolwiek chyba niedoceniana kolekcja. 
Może 1832 w takim razie?

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście stoję przed podobnym dylematem. Tzn. chcę kupić coś małego, raczej eleganckiego i stonowanego. Flagship stał na pierwszym miejscu i już zacząłem się przymierzać i szukać ofert. Ale wtedy do głowy przyszedł mi Oris o @fidelio Mam "w domu" starszą wersję Big Crown Pointer Date (w rodzinie się kręci) i po przymierzeniu chyba Longines idzie na drugie miejsce. Muszę się przejść i przymierzyć jeden po drugim ale Oris ma ten smaczek nie-koncernowego produktu. O ile w ogóle można tak mówić o zegarku z najpopularniejszym mechanizmem. 😁 Szczególnie że Oris daje szerszy wybór kolorów a burgundowy jest niepowtarzalny. Tak więc mój głos też na Orisa. A chciałem zaznaczyż że mam i Orisa w pudełku już i Longinesa więc nie kieruje mną nic poza wyglądem i "fajnością" zegarka.😀

1088487056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2021 o 18:45, Sierżant Julian napisał(-a):

A co sądzisz o używanych Grand Seiko SBGR001? Niektóre proponowane egzemplarze mieszczą się w cenie.

Wygląda to tak:

GS perlon.jpg

Jakoś zupełnie o GS zapomniałem. A to ciekawa propozycja. Czy i gdzie można w Polsce przymierzyć GS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Makiavel88 napisał(-a):

Jakoś zupełnie o GS zapomniałem. A to ciekawa propozycja. Czy i gdzie można w Polsce przymierzyć GS?

 

Noble Place?

 

https://nobleplace.pl/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 dzięki. Czyli przy okazji wizyty w stolicy albo w Katowicach. Swoją drogą Wrocław wydaje mi się być zacofany zegarkowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=107466]cordi7[/mention] dzięki. Czyli przy okazji wizyty w stolicy albo w Katowicach. Swoją drogą Wrocław wydaje mi się być zacofany zegarkowo...
W Katowicach w Noble Place nie maja Grand Seiko na stanie. Mają tylko Montblanc. Jak chcesz przymierzyć GS to daj im znać co chcesz i zamówią model z Warszawy do przymiarki.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.