Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
btard

W jaki sposób nosisz zegarek? Ustawienie względem kości nadgarstka

W jaki sposób nosisz zegarek  

35 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum zauważyłem, że sporo osób dodając zdjęcia nosi zegarki poniżej kości nadgarstka. To ustawienie do zdjęcia czy nosicie tak zegarki na codzień? Sprawa jest oczywiście mocno indywidualna, osobiście nie mogę go nosić blisko dłoni, bo unieruchamia ruch nadgarstka w górę. Mam uczucie, ze w przypadku np. upadku zerwie się zegarek z ręki. Zegarek noszony nisko jest dużo praktyczniejszy - szybciej go widać spod mankietu. To kwestia biologii czy przyzwyczajenia? Pytanie kieruję głównie do noszących go nisko, chociaż każda odpowiedź jest mile widziana.

 

Każdy nosi jak chce, to jego osobista sprawa, chciałbym poznać Wasze zdanie bez podziału na noszenie zegarka poprawnie/niepoprawnie i tzw. gównoburz :)

 

Miłego wieczora wszystkim czytającym.

 

 

edycja: czy jakiś moderator mógłby poprawić ankietę tak, aby głosy były widoczne od razu? Coś popsułem przy dodawaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są "kości nadgarstka" wg Ciebie? Bo anatomicznie rzecz biorąc nie da się nosić zegarka ani na nich (można je zakryć co najwyżej fragmentem koperty), ani też poniżej (tj. na kościach śródręcza, o paliczkach nie wspominając). Głowa kości łokciowej z wyrostkiem rylcowatym oraz przede wszystkim głowa kości promieniowej również posiadająca wyrostek rylcowaty stanowią granicę ulokowania zegarka.

 

kosci_pl.jpg.7e7f28b471d6d10b2f3d4f8d776c39ca.jpg

 

P.S. Ankiety są w obecnej wersji silnika forum do (...).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zegarka i przynależnego mu paska/bransy. U mnie Airmen na parachute umocowany jest znacznie powyżej nadgarstka, natomiast bransoletka Evidenzy swobodnie opiera się na dłoni. 

Edytowane przez Watch-er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od budowy nadgarstka oraz jak zegarki się układają na nim.

U mnie zegarek leży gdzieś w 1/3 na kostce, reszta w stronę łokcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ogół te na pasku za kostką - bliżej łokcia, na bransolecie z regulacją podobnie. Te bez regulacji mam ustawione luźniej i latają po łapce. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę normalnie, jak wszyscy z tą różnicą, że na prawej ręce z powodu bo właśnie dlatego że tak, na przekór tym, którzy noszą na lewej.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 'lata' po całym nadgarstku. Tak właśnie traktuje bransoletę. Pasek dopasowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tarant napisał(-a):

Co to są "kości nadgarstka" wg Ciebie? Bo anatomicznie rzecz biorąc nie da się nosić zegarka ani na nich (można je zakryć co najwyżej fragmentem koperty), ani też poniżej (tj. na kościach śródręcza, o paliczkach nie wspominając). Głowa kości łokciowej z wyrostkiem rylcowatym oraz przede wszystkim głowa kości promieniowej również posiadająca wyrostek rylcowaty stanowią granicę ulokowania zegarka.

 

Chciałem użyć skrótu myślowego, wyszła moja niewiedza z anatomii. W temacie chodzi mi oczywiście o wystającą "kostkę" przy nadgarstku, która faktycznie powinna być nazwana jako głowa kości promieniowej.

 

Bardzo dużo zdjęć zegarków jest wstawiana jak na dolnej części zdjęcia (pożyczone z Reddita). Na początku myślałem, że to kwestia ustawienia do zdjęcia, ale zgłębiając temat dowiedziałem się, że całkiem dużo osób nosi zegarek bardzo nisko. W zimę, pod warstwą kilku ubrań takie ustawienie jest najbardziej praktyczne, aczkolwiek dla mnie zupełnie niewygodne (ograniczony ruch dłoni w górę). Zastanawia mnie czy to kwestia biologii ręki czy przyzwyczajenia do ograniczenia i wbijającej się koronki?

 

 

spacer.png

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, souls_hunter napisał(-a):

Ja noszę normalnie, jak wszyscy z tą różnicą, że na prawej ręce z powodu bo właśnie dlatego że tak, na przekór tym, którzy noszą na lewej.

Bransoleta luźno latająca po nadgarstku.

Ja też noszę normalnie , jak wszyscy z tą różnicą , że po wewnętrznej stronie nadgarstka , na przekór tym , którzy noszą na zewnętrznej , lewej czy prawej ręki😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę wysoko, tak jest wygodniej:

 

57574c7d2ab78647.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę prawie przy samej dłoni - łatwiej sprawdzić godzinę i lepiej mi się układa zapięcie bransolety w wielu zegarkach w tej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.