Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Przypomnienie dla fanów boksu

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrywał z Ortizem, ale dla mnie jest skończony i mam nadzieję, że Manny (o ile dojdzie do tej walki) oklepie mu mordę i wyśle go na emeryturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie ma w tym ŻADNEJ winy Floyda.

 

 

Kwestia interpretacji co znaczy wina.

Bo wg. mnie Floyd jest winny niesportowego zachowania. Tak zachowują się ci, co nie potrafią wygrać uczciwie. Oczywiście była komenda i Ortiz powinien walczyć, a nie przepraszać, ale 37 sekunda drugiej minuty wyraźnie pokazuje, że Floyd zaatakował z premedytacją wiedząc, że rywal go przeprasza...

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wygrywał z Ortizem, ale dla mnie jest skończony i mam nadzieję, że Manny (o ile dojdzie do tej walki) oklepie mu mordę i wyśle go na emeryturę.

 

Jak Manny przestanie brać koks, to może dojdzie. Przypomnij sobie kto nie zgodził się na kontrole antydopingowe. Mimo wszystko byłoby świetnie gdyby do walki doszło. Floyd potwierdziłby, że jest jednym z najlepszych w historii boksu i z milionami dolców na koncie mógł cieszyć się sportową emeryturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kwestia interpretacji co znaczy wina.

Bo wg. mnie Floyd jest winny niesportowego zachowania. Tak zachowują się ci, co nie potrafią wygrać uczciwie. Oczywiście była komenda i Ortiz powinien walczyć, a nie przepraszać, ale 37 sekunda drugiej minuty wyraźnie pokazuje, że Floyd zaatakował z premedytacją wiedząc, że rywal go przeprasza...

 

Ile czasu można się przepraszać ?. To nie jest sport dla grzecznych panienek. Mieli dać sobie jeszcze buzi ?. Brawo Floyd !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dla Ciebie usprawiedliwienie, ale dla mnie żadne...

 

Zdaniem większości obserwatorów "Money" rozstrzygające ciosy zadał jednak minimalnie przed oficjalną komendą umożliwiającą kontynuowanie walki.

 

i brawo raczej za takie zachowania bił nie będę.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Może to dla Ciebie usprawiedliwienie, ale dla mnie żadne... i brawo raczej za takie zachowania bił nie będę.

 

Szkoda tylko, że padają stwierdzenia o niesportowym zachowaniu Floyda, a nikt nie krytykuje zachowania Ortiza. No nic, każdy z nas ma prawo do własnej oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że ten Ortiz jakąś farsę sobie zrobił....ile chciał go przepraszać, zrobił to wcześniej 2 razy ? Uderzył ewidentnie go głową i tym rozzłościł przeciwnika. Moim zdaniem sytuacja nie jest tak kategoryczna....Ortiz sam sobie jest winien i nie ma co go specjalnie żałować. Fakt ciosy nokautujące były ewidentnie wykorzystaniem sytuacji....ale nie ma się nad czym roztkliwiać. Można mieć pretensje bardziej do sędziego.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ortiz faulował, ale zrobił to w ferworze walki. Floyd zrobił to z premedytacją. Skompromitował się sędzia, bo skoro nie było komendy "box" lub była "break" to powinien Floyda zdyskwalifikować.

Pytanie, czy tak ma wyglądać sport?

Jeśli tak ma wyglądać boks, to nie powinien nazywać się dyscypliną sportową lecz zwyczajną bijatyką jak w filmie "Podziemny krąg", bo ze sportem to nie wiele ma wspólnego.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie było to zachowanie godne mistrza ;) jedno jest pewne, niedługo zobaczymy walkę rewanżową, przynoszącą wiele więcej pieniędzy i wzbudzającą większe zainteresowanie niż ta z minionego weekendu :)

Wielu narzeka na Floyda, jednak takie czasy, że ludzie idąc/oglądając jego walki liczą na skandal i właśnie to się sprzedaje (wpływy z walki dla szacowane są na około 40 milionów $ dla "Money'ego" i około 2,5 miliona $ dla Ortiz'a)

Co do samych zawodników to swoja klasę pokazali w pomeczowym wywiadzie :)

ps. moim zdaniem w przypadku takiej walki powoływanie się na przewagę punktową w 4 rundzie raczej nie ma większego sensu


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę o 19:10 w Polsacie Sport walka najbardziej widowiskowo walczącego polskiego boksera .

Grzegorz Super G Proksa vs Sebastian Sylvestr o pas mistrza Europy w wadze średniej.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mWJbJDGl0g8&feature=related

 

 

Super G Proksa walczy w sposób niezwykle widowiskowy.

Niestety nie jest znany w Polsce ponieważ ma kiepskiego promotora.

Super G nie miał załatwionego żadnego występu na polskiej gali.

Zawodowo walczy od 2004r. !!!

Żadna gala nie została też dla niego specjalnie zorganizowana.

W ten sposób nie zbudowano mu zaplecza kibiców, nie przyciągnięto sponsorów, nie wzbudzono zainteresowania żadnej telewizji.

Żenada...

 

Walczył głównie w Wielkiej Brytanii i dopiero niedawno telewizja SportClub zaczęła pokazywać jego walki. Najczęściej retransmitowane.

 

Zawodnicy grupy 12 Rund Promotions tacy jak Diablo, Jackiewicz, Jonak w porównaniu do Super G Proksy to zwykli rzemieślnicy.

Mają jednak zapewnione walki o pasy, możliwość treningu i pieniądze.

 

 

Zobaczymy także walkę Steve'a Cunninghama z Pablo Hernandez.

USS Steve Cunningham walczył z Diablo Włodarczykiem dwukrotnie, a także z Tomaszem Adamkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proksa oklepał ostro przeciwnika :lol:

Piękna walka, ale trzeba przyznać, że z tą niską gardą jest bardzo pewny siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proksa jest fenomenalny !!!

 

Zaryzykuje stwierdzenie, że to obok Adamka najlepszy polski bokser (obecnie).

Wielka kariera przed nim...szybkość, technika, balans, pewność siebie...fenomen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał obejrzeć, to póki co jeszcze tutaj jest w dobrej rozdzielczości ->


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że dzisiaj od 1 zaczyna się gala z udziałem m.in. Wacha i Szpilki. Studio przed walką już o 00:00.

Transmisja na Polsacie Sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całej tej żenującej gali jedyną wartością dla mnie jest pomysł promotorów Wacha aby zorganizować walkę wymienionego z Grantem. Pojedynek Wach-Grant, jestem za i trzymam kciuki za doprowadzenie do takiego pojedynku!!!!!

Nareszcie emocje na poziomie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem wcześniej Proksy w akcji...ale rzeczywiście chłopak ma świetny warsztat ( nic dziwnego skoro trenuje go Łapin), genialny timing....tylko chyba ciosu nie ma tak jak Adamek. Albo Sywester miał po prostu twardy łeb. Sylwester dostał po łbie mniej więcej tak jak Adamek z Kliczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco przyjacielu, Grzesiek Proksa jest genialny. Zauważ co za motoryka, praca nóg, gibkość. Może zaryzykuję ale ten nasz rodak przypomina mi czasami Prince Naseem Hamed :) . A do tego chłopak ma wykształcenie wyższe, jest w radzie nadzorczej banku i elokwencją zabija!!!!!!!!

Na uwagę zasługuje także młody Masternak. To dzieciak który pochodzi z wielodzietnej rodziny, ma zasady i jest bardzo inteligentny. Ponad to za rok dwa będzie walczył w dywizji HW i z nim wiąże nadzieję jako kibic. A do tego prowadzi go genialny trener Gmitruk. Chłopak trenował w PACO Lublin i naprawdę robi wrażenie. Pamiętam jak chuligan Szpilka wyśmiewał jego mutację głosu. Ale na pięści z nim nie wyjaśnił sprawy.......... :)

Edytowane przez onkyo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W tym wątku warto odnotować smutną wiadomość. W poniedziałek zmarł legendarny Joe Frazier :D. W pamięci fanów szermierki na pięści pozostanie jako jeden z najwybitniejszych pięściarzy, który stoczył wiele wspaniałych walk w tym wyjątkowe w historii boksu z Muhammadem Alim. Joe niestety przegrał swoją ostatnią walkę w życiu. Cierpiał na raka wątroby. Zmarł w wieku 67 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vivat Proksa,jak go otoczka w postaci promotorów ,trenerów itp nie zepsuje to daleko zajdzie Byle by mu woda sodowa do głowy nie uderzyła.Obił Sylwestra jak małolata!a widziałem parę walk Sylwestra więc wiem co potrafi

 

Natomiast walka Many vs Marquez wg mnie na niekorzyść Marqueza, wydaje się mi po prostu ,że lepszy był ,no ale to sędziowie decydują nie ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty odnośnie obu walk.

Marquez swoją taktyką rozłożył Pac-man'a

Manny nie był w stanie mu nawet przez sekundę zagrozić.

Bardzo niesprawiedliwa decyzja sędziów, ale pieniądz rządzi światem, a na Mannym mają jeszcze sporo do zarobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dużo walk, w których pieniądz wziął górę nad rozsądkiem isprawiedliwym wynikiem więc nie byłem aż tak zdziwiony.

Przekonałem się o tym fakcie jak zobaczyłem walkę kilkanaście lat temu M Zegana w walce o mistrzostwo.Bił się wtedy z niejakim A. Gregorianem ( Niemcem ;) )jak zresztą wszyscy pięściarze niemieccy :(

Zegan po werdykcie sędziów już się nie dżwignął z dołka a wg mnie był to jedyny materiał wtedy na mistrza zaraz po Michalczewskim.Zresztą, po tym werdykcie całe trybuny, które kibicowały oczywiście ,,Niemcowi" po werdykcie na niekorzyść Zegana wygwizdały ,wybuczały sędziów, Gregoriana i wszystkich tych, którzy w tej szopce brali udział.

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak statystyki przemawiają za Pacmanem a walka wizualnie była wyrównana. Mistrza trzeba pokonać wyraźnie a tak nie było. Najlepiej jak będzie 4 walka tych panów, być może ona coś by wyjaśniła.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po tej walce Pac-man już na czwartą się nie zgodzi. Za dużo ma do stracenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.