Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
StachuC

wybór zegarka G-shock DW-5600 vs G-9000 czy coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zakupem zegarka do "ekstremalnych" prac. Naturalnym moim zdaniem jest wybór  zegarka serii G-shock.

Założenia przy wyborze są następujące

Zegarek do "ciężkich" prac w ogrodzie, w warsztacie i innych koło domowych remontach. Do tego średnia aktywność sportowa. Ma on służyć jako zmienik do zegarków które nosze na co dzień. 

Cechy które powinien posiadać zegarek: powinno się z niego dobrze odczytywać godzinę (dobry wyświetlacz), Datownik, Dobre podświetlenie, wytrzymałość na uszkodzenia i styczność z wodą

budżet do 400 zł

Biorąc pod uwagę te kryteria spodobały mi się dwa zegarki są to

1) Zegarek Casio G-Shock DW-5600E-1V

2) Zegarek Casio G-Shock G-9000-1V Mudman

No i właśnie teraz pojawia się problem. Który z nich jest lepszy i który wybrać. Może koledzy pomożecie mi wyborze swoimi opiniami i lub sugestiami.

Jestem też otwarty na propozycje innych modeli które by spełniły powyższe kryteria.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi oraz poświęcony czas.

Z uszanowaniem Stachu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczna kostka od Casio to zawsze pewny wybór. Zobacz jeszcze dw291

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dw 6900 - na pokładzie stoper, timer z zapętleniem , oddzielny przycisk podświetlenia , szkiełko stosunkowo głęboko , mega czytelny . W mojej pracy (ratownictwo) sprawdza się wyśmienicie.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyć... Ja stawiam na 6900, ew. 9000, ale wiadomo, co nagarstek, to opinia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym G-9100-1ER, czyli popularny Gulfman.

Screenshot_20210214-154432_Gallery.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-9000 Mudman, mnie drażniły te wypustki pod deklem, nie było to zbyt wygodne. 

Z kolei kostka dw-5600 jest trochę mała, nie wiem jak ze sztywnością paska, ale jeśli to samo co w kostce glx-5600,to strasznie sztywny, przez co też mało wygodny. 

 

Ja bym poszedł w coś z nowszych gshockow, gdzie te materiały są już przyjemniejsze, może gd-400, z mniejszych ga-2100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, laryngoskop napisał(-a):

Polecam dw 6900

Nie powiem ciekawa propozycja,ale z tego co tak na szybko przeglądam to jest prawie nie dostępny w polskich sklepach.

5 godzin temu, meXy napisał(-a):

Dodałbym G-9100-1ER, czyli popularny Gulfman.

Trochę głupie pytanie, ale to jest taki trochę zmodyfikowany mudman 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, StachuC napisał(-a):

Trochę głupie pytanie, ale to jest taki trochę zmodyfikowany mudman 

Nie , to jest zupełnie inny model posiadający pływy (u nas do niczego nie potrzebne) i fazy księżyca ze śrubkami i deklem z tytanu. Rozmiarowo podobny do Mudmana i bardzo wygodny w noszeniu.

 

Jeśli szukasz typowego woła roboczego to kostka jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o walory użytkowe (najmniej "przeszkadzający" G) z tym , że najlepszą opcją byłaby GW-M5610 (niestety przekracza budżet) bo to jest najbardziej uniwersalny i wszechstronny model (z solarem i sterowaniem radiowym - taki typ na lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany g9300 ? Lekki, czytelny, solar, kompas (jak ktoś lubi). Taki zupełnie podstawowy, "akuratny" zegarek na co dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, GTB napisał(-a):

Jeśli szukasz typowego woła roboczego to kostka jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o walory użytkowe (najmniej "przeszkadzający" G) z tym , że najlepszą opcją byłaby GW-M5610 (niestety przekracza budżet) bo to jest najbardziej uniwersalny i wszechstronny model (z solarem i sterowaniem radiowym - taki typ na lata).

Tak, szukam szukam typowego beatera. Po zniszczeniu kilku chińskich no namejmów oraz binladenówce. Stwierdziłem że może lepiej zainwestować w coś droższego ale nie na tyle by było to uciążliwe dla portfela. 

Nawet rozważałem opcje Dw5610 ale stwierdziłem że: dla samego solara nie warto tyle dopłacać(Opjca synchronizacji z zegarem atomowym, nie jest aż tak dla mnie ważna bo porostu lubię ustawiać zegarki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, StachuC napisał(-a):

Opjca synchronizacji z zegarem atomowym, nie jest aż tak dla mnie ważna bo porostu lubię ustawiać zegarki:)

 jakby  podliczył ile w swoim życiu ustawiasz i jeszcze będziesz musiał ustawiać zegarek - to dojdziesz do wniosku że opcja atomowa to jest to - a ten czas możesz poświęcić na inne przyjemności ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, unadarek napisał(-a):

 jakby  podliczył ile w swoim życiu ustawiasz i jeszcze będziesz musiał ustawiać zegarek - to dojdziesz do wniosku że opcja atomowa to jest to - a ten czas możesz poświęcić na inne przyjemności ;) 

Bez przesady nie mam i raczej nie będę mieć aż tak rozbudowanej kolekcji. Jednakże masz trochę racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 5600. Jest wszystko co moze sie przydac, bez zbednych w moim mniemaniu bajerow typu solary czy MB. Baterie wymienilem po 9 latach, bo cyfry przy podswietleniu robily sie juz niewyrazne i dalej sluzy mojemu wujasowi, ktory skatowal swojego G, a ja przesiadlem sie na DW5035. Te same funkcje, tylko w stalowej kopercie :)

Edytowane przez fonfelinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostkę z solarem i ceptorem do 400 kupić i tyle w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eddi87 napisał(-a):

Kostkę z solarem i ceptorem do 400 kupić i tyle w temacie :)

 

Kolega Dobrze prawi ..... polać mu     

 Beer Cheers GIF by Fürstenberg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.