Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Winter_Solider

Zegarek kieszonkowy Junghans

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Chciałbym zapytać o opinię w kwestii autentyczności zegarka Junghans. Sprzedający twierdzi, że jest oryginalny ale nie może przesłać zdjęć mechanizmu do weryfikacji. Dziękuję za każdą opinię. 

Screenshot_20210214-172733_OLXpl.jpg

Screenshot_20210214-172741_OLXpl.jpg

Screenshot_20210214-172748_OLXpl.jpg

Screenshot_20210214-172756_OLXpl.jpg

Screenshot_20210214-172807_OLXpl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyśle bo wie że wewnątrz siedzi ruska mołnia z lat 70-80 tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaputt...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gów.no... czegoś tak obleśnego dawno nie widziałem...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie * znaczenie ma " co jest w środku"?

Znaczy się miedzy uszami tych dżentelmenów.

1021890699_z24496877VKadr-z-filmu-nagranego-podczas-urodzin-Hitlera-zor.jpg.4c7f59caa1f1b08c51815528de98b2e2.jpg

 

 

Hakenkreuz moze być ułożony z batoników.

To ciągle jest hakenkreuz.

 

Administrator usuwa mi zdjecie dziewczyny z plakatem KOT MOŻE ZOSTAĆ , dostałem ostrzeżenie a sfastyka jest OK.

 

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz także dostać ostrzeżenie za nieprzestrzeganie zasad ortografii ;) Czyli za "sfastyka".

Ten też Cię oburza? Rzecz w tym, że można nie wiedzieć, czy zegarek jest oryginalny.

unnamed.jpg.41106d6700bf8bf7a1aa0d701ea59939.jpg

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod pretekstem pytania o zegarek przechodzą emblematy zbrodniczej ideologii.

Mogę nawoływać do masowego mordowania byle bym pytał o zegar/ zegarek?

Bo zgodne z regulaminem.

 

Zdjęcie z urodzin Hitleta też jest całkowicie OK.  Sad Rzeczpospolitej na wniosek prokuratury sprawę umożył. Przestępstwa nie stwierdzono. 

Tylko quwa smród pozostał.

To co zrobisz ze smrodem?

 

Janusz,

Bład skoro skomentowałeś zostaje bez poprawki.

 


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dopiero co zachwycałeś się zegarkiem firmy Lange & Söhne. To oni właśnie wyprodukowali pokazany powyżej zegarek z emblematem zbrodniczej ideologii. Wróć tam teraz i napisz post, w którym zażądasz żeby właściciel pokajał się i rozbił tę kieszonkę na kawałeczki, a temat został usunięty. Potem krucjatę przenieś na użytkowników forum takowe posiadający oraz na firmy sprzedające te zegarki w Polsce.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, byłem w muzeum w Gllashütte.

Historia Niemiec Nazistowskich to też ich historia, pokazali JEDEN zegarek i zdjecie jak Hitler wręcza go pilotowi co to fajnie mordował i bombardował ludzi w Europie. Jest to zdjecie, małe i ten zegarek ale pokazany tylko mechanizm i długa nota historyczna. Nie mówię tutaj że Niemcy rozliczyli się ze swoją historią. Ale robią to w takich miejscach bardzo poprawnie. 

Jest też odzielne pomieszczenie też z bogatą informacją o czasach NRD.

 

A tutaj ?

Propagowanie Nazioli.

Nie potrzeba uzasadniać, i jest to nie do obrony. Sprzedawca nie pokazuje mechanizmu, żadnej wiedzy o zegarku. Pokazał za to wyraźnie wszystkie emblematy nazistowskie. To zastanów się i odpowiedz kolego co on sprzedaje? Zegarek czy symbole? I co dołoży w rozliczeniu mein kampf gratisowo?

Obserwuję corocznie jak podnoszą głowę i palą moje miasto.

W wolnych chwilach handlują takim gównem.

 

Pozdrawiam,

Lekko wqurwiony Janusz


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem :) Nie sądzę, że "przyozdobienie" tej kieszonki w jednoznacznie kojarzące się symbole ma na celu propagowanie jakiejkolwiek ideologii, to po prostu taki chwyt marketingowy mający na celu złowienie jak największej liczby jeleni, co by żaden "szczęśliwy" kolekcjoner nie miał wątpliwości, że nabywa wartościowy walor z okresu drugiej wojny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zadnie ..

 W czasach popularności wykopków, większośc bagnetów miała nieczytelne "gapy i numery odbiorów...

"

 co Polacy sprytni wymyślili??

 zrobili matryce i "doklepywali"

( by nie być gołosłowny"

Stempel M/III8, potem trochę kwasu i już stara "gapa"- i za Odrę....

 Teraz podobnie.. jest  haken.., lub gapa..= cena w górę ,a jeleni "młodych" nie brakuje, bo to "epokowe" pon Niemcach iWermahcie.. :)

 Ciekawe, że jak są Gwiazdy i inne sierpy/młoty to  badziew... ale Gapa  "wafenamty" to " hmm  dobre...

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie argumenty i szpagaty juz były.

aSSegro dlugo walczyło w sadach aż sprawa doszła do SN.

Od 3 lat trudno upchnać takie gówno u nich.

 

Jestem o jeden krok od telefonu do Konrada Bagińskiego ze stowarzyszenia Nigdy Więcej.

Proszę administratora o traktowanie mnie poważnie.

20210216_143058.thumb.jpg.4975c7d8d835fb45ec1aef7ec6571ef6.jpg20210216_143148.thumb.jpg.77de85879b7ec892c11c0b723d6c3d29.jpg


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i trudno..

 Co d propagowania też się zgodzę.

Do sprzedaży można wzorem niemieckim zamazywać te znaki.

 Jednak, Jeżeli w kolekcji bagnetów, czy kordzików mam coś ze swastyką lub gapą to co w imię politycznej porawności mam "wykastrować" znak i wartość historyczna jest "0"

 

 Nie..

 Czy gdyby się okazało, że logo "G.B" jest nie teges to niszczysz wszystkie sygnowania???

 Nie lubię propagowania, ale historia taka jest..

 Z Napoleonem też tak  było,

Później Niemcy( Prusacy) "kasowali" sygnowania  na zegarach francuskich..

 itd....

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem tak - to jest chore!

Znajdziesz na swojej posesji jakiś artefakt - nie należy do Ciebie!

Kolekcjonujesz historyczne pamiątki, lub chcesz coś sprzedać to też Ci nie wolno - bo zakazane!

Tylko nie rozumiem braku konsekwencji, dlaczego sierp i młot nie jest zakazany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno miał być...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szpindlakfan napisał(-a):

Nie znam się to się wypowiem :) Nie sądzę, że "przyozdobienie" tej kieszonki w jednoznacznie kojarzące się symbole ma na celu propagowanie jakiejkolwiek ideologii, to po prostu taki chwyt marketingowy mający na celu złowienie jak największej liczby jeleni, co by żaden "szczęśliwy" kolekcjoner nie miał wątpliwości, że nabywa wartościowy walor z okresu drugiej wojny :lol:

 

 

Niektóre to nawet do muzeum trafiają https://zegarkiclub.pl/forum/topic/145852-ciekawostki/?do=findComment&comment=2046854

Zwróćcie uwagę na ochronny kapsel - on wraca jak mantra

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szalony amator napisał(-a):

Te wszystkie argumenty i szpagaty juz były.

aSSegro dlugo walczyło w sadach aż sprawa doszła do SN.

Od 3 lat trudno upchnać takie gówno u nich.

 

Jestem o jeden krok od telefonu do Konrada Bagińskiego ze stowarzyszenia Nigdy Więcej.

Proszę administratora o traktowanie mnie poważnie.

 

 

Poważnie to można traktować poważne osoby.

Nikt tu nie popiera ani podróbek, ani kultu ideologii totalitarnych. Natomiast rolą forum jest również udzielenie informacji o tym, co jest obrzydliwym (z wielu względów) paskudztwem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, gapa na zegarku, porcelanie, czy innym historycznym przedmiocie, to część historii, wszak niechlubnej, ale historii.
Jeżeli taki przedmiot z gapą kupuje kolekcjoner ze względu na to, że zegarek jest unikalnej firmy, albo talerz czy filiżanka pochodzi z rzadkiej wytwórni, to chyba nic w tym zdrożnego.
Ale jeżeli kupuje to młody nazista, żeby się tym chlubić i afiszować, to już nie jest dobrze.
Niestety sprzedający nie ma żadnego wpływu na to, kto to kupi.
Nie chcę już bardziej wq.... ć Kolegi Janusza, ale uważam, że pokazanie takich flag na zdjęciu, bez względu na to w jakiej intencji - to jest to propagowanie nazizmu i faszyzmu.
Niestety czerwona flaga ze swastyką, kojarzy się tylko z jednym.
Sam symbol swastyki był stosowany od starożytności i był uważany za symbol przynoszący szczęście, i co ciekawe był stosowany w różnych religiach. Kilka miesięcy temu, jeden z Kolegów w innym temacie pokazał zdjęcie posadzki Kościoła z 1925, posadzka jest do dziś.
Dopiero faszyści zbrukali ten symbol i od tej pory jest kojarzony tylko z nimi.
Pozdrawiam Jacek

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam takie coś... chyba już pokazywałem... bardzo zgrabnie zdenazyfikowany zegarek...

 

received_606931690083854.thumb.jpeg.67796ae99089aab475c9ab167caa758e.jpeg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony pewnie za Odrą, bo Swastyka  zniekształcona/zatarta...

Znowu ktoś poprzwiał historię ( nawet niechlubną)  w imię poprawności politycznej.....ale  zniszczył pewien artefakt...

 Nie lubię takich ...poprawiaczy...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zrobione urzędowo...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(  pomyłka

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi tylko co to przerobienie swastyki w kratkę ma zmienić?

Czy teraz symbol na tym zegarku już nie kojarzy się z nazizmem?

Podzielam zdanie Mirka, co innego nawoływanie do nienawiści, albo handel "przyozdobionymi" współczesnymi wyrobami, a co innego kolekcjonowanie przedmiotów z historią.

Z jednej strony krytykujecie odnowienie tarczy, bo to ingerencja w oryginalność zegarka, a z drugiej nawołujecie do niszczenia oryginalnych sygnatur.

Niemiecka obłuda względem ich przeszłości jest również co najmniej śmieszna, z jednej strony usuwają swastyki z przedmiotów historycznych, a z drugiej nadal działają tam LEGALNIE organizacje neonazistowskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

analogicznie można powiedzieć, że na Zaolziu,  Białorusi i Ukrainie, być może nawet w Turcji nasze narodowe znaki - Orzeł Biały na ten przykład też miałyby być malowane na czarno, żeby niechlubnej  historii nie przypominać?

 

Mam podobne zdanie co Wy.

Czym innym jest oddanie prawdy historycznej , a co innego propagowanie nienawiści z wykorzystaniem znaków narodowych i historii, której się już przecież nie zmieni.

Można jeszcze wpływać na inne odbieranie faktów historycznych poprzez narzucanie fałszywej retoryki tak jak się to odbywa za naszą zachodnią granicą oraz na wschodzie 

Dziwi mnie, że nie widzę takich tendencji w innych krajach - Benelux, Grecja, i kilka innych mimo, iż od zarania dziejów na ich terenie dochodziło do krwawych łaźni wywołanych przez miejscowe dążenia do uzyskania przewagi to dziś jakoś pod tym względem spokojniej- pogodzili się z historią.

My nie możemy, nie potrafimy przejść obojętnie..

Pomijając historię ostatniej wojny, doskonale każdy z nas potrafi przywołać w pamięci zło Potopu Szweckiego, najazdów Czyngis-Chana, Krzyżaków czy rozbiorów kraju, nie pomijając wszelkich powstań narodowych, rokoszy i zdrad ..

Tak zostaliśmy ukształtowani w szkole, w rodzinie, w kościele i na ulicy.

Bez zmiany u podstaw i bez wpływania na sposób postrzegania historii od dziecka w czasie edukacji nic nie jesteśmy w stanie zmienić.

 

Może problemem nie są te znaki, flagi, krzyże i fantazyjne machanie łapskami, tylko to w jaki sposób my to odbieramy i co z tym robimy..

Kiedy ukazujemy oburzenie, złość i wściekłość widząc takie zachowanie, to działa to jak woda na młyn tych zachowań. 

Im bardziej będziemy zabraniać tym fajniej będzie te zakazy łamać..

Po co jeszcze głębiej wchodzić w te zagadnienia?

Wystarczy ukarać,  ale ukarać przykładnie i bezwzględnie. 

Nie bawić się w wielomiesieczne rozważania sądowe z całą plejadą gwiazd w postaci biegłych, którzy rozwikłają zagadki łamanego krzyża..

Sędzia powinien śmiało nałorzyć karę za intencje skazywanych a nie rozdrabniać się w kwestiach poprawności kolorów na fladze..

Kilka cichych (bez rozgłaszania w Total mediach ) spraw zakończonych słuszną i nieuniknioną karą załatwiłoby sprawę..

 

Tylko, że niestety  nie u nas, kochani... nie u nas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 08:29, Szpindlakfan napisał(-a):

Wytłumaczcie mi tylko co to przerobienie swastyki w kratkę ma zmienić?

Czy teraz symbol na tym zegarku już nie kojarzy się z nazizmem?

Podzielam zdanie Mirka, co innego nawoływanie do nienawiści, albo handel "przyozdobionymi" współczesnymi wyrobami, a co innego kolekcjonowanie przedmiotów z historią.

Z jednej strony krytykujecie odnowienie tarczy, bo to ingerencja w oryginalność zegarka, a z drugiej nawołujecie do niszczenia oryginalnych sygnatur.

Niemiecka obłuda względem ich przeszłości jest również co najmniej śmieszna, z jednej strony usuwają swastyki z przedmiotów historycznych, a z drugiej nadal działają tam LEGALNIE organizacje neonazistowskie.

Trzeba spytać tych, którzy zaraz po II wojnie magazyny z nowymi zegarkami oczyszczali z zalegającego towaru. 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.