Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bugs

IPhone do wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podłączyć iPhone 7 do wzmacniacza żeby używać go jako odtwarzacza muzycznego ( Spotify, Tidal ). Wzmacniacz klasyczny stereo, podłączenie jack-cinch.

Niby w zestawie z telefonem jest przejściówka albo lepiej taka z opcją podłączenia ładowarki ale może lepszy dźwięk uzyskam podłączając jakiś mały DAC? Dragonfly?

Albo stację dokującą taką jak np Bose Wave Connect, żeby miała wyjście audio?

Jakieś pomysły, doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzamacznicz(aplituner) z "niebieskim ząbkiem " :) ( bluetooth) i gra świetnie- ćwiczone na Denonie...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Iphone, ale wyjście słuchawkowe tych telefonów które próbowałem, nie jest w stanie wysterować wzmacniacz przez kabelek typu mini jack - mini jack/RCA. Co innego w przypadku DAP po przełączeniu sygnału podawanego do gniazdka słuchawkowego na "wyjście liniowe".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wzmacniacz ma kiepską czułość, jak telefon nie może go wysterować.

Ja bym daca rekomendował.

Ale to trzeba trochę wydać. Minimum jakieś fiio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy wzmacniacz ma kiepską czułość, jak telefon nie może go wysterować.
Ja bym daca rekomendował.
Ale to trzeba trochę wydać. Minimum jakieś fiio

O tym Fiio myślałem albo dragonfly, tylko nie miałem okazji przetestować.
Na razie używam w tym celu starego iPada, wzmacniacz daje radę spokojnie bo to konkretna elektrownia ( Audiolab )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Baseus BA03

Nie chcę bezprzewodowo, normalnie po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bugs napisał(-a):

Nie chcę bezprzewodowo, normalnie po kablu.

Jak chcesz fajną jakość dźwięku, kup daca.

Ale przy telefonie może to niewiele dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej kupić po prostu streamer?

Rozwiązanie wygodne i bez kabli a telefon spełnia tylko funkcje pilota.

Kwestia też jaki masz system i czy streamer nie będzie droższy niż cały system ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie które podałem (+ kabel do iphona ligtning - usb) działa, i jest po kablu jak chce autor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio - ja tak używam i jest super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję Fiio BTR5, podobno to świetnie gra a będzie można skorzystać z telefonu lub lapka. Dragonfly Cobalt kuszący, to będzie druga droższa opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Bugs napisał(-a):

Spróbuję Fiio BTR5, podobno to świetnie gra a będzie można skorzystać z telefonu lub lapka. Dragonfly Cobalt kuszący, to będzie druga droższa opcja.

 

Tam są wyjścia słuchawkowe, nie liniowe. Tez mogą nie wysterować wzmacniacza.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Tam są wyjścia słuchawkowe, nie liniowe. Tez mogą nie wysterować wzmacniacza.

Jeśli normalne słuchawkowe z iPada i iPhone dają radę to mam nadzieję że to też będzie chodzić, najwyżej będę szukał dalej.
Streamer chodził mi po głowie ale na razie nie chciałbym szaleć z wydatkami, Tidal Hifi z tableta grał już na tyle przyzwoicie że pobawię się najpierw DACami bo inaczej to już pójdzie lawina - streamer, lepszy wzmacniacz, nowe kolumny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu trenuje poniższe rozwiązanie.

Mam wzmacniacz stereo DIY + przerobionego na domowy DACa Nakamichi DAĆ-111 jako baza.

Do niego używam konwertera phiree U2S z wyjście optycznym + coax a do niego wpinam się poprzez przejściówkę USB -ligtning iPadem i/lub iphonem.

bc1f38d153ba61234d60064ec7c3be49.jpg

3ca1eb1d2c4a25f5c89aba65b661f6d0.jpg



Tez mam Spotify Premium i TIDAL Master HQ. Daje rade.

Mam tez w domu Dragonfly Red którego używam jako portable jak wychodze z domu do iPhone. Ale nie trenowałem jeszcze takiego połączenia. W sumie nie mam w domu kabla jack 3.5 2xRCA.

Mam tez w domu Chord Mojo do słuchawek ale tez nie testowałem. Chyba nie spodziewam się aby grało to lepiej od Nakamichi wiec dlatego jako nie ciągnęło mnie do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem FiiO BTR5.

Rewelacyjna zabawka, dźwięk naprawdę niezły jak na takie maleństwo, z MacBookiem rwał ( podobnie jak wcześniej głośnik BT, ponoć to znane zjawisko ale nie znalazłem rozwiązania ) ale z iP7 działa bardzo dobrze, udało się tak pokombinować że oba mają zasilanie. Do wzmacniacza kabelkiem Audioquesta, nie ma problemu z głośnością w normalnym zakresie, Tidal HiFi i Spotify Premium dają fajną jakość. Polecam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam. Do celów przenośnych konkurencją dla niego jest Radsone Earstudio ES 100. Jest w całości plastikowy, co jest ...przewagą. Może sobie dyndać w swojej lekkości na końcu kabla słuchawek bez ryzyka wyrwania się i upadku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.