Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

A gdy dorosnę, chcę być Faberge!

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo miło się czytało, dziękuję za ciekawe opracowanie :)

 

Zegarek kompletnie nie z mojej bajki, ale to właściciela ma cieszyć, gratki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczojebny niesamowicie - będzie na długo przed oczami 🤦‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bardzo przyjemnie się czytało, no i jakość zdjęć coraz lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosiłbym, zajebiaszczy :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pokazanie tego cudaka. U mnie oczy krwawią 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile takie cudo kosztuje?

 

Ponosiłbym raczej jako ciekawostkę, ale naprawdę doceniam, że ktoś się przyłożył w projektowaniu.

Te prostokąty nieco psują tarczę, ale i tak jest zaskakująco dobrze jak na taką ilość lukru :)

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$230 z przesyłką...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Fajna recenzja, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święty Panie w niebiesiech.....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuć piniondz :D

 

Świetnie się czytało, zegarek tak brzydki, że aż coś ma w sobie.

 

Czy bym nosił? Nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wyautowanych przez pierestrojkę ambitnych Ruskich zazdroszczących Nowym Ruskim. Nie widzę innego targetu. Picowana dykta: zamiast diamentów i złota cyrkonie i złocenia, zamiast jakiegoś (syntetycznego!) kamienia kropka z żywicy...

 

W dniu 22.02.2021 o 23:42, cordi7 napisał(-a):

Czuć piniondz :D

 

Świetnie się czytało, zegarek tak brzydki, że aż coś ma w sobie.

 

 

Czuć ubóstwo. To jak plastikowy siding.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Czuć ubóstwo. To jak plastikowy siding.

 

Piniondz a pieniadz to nie to samo ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nikt na Kremlu go nie nosi. Tam nie muszą się chować z drogimi zegarkami. W Rosji jest szacunek do oligarchy i ludzi bogatych u nas na odwrót. Nie zależnie czy majątek zdobyli legalnie czy nie. Tam się lubi silną rękę i ludzi którzy potrafili zdobyć pieniądze. Zegarek nie konsekwentny. Rozumiem, że taki styl może się podobać ale tutaj w rustykalne motywy wpleciono elementy modernistyczne. Rosjanie umieją w design ale tutaj nie wyszło... Jak chcecie obejrzeć fajny design Made in Rassija to polecam nowe Rakiety. Tylko te ceny....

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nowe Rakiety są ładne, ale bardzo drogie. Co gorsza, na WUS podnoszono już kwestię niedoróbek, które w tanim Vostoku jakos ujdą, ale w tak drogich zegarkach nie powinny się zdarzać ;)

 

Swoją drogą ktoś tu ma ciekawą koncepcję... gdyby Vostok wypuścił wersję z białego i żółtego złota, z 40

sporymi brylantami i 2416B w środku... ciekawym ile by kosztowała i ile by sprzedali :D 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Prawdopodobnie nikt na Kremlu go nie nosi. Tam nie muszą się chować z drogimi zegarkami. W Rosji jest szacunek do oligarchy i ludzi bogatych u nas na odwrót. Nie zależnie czy majątek zdobyli legalnie czy nie. Tam się lubi silną rękę i ludzi którzy potrafili zdobyć pieniądze. 

 

Nie wiem QV czy nie idziesz za daleko w swoich generalizacjach - ja  szacunku do ludzi bogatych z automatu nie mam - a z twojego posta wynika, jakby sie im nalezal.

Na szacunek trzeba sobie zapracowac i tu niestety cieniem kladzie sie pokolenie ludzi, ktorzy szybko sie wzbogacili w czasie transformacji ustrojowej.

Kwestie legalnosci czy nazwijmy to uczciwosci sposobu wzbogacenia sie zostawie z boku, skupie sie na czym innym - ci ludzie zaczeli obnosic sie ze swoim bogactwem.

Ciuchy, samochody, zegarki, itp. a zachowywli sie ponizej krytyki czujac sie lepsi niz reszta bo maja pieniadze (znow generalizacja - dla wielu na pewno krzywdzaca).

W pamieci ludzi zapadlo zachowanie i sposob bycia, ktory z czasem zaczal byc utozsamiany z konkretnymi markami / przedmiotami - i dla mnie stad zjawisko, o ktorym piszesz.

 

Jak mowilem wczesniej to wszystko uogolnienia a z uogolnieniami jest jak ze srednimi - jesli sasiad je parowke a ja bulke to srednio jemy po pol hot doga ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne... popełniłem kilka lepszych i gorszych recenzji lepszych i gorszych zegarków, ale takiej dyskusji jeszcze nie było ;) Dzięki za zainteresowanie i odzew!!!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2021 o 02:25, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Prawdopodobnie nikt na Kremlu go nie nosi. Tam nie muszą się chować z drogimi zegarkami. W Rosji jest szacunek do oligarchy i ludzi bogatych u nas na odwrót. Nie zależnie czy majątek zdobyli legalnie czy nie. Tam się lubi silną rękę i ludzi którzy potrafili zdobyć pieniądze. Zegarek nie konsekwentny. Rozumiem, że taki styl może się podobać ale tutaj w rustykalne motywy wpleciono elementy modernistyczne. Rosjanie umieją w design ale tutaj nie wyszło... Jak chcecie obejrzeć fajny design Made in Rassija to polecam nowe Rakiety. Tylko te ceny....

 

Ten zegarek ani nie jest niekonsekwentny, ani nie jest skierowany do bogatych (czy mających ambicje bycia bogatymi). To po prostu zegarek odwołujący się do kultury rosyjskiej i do rosyjskich tradycji zdobniczych. Tytuł recenzji doskonale to oddaje - jajka Faberge'a były dokładnie tym samym. (Swoją drogą recenzja jedna z lepszych, jakie czytałem.)

 

Rosyjskie wzornictwo korzysta z zupełnie innych wzorców kulturowych niż europejskie. Znacznie upraszczając: u nas odwołania do Rzymu, u nich odwołania do Bizancjum. We wzornictwie zegarkowym różnice są jeszcze większe, bo zegarki i zegary miały wskazywać czas nabożeństw, więc na wschodzie musiały pasować do cerkwi budowanych w stylu neobizantyjskim i neorosyjskim, a u nas produkcja zegarków zajmowali się purytańscy hugenoci, którzy znaleźli schronienie w kalwińskiej Szwajcarii.

 

Za czasów komuny takie wzornictwo w Rosji było niemile widziane, zarówno z powodu niechęci do Cerkwi, jak i z powodów społeczno-ekonomicznych. Jak komuna upadła i zaczęto ponownie budować cerkwie, to ta estetyka wróciła. Jest ona wyraźna w zegarkach robionych dla Rosjan takich jak Vostok - Europe, czy Aviator (Swiss Made) i bardzo wyraźna w tym zegarku.  

 

W naszych oczach ten zegarek może wydawać się niekonsekwentnym dziwadłem, ale dla Rosjanina (Ukraińca, Białorusina) taki zegarek jest spójny i zrozumiały. Historyk sztuki pewnie "odczyta", w tym zegarku więcej niż my: np. 24-godzinna tarcza nawiązuje do tarczy zegarów kościelnych, liternictwo nazwy odwołuje się do literatury, etc... Dokładnie tak samo, dla Amerykanów spójne i zrozumiałe są olbrzymie wielokolorowe divery, czy dla Chińczyków - open-hearty. Po prostu korzystamy z odmiennych wzorców kulturowych i nie wszystkie kody kulturowe są dla nas zrozumiałe.

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno - w 100% się zgadzam. Masz pełną rację. cordi7 - jesteś Rosjaninem ?  Zarówno na Ukrainie jak i w Rosji jest jakby przyzwolenie na przepych i obnoszenie się. W Polsce ludzie władzy jednak starają się nie afiszować ze swoim stanem posiadania. Po prostu społecznie jest to jednoznacznie negatywnie odbierane a na wschodzie mam wrażenie, że ludzi tak upodlono i złamano że przestali się na to oburzać. Może to jest właśnie ten wyznacznik demokracji, nawet jeśli trochę fasadowej to jednak są pewne zachodnie wzorce powstrzymywania się od drażnienia ludzi swoim bogactwem. Na wschodzie bogaci ludzie mają to w d*pie bo wiedzą, że wybory i tak są swingowane i nie muszą się z niczym szczypać i czegokolwiek obawiać. Taki wtręt polityczny trochę przy okazji tego zegarka. Te wzorce bizantyjskie przejęła jednak oligarchia jako swoje insygnia. W Europie Katolicyzm czy Protestantyzm mają mniejszy wpływ na estetykę czy design powszechny.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia przyzwolenia na przepych i obnoszenie się tylko innych wzorców piękna, dokładnie tak jak pisze Zeno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie napisane, bardzo przyjemnie się czytało👍 A sam zegarek ruski aż do bólu 😁 

Ps. Może ktoś podrzucić linka do tych nowych, ładnych Rakiet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.