Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
loco50

Wasze opinie na temat prawa do posiadania broni

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo chciałbym aby rząd nie narzucał nam tego co mamy robić, vide szmaty na twarzy, jestem za powszechnym dostępem do broni ale obawiam się, że to nigdy w Polsce nie nastąpi.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mazix napisał(-a):

Broń mi zaraz w kogoś wystrzeli, bo niestety jako Polak jestem "głupi i porywczy"🙄

Szkoda...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mazix napisał(-a):

635 przestępstw przy użyciu broni palnej w 2020, w tym 23 zabójstwa i usiłowania zabójstw. Wygląda na to, że noże i samochody są znacznie bardziej zabójcze.

 

Porównujesz rzeczy nieporównywalne i snujesz bezsensowne wnioski..

 

Samochód nie został stworzony do zabijania czy ranienia na odległość, a broń owszem. Porównujesz statystyki przestępstw z użyciem broni palnej z liczbą śmiertelnych wypadków komunikacyjnych i wychodzi ci że "samochody są znacznie bardziej zabójcze". Zwróć uwagę na słowo "wypadków".

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

Porównujesz rzeczy nieporównywalne i snujesz bezsensowne wnioski..

 

Samochód nie został stworzony do zabijania czy ranienia na odległość, a broń owszem. Porównujesz statystyki przestępstw z użyciem broni palnej z liczbą śmiertelnych wypadków komunikacyjnych i wychodzi ci że "samochody są znacznie bardziej zabójcze". Zwróć uwagę na słowo "wypadków".

 

To i to może zostać użyte to zabicia człowieka z premedytacją. Podobnie jak wiele innych rzeczy. To co się stało parę lat temu w Nicei czy Berlinie to nie był wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż brakuje w twojej wypowiedzi logiki. Wszystko może być użyte do takiego celu z premedytacją nawet długopis albo widelec...

 

Gdybyś pokazał statystykę ile było zgonów spowodowanych celowym użyciem samochodu z zamiarem pozbawienia kogoś życia i wynik byłby większy od zabójstw z użyciem broni palnej to mógłbyś wtedy pisać, że;

 

2 godziny temu, Mazix napisał(-a):

Wygląda na to, że noże i samochody są znacznie bardziej zabójcze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Wciąż brakuje w twojej wypowiedzi logiki. Wszystko może być użyte do takiego celu z premedytacją nawet długopis albo widelec...

 

Gdybyś pokazał statystykę ile było zgonów spowodowanych celowym użyciem samochodu z zamiarem pozbawienia kogoś życia i wynik byłby większy od zabójstw z użyciem broni palnej to mógłbyś wtedy pisać, że;

 

 

To u ciebie brakuje logiki. Kompletnie nie ma znaczenia co do czego zostało stworzone. Liczy się efekt. Fakty są takie, że zabójstwa z broni palnej to margines. Ok, uczepiłeś się tych samochodów, więc zostawmy je w spokoju, pewnie niewielu ludzi używa go do zabójstwa z premedytacją. Ale noże, siekiery itd stanowią większość narzędzi użytych do zabójstw. No i co w związku z tym? Należy ograniczyć dostęp do tych narzędzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to są twoje słowa;

 

2 godziny temu, Mazix napisał(-a):

Wygląda na to, że noże i samochody są znacznie bardziej zabójcze. 

 

Do tego zarejestrowanych samochodów w Polsce o ile dobrze pamiętam jest ok. 30 mln, a broni palnej 

 

2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Tak jest, na koniec 2020

Ilość zarejestrowanej broni palnej 587853,w tym ponad 300 tys myśliwskiej. 

Przestępstw z użyciem bp- 635

Z użyciem niebezpiecznego narzedzia-2872

 

Zapomniałeś też o tym, że na nóż i siekiery nie trzeba specjalnych zezwoleń, a tego dotyczy ten wątek.

To co tu jest logicznego w twoich wywodach? 

 

Broń jest bardzo niebezpieczna i szkoda, że sonie z tego nie zdajesz sprawy mając takową w domu czy w rodzinie. 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balansujący Na Osi weź pod uwagę :

A) ilość ludzi w Polsce 

B ilość zarejestrowanej broni

C) liczbę przestępstw z użyciem LEGALNIE posiadanej broni. 

Wyjdą Ci wtedy promille 

17 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

 

Broń jest bardzo niebezpieczna i szkoda, że sonie z tego nie zdajesz sprawy mając takową w domu czy w rodzinie. 

Broń nie jest niebezpieczna, użytkownik już tak. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z tego doskonale zdaje sprawę, o czym świadczy moja pierwsza wypowiedź;

 

5 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Broń palna umożliwia zabijanie lub zadawanie ciężkich ran na odległość i to powoduje, że jest szalenie niebezpieczna, dlatego nigdy nie powinna się znaleźć w niepowołanych rękach.

 

Jaki ograniczyć jej dostęp do takowych tego nie wiem, to jest szalenie trudna sprawa. Mam pozwolenie ma bron, posiadam kilka sztuk ale uwazam, ze obecna legislacja, wymagane badania lekarskie i procedury uzyskania pozwolenia na bron do tego zmierzają, niestety nie ograniczają w sposób wystarczający dostępu do niewłaściwych ludzi. Jednoczesnie bardzo utrudniona jest możliwość uzyskanie pozwolenia osobom spoza służb i niezrzeszonym w kołach łowieckich, strzeleckich itd. 

 

Natomiast kompletnie się nie zgadzam z tezą Mazix, że coś tam ("zostawmy już samochody") jest bardziej zabójcze niż broń palna, a przywołane przez niego statystyki nijak się mają do rzetelnej oceny zjawiska.

 

Na marginesie liczba ludności w Polsce jest taka sama do porównań ilości broni i samochodów i tak samo wyklucza dzieci i osoby pon. 16 roku życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Jeśli już to są twoje słowa;

 

 

Do tego zarejestrowanych samochodów w Polsce o ile dobrze pamiętam jest ok. 30 mln, a broni palnej 

 

 

To co tu jest logicznego w twoich wywodach? 

 

Broń jest bardzo niebezpieczna i szkoda, że sonie z tego nie zdajesz sprawy mając takową w domu czy w rodzinie. 

Nie pisałem nic, że jestem zwolennikiem ograniczenia dostępu do noży i samochodów. Stwierdziłem fakty, by pokazać, że dostęp do broni palnej wcale nie skutkuje masakrami, bo jeśli ktoś chce kogoś zabić to zrobi to czymkolwiek. Myślę, że każdy prócz Ciebie zrozumiał o co mi chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kuklik napisał(-a):

 Właśnie do tego zmierzam.

Przeszedł ileś tam jakichś badań, a i tak nie miały one znaczenia...

Więc jakiekolwiek reglamentowanie broni i tak nie daje gwarancji jej niewłaściwego uzycia.


Nic nie daje gwarancji ale tu nie chodzi o to. Ma znaczenie choćby nawet determinacja człowieka aby przejść całą tą drogę co oznacza że myśli o tym poważnie. Natomiast jeśli już mam pozwolenie na jakieś rodzaje broni to te wszystkie promesy, proszenie się policjantów o nie czy wypełnianie jakiś warunków po to by  przedłużyć licencję, która tak jest koniecznością po to żeby utrzymać  pozwolenie to oczywiście niepotrzebne kagańce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Ja sobie z tego doskonale zdaje sprawę, o czym świadczy moja pierwsza wypowiedź;

 

 

Natomiast kompletnie się nie zgadzam z tezą Mazix, że coś tam ("zostawmy już samochody") jest bardziej zabójcze niż broń palna, a przywołane przez niego statystyki nijak się mają do rzetelnej oceny zjawiska.

 

Na marginesie liczba ludności w Polsce jest taka sama do porównań ilości broni i samochodów i tak samo wyklucza dzieci i osoby pon. 16 roku

Toż Ci piszę, że rozpatrując CELOWE użycie samochodu do zabicia kogoś być może wyjdzie że jest mniej groźny. Nie ma rzecz jasna takiej statystyki, więc zostawmy to w spokoju i skupmy się na zabójstwach z użyciem "narzędzia niebezpiecznego". Jak sam stwierdziłeś, do zabicia kogoś można użyć nawet widelca. Japońska yakuza, czy chińskie triady nie używają broni palnej, bo jest zbyt głośna, a za nielegalne posiadanie i używanie broni grożą olbrzymie kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

A czytałeś tytuł wątku?

O co Ci chodzi? Cały czas jestem w temacie wypowiadania się o moim zdaniu na temat dostępu do broni, a mój post, którego się czepiasz to odpowiedź na zadane w wątku pytanie od jego autora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nic, masz prawo twierdzić że samochody czy coś tam (wpisz cokolwiek ci pasuje) są bardziej niebezpieczne niż broń palna, z czym kompletnie się nie zgadzam i próbowałem to poprzeć konkretnymi argumentami. Wiedz tylko o tym, że broń palna jest bardzo skuteczna i jeśli zostanie użyta w złym celu to skutek jest raczej wiadomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na tak. Uważam że jeśli ktoś chce z premedytacją kogoś okraść / napaść to powinniśmy mieć proporcjonalne narzędzia do obrony. Półświatek ma bezproblemowy dostęp do broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

O nic, masz prawo twierdzić że samochody czy coś tam (wpisz cokolwiek ci pasuje) są bardziej niebezpieczne niż broń palna, z czym kompletnie się nie zgadzam i próbowałem to poprzeć konkretnymi argumentami. Wiedz tylko o tym, że broń palna jest bardzo skuteczna i jeśli zostanie użyta w złym celu to skutek jest raczej wiadomy.

W pełni się zgodzę, że broń palna jest bardzo skutecznym narzędziem do zabicia kogoś. Podobnie jak siekiera, nóż i wiele innych rzeczy. Nie twierdzę, że są bardziej niebezpieczne, tylko są "popularniejszym" narzędziem zbrodni.

Edytowane przez Mazix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za dostępem powszechnym do broni, pod warunkiem niekaralności etc. Dzisiejszy stan prawny jest niezły ( niekaralność, wywiad, badania etc ) ale uważam że podział ( kolekcjonerski, do obrony, sportowy, pamiątkowy etc) oraz wynikające z niego ograniczenia dotyczące noszenia ( kolekcja nie, sport tak ale np nie w środkach komunikacji zbiorowej, do ochrony tak ale liczba itp) jest bezsensownie niejasny. Jak ktoś już sobie kupił tego Glocka i amo ( celowo podaję Glocka bo każdy początkujący chce Glocka i "kałacha" ) to po co jakieś sztuczne podziały nt noszenia.

Być może kategorie jakie proponowano jakiś czas temu ( do ochrony miru domowego , do noszenia po dodatkowym egzaminie ) byłyby niegłupie

Dziś są stare " leśne dziadki" które uzyskały pozwolenie do osobistej w dawnych czasach, a nie umieją się kompletnie bronią posługiwać a wręcz mogą stworzyć zagrożenie dla siebie i innych a z drugiej strony sportowcy, którzy tak dużo trenują, że są lepsi od większości policjantów i innych służb w posługiwaniu się bronią krótką i długą w dynamicznych sytuacjach.

 

Co do argumentu " panie dać Polakom broń to się wystrzelają " jest kompletnie chybiony, raz że broń CP ( w pełni funkcjonalne rewolwery sześciostrzałowe o dużym kalibrze i przebijalności) od dziesięciu już lat można kupić bez żadnego pozwolenia i formalności i bez rejestracji, nikt nie wie już ile setek tysięcy tego sprzedali ! a dwa jak rośnie rok do roku liczba zezwoleń i broni w prywatnych rękach cywili i co ? I NIC DRODZY PANOWIE .. strzelanin nie ma i nie będzie, tak jak każdy ma nóż a się nie wyrzynają na ulicach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się zgodzę z Tobą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się zapytam. Po jaką cholerę ta broń dla każdego? Do czego ona ma służyć? Do podniesienia ego, czy co?


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dyskusja 😁 Ludzie co wy wiecie o broni, byliście w sytuacji kiedy dali wam ją do rąk w celu użycia, pozbawienia życia czy samoobrony? 

Wielu moich znajomych posiada broń bo mają do niej sentyment gdyż od 20 roku życia mieli z nią styczność zawodowo, a teraz podtrzymują umiejętności (żołnierzem się nie bywa, żołnierzem się jest do końca). 

Mam też znajomych posiadających broń mimo że są niedojrzałymi chłopcami wychowanymi na filmach akcji. Ci ludzie nie powinni mieć do niej dostępu, a mają. Generalnie uważam że posiadanie broni powinno iść w parze z dojrzałością, znajomością jej prawa użycia i zrozumieniem wielu zawiłości z tym związanych. 

Może uogólniam bo nie biorę pod uwagę przypadków gdzie faktycznie zachodzi potrzeba jej posiadania, ale powszechny dostęp do broni to absurd - niewielu ma faktyczną potrzebę jej posiadania. Za to powszechna chęć do jej posiadania wynika z niedojrzałości i chorych fantazji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że powinno zostać tak jak jest. Kto ma potrzebę i pieniądze ten zrobi licencję a reszcie obywateli broń jest zupełnie niepotrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkoch napisał(-a):

Jeszcze raz się zapytam. Po jaką cholerę ta broń dla każdego? Do czego ona ma służyć? Do podniesienia ego, czy co?

Nie dla każdego. Dla chcącego. Większość obywateli nie ma potrzeby posiadania. Chodzi o ułatwienia dla chcących i UMIEJĄCYCH się nią posługiwać. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym razie. Im mniej broni tym bezpieczniej. Wyobrażam sobie debili, którzy nie powinni trzymać w ręku widelca a dostają broń palną. Nic nie jest w stanie mnie przekonać że broń powinna być dostępna. I mówię to trochę po branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.