Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
loco50

Wasze opinie na temat prawa do posiadania broni

Rekomendowane odpowiedzi

LOCO trzeba wytłumaczyć...

Strzelectwo dynamiczne, czyli IPSC  Anglojęzyczny termin jest skrótem od International Practical Shooting Confederation, czyli Międzynarodowej Konfederacji Strzelectwa Praktycznego.

 

 Osobiście słaby w tym jestem, bom stary i lubię długie lufy ....( i zaprzestałem być i nstruktorem strzelctwa  (wszelkiego) )

A że jestem nadzwyczaj spokojnym i flegmatycznym człowiekiem,  strzelam raczej z pozycji leżącej :)

 tylko na dystans troszkę większy niż 25m :)

 No i też czasami , a bardzo lubię dynamiczne, czyli rzutki  ( Trap, Skeet)

 By nie urazić, nikogo to Trap/skeet  teraz jest strzelany do rzutek bitumicznych, a nie jak dawniej w Angli do wypuszczanych z klatek gołębi. ( dlatego tak nazwa konkurenci ISFF :) )

Tak ,że kolega  Norbie nie powinien się już gniewać..

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powinien 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha ... z dynamicznych, to lubię CAS (Cowboy action shooting (CAS, also known as western action shooting, single action shooting, Cowboy 3 Gun, Western 3-gun)

 

 chociaż by dla tego funu warto by każdy miał jako-taki dostęp do broni ( po wcześniejszych kwalifikacjach oczywiście - i niestety..., bo wiecie-rozumiecie- wymogi UE)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2021 o 10:11, norbie napisał(-a):

Rozróżniam strzelectwo sportowe (do celu) jako dyscyplinę sportową od innych zabaw z bronią. Uważam, że ćwiczenie Co trzeba mieć w głowie, żeby "dla sportu" strzelać do pAdi, znasz odpowiedź? Spytałbym się @dariusza chlastawy ale nie odpowie mi, bo napisał, że jest kulturalny☹️

Dla sympatycznej Panny Krysi z turnusu trzeciego

https://youtu.be/E-yBT8QzryU

 

13 godzin temu, norbie napisał(-a):

 

Panowie, czy potraficie wyjaśnić po co strzela się do tarcz sylwetkowych, uprawiając strzelectwo z broni palnej hobbystycznie?

loco50 -  jeśli jest w takim strzelaniu fun, to wyjaśnij na czym on polega? Czy byłoby mniej funu, adrenaliny, rozmów w fajnej atmosferze, gdybyście strzelali do tarcz okrągłych, nie przypominających człowieka?

Zupełnie nie rozumiem o co Norbi Tobie może chodzić  bo dla mnie kształt tarczy nie ma żadnego znaczenia i myślę że dla każdego pasjonata broni i strzelania również. Osądy o konieczności  wybrania się do specjalisty dla strzelających do takich tarcz mogą we mnie tylko budzić szczery zdziwienie i zakłopotanie bo tak naprawdę zastanawiam się co Ty sobie myślisz,  co Ty musisz mieć w głowie w związku z tym tematem, że formujesz takie od czapy osądy. Wydaje mi się że problem tkwi w Twojej głębokiej niewiedzy, na podstawie której niepotrzebnie formujesz swoje zdanie na obcy Ci temat lub też chodzi jakieś Twoje przeżycia z tym związane. Ja szczerze mówiąc nie poznałem nikogo kto by miał aż tak duży problem a nawet jakikolwiek problem z kształtem tarczy. Radzę się w związku z tym zastanowić nad własnym tokiem rozumowania. Skąd wziął się u Ciebie ten problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może chodzi o sytuację, w której tarczami są podobizny lub zdjęcia znanych osób - niekoniecznie lubianych przez osoby do nich strzelających. 

 

Była kilka lat temu jakaś "aferka" gdy pracownicy "służb" nie pamiętam czy wojsko,czy policja, czy Bor-owiki strzelali do tarcz z podobiznami polityków..

To już trochę było niesmaczne i trąciło "intencyjnością treningów".

 

Nie jest w mojej ocenie jednak to równoznaczne ze strzelaniem do tarcz typu "francuz" pokazanych w postach wyżej. 

 

Tak samo można się czepiać do strzelań sylwetkowych, gdzie celem są figurki zwierząt takich jak indyk muflon lub kura. 

Mimo wszystko nie ma w tym nic innego jak tylko współzawodnictwo i forma zdobywania punktacji za prawidłowo oddany strzał a nie trening  prawidłowej niwelacji wybranych gatunków zwierząt. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem. Mam też tarcze z zombie i tarcze z terrorystą opasanym pasem szachida. To pewnie jestem jednak nie normalny 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja strzelam do blaszanego zająca i papierowego dzika...

 i co teraz???? powalony jestem...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, loco50 napisał(-a):

 To pewnie jestem jednak nie normalny 🤣🤣🤣🤣

 

A2RH+

Też ma i jakoś trzeba z tym żyć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dość ze strzelam do tarcz z Zombie to czekam na apokalipsę Zombie😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se wtedy postrzelamy do sylwetek ..... 😁😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2021 o 10:38, loco50 napisał(-a):

Wiem, że jest już temat "broniowy", ale jest on bardziej techniczny. Teraz interesuje mnie bardziej od strony socjologicznej. Ciekawi mnie Wasz stosunek do broni palnej w ogóle, Wasza ocena zasadności posiadania broni a także Wasze zdanie na temat liberalizacji czy też zaostrzenia dostępu do niej. Bardzo bym chciał poznać opinie prawników i policjantów (bo są tu na forum) a także ludzi, którzy nigdy broni nie mieli, nie chcą mieć czy też w ogóle nie zastanawiali się nad potrzebą jej posiadania. I pomińmy myśliwych i broń myśliwską. 

 

Restartując wątek:

 

Uważam, że broń długą powinien móc posiadać każdy.

"Broń długą" - najlepiej karabin wojskowy, pozbawiony możliwości prowadzenia ognia samoczynnego.

"Każdy" -  kto nie jest przestępcą lub osobą z problemami psychicznymi. Najlepiej po kilkudniowym obozie PO/WOT, gdzie uczyliby podstaw strzelania, ratownictwa, obrony cywilnej. 

 

Broń krótka - po staremu (może z wyłączeniem haraczu dla PZSS)

 

Dlaczego? Dla bezpieczeństwa państwa i jego instytucji. Dla celów edukacyjnych: aby wzrosła odpowiedzialność i zrozumienie obowiązków obywatelskich. A także dla zniechęcenia wroga zewnętrznego i dla powstrzymania ambicji polityków.

 

Niechęć do broni uważam za tak samą irracjonalną postawę jak niechęć do klaunów cyrkowych. Nie wierzę w to, że posiadanie broni zwiększa przemoc w społeczeństwie (to nie jest zresztą kwestią wiary), że oszołomy będą biegać z karabinami po ulicach (nie u nas). Nie czuję potrzeby noszenia broni do ochrony osobistej - nie u nas :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno- generalnie racja, to z bronią długą to takie troszkę szwajcarskie ( wszyscy się śmiali , że długa dlatego że jak do banku wchodzisz to trudniej ukryć niż krótką ) 

Dodam jedno ale - atak terrorystyczny jak np w Wiedniu - gdyby przechodnie mieli broń przy sobie to na pewno mniej ludzi by zginęło, a zamachowiec nie spacerowałby spokojnie i nie strzelał jak do kaczek 

 

Ostatnie wydarzenie z USA Jamal ( oczywiście czarnoskóry, którego rodzina twierdzi ze został zamordowany i ogólnie "dindu nuffin" ) wszedł do sklepu z bronią mając glocka z przedłużonym ( 33 nabojowym ) magazynkiem. Poproszony przez obsługę o rozładowanie broni zaczął strzelać do wszystkich ( zranił śmiertelnie jednego pracownika i na szczęście niegroźnie jedną kobietę ) - w tym momencie klienci i instruktorzy skutecznie go wyeliminowali z dalszej gry - strzelając 

Oczywiście BLM podniósł raban, że systemowy rasizm i zamordowano niewinnego ( na szczęście jest zapis z kamer ) czyli jak zwykle w przypadku "świętych męczenników : tego ruchu jak Floyd i inni ( notoryczni przestępcy, broń , agresja, narkotyki etc ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 28.02.2021 o 20:24, mkl1 napisał(-a):

Tzw Farncuz

Dzięki za zobrazowanie i dalsze wyjaśnienia

W dniu 28.02.2021 o 22:56, loco50 napisał(-a):

Norbie, co Ty z tymi tarczami? Do tarcz IPSC też strzelamy🤣🤣🤣

Spodziewałem się bardziej przemyślanej odpowiedzi. Strzelacie w końcu z prawdziwej broni, a nie bawicie się w strzelanki FPS na komputerze/konsoli.

W dniu 1.03.2021 o 09:54, Adi napisał(-a):

 

Zupełnie nie rozumiem o co Norbi Tobie może chodzić  bo dla mnie kształt tarczy nie ma żadnego znaczenia i myślę że dla każdego pasjonata broni i strzelania również.

Adi - napisz krotko, bez prób egzegezy moich postów, ale w kontekście tego funu ze strzelania do tarcz z ludzką sylwetką, na który zwracał uwagę m.in. loco50, czy gdyby tarcza miała kształt dziecka, to strzelalibyście też tak samo ochoczo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, norbie napisał(-a):

Spodziewałem się bardziej przemyślanej odpowiedzi. Strzelacie w końcu z prawdziwej broni, a nie bawicie się w strzelanki FPS na komputerze/konsoli.

 No własnie.

W FPS na kompie to BEZKARNIE mozna strzelac do poruszajacych się ludzi?

 Przeciez to właśnie "zabija/ eliminuje" odruch odpowiedzialności za uzycie broni..

 W realu nie ma drugiego życia.

Tarcza papierowa, czy metalowy poper to tylko cel...

Ktoś kiedys ustawił takie kanony i wymiary tarczy i tyle..

 

 Wiesz kilka wzorów tarcz wymyslono własnie by ćwiczyć, by potem w realu trafic tam gdzie się chce..

 W łowiectwie uczysz się strzelac dokładnie, by nie zadawac cierpienia zwierzowi.

 W strzelctwie "sylwetkowym" ,  by się nauczyc trafiać tak, by wyelimiowac ( nie koniecznie zabić)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbie, odpuść. Nie ośmieszaj się swoją niewiedzą na temat sportu strzeleckiego. Czasami lepiej nic nie mówić i wyjść na mędrca niż pleść banialuki bez ładu i składu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbie napisał(-a):

Adi - napisz krotko, bez prób egzegezy moich postów, ale w kontekście tego funu ze strzelania do tarcz z ludzką sylwetką, na który zwracał uwagę m.in. loco50, czy gdyby tarcza miała kształt dziecka, to strzelalibyście też tak samo ochoczo?

 

Odpowiadając merytorycznie: Tarcze przedstawiają zagrożenie. TS09/TS-10 (francuz) - to uzbrojony bandyta. 23P (zielono-żółta) - żołnierz wroga.

 

Odpowiadając niemerytorycznie (aby pokazać, na jak niski poziom sprowadzasz tę dyskusję):

Interesujesz się zegarkami, prawda? Czy ukradłbyś zegarek z ręki nieprzytomnej ofiary wypadku drogowego?

 

Proszę, nie zamieniaj tego wątku w ściek!


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi - żaden ze znanych mi strzelców, używających tarcz sylwetkowych nie przejawia skłonności do jakiegokolwiek zachowania "morderczego"- a znam ich wielu 

Sam strzelam do tarcz sylwetkowych ( o zmoro metalowe popery też są sylwetkowe) ponieważ np przy ćwiczeniach wejścia do obiektu w którym celem jest wyeliminowanie terrorysty a ocalenie zakładnika, trudno brać tarcze do strzelań pistoletowych.. a tak maluje się jednej sylwetce kształt broni, drugiej sylwetce np otwarte podniesione łapki i jest to dodatkowa trudność ( umiejętność prawidłowego rozpoznania celu a nie strzelania gdzie popadnie ) 

nie ma to nic wspólnego ani z jakimś instynktem zabójcy, ani z wyżywaniem się na tarczach ani innymi opisywanymi przez Ciebie płomiennymi zorzami.. nota bene jak broń to zero alkoholu a TYM BARDZIEJ jakichś innych używek !!!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, norbie napisał(-a):

 

Adi - napisz krotko, bez prób egzegezy moich postów, ale w kontekście tego funu ze strzelania do tarcz z ludzką sylwetką, na który zwracał uwagę m.in. loco50, czy gdyby tarcza miała kształt dziecka, to strzelalibyście też tak samo ochoczo?

:)

No np. ja w kontekście funu powiesiłbym nie francuza, nie dziecko, tylko powiększony skan teściowej.:) 

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I jak widzę, temat wrócił na stare tory. 

I bardzo dobrze.

Trudność w naszym kraju polega również na tym, że nie wolno trenować strzelania "gdzie popadnie" - nawet w bezpiecznym miejscu na własnym terenie.

Każdy strzelec posiadający coś co ma więcej niż 17J musi trenować na certyfikowanych strzelnicach co dodatkowo utrudnia trening strzelecki.

Oczywiście, jeśli chcesz strzelać z Parabelki, Margonina, czy Glocka to strzelnicę znajdziesz w każdym chyba większym mieście.

Co natomiast, jeśli chcesz potrenować strzelectwo z leeEndfielda na odległość 1200m? (można nawet dalej..)

 

Standardowe tory strzeleckie nie są takie długie i jest problem..

 

Stany, Stany.... 

Jedziesz za miasto na prerię, ustawiasz cel i trenujesz- tym bardziej gdy odbywa się to na Twoim własnym rancho..

 

W Izraelu nikt nie skarży się na nadmiar broni, na ulicach są uzbrojone jednostki wojska, przechadzające się patrole wzrosły w krajobraz a każdy poborowy po służbie ma we własnej szafie broń automatyczną. 

Finlandia chyba również nie ma nic przeciwko - ludzie jakoś z tym żyją..

 

Tak jak wcześniej pisałem problem nie leży po stronie ludzi (potencjalnych posiadaczy) ale po stronie prawnej tak stanowienia prawa, jak jego przestrzegania oraz respektowania. 

Wszystko w teorii jest "git" ale gdy dojdzie do sądowego rozważania czy użycie broni było zasadne, to okazuje się, że postrzelony bandzior miał prawo się bronić, bo pomimo iż wdarł się przemocą do cudzego domu to (jak zeznał przed sądem) zrobił to tylko aby pożyczyć soli...

Nikt nie zapyta, czy siekiera z którą przyszedł w pożyczkę służy do odmierzania tej soli, oraz dlaczego przyszedł o 3:30 a nie o 18-ej wcześniej grzecznie pukając do drzwi palcem a nie obuchem.

Jakże to tak, potrzebującego postrzelić zamiast soli pożyczyć...

 

Bardzo często rola jest sztucznie odwrócona a wyrok niewłaściwy ale w świetle prawa uzasadniony.

Tu brakuje zdrowego rozsądku ze strony niezawisłych sądów (sędziów)

 

Tak jak na filmie z próby zatrzymania pojazdu..

Kolega tłumaczył, że po postrzeleniu kierowcy policjant miałby olbrzymie problemy prawne..

Łatwiej więc wykazać się wyłapując "pijanych kierowców" na rowerach niż ścigać bandytów- skoro wymierzana kara dla jednych i drugich jest czasami podobna a wydajność rośnie bez żadnego ryzyka..

Tylko jak to jest z tą ochroną społeczeństwa, gdy stróż prawa decyduje, że woli ścigać pijanego rowerzystę a nie pijanego kierowcę tira z pełną naczepą, gnającego w kierunku zatłoczonego śródmieścia albo podrostka z psem spisać, bo nie zgarnął po psie zamiast rozliczać z rozboju na ulicy grupę podpitych osiłków?

Kto ochroni nieuzbrojone społeczeństwo przed bandytyzmem, Czeczenami i ruską mafią nie wspominając nawet o własnej- regionalnej...

 

Jestem za szerokim i łatwiejszym dostępem do broni tak krótkiej jak i długiej.

Każda jednostka broni z dokładną kontrolą a każde nieuzasadnione użycie przeciw drugiemu człowiekowi karane wg ustalonej wcześniej  tabeli.

 

Wystarczyłby taryfikator jak przy mandatach. 

Skuteczna próba zabójstwa osoby bez kartoteki -obligatoryjnie 25 lat i odszkodowanie dla rodziny poszkodowanego+ renta dożywotnia

Postrzelenie z pobytem w szpitalu do miesiąca - 10 lat i odszkodowanie + renta

postrzeleniem z pobytem w szpitalu powyżej miesiąca - 15lat odsiadki

 

przypadkowe nieumyślne postrzelenie postronnego- 5lat ... itd..itp..

 

Odwortnie:

Skuteczne postrzelenie bandyty z wpisami do kartoteki - nagroda od prezydenta w wysokości 1000zł netto przez cały rok.... itd..itp..

 

W końcu coś by się ruszyło w kwestii bezpieczeństwa...

 

W każdym przypadku dożywotni zakaz posiadania broni...

 

Czy to takie trudne?

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziadek napisał(-a):

:)

No np. ja w kontekście funu powiesiłbym nie francuza, nie dziecko, tylko powiększony skan teściowej.:) 

 

Dziadek, ile lat ma Twoja teściowa?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń służy do polowania i walki, więc chyba normalne, że tarcza ma kształt dzika, lub człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, norbie napisał(-a):

Dzięki za zobrazowanie i dalsze wyjaśnienia

Spodziewałem się bardziej przemyślanej odpowiedzi. Strzelacie w końcu z prawdziwej broni, a nie bawicie się w strzelanki FPS na komputerze/konsoli.

Adi - napisz krotko, bez prób egzegezy moich postów, ale w kontekście tego funu ze strzelania do tarcz z ludzką sylwetką, na który zwracał uwagę m.in. loco50, czy gdyby tarcza miała kształt dziecka, to strzelalibyście też tak samo ochoczo?

Jednak problem jakiś masz. Nic mi do tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 17:43, mario1971 napisał(-a):

Dziadek, ile lat ma Twoja teściowa?

95. Ale tak ogólnie dobra i porządna kobieta jest. 

Ale zawsze teściowa, to teściowa i to ona zawsze jest odpowiedzialna za wadliwy charakter swojej córki. :)

 

No i tak w temacie.

:)

Jak długo można patrzeć na teściową z przymrużeniem oka?

Aż się muszka zejdzie ze szczerbinką! 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dziadek napisał(-a):

95. Ale tak ogólnie dobra i porządna kobieta jest. 

Ale zawsze teściowa, to teściowa i to ona zawsze jest odpowiedzialna za wadliwy charakter swojej córki. :)

 

No i tak w temacie.

:)

Jak długo można patrzeć na teściową z przymrużeniem oka?

Aż się muszka zejdzie ze szczerbinką! 

95 - słuszy wiek ❤️


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wytworzył sobie własny problem z tarczami sylwetkowymi. 
A takie: 

 

D4769762-B350-40E4-BB2D-A59CA32465F4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.