Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
loco50

Wasze opinie na temat prawa do posiadania broni

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą żona otwierając balkon spłoszyła złodzieja z katalizatorem w ręku, jakby miała broń to może by go odstrzeliła jak ucieka i ktoś nie byłby tysiaka w plecy.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, albiNOS 01 napisał(-a):

jakby miała broń to może by go odstrzeliła jak ucieka

I dostałaby wyrok za przekroczenie obrony koniecznej ( mienia), bo juz uciekał...

 ................bo powinna była czekać na przybycie 'szybkich" funkcjonariuszy (zrobic serie zdjec gdzie widac twarz złodzieja, nagrac jego głos, zdjąc odciski palców... :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 23:11, Adi napisał(-a):

Kolega wytworzył sobie własny problem z tarczami sylwetkowymi. 
A takie: 

 

D4769762-B350-40E4-BB2D-A59CA32465F4.jpeg

No proszę, ani zwierze, ani człowiek. Ale chyba chodziło, żeby do tego celu nie trafiać, więc tarcza winna być obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nas też chcieli się włamać ubiegłej nocy. Póki co 1:0 dla nas. Myślę, że cegłówka rzucona z 3 piętra zrobiłaby robotę. Aczkolwiek, gdybym miał klamkę też bym ją użył.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Do nas też chcieli się włamać ubiegłej nocy. Póki co 1:0 dla nas. Myślę, że cegłówka rzucona z 3 piętra zrobiłaby robotę. Aczkolwiek, gdybym miał klamkę też bym ją użył.

Chyba jednak polecałbym cegłówkę. Klamkę tylko do instrybutora.

Choć w pewnych sytuacjach lepiej, żeby dwóch prowadziło niż czterech niosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym broń ma działanie psychologiczno-zniechęcające😁. Wieść gminna szybko się rozchodzi. Jeśli wiadomo, że w danej chałupie mieszka Stefan, który jest nie tylko posiadaczem ale i co ważniejsze, użytkownikiem broni to potencjalny inkasent i zaborca mienia może się zastanowić czy wpaść z kurtuazyjną wizytą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, loco50 napisał(-a):

Jeśli wiadomo, że w danej chałupie mieszka Stefan, który jest nie tylko posiadaczem ale i co ważniejsze, użytkownikiem broni to potencjalny inkasent i zaborca mienia może się zastanowić czy wpaść z kurtuazyjną wizytą. 

Jakoś w USA od tej świadomości nie spadła liczba włamań i rozbojów. A wręcz stoją bardzo wysoko w rankingach włamań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o sobie i swojej wsi😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, loco50 napisał(-a):

Ja mówię o sobie i swojej wsi😁

No ok, ale w perspektywie powszechnego dostępu do broni trzeba się również spodziewać uzbrojonych włamywaczy, którzy wchodząc w nocy do czyjegoś domu mają przewagę elementu zaskoczenia. Poza tym widać jak kończą się w takim kraju problemy psychiczne, czy polityczne napięcia. Seriami ataków terrorystycznych na szkoły, miejsca kultu, albo deklaracjami politycznymi nagłaśnianymi bronią szturmową. Żyjemy w kraju, w którym ludzie wierzą w PLANdemię, depopulację zaplanowaną przez Gatesa, a kilka procent głosuje nawet na Konfederację. Ostatnie czego sobie życzę to uzbrojenie Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestępcy nie mają legalnie otrzymanej broni więc powszechny dostęp do broni nie ma wpływu na broń posiadaną nielegalnie. Oni mają broń przemycaną z Ukrainy, z dawnej Jugosławii, trochę kradzionej z magazynów wojskowych o czym się nie mówi. Inna sprawa, że na włam do chałupy nie chodzą zbóje z klamką. Nie ta liga zbójów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy rozpatrywaliście już kwestie uzbrojonego narodu który będzie trudniejszym przeciwnikiem dla innego państwa podczas wojny?

Kiedyś ten proces obycia z bronią w społeczeństwie musi się rozpocząć. Może dobrym by było budować strzelnice w/przy szkołach?

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, 70soul napisał(-a):

Może dobrym by było budować strzelnice w/przy szkołach?

 Był taki plan i hasła szanownych rzadzacych i co ???

 Ano powstało kilka strzelnic, tylko ni ma finansowania :)

 To co piszesz to nalezałoby zrobic tak jak to zrobili Czesi..- wpisali w swoja Konstytucje  i po problemie...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nasi rządzący niezależnie od barw nie lubią zbrojnego suwerena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Ale nasi rządzący niezależnie od barw nie lubią zbrojnego suwerena. 

Myślę, że tu jest ten "pies pogrzebany"..

Liczba "wałków" a co za tym idzie ludzkich nieszczęść, łez i problemów które są generowane przez kasty rządzące naszym krajem jest chyba najważniejszym powodem dla którego naród nie może mieć powszechnego dostępu do broni.

 

Tylko uczciwość i pełna świadomość "dołu" o uczciwości "góry" dałoby spokój i brak strachu o to, że jakiś "bandyta" zaczai się na polityka, który przecież jest uczciwy, bo nikt nie jest mu w stanie nic udowodnić, pomimo iż wszyscy wiedzą jak jest naprawdę..

 

Niestety dekady, żeby nie napisać setki lat wiele pokoleń Polaków nauczyło się, że władza jest nieuczciwa, że nie zależy jej na plebsie, że pożąda tylko władania, kasy i wpływów.

Teraz trzeba wiele dekad, żeby nauczyć się wiary w to, że władza chce dobrze dla plebsu...

 

Ja jestem z pokolenia, któremu się takiego "kitu" nie wciśnie; zwłaszcza, gdy świadomie przez 30lat oceniam działania rządzących naszym krajem.

Przez ten czas widzę ciągłe staczanie się miast odbudowy i brak starania o dobro ogółu.

 

Dlatego właśnie w Polsce nie będzie ułatwionego dostępu do broni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. W socjal złodziejskiej republice nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 05:58, albiNOS 01 napisał(-a):

Przed chwilą żona otwierając balkon spłoszyła złodzieja z katalizatorem w ręku, jakby miała broń to może by go odstrzeliła jak ucieka i ktoś nie byłby tysiaka w plecy.

Nie daje mi to spokoju..

Co Twoja żona robiła na balkonie z katalizatorem w ręce..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ..😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale kolega to prawiczek harcerz? Weź Pan zajrzyj do damskiej torebki to dopiero się Pan zdziwisz co tam znajdziesz... Zapewniam, że katalizator w damskim reku przy tym to pikuś.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę swoją opinię: uważam że ludzie nie powinni mieć dostępu do broni, a przynajmniej powinien być on bardzo utrudniony. 
 

Polska jest bardzo bezpiecznym państwem, po co jej obywatelom broń?

 

Pracowałem na studiach w Stanach; pewnego wieczora, wracając skądś do domu, zatrzymała mnie policja na obrzeżach Nowego Jorku - wysiadłem z auta (w Polsce wtedy można było jeszcze tak zrobić). Jeden z policjantów rzucił się na mnie i mnie skuł, drugi celował z kilku metrów ze strzelby i się darł. Tylko interwencja kolegi z wnętrza samochodu chyba spowodowała że mnie nie zastrzelili. Potem, już uspokojeni, policjanci powiedzieli mi, że myśleli że sięgam po broń, a ja sięgałem po prawo jazdy. Dziękuję za takie atrakcje. 
 

Do wszystkich trzymających broń w domu: sprawdźcie proszę statystyki ile rocznie dzieci ginie w takich Stanach gdy znajdą broń rodziców ukrytą gdzieś w domu, a znajdują ją bardzo często. Dziękuję za takie atrakcje. 
 

A ze swojej strony poproszę o statystyki (być może są) potwierdzające słynne pieprzenie NRA że złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią. Ja, za każdym razem jak czytam o kolejnej strzelaninie np. w USA, czekam na tego dobrego żeby tego złego powstrzymał. Przypominam że tam prawie każdy ma broń, jednak tych bohaterów jakoś nie widać. Podczas strzelaniny kilka lat temu w Las Vegas, gdy jakiś wariat walił do ludzi z okien hotelu, podobno jakiś „bohater” się znalazł i chciał odpowiedzieć ogniem ale.... zaraz go zdjął policyjny snajper, bo myślał że to kolejny wariat z bronią. 
 

Moim zdaniem, strzelenie do drugiego człowieka łatwe nie jest, nawet w obronie własnej. Trzeba mieć nerwy ze stali, umieć to zrobić, No i przede wszystkim trafić celnie, bo jak się nie trafi, to ten drugi z bronią... zresztą, poproszę o opinie posiadaczy broni, ile razy w takiej Polsce musieli jej użyć do obrony własnej. 
 

Z broni strzelałem, nawet z kałasznikowa mi się zdarzało. Owszem, podobało mi się, było trochę adrenaliny. Jednak raz, w Warszawie na strzelnicy zauważyłem dwóch korzystających z własnej broni, i te osoby sobie same strzelały, nie było przy nich instruktora. I wtedy już się słabo poczułem, bo pomyślałem sobie że to już nie jakiś amator pod nadzorem instruktora, tylko ktoś kto nosi ją ze sobą i do tego nikt go na strzelnicy nie nadzoruje. 
 

Tak więc, jestem zdecydowanym przeciwnikom posiadania broni palnej. 
 

A, i jeszcze dodam, że w USA jako osoba poniżej 21 lat nie mogłem kupić alkoholu, natomiast są stany gdzie można kupić broń w wieku lat 18. I gdzie tu mają mieć uzasadnienie argumenty piszących w tym wątku o odpowiedzialności, szkoleniu i rozsądku, jeśli wystarczy wejść do sklepu i sonie guna kupić?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beniowski, czy wiesz o czym piszesz? W Twojej wypowiedzi jest dużo o policji w usa i Twoich przeżyciach w związku z niemądrym zachowaniem wobec tejże . Jak to ma się do tytułu wątku. I jaki związek ma obecność na strzelnicy kolesi legalnie posiadających broń i umiejacych się nią posługiwać? Z jakiegoż to powodu zrobiło Ci się słabo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Jednak raz, w Warszawie na strzelnicy zauważyłem dwóch korzystających z własnej broni, i te osoby sobie same strzelały, nie było przy nich instruktora. I wtedy już się słabo poczułem, bo pomyślałem sobie że to już nie jakiś amator pod nadzorem instruktora, tylko ktoś kto nosi ją ze sobą i do tego nikt go na strzelnicy nie nadzoruje. 

Tiaaa i wyobraźnia podsunęła Ci obraz z filmu 15:10 do Yumy :), lub jakiegoś ostatni ogladanego z serii "zabili go i uciekł"

 

 

Ja czasami broń noszę, ale w większości przenoszę.. ( jest mały niuans między tymi sposobami przemieszczania się z bronią :) )

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyobraźnia podsunęła mi do głowy prawdziwą sytuację jaka przydarzyła się niejakiemu Chrisowi Kyle, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

I wyobraźnia podsunęła mi do głowy prawdziwą sytuację jaka przydarzyła się niejakiemu Chrisowi Kyle, niestety.

Na oszołomów nie ma lekarstwa...

 i ochrony przed nimi...

Chris był zbyt sławny, ....Nie sądzisz chyba, że tych dwuch ze strzlenicy, chciało byś był "Krisem"

 

 BTW.

Nie jestem za dostępem typu bułka w biedronce...

Nie przejmuj się jednak. w Polsce dostęp nie jest łatwy dla ludzi "z pod budki z piwem"

 

 Starając się o broń( pozwolenie) musisz być świadom, że nawet nadmierna ilość wykroczeń drogowych może Ci zamknąć dorgę do własnego żelaza..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyla odstrzelił poturbowany wojną weteran z PTSD. Pech. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro w Stanach legalny dostęp do broni ma już 18-o latek, a alkihol legalnie kupić może dopiero 3lata później to przez te 3 lata nabiera doświadczenia i obycia na trzeźwo...

Tak trochę żartem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.