Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
loco50

Wasze opinie na temat prawa do posiadania broni

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam pojęcia czy jesteś idiotą czy nie, zakładam że nie, na pewno nie. Natomiast jestem w 100% przekonany że nie wiesz o czym mówisz tyle, że mówisz to w sposób taki, że podziwiam kolegów, że się starają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ustalenie czy ktoś jest idiotą może nie być proste. Kiedyś wjechałem na wolne miejsce parkingowe przed innym osobnikem. Wkurzony podszedł  do mnie pokazał klamkę pod pachą i nakazał spierda.lać. Nie zrobiłem tego. Ale zacząłem się intensywnie  zastanawiać. Idiota? Kompletny idiota?

Miałem szczęście, nie był kompletnym idiotą.

Edytowane przez DEMEL
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu za długo na tym świecie żyję, by twierdzić że coś na pewno się stanie (lub nie stanie) - to odnośnie tego czy ktoś niepowołany dorwie się do broni. Jeśli twierdzicie że to absolutnie niemożliwe, to mam nadzieję że wiecie co piszecie.

 

Widziałem np. uzbrojonych strażników (vide: sytuacja na Dominikanie), którzy teoretycznie powinni być przeszkoleni i dobrze broni używać. Jednak okazało się, że to byli jacyś pajace, którzy dostali ją, żeby wyglądali na groźniejszych. I myślę (niestety to tylko moje zdanie, ignoranta), że fakt że posiadali broń, powodował agresję ze strony napastnika, który też w broń wyposażony poszedł ma włam. Myślę że gdyby wiedział, że strażnik broni nie będzie mieć, to sam by jej nie wziął. Czy w Polsce włamywacze noszą ze sobą pistolety podczas kradzieży? Ale to tylko moje przemyślenie. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to byli, jak napisałeś, pajace a nie profesjonaliści przeszkoleni w użyciu broni. 

I tak- wiemy co piszemy na temat przechowywania broni bo wiemy, w odróżnieniu od Ciebie, jak wygląda szafa na broń lub magazyn przy większej jej ilości, jak jest zabezpieczony, jaki jest do nich dostęp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DEMEL napisał(-a):

Generalnie ustalenie czy ktoś jest idiotą może nie być proste. Kiedyś wjechałem na wolne miejsce parkingowe przed innym osobnikem. Wkurzony podszedł  do mnie pokazał klamkę pod pachą i nakazał spierda.lać. Nie zrobiłem tego. Ale zacząłem się intensywnie  zastanawiać. Idiota? Kompletny idiota?

Miałem szczęście, nie był kompletnym idiotą.

 

Podstawowa zasada wynikająca z przepisów i rozsądku też, jest taka, że broń należy nosić (jeśli ktoś musi czy bardzo chce) tak by była niewidoczna. Pokazał - idiota. Jak pisałeś, całe szczęście, że nie kompletny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie "po co broń" było już w tym wątku odpowiadane. Trzeba przeczytać. Zacytują sam siebie:

W dniu 2.03.2021 o 20:42, Zeno napisał(-a):

Dlaczego? Dla bezpieczeństwa państwa i jego instytucji. Dla celów edukacyjnych: aby wzrosła odpowiedzialność i zrozumienie obowiązków obywatelskich. A także dla zniechęcenia wroga zewnętrznego i dla powstrzymania ambicji polityków.

I uzupełnię: do sportu, dla celów kolekcjonerskich, dla celów reneactingu, dla celów myśliwskich (nie dla mnie), do samoobrony (nie dla mnie).

 

 

7 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Stanami zajmowałem się jakiś czas niejako zawodowo z racji wykształcenia i to państwo ma obsesję na punkcie broni, co, jak dowodzą masowe strzelaniny wybuchające tam co chwilę, jest przyczyną że jestem przeciwnikiem posiadania broni.

 

Może przestaniesz być przeciwnikiem posiadania broni, gdy wyjaśnisz, ile wynosi ta "chwila" pomiędzy masowymi strzelaninami :)

Te strzelaniny wybuchają:

Co dzień?

Co tydzień?

Co miesiąc?

Co rok?

Co dwa lata?

 

I czym - według Ciebie - jest masowa strzelanina.

 

"Wybuchające co chwila masowe strzelaniny" to łgarstwo i powielając takie łgarstwo dyskwalifikujesz się jako dyskutant. 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zeno napisał(-a):

Może przestaniesz być przeciwnikiem posiadania broni, gdy wyjaśnisz, ile wynosi ta "chwila" pomiędzy masowymi strzelaninami :)

Te strzelaniny wybuchają:

Co dzień?

Co tydzień?

Co miesiąc?

Co rok?

Co dwa lata?

 

I czym - według Ciebie - jest masowa strzelanina.

 

"Wybuchające co chwila masowe strzelaniny" to łgarstwo i powielając takie łgarstwo dyskwalifikujesz się jako dyskutant. 

Ależ proszę bardzo, oto link: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mass_shootings_in_the_United_States#

Oto oficjalna definicja masowej strzelaniny: In the United States, there are several different, but common, definitions of mass shootings. The Congressional Research Service defines mass shootings, as multiple, firearm, homicide incidents, involving 4 or more victims at one or more locations close to one another. The FBI definition is essentially the same. Often there is a distinction made between private and public mass shootings (e.g., a school, place of worship, or a business establishment). Mass shootings undertaken by foreign terrorists are not included, no matter how many people die or where the shooting occurs.
 

 

Rozumiem, że np. w samym takim 2019 roku liczba 19 masowych strzelanin to dla ciebie za mało i powinno ich być więcej? Gratuluję podejścia i liczymy na więcej w np. w 2021, żeby było fajniej i ciekawiej (niestety, statystyki za 2020 są niższe, pewnie przez coronavirusa, co cię pewnie zmartwi). A co!

 

1875507754_CleanShot2021-03-22at12_44_08.thumb.png.e5080b91057a934199b08c96ea3d3161.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wybrałeś 2019?

Czyżby dlatego, że był to wyjątkowy rok?

A dlaczego nie wybrałeś roku 2020, gdzie "masowych strzelanin" było aż 6, z... 16 ofiarami śmiertelnymi (jedna z 6 ofiarami, jedna z 4, a jedna... bez ofiar śmiertelnych).

 

Ale przyjrzyjmy się temu 2019. Czy naprawdę był on wyjątkowy?

 

Z 18 "masowych strzelanin" w 14 było 4 lub więcej ofiar śmiertelnych (pozwolisz, ze pominę je dla jasności wykładu?). 

Spośród tych 14:

- 6 było zamachami terrorystycznymi.

- 6 było gangsterskimi porachunkami.

- 2 były typowymi (?) "masowymi strzelaninami", gdy morderca zabił swoją rodzinę (5 ofiar), lub swoich pracodawców (6 ofiar).

 

Dla więkśzosći ludzi typowa (?) masowa strzelanina to rozszerzone samobójstwo. U nas również zdarzają się rozszerzona samobójstwa, najpewniej z taką samą częstotliwością. W USA jest ~8 razy więcej ludzi niż w Polsce.

Co warte podkreślenia 5 z 6 zamachów terrorystycznych zostało przeprowadzonych w "gun-free zones". (Nawet ten w bazie wojskowej!)

 

Nie uważam, żeby noszenie broni do obrony osobistej w Polsce było potrzebne. Terenów gangów unikam, spotkanie wściekłego męża to sprawa braku szczęścia. Ale gdybym żył w USA, w którym dochodzi do tak wielu zamachów terrorystycznych (a wiele z nich nie jest wliczanych do "masowych morderstw"), to bym nosił.

Codziennie!

A w skarpetce back-up.

 

 

Jeśli "zajmowałeś się Stanami zawodowo z racji wykształcenia", to lepiej, żebyś przeanalizował dane statystyczne i zrozumiał, co się za nimi kryje :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja bym się cieszył, gdyby strzelanin nie było a nie biadolił że jest ich w sumie niewiele. No to weź całą Unię Europejską dla porównania i sprawdź ile było strzelanin w 2019 roku - Wiki podaje 4, z czego wszystkie to typowe zamachy terrorystyczne. Rozumiem, że ponad 500 milionów w UE to słabe porównanie do USA? No to weź takie Indie z ponad miliardem mieszkańców. Kurde, wg Wiki w 2019 żadnych. Już widzę jakbyś się obronił przed zamachowcem z tą swoją giwerą noszoną cały czas. Ba, z tym backupem w skarpecie. Gdzie zatem ci dobrzy ludzie z bronią (także w skarpecie) podczas tych masowych strzelanin, dzielnie broniący niewinnych? No gdzie? W państwie gdzie miliony mają broń?

 

Więc taka np. maleńka strzelaninka: The 2019 Virginia Beach shooting occurred on the afternoon of May 31, 2019, when DeWayne Craddock, a disgruntled city employee fatally shot 12 people and wounded four others in a mass shooting at a municipal building in the Princess Anne area of Virginia Beach, Virginia. He was shot dead by responding police officers - ot takie sobie wybijanie ludzi.

 

Poproszę o statystykę "rozszerzonych samobójstw" w Polsce, gdzie, niejako przy okazji, strzela się do wszystkich dookoła.

 

A o 2020 pisałem, nie doczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoplofobia jest niestety nie do wyleczenia...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Hoplofobia jest niestety nie do wyleczenia...

Oczywiście, masz rację. Dlatego ludzie w wielu krajach nie chcą aby posiadanie broni było legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na nielegalne się godzą??

 Bo przestępca zawsze będzie miał dostęp do nielegalnej broni...

3 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Dlatego ludzie w wielu krajach nie chcą aby posiadanie broni było legalne.

 ...no popatrz.. a Czesi nie chcąc byc barankami wpisali sobie posiadanie broni w konstytucję:

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Więc taka np. maleńka strzelaninka: The 2019 Virginia Beach shooting occurred on the afternoon of May 31, 2019, when DeWayne Craddock, a disgruntled city employee fatally shot 12 people and wounded four others in a mass shooting at a municipal building in the Princess Anne area of Virginia Beach, Virginia. He was shot dead by responding police officers - ot takie sobie wybijanie ludzi.

Mężczyzna o pewnym kolorze skóry i o pewnym wyznaniu zrezygnował z posady (disgruntled nie oznacza, że został zwolniony!) , a następnie wszedł do "gun-free" budynku rządowego i zaczął strzelać :(

 

1/ Niestety, w Stanach Zjednoczonych ataki terrorystyczne - także motywowane religijnie i rasowo - są częste. Celami najczęściej są "gun-free zones".

2/ Niestety, w Stanach Zjednoczonych porachunki gangsterskie są częste. Z reguły prowadzone z nielegalnej broni.

 

@1/ Posiadanie (i noszenie) broni pomaga w unikaniu zamachów terrorystycznych.

@2/ Legalna broń nie zwiększa zagrożenia przestępstwami.

 

Ale jak akty terroru i przestępstwa wrzucimy do wora z napisem "masowe strzelaniny" i napiszemy, że zdarzają się one "co chwilę", to nie wyciągniemy żadnych logicznych wniosków.

 

 

23 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Poproszę o statystykę "rozszerzonych samobójstw" w Polsce, gdzie, niejako przy okazji, strzela się do wszystkich dookoła.

To pytanie świadczy o tym, że interesuje Cię tylko bzdurna dyskusja

 

Dlaczego bzdurną?

Ataków z broni palnej w Polsce jest mniej niż w USA, tak samo, jak ataków niedźwiedzi grizzly. Kwestia dostępności. Ale śmiertelność wypadków samochodowych w Polsce jest bardzo wysoka. To już nie jest kwesti dostępności. Czy to znaczy, że trzeba zakazać w Polsce samochodów?

Kontynuacja rozmowy z  Tobą...

EOT

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie ma sensu. Podjedź tylko trochę w górę, inny kolega też proponował zakazać samochodów w Polsce, bo zabijają. Chyba mam rację, że z tego samego skryptu korzystacie😃. Najlepiej wybrać sobie statystykę i tak nią operować, żeby pasowało. Jakoś porówannia do UE już nie komentujesz. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beniowski napisał(-a):

Najlepiej wybrać sobie statystykę i tak nią operować, żeby pasowało.

 

Właśnie pokazałem, że słabo wybrałeś sobie statystykę i że słabo nią operujesz :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK zakazali noży , to  przestępcy są uzbrojeni w śrubokręty...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mkl1 napisał(-a):

W UK zakazali noży , to  przestępcy są uzbrojeni w śrubokręty...

 

Ja tam wolę mordercze samochody😃.

20 minut temu, mario1971 napisał(-a):

@beniowski, nie daj się! :lol:

 

 

Ale ja już dawno przegrałem, nie widzisz? Nie mam szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beniowski, odpuść. Nie znasz i nie rozumiesz zagadnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ale ja już dawno przegrałem, nie widzisz? Nie mam szans.

No pewnie :) z uzbrojonymi fanatykami :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierasz się na wydumanych i wytartych stereotypach. 

Fanatykami z "militia" 😀 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, beniowski napisał(-a):

 

Ale ja już dawno przegrałem, nie widzisz? Nie mam szans.

Wygląda na to, że sam ze sobą ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

No pewnie :) z uzbrojonymi fanatykami :)

Ale obeznanymi z bronią przynajmniej😃. Loco ma rację, jako amator nie mam szans. Muszę sobie tylko życzyć takiej absolutnej pewności jaką wy macie odnośnie tego, że zawsze jest bezpiecznie i wszystkie reguły są zachowane. Już, przynajmniej w Polsce, nigdy nie będę się bać ludzi z bronią - to same kryształy, nigdy nie chcące nikogo skrzywdzić😀.

 

Koniec z mojej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, beniowski napisał(-a):

nigdy nie będę się bać ludzi z bronią - to same kryształy, nigdy nie chcące nikogo skrzywdzić😀.

Wywiady środowiskowe, badania psychiatryczne, badania psychologiczne, badania zdrowia ogólnego, wymóg przechowywania broni w „urządzeniach” spełniających wymogi Polskiej Normy .... aaaa byłbym zapomniał o wizytach dzielnicowego w międzyczasie sprawdzającego czy wszystko gra 😱

Myślę że jednak szybciej trafią  Cię na przejściu dla pieszych albo grom z jasnego nieba ( czego Ci oczywiscie nie życzę) niż trafisz na legalnego posiadacza broni dybiącego na Twoje życie.
Ale temat jest „nośny”, o czy mogą świadczyć circa 333 posty powyżej. Jeszcze niejedna kariera poselska na nim wykwitnie 👍

ps. @Pamiko, jesteś okrutny 😜

Edytowane przez Jędrula.wawa
Do pisek

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ale obeznanymi z bronią przynajmniej😃. Loco ma rację, jako amator nie mam szans. Muszę sobie tylko życzyć takiej absolutnej pewności jaką wy macie odnośnie tego, że zawsze jest bezpiecznie i wszystkie reguły są zachowane. Już, przynajmniej w Polsce, nigdy nie będę się bać ludzi z bronią - to same kryształy, nigdy nie chcące nikogo skrzywdzić😀.

 

Koniec z mojej strony. 

No nareszcie👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.