Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
loco50

Wasze opinie na temat prawa do posiadania broni

Rekomendowane odpowiedzi

Odsetek chcących kogoś skrzywdzić pośród znanych mi strzelców na moją wiedzę jest zerowy. W innych grupach spotykam takich codziennie. Nie czytałem i nie widziałem żadnych badań na ten temat ale może właśnie jak każdy z nas sobie po strzelał to wszelka, ewentualna agresja u nas momentalnie przechodzi? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranek przyniósł smutne wiadomości:

W masowej strzelaninie w supermarkecie w miejscowości Boulder w stanie Kolorado w USA, zginęło 10 osób, w tym policjant. Podejrzany o masakrę mężczyzna, który doznał obrażeń, został zatrzymany.
 

Czyli typowa dla USA "wybuchająca co chwilę" masowa strzelanina. Prezydent Joe Biden wytwitterował nawet, że nie musi czekać ani minuty, aby ograniczyć posiadanie broni.

Ale później zapadła cisza.

 

Cisza zapadła, bo napastnik nazywa się Ahmad Ali Aliwi Alissa. I jest pochodzenia syryjskiego. Trudno atak terrorystyczny wykorzystać do bieżącej walki politycznej o ograniczenie dostępu do broni (choć później można wciągnąć na listę "masowych strzelanin", żeby nabierać naiwniaków).

 

Jakbym żył  w Stanach, to bym nosił.

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zeno napisał(-a):

zginęło 10 osób

 

2 godziny temu, Zeno napisał(-a):

mężczyzna, który doznał obrażeń, został zatrzymany

 Myślę, że obrażenia, których doznał, to raczej nie od "potknięcia się o schody" a wodą się również nie zachłysnął.

Gdyby nie jego obrażenia, gdyby nie policjant, który został zabity(na pewno interweniował) i gdyby (być może) dodatkowe osoby  to jest wielce prawdopodobne,że  nie skończyło by się na 10 zabitych.

 

Przełóżcie teraz tę sytuację na nasze polskie podwórko.

 

Przychodzi szanowny pan

2 godziny temu, Zeno napisał(-a):

Ahmad Ali Aliwi Alissa

 do domu handlowego w Polsce z automatem, albo choćby pistoletem  berettą co ma magazynek na tylko 15kul, ale oczywiście Pan Ahmad zwykł zabierać ze sobą 2 dodatkowe magazynki na spacery. Nikogo nie pytał się o pozwolenie na broń, bo przecież nikt by mu zgody nie udzielił, więc zakupił/zdobył/ukradł, dostał od współplemieńców..

Tu drobna uwaga - taki np glock17 może mieć w magazynku 33pociski...

 

Nie spodobało się Panu Ahmadowi, że dzieci w Pepco radośnie przeglądają towar, lub wycieczka szkolna robi zamieszanie i....

Zresztą Pan Ahmad Aliwi przyszedł do tego domu handlowego już z pewnym niecnym zamiarem i pełną premedytacją..

Kto w tym miejscu spowoduje, że Aliwi nie wystrzeli 3x15 pocisków a później z nożem w ręku nie będzie ganiał kolejne 15minut za kupującymi zanim przyjedzie policja i zacznie strzelać w opony...

 

 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej Ci powiem. Pytam kolegę po kursie (z AT) z zatrzymywania agresywnych i niebezpiecznych, co robimy, jak w szkole pojawia się aktywny strzelec i wali po kolei do dzieciaków.

- No czekamy na AT, nie możesz wejść do środka, nie mamy takich uprawnień.

- No ale dzieci giną!

- No nie ma mowy, nie wchodzimy, od tego są specjalne jednostki.

Tak, ręce opadają, ale znając życie pewne tak by mogło to wyglądać, nim się SPKP zbierze to minimum z 1h, bo 70 km mają do nas z ,,wojewódzkiej".

 

Reasumując, na policję w Polsce można liczyć, pod warunkiem, że aktywny odstrzeli się natychmiast albo poczeka z godzinkę na oliwkowych. 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Więcej Ci powiem. Pytam kolegę po kursie (z AT) z zatrzymywania agresywnych i niebezpiecznych, co robimy, jak w szkole pojawia się aktywny strzelec i wali po kolei do dzieciaków.

- No czekamy na AT, nie możesz wejść do środka, nie mamy takich uprawnień.

- No ale dzieci giną!

- No nie ma mowy, nie wchodzimy, od tego są specjalne jednostki.

Tak, ręce opadają, ale znając życie pewne tak by mogło to wyglądać, nim się SPKP zbierze to minimum z 1h, bo 70 km mają do nas z ,,wojewódzkiej".

 

Reasumując, na policję w Polsce można liczyć, pod warunkiem, że aktywny odstrzeli się natychmiast albo poczeka z godzinkę na oliwkowych. 


Pytanie, po co policjantom broń ? W GB chodzili bez broni, bo mieli taki autorytet że nie musieli się dowartościowywać bronią. Jednakże teraz wraz z dopływem kolorowych dużo mogło się zmienić 👻


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GB z tego co wiem, to już po zamachach w londyńskim metrze chodzili uzbrojeni. 

Był nawet słynny incydent, gdy podczas próby wylegitymowania został postrzelony czarnoskóry, bo się był na wezwanie władzy nie odwrócił a zaczął uciekać..

Głośne to było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zadra napisał(-a):

Przełóżcie teraz tę sytuację na nasze polskie podwórko.

 

Przychodzi szanowny pan

 do domu handlowego w Polsce...

O ilu takich sytuacjach w Polsce słyszałeś? Bo w USA to są takie akcje chyba co tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zaratsu napisał(-a):

O ilu takich sytuacjach w Polsce słyszałeś? Bo w USA to są takie akcje chyba co tydzień.

Gdzieś tam na początku wskazanego przez Ciebie mojego postu, małymi literami między wierszami jest wyskrobane : "A co by było w takim przypadku w Polsce"..

Może nie załapałeś trybu warunkowego, gdy czytałeś o osobniku zatrzymanym w USA..

 

Niepotrzebnie się napinasz..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zadra napisał(-a):

Gdzieś tam na początku wskazanego przez Ciebie monego postu, małymi literami między wierszami jest wyskrobane : "A co by było w takim przypadku w Polsce"..

Może nie załapałeś trybu warunkowego, gdy czytałeś o osobnikuzatrzymanym w USA..

 

Niepotrzebnie się napinasz..

Bez napinki, po prostu wolę aktualną sytuację w Polsce od tej z USA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja w Polsce dość szybko się zmienia wręcz przeciwnie do sytuacji w USA - Tak jak napisałeś, tam ludzie są przyzwyczajeni do takich momentów zupełnie inaczej reagują i znacznie łatwiej jest trudną sytuację rozwiązać. 

Dodatkowo TAM jest stagnacja w tej kwestii, wszyscy wiedzą jaki będą podjęte kroki przez policję, jeśli nie słuchasz poleceń lub uciekasz. 

Każdy zna ryzyko..

U nas nie ma żadnego ryzyka, policjant może Cię postrzelić chyba tylko przez przypadek albo po służbie po pijaku...

Natomiast jak wyżej - na AT w krytycznym momencie poczekasz ze 2h....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policjanta najpierw musi mieć broń, żeby móc z niej skorzystać. Ostatni protest antycovidowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darekmp3 napisał(-a):

Policjanta najpierw musi mieć broń, żeby móc z niej skorzystać. Ostatni protest antycovidowy.
 

Ja tam już z 8 razy w życiu gazem po pysku dostałem, ale najważniejsze to wiedzieć, że to często produkt spożywczy:-) jak ktoś lubi ostre hot dogi z orlenu to sos amerykański nawet nie ma startu. Tylko nic nie widać tak z 10 minut i kaszle się czasem. Ale katar przechodzi momentalnie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie napisał o masakrach w Birmie?

 

Żaden #beniowski?
 

Ciekawe, czy policjanci tak odważnie strzelaliby do cywilów, gdyby rząd - wojskowo-komunistyczny - nie rozbroił wcześniej społeczeństwa.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w USA policja nie strzela do ludzi, bo się boi, tak miałem napisać? Postaraj się bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beniowski, litości.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam cię, ale jak miałem odpisać na zdanie: "Ciekawe, czy policjanci tak odważnie strzelaliby do cywilów, gdyby rząd - wojskowo-komunistyczny - nie rozbroił wcześniej społeczeństwa.?"

Bo ja je rozumiem w ten sposób, że gdyby owi birmańscy cywile mieli prawo (lub możliwość) noszenia broni, to na pewno junta by do nich nie strzelała, a przynajmniej by się bała. To chciał Zeno napisać? Czy ty lub Zeno w to wierzycie? Ja nie, ale akurat to zdanie dla  mnie jest idiotyczne. Tak na szybko przyszło mi do głowy kilka zdarzeń w takim państwie jak USA, gdzie, nota bene, nie ma strzelanin co kilka dni i ogólnie ludzie czują się bezpiecznie. Pierwsza to zamieszki w LA po pobiciu Rodneya Kinga w 1991 roku, gdzie zginęły 63 osoby, 2 tysiące doznało różnego rodzaju uszkodzeń ciała itp. (https://www.history.com/topics/1990s/the-los-angeles-riots). Kolejna to np. masakra w Ludlow w 1914 roku, gdzie strzelano do strajkujących lub wielki strajk kolejowy w 1877 roku, gdzie siły rządowe strzelały do protestujących. Przypominam że piszemy o państwie gdzie znakomita większość społeczeństwa posiada broń i żaden wojskowo-komunistyczny rząd nikogo nie rozbrajał. Moim zdaniem, nawet uzbrojone społeczeństwo nie wygra z siłami porządkowymi, bo owe siły zaczną wyciągać coraz to znaczniejsze środki widząc opór. To tylko kwestia zastosowania skali. 

 

Widzisz, możemy się różnić w poglądach co do posiadania broni, ja rozumiem że ktoś lubi ją posiadać. W tym temacie już się wypowiedziałem. Ale jeśli ktoś prowokuje zaczepkę pisząc o Birmie w kontekście posiadania broni wśród obywateli, to jest to jakieś pomieszanie z poplątaniem. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 No to się spełniło :)

Obrazek


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam to. Zobacz co od kilku lat można kupić na lotnisku Moskwa-Szeremietiewo.

 

Nie ma to jak wejść do samolotu, "przypadkowo" wyciągnąć toto z torby pakując bagaż do schowka i obserwować reakcję pasażerów 😆.

 

https://time.com/4462987/kalashnikov-souvenir-shop-moscow-airport/

 

1691421528_CleanShot2021-04-01at19_28_08.thumb.png.39f7ef43c687f1ec44b33aeca1da98f6.png

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda władza uzurpuje sobie prawo do kradzieży pod pozorem ściągania podatków i do przemocy pod pozorem egzekwowania prawa i wymierzania kary. W związku tym każdej władzy rozbrojone społeczeństwo jest na rękę bo rozbrojone społeczeństwo nie pozbawi tejże władzy przywilejów a może i głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, loco50 napisał(-a):

Każda władza uzurpuje sobie prawo do kradzieży pod pozorem ściągania podatków i do przemocy pod pozorem egzekwowania prawa i wymierzania kary. W związku tym każdej władzy rozbrojone społeczeństwo jest na rękę bo rozbrojone społeczeństwo nie pozbawi tejże władzy przywilejów a może i głowy. 

Są też państwa takie jak np. Somalia, Libia, Haiti czy terytorium Sahary Północnej, gdzie oficjalnie nie ma rządu lub jest tak słaby że nie jest w stanie egzekwować swoich praw, więc podatków jako takich praktycznie nikt tam nie ściąga. Tylko że koszt życia w takim społeczeństwie może się okazać zaskakująco wysoki, bo trzeba się uzbrajać za każdym razem wychodząc z domu aby rzesza biedaków nie napadła kogoś kto posiada cokolwiek, albo opłacać się  lokalnemu kacykowi za tzw. „ochronę”.

 

 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem uzbrojony po zęby. Dla mnie to nie problem 😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Hm, pisałem miesiąc temu w tym wątku o strzelaniu do tarcz z wizerunkiem człowieka. Okazało się, że to nie problem dla naszych forumowych hobbystów broni palnej. Jeden z hobbystów obrócił tę kwestię w żart, drugiego moje posty uraziły, inny stwierdził, że problemu nie ma, lecz to ja mam problem. No to poproszę Forumowe Bractwo Kurkowe o opinie o filmie "Zabawy z bronią". Uważam, że jako odpowiedzialni strzelcy musieliście go widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam. Ja się bronią ani z bronią nie bawię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, norbie napisał(-a):

"Zabawy z bronią"

 Nie wiem , jak wygladają zabawy z Bronią, ale raz do tramwaju wchodził facet i na głos powiedział. UWAGA Wchodzę z nabitą bronią...

 Wszyscy zamarli, a on spokojnie:

 Bronia  wsiadaj....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.