Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
loco50

Wasze opinie na temat prawa do posiadania broni

Rekomendowane odpowiedzi

Może słabe :)

 Wiesz ja nie strzelam do tarcz sylwetkowych.

Wiesz dlacego?

 Bo pistolet to nie moja "główna" bajka... mam, lecz nie lubię zbyt..

 

Lubię długie lufy, a na dystans powyżej 300, lub 600 m używam do treningu dyni... :)

 z carnym punkcikiem na środku...lub dwoma ( już nie na środku :)

Fajnie jest jak się rozprykuje :), i wiem , że trafiłłem i nie muszę podchodzić..

 

Na zawodach strzelam na  300, 600 i 800m do zwykłej "kołowej" tarczy, ale trzeba jeżdzić i sprawdzać, zaklejać itp..

 

 

 

ps. w mojej odpowiedzi jest pewien "haczyk", Strzelcy znajdą (pewnie) ?????

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Fajnie jest jak się rozprykuje :), i wiem , że trafiłłem i nie muszę podchodzić..

ps. w mojej odpowiedzi jest pewien "haczyk", Strzelcy znajdą (pewnie) ?????

„Szakala” się naoglądałeś .... tylko on używał arbuza ;)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, jak to w Polsce- nie znam się ale się wypowiem😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, loco50 napisał(-a):

... nie znam się ... 😁


Wiemy, wiemy, skromność przede wszystkim. :unsure:
Dla kontrastu wspomnę, że kiedyś strzelaliśmy z RG-rury. Kiedy przyszła na mnie kolej, okazało się że po poprzednim strzale w środku została tektura po ładunku miotającym. Nie było wyciora  żeby to wypchnąć, wiec pomyślałem że najlepiej to zrobi kolejny wystrzał. Jak pomyślałem tak zrobiłem, ale jak pier .... dol.... nęłło to myślałem  że mi łeb urwie. Nie urwało, ale dwa dni nic nie słyszałem :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2021 o 23:03, mkl1 napisał(-a):

Lubię długie lufy, a na dystans powyżej 300, lub 600 m używam do treningu dyni... :)

 z carnym punkcikiem na środku...lub dwoma ( już nie na środku :)

Fajnie jest jak się rozprykuje :), i wiem , że trafiłłem i nie muszę podchodzić..

 

Ale z  🔨 na 🎃 ?

Bo od pocisku to się taka zwykła nie rozpryśnie :)

 

 

Też miałem przygodę z RPG-7 (D - dla ścisłości, ale nie miałem nic wspólnego z desantem):

Postanowiłem być mądrzejszy od instruktora, ułożyłem się tak, żeby mi było wygodnie i jak walnąłem, to płomień poszedł po łydkach. Takich gładkich łydek nie miałem już później nigdy w życiu. Plus jakiś tydzień zwolnienia i tyle samo ZOMZ-a :)

 

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zeno napisał(-a):

Bo od pocisku to się taka zwykła nie rozpryśnie

 POPRAWNA odpowiedź

Gratulacje...

 dla tych co to ogldadają Szakali i inne..

to bajka..

 przy tej prędkości  pocisku na tym dysstansie jest tylko "fontanna wylotowa"

Jedyna możliwość to, że pocisk ma tak wielką energie ( masa) , że samo uderzenie powoduje destrukcję..., ale to nie dotyczy "zwykłej" broni..

 

 

ps. gdy strzelałem z 50 BMG to taki efekt jest.

 podobnie z Sharpsa :) ( jeżeli ktoś wie co to za broń ????)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

23 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

50 BMG to taki efekt jest.

 

To pewnie przenosi obciążenia po ściankach.

Jak chcesz, żeby dynia pękała od 9mm, to napełnij ją wodą.

 

 

Edytowane przez Zeno
Forum szwankuje, treść moich postów dubluje i tripluje :)

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

50 BMG to taki efekt jest.

 

To pewnie przenosi obciążenia po ściankach.

Jak chcesz, żeby dynia pękała od 9mm, to napełnij ją wodą.

 

EDIT: Forum szwankuje, dubluje i tripluje treść moich postów :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zeno napisał(-a):

Jak chcesz, żeby dynia pękała od 9mm, to napełnij ją wodą.

Efekty specjalne :)

 ale kiedyś chcieliśmy zrobic filmik jak to butelka PET z wodą  się rozbryzguje i.. tylko flama wody z tyłu i du#a

 Ale jak daliśmy małą ilość gazowanej to efekt filmowy był dobry, po strzeleniu z Clolta. 45

 Na duże odlefgłości efekt arbuza/dyni nie jest widoczny...przepraszam. jest widoczny.. bo coś się dzieje, ale nie ma "ekspolzji"

 Dlatego mój opis miał ten haczyk...

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel 😐

 

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest widoczny przy strzelaniu dużym kalibrem z niską prędkością..

 np Sharps.. efekt .054 na blasze, wiadrze, arbuzie jest widozny..

 przy współcesnej szybkiej amunicji .. mało zauważalny..

 

elaboruję amunicję więc troszeczkę sieM naumiałem...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie nic normalnie wysłać, szwankuje labo forum, albo mój Internet. Odpiszę, jak się uspokoi...

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Efekt jest widoczny przy strzelaniu dużym kalibrem z niską prędkością..

 np Sharps.. efekt .054 na blasze, wiadrze, arbuzie jest widozny..

 przy współcesnej szybkiej amunicji .. mało zauważalny..

 

elaboruję amunicję więc troszeczkę sieM naumiałem...

Myślę, że byłaby szansa już na 0,45" przy dalekim dystansie i kuli z miękkiego ołowiu i tępołukowym lub specjalnie przygotowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zadra napisał(-a):

Myślę, że byłaby szansa już na 0,45" przy dalekim dystansie i kuli z miękkiego ołowiu i tępołukowym lub specjalnie przygotowanym.

„Szakal” używał amunicji z rtęcią. Czy to tylko literacka wyobraźnia/fikcja, czy rzeczywiście coś takiego jest używane ? (do zadań „specjalnych”, ma się rozumieć)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

„Szakal” używał amunicji z rtęcią. Czy to tylko literacka wyobraźnia/fikcja, czy rzeczywiście coś takiego jest używane ? (do zadań „specjalnych”, ma się rozumieć)

Dla mnie fikcja. 

Nie znam się na amunicji specjalnej wykorzystującej rtęć  w taki sposób jak w filmie.

Zmiana punktu ciężkości, czy też środka masy w pocisku przy pomocy rtęci dla mnie jest nie do pomyślenia.

Może chodzi tu o fakt, że pocisk po trafieniu fragmentuje a otwarty płaszcz pozwala "wylać się " rtęci ze środka i w specyficzny sposób wypełnić objętość  trafionego celu..

 

Dla mnie fikcja, ponieważ bez osobistych  testów nie uwierzyłbym w celność, pocisku w którego wnętrzu znajduje się płynny element.

To nie był strzał z 15m, a broń również nie snajperska, choć specjalna. 

Przypominam sobie, że strzelał chyba z parasolki...(myślę o filmie z lat 70-tych o próbie zamachu na gen. de Gaulle'a)

 

natomiast w filmie z Willisem była wykorzystana jak najbardziej normalna amunicja dla karabinu Browning M2HB 50 BMG, choć reżyser podpowiada działko ZSU 33 (lub zsu23) i kaliber 14,5mm, aczkolwiek była to totalna fikcja reżyserska. 

Może Szakala stać było na zamówienie dla siebie wyprodukowania jednostkowej sztuki broni dla własnych celów..

 

Żeby nie było OT.

jestem przeciwny legalnej sprzedaży tego typu broni osobom prywatnym w Polsce i dodatkowo Szakal nie przejmował się legalizacją zakupu a broń nabył nielegalnie, omijając prawo - czyli to o czym my tu piszemy.

 

Nasz wróg czyli bandyta, terrorysta czy złodziejaszek którzy działają wbrew prawu zdobywają broń palną z pominięciem legalności oraz prawa do posiadania broni.

Nie przejmują się tym, że mogą odpowiedzieć za jej posiadanie bo potrzebują ją aby wykonywać swój zawód wyuczony - bandytkę, złodziejkę itp.

 Jak mogą bronić się uczciwi ludzie działający w świetle prawa którzy dostępu do broni nie mają, lub mają ten dostęp totalnie utrudniony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie parasolka, tylko kula inwalidzka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie parasolka, tylko kula inwalidzka.

być może, być może..

Ostatni raz oglądałem  chyba ze 20lat temu..

Jak widzicie, pamięć selektywna działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LR się nie znam. To do mkl1 z pytaniami. .Do szybkiego w bliskim i średnim kontakcie 5,56 starczy. Chyba, że chcemy mocniej popieścić adwersarza 😁 to. 300 Blackout. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

„Szakal” używał amunicji z rtęcią. Czy to tylko literacka wyobraźnia/fikcja, czy rzeczywiście coś takiego jest używane ? (do zadań „specjalnych”, ma się rozumieć)

 Dla mnie, z punktu widzenia balistyki- bez sensu.

 przy tych przeciązeniach rtęc zachowa się ( nawet ciasno upakowana) jak tłok i rozpieprzy pocisk zaraz po opuszczeniu lufy..

 Cisnienia..i dynamika płynu....

 

 

Taki pocisk mógłby lecieć, ale powoli rozpędzany, a to z koleji przekłada się na mały zasięg..

 popatrzcie co się dzieja ze strzałą wypuszconą z łuku( lekka atylko ciężki grot.

Potem zobaczcie bełt z kuszy --Cięzki, krótki  i praktyczne wyrównoważony...

 

Ale to tylko moje dywagacje, bo nie miałem takiego pocisku i ne widziałem nigdy..

 ....może istnieją, jako super tajna broń???

 Nie będę tezpróbował zrobic takiej amunicji( czytaj pocisku), bo to podpada pod nielegalne wytwarzanei bronii, lub amunicji...

zagrożone 8 latek na wikcie i opierunku za pieniązki obywateli RP...

 

No i utratą moich zabawek..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

 Taki pocisk mógłby lecieć, ale powoli rozpędzany, a to z koleji przekłada się na mały zasięg..


Jako jedni z pierwszych dostaliśmy zamiast kbkAKgn granatniki podwieszane 40 mm Pallad. Chciało się postrzelać, ale okazja dopiero się trafiła po wyjeździe na poligon. Zamówiłem pare skrzynek amunicji i na strzelnice. Kierownik strzelnicy na Bemowie pyta, jaka to amunicja. Noooo, bojowa. Eeee, tutaj to tylko ćwiczebna, z bojowa to na strzelnicę artyleryjską. Pojechaliśmy na artyleryjską. Fajnie się strzelało, tylko trawa była po pas i zostało sześć niewybuchów. Po strzelaniu naliczyłem materiały wybuchowe i środki zapalające żeby to zlikwidować bez ruszania z miejsca i z saperem pojechaliśmy na „mokre robote”. Na miejscu ja co patrzę, a saper zbiera to gó*no i gdzieś niesie. Co pan robisz ? A bo tutaj jak walnie, to szyby na wieży wypadną. Wysadzimy to dalej w leju. Do tego jeszcze okazało się, ze wziął tylko 5 granatów, a ja musiałem wziąć szósty. Myślę tak sobie, wezmę lewa ręką, to chociaż prawa mi zostanie. Zostały obie. Saper stwierdził ze niepotrzebnie się ekscytuję, nie trzeba tylko tego przewracać ani upuścić. No tak :wacko:

No i udało się wysadzić - huk, kłąb dymu i tak zakończyliśmy przygodę z kieszonkowa artylerią 40 mm :unsure:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):


Jako jedni z pierwszych dostaliśmy zamiast kbkAKgn granatniki podwieszane 40 mm Pallad. Chciało się postrzelać, ale okazja dopiero się trafiła po wyjeździe na poligon. Zamówiłem pare skrzynek amunicji i na strzelnice. Kierownik strzelnicy na Bemowie pyta, jaka to amunicja. Noooo, bojowa. Eeee, tutaj to tylko ćwiczebna, z bojowa to na strzelnicę artyleryjską. Pojechaliśmy na artyleryjską. Fajnie się strzelało, tylko trawa była po pas i zostało sześć niewybuchów. Po strzelaniu naliczyłem materiały wybuchowe i środki zapalające żeby to zlikwidować bez ruszania z miejsca i z saperem pojechaliśmy na „mokre robote”. Na miejscu ja co patrzę, a saper zbiera to gó*no i gdzieś niesie. Co pan robisz ? A bo tutaj jak walnie, to szyby na wieży wypadną. Wysadzimy to dalej w leju. Do tego jeszcze okazało się, ze wziął tylko 5 granatów, a ja musiałem wziąć szósty. Myślę tak sobie, wezmę lewa ręką, to chociaż prawa mi zostanie. Zostały obie. Saper stwierdził ze niepotrzebnie się ekscytuję, nie trzeba tylko tego przewracać ani upuścić. No tak :wacko:

No i udało się wysadzić - huk, kłąb dymu i tak zakończyliśmy przygodę z kieszonkowa artylerią 40 mm :unsure:

 

Bardzo mi się nie podobał fragment z lewą ręka :( :( Bo ja LEWORĘCZNY jestem :D :D 

Wiadomo, że saper myli się tylko raz ... Czasami sobie w tym pomaga ;) 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.