Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
loco50

Wasze opinie na temat prawa do posiadania broni

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tata od urodzenia wpajał szacunek do broni, nawet z zabawek plastikowych nigdy w człowieka nie wycelowałem. Według mnie dobrze zrobił skoro od zawsze na polowania mnie z bratem zabierali, trochę inne czasy chyba były.
Zamiast bawić się klockami LEGO potrafiłem rozłożyć i złożyć dubeltówkę

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2021 o 23:42, beniowski napisał(-a):

Wszystko było sprawdzone, ale dziękuję za troskę.

 

 

Do pierwszego przypadkowego niechcianego wystrzału. 

Będą tłumaczenia, że kolega sprawdzał i na pewno nie było załadowane, bo magazynek pusty, a patrzyłem w lufę i pocisku widać nie było...

No bo przecież.. kolega sprawdził więc "BYŁO" sprawdzone..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu tego nie widać, ale w pistolecie nie ma magazynku. Do tego, wcześniej go rozłożyliśmy i złożyliśmy, nie wiem jakim cudem mógłby się tam znaleźć nabój. Rozumiem wasze obawy, ale to że broń mnie nie kręci i się na niej nie znam nie oznacza że jestem aż tak naiwny żeby bawić się nią beztrosko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo do posiadania broni w jakim celu ? 

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby trafiać do celu 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Prawo do posiadania broni w jakim celu ? 

Żeby luzować kolejkę z list Rolexa i móc szybciej się wstrzelić 😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Prawo do posiadania broni w jakim celu ? 

Żeby mieć ......bo lubię

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to Ty napisałeś bo mnie by okrzyknięto oszołomem-militarystą😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Żeby trafiać do celu 🤣

Ruchomego czy stałego? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Prawo do posiadania broni w jakim celu ? 

Bo jest. Podobnie jak scyzoryki, noże kuchenne, samochody, saletra potasowa i inne ciekawe składniki materiałów wybuchowych które masz w kuchni, garażu, czy piwnicy a którymi po połączeniu możesz wysadzić w powietrze cały blok, alkohol, wyroby tytoniowe, i inne preparaty które powodują uszczerbki na zdrowiu i masa masa innych rzeczy. Postrzeganie broni jako potencjalnego zagrożenia dla życia jest tak płytkie jak kałuża po burzy - można się w nim utopić ale nie popływasz.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wisniap napisał(-a):

Żeby luzować kolejkę z list Rolexa i móc szybciej się wstrzelić 😉.

Bron Boże, po zaraz Rolex uzna że ludzi się zabijają w kolejce po jego zegarki i ceny będą 5 razy wyższe niż są 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak powszechnego dostępu do broni nie zapobiega uzbrojeniu przestępców, ale gwarantuje bezbronność potencjalnych ofiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Żeby mieć ......bo lubię

Ale z tego co wiem można mieć kolekcjonerską ,sportową. mój teść ma chyba 6 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Ale z tego co wiem można mieć kolekcjonerską ,sportową. mój teść ma chyba 6 sztuk

Mozna :)

mieć kolekcjonerską nawet min 20 sztuk ...

Tylko wszystko jest w pewien sposób obwarowane przepisami z durnym podawaniem "przyczyny" do czego Ci ta broń potrzebna...

Nie możesz wystąpić o zezwolenie ... bo lubisz broń...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z pozwoleniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

Prawo do posiadania broni w jakim celu ? 

Może dlatego, że niektórzy to lubią tak samo jak inni znaczki pocztowe, akwarystykę, grę w piłkę itp. Może również dlatego, że nie każdy potrzebuje zapisywać się "fikcyjnie" do klubów strzeleckich innych kółek różańcowych i chociaż jest umysłowo zdrowym, nie karanym prawym obywatelem liczyć na dobry humor wydającego zezwolenie. U nas panuje wszechobecna obłuda - no bo skoro jak się okazuje można, to dlaczego nie można? Przecież napewno wszyscy, którzy opowiadają się za powszechnym dostępem do broni nie mają na myśli dopuszczenia do jej sprzedaży w kiosku pomiędzy gazetami każdemu, kto przypadkiem przechodząc posiada przy sobie odpowiednią kwotę na jej zakup. Wiadomym jest, że musiałby być nie karany, zdrowy psychicznie i mieć na to odpowiednie dokumenty potwierdzające i dla bezpieczeństwa np przejść jakieś szkolenie na strzelnicy żeby sobie i komuś przypadowo krzywdy nie zrobić - przynajmniej w początkwej fazie, bo późniejsze pokolenia już nie potrzebowały by tego. Ale po co komu członkostwo w stowarzyszeniach? Czemu u nas nie można mieć czegoś tylko dla tego, że tak lubię tylko zawsze musimy być uzakeżnieni od kogoś i udowadniać swoje potrzeby poprzez przynależność do jakiegoś kolektywu. Tak naprawdę te wszystkie obwarowania powodują jedynie problemy dla normalnych ludzi chcących posiadać broń i nic więcej, gdyż jeśli ktoś potrzebuje broni do niecnych celów, to o żadne pozwolenia nie będzie się starał, tylko kupi ją nielegalnie - skoro jest mu do tego potrzebna, to na pewno wie gdzie kupić. Argument o tym, że "nadpobudliwi" mogliby wtedy posiadać broń jest z d..py, bo jeśli przy powszechnym dostępie przeszli by badania lekarskie, to teraz też je przejdą i będą mieli broń tylko będą musieli trochę dłużej poczekać i więcej pochodzić, a do tego czasu nadal będą wozić siekierę w bagażniku ;) Tak tylko na marginesie warto zaznaczyć, że naród bez powszechnego dostępu do broni jest najbardziej bezbronnym krajem i liczba samolotów czy czołgów nic tu nie zmieni - przykład tego, że nie tylko wojsko stanowi siłę narodu mam w ostatnich dniach gdzie przed małym górzystym krajem klękło już drugie mocarstwo, nie mówiąc już o naszym przykładzie, którego 77 rocznicę obchodziliśmy niedawno, gdzie regularne wojsko niemieckie nie mogło tak długo poradzić sobie z miastem w którym przecież nie było polskich żołnierzy- nie da się pokonać całego walczącego narodu, jeśli tylko ma czym i potrafi się bronić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICE obwarowania są po to, żeby pasły się na tym PZSS i kluby-kasa za kurs, kasa za egzamin, co roku kasa za licencję, składka dla klubu, kasa za udział w obowiązkowych zawodach. Żyć nie umierać ze strzyżenia strzelców frajerów. Milicja ma to w upie bo dla nich to tylko dodatkowa nikomu niepotrzebna robota - dzielnicowy z wizytą duszpasterską, WPA z wypełnianiem i odsyłaniem różnych kwitów itp. Chętnie by się tego pozbyli, ale leśne dziadki z PZSS mają duże wpływy u wybrańców narodu czyli polityków niedouków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$. A najciekawsze, że jak pojawia się nadzieja to wystarczy społeczeństwu roztoczyć sceny rodem z Rambo które łykną jak pelikany i już mamy taki chałas, że wszyscy dają sobie spokój ze zmianami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ICE napisał(-a):

Może dlatego, że niektórzy to lubią tak samo jak inni znaczki pocztowe, akwarystykę, grę w piłkę itp.

Tak tylko na marginesie warto zaznaczyć, że naród bez powszechnego dostępu do broni jest najbardziej bezbronnym krajem i liczba samolotów czy czołgów nic tu nie zmieni - przykład tego, że nie tylko wojsko stanowi siłę narodu mam w ostatnich dniach gdzie przed małym górzystym krajem klękło już drugie mocarstwo, nie mówiąc już o naszym przykładzie, którego 77 rocznicę obchodziliśmy niedawno, gdzie regularne wojsko niemieckie nie mogło tak długo poradzić sobie z miastem w którym przecież nie było polskich żołnierzy- nie da się pokonać całego walczącego narodu, jeśli tylko ma czym i potrafi się bronić. 

czyli nie do końca jak znaczki pocztowe ;) to mi przypomina jak Iran mówi że rozwija technologię  jądrową do celów medycznych 😅

no cóż , temat bardzo delikatny i wzbudza dużo kontrowersji w każdym kraju , jeśli chodzi o moją własną opinię uważam że dostęp do broń w społeczeństwie powinni mieć jedynie bandyci - bo to ich narzędzie pracy - i służby bezpieczeństwa - bo to też ich narzędzie pracy- a resztę społeczeństwa niech ciężko pracuje na porządne piękne zegarki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

Prawo do posiadania broni w jakim celu ? 

Masz jeszcze jakieś pytania? 

25 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

czyli nie do końca jak znaczki pocztowe ;) to mi przypomina jak Iran mówi że rozwija technologię  jądrową do celów medycznych 😅

no cóż , temat bardzo delikatny i wzbudza dużo kontrowersji w każdym kraju , jeśli chodzi o moją własną opinię uważam że dostęp do broń w społeczeństwie powinni mieć jedynie bandyci - bo to ich narzędzie pracy - i służby bezpieczeństwa - bo to też ich narzędzie pracy- a resztę społeczeństwa niech ciężko pracuje na porządne piękne zegarki 🙂

Nie każdy kto trzyma nóż w ręce to morderca , a Twoja opinia w mojej ocenie jest idiotyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

............................, jeśli chodzi o moją własną opinię uważam że dostęp do broń w społeczeństwie powinni mieć jedynie bandyci - bo to ich narzędzie pracy - i służby bezpieczeństwa - bo to też ich narzędzie pracy- a resztę społeczeństwa niech ciężko pracuje na porządne piękne zegarki 🙂

 Tak niech reszta społeczeństwa kolekcjomuje wszystko co cenne, a uzbrojeni bandyci ( bo to ich praca) będą to spokojnie zabierać  bez pytania...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pamiko napisał(-a):

 

Nie każdy kto trzyma nóż w ręce to morderca , a Twoja opinia w mojej ocenie jest idiotyczna.

Oczywiście że nie , tym bardziej w Kielcach 😉 masz prawo d oceny mojej opinii , choć nie oczekiwałem tego od Ciebie

22 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

 Tak niech reszta społeczeństwa kolekcjomuje wszystko co cenne, a uzbrojeni bandyci ( bo to ich praca) będą to spokojnie zabierać  bez pytania...

Ja uważam że Polska była i jest bardzo bezpiecznym krajem , a z mojego doświadczenia osobistego uważam że uzbrojone społeczeństwo nie jest bezpieczniejszym społeczeństwem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
5 godzin temu, ICE napisał(-a):

Tak tylko na marginesie warto zaznaczyć, że naród bez powszechnego dostępu do broni jest najbardziej bezbronnym krajem i liczba samolotów czy czołgów nic tu nie zmieni - przykład tego, że nie tylko wojsko stanowi siłę narodu mam w ostatnich dniach gdzie przed małym górzystym krajem klękło już drugie mocarstwo, nie mówiąc już o naszym przykładzie, którego 77 rocznicę obchodziliśmy niedawno, gdzie regularne wojsko niemieckie nie mogło tak długo poradzić sobie z miastem w którym przecież nie było polskich żołnierzy- nie da się pokonać całego walczącego narodu, jeśli tylko ma czym i potrafi się bronić. 

Supermocarstwo klękło przed problemem logistyki, kosztami na drugą półkulę a przede wszystkim braku planu co zrobić po zwycięskiej kampanii vide problemy poznawczo-psychiczne doradców i jeszcze większe decydujących.
Talibowie wygrali wolą napędzaną jednoznacznym celem spójnej wizji swojego małego, w pewien sposób poukładanego świata. Po drugiej stronie stali, biegali i walczyli, podobno świetnie wyszkoleni strzelcy łamane przez specjalsi. Mający do perfekcji opanowane strzelanie także dynamiczne z pistolecików, co Talibowie totalnie olewali podobnie jak inne mało przydatne elementy folkloru strzeleckiego. W to miejsce Talibowie używali prostego i skutecznego chińskiego, postsowieckiego,... gruzu wystrzeliwującego konkretną amunicję o przyzwoitym kalibrze i energii kinetycznej. Tak by nawet trafiając w żołnierza koalicji ubranego w kamizelkę nie trzeba było poprawiać.

 

Zgodnie z zasadami zapisanymi na konferencjach kodyfikujących to co wolno a czego nie wolno na wojnie, uzbrojony cywil nie jest już cywilem a brak jednolitego umundurowania, oznaczającego przynależność do określonej armii, powoduje, że ma totalnie przej...ne.

 

Takie to czasy, że to nie karabin a umysł jest najskuteczniejszym narzędziem walki. Afganistan to dobitnie potwierdza.

 

Jak będziesz w Warszawie to weź powstańczą mapę i przejdź kwartały w Śródmieściu i na Starówce, które były w powstańczych rękach. Nie zajmie to dużo czasu.

Po wysadzeniu mostów na Wiśle Niemcy nie spieszyli się ze stłumieniem powstania gdyż zatrzymanie się Armii Czerwonej było im ze strategicznego punktu widzenia bardzo na rękę. Na pewne rzeczy wypada spojrzeć z nieco szerszej perspektywy.

 

Dla mnie to obojętne czy będzie taka czy też śmaka ustawa o dostępie do broni palnej.
W moim przekonaniu, jest to irracjonalne przekonanie, że w realnych warunkach broń palna istotnie zwiększa szansę na skuteczne odparcie ataku. Choćby dlatego, że wychowanie społeczne potęguje i tak mocną niechęć większości do zabicia człowieka bez względu na samoobronę czy jej brak. Wyjątki, raptem kilka procent, poradzi sobie nawet ostro zatemperowanym ołówkiem.
Broń palna jest obecnie w warunkach pokoju i ciepłej wody w kranie środkiem przymusu, groźbą a nie w warunkach megastresu wywołanego napaścią efektywnym narzędziem walki w zwarciu albo na krótkim dystansie.
Policjanci z oczywistych względów będą naciskali jako formacja porządkowa przeciw dostępowi do broni. Dlatego, że dla nich to jest dodatkowy element niepewności w czasie interwencji. Tym samym dodatkowe, zbierane całymi latami obciążenie psychiczne.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edycja

 

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.