Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
loco50

Wasze opinie na temat prawa do posiadania broni

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ICE napisał(-a):

Ciekawa teoria ;) Wybacz, ale trochę nie mam natchnienia na próbę ogarnięcia Twoich wypowiedzi, jednak widzę, że to nie problem, ponieważ świetnie sobie radzisz w przekonywaniu samego siebie - najpierw piszesz, że karabiny są bee i dajesz przykład jak skutecznie ze strzelcami poradziły sobie moździerze, teraz znowu wskazujesz, że jednak to moździerze są bee, bo przeszkadzają im budynki 🤔😁, więc chyba nie będę przeszkadzał z moimi patriotycznymi powodami ;) Życzę miłego wieczoru :)

I to ma sens. :rolleyes:

kotek.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ritter napisał(-a):

Strzelanie z moździerza w terenie zabudowanym nastręcza sporo trudności bo nie widać celu a na trajektorii lotu granatu nie może być żadnych obiektów

No popatrz... takie cudo strzela z trajektorią +40 stopni max i to mozna wyliczyć...

Myślisz, że nie??

 to jest nawet opisne w googlarce...

Tak zaś nawet  "obok" jako okupant, wolałbym nie spotykać człowieków z pistolecikami, ... bo mi mogą moich ludzików uszkodzic... tak z nienacka....

 @mario1971 skąd ty tego kucura uczonego wytrzasnąłeś ?

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
21 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

No popatrz... takie cudo strzela z trajektorią +40 stopni max i to mozna wyliczyć...

To jedynie połowa problemu bo jeszcze jest opadanie :) . Istnieje sporo fascynujących sytuacji np. rozwalenie z moździerza kolesia za snajpereczką  na poddaszu 3. piętrowej kamienicy. Im moździerz jest w bardziej zabudowanym terenie tym trudniej go wytropić i takie tam... .

Przy tym moździerz to jedynie taki przykładzik broni wsparcia akurat nieźle zarysowany pod względem skuteczności i tego co wnosi we wspomnianych wydarzeniach w Bengazi.

Nie skupiam się na okupacji i co pod nią robić a raczej na sposobach by do niej nie doszło. Przy tym nie koniecznie mam na myśli wygraną. Wystarczy mi i to całkowicie nieprzegrana :) . Tym samym użycie broni strzeleckiej będę traktował jako coś przymusowego na wypadek gdyby coś poszło mocno nie tak i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję za nagrodą pokojową nobla dla Oppenheimera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośmiertnej nie dają :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Wracając do głównego nurtu tematu. Ciekawe jak zostałyby przyjęte tego typu tablice informacyjne na polskim gruncie prawnym? Zamieszczający otrzymałby od razu bana czy jedynie kompleksowe badania :) ?

1630125629_011.jpg.1123efcf73f71b3d959b9efa63b876ca.jpg

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5 razy dostawałem od naczelnika opiera...ol, że noszę przy pasie nóż, malutki ale jednak. Aż sobie odpuściłem, bo w kieszeni albo niewygodnie albo zgubię. A zresztą w kieszeni też nie wolno, tylko co ojczyzna dała wolno. No i dziś wisielec, dyżurny krzyczy odcinaj gościa może jeszcze żyje. Zębami?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Dobrze wnioskuję, dostałeś broń palną z ostrą amunicją a nie możesz nosić składanego scyzoryka z blokadą :) ? Gdyby nie ten wisielec, wpis nadawałby się do "Żarty żartami... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ritter napisał(-a):

Dobrze wnioskuję, dostałeś broń palną z ostrą amunicją a nie możesz nosić składanego scyzoryka z blokadą :) ? Gdyby nie ten wisielec, wpis nadawałby się do "Żarty żartami... "

Durne wymysły i niepotrzebne komplikowanie prostych rzeczy a potem masz taki efekt:

https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/smierc-bartka-sokolowskiego-ujawniamy-nagrania-z-karetki/s8v3s1q


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Z 5 razy dostawałem od naczelnika opiera...ol, że noszę przy pasie nóż, malutki ale jednak. Aż sobie odpuściłem, bo w kieszeni albo niewygodnie albo zgubię. A zresztą w kieszeni też nie wolno, tylko co ojczyzna dała wolno. No i dziś wisielec, dyżurny krzyczy odcinaj gościa może jeszcze żyje. Zębami?

Trzeba było pociągnąć gościa za nogi i dokończyć dzieła.

Skoro postanowił się powiesić to jaki jest sens go ratować. 

Ratując go, wyrządzasz mu krzywdę!


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
12 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Durne wymysły i niepotrzebne komplikowanie prostych rzeczy a potem masz taki efekt:

Na każde 200tyś. szczepień przydarza się wypadek losowy. Na każde 25tyś. uderzeń pałką w prawidłowy sposób przydarza się wypadek losowy. Na każde 100tyś. skuć przydarza się przypadek losowy,... Wartości są mocno przybliżone ale to da się całkiem dokładnie określić. Tak można ciągnąć w nieskończoność bo tak działają prawa wielkich liczb.

Sednem rozwiązania problemu jest uświadomienie wszystkim tych zasad. Dlatego eskalowanie konfliktów albo mocno nieprzemyślane zachowania powodują wyczerpywanie się limitu a jak się wyczerpie to będzie przypadek losowy. Aby temu zapobiec, reguły muszą rozumieć obie strony. Zatrzymywany i zatrzymujący.

12 godzin temu, dziadek napisał(-a):

Trzeba było pociągnąć gościa za nogi i dokończyć dzieła.

Skoro postanowił się powiesić to jaki jest sens go ratować. 

Ratując go, wyrządzasz mu krzywdę!

A jak to był hipsterski wybryk celem zrobienia sobie lajków na FB?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ritter napisał(-a):

A jak to był hipsterski wybryk celem zrobienia sobie lajków na FB?!

To tym bardziej zgadzalbym sie z dziadkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
4 minuty temu, Exuberant napisał(-a):

To tym bardziej zgadzalbym sie z dziadkiem

Sugerujesz, że tu i teraz ludzie już niczego nie potrafią zrobić dobrze i za pierwszym razem? Dożyliśmy czasów gdy nawet samobój jest poprzedzany licznymi betatestami?

Najwyższą karą dla samobójcy jest życie. Pomocna dłoń przerywająca próbę samobójczą to nie miłosierdzie a okrutna kara.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne czasy nastały...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra proponuje odejść od tematu walenia się na linę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ritter napisał(-a):

1443560066_coerat_600.thumb.jpg.e5dc429c0e1c405540ebd79c0e95f63a.jpg

Jakbyś zapomniał o obronie Częstochowy .... ;)

 

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2021 o 23:22, mkl1 napisał(-a):

No popatrz... takie cudo strzela z trajektorią +40 stopni max i to mozna wyliczyć...

Myślisz, że nie??

 to jest nawet opisne w googlarce...

Tak zaś nawet  "obok" jako okupant, wolałbym nie spotykać człowieków z pistolecikami, ... bo mi mogą moich ludzików uszkodzic... tak z nienacka....

 @mario1971 skąd ty tego kucura uczonego wytrzasnąłeś ?

 

 

W Jedwabne również Niemcy dobrze wiedzieli, że wejście do czyjegoś mieszkania by zabrać kogoś na pewną śmierć to nie jest najbezpieczniejsze zadanie. Dlatego zmusili do tego kilku patusów. Tak to bynajmniej wyglądało z relacji mojej babci. Za to z relacji z książki Powrót do Jedwabnego niewiele inaczej. Bynajmniej wtedy Polacy i Żydzi broni innej niż widły za bardzo nie mieli.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
18 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jakbyś zapomniał o obronie Częstochowy .... ;)

Zakonnica z takim sprzętem to jednak coś :) . Ciekawe czy po założeniu takiego "kinowego" wielgaśnego tłumika ten sprzęt nadal znosi na prawo i do góry?

Księdza z gładkolufówką nie można raczej podejrzewać o stronniczość :) . Tym samym będzie "rozdawał rózgi" na lewo i prawo nieskrępowanie i uczciwie. A najważniejsze, że zgodnie z zapisanymi i nie oprotestowanymi zasadami "Ecclesia militans".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2021 o 20:47, Ritter napisał(-a):

Księdza z gładkolufówką nie można raczej podejrzewać o stronniczość

A o księdzu Skorupce słyszałeś ? 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
11 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

A o księdzu Skorupce słyszałeś ? 

Ksiądz Skorupka to instytucja. Posługiwał się nie głatkolufówką a czymś znacznie skuteczniejszym - odwagą, siłą woli i determinacją. Podobnie jak ponad 200 innych, bezimiennych ochotników księży, którzy poszli tam gdzie powinni z posługą a nie schowali się w katedrze udając, że w razie czego dogadają się z Bolszewikami. Piłsudski dwa razy zwracał się do biskupa Kakowskiego o zezwolenie owym księżom na posługę na pierwszej linii czyli w mojej opinii o dwa razy za dużo. Do dzisiaj nikt o nich nie pamięta bo to tylko zwykli księża. Z tego co wiem, nie doczekali się nawet imiennej tablicy pamiątkowej w Katedrze św. Jana.

 

To Amundsen, zdobywca bieguna, powiedział, że ciało nigdzie nie pójdzie jak nie będzie woli a ta rodzi się w głowie.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG-57a95f79c0344243e05321ae6514e40e-V.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.