Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalpapalski

Zegarek po dziadku Antonim.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

 

Szanowni Forumowicze polecono mi Państwa forum na forum TPZN. Poszukuję wiadomości na temat zegarka znalezionego w rodzinnych szpargałach. Na razie wiem że należał do pradziadka Antoniego. Na tym moja wiedza kończy się niestety :)

Uprzejmie proszę o informację co to za zegarek, czy są dostępne do niego część zamienne, wskazówki i szkiełko ? Chciałbym go uruchomić, niestety nie da się go nakręcić. Pokrętło jest w pozycji jakby sprężyna była nakręcona (moja subiektywna wrażenie- nie miałem zegarka mechanicznego w ręku chyba 20lat)

Czy polecacie państwa zegarmistrza z Częstochowy/Bełchatowa?

Niestety nie mam fotografi mechanizmu. Nie wiem jak go otworzyć.

 

Pozdrawiam

Michał9b2cf5469beb472d9f04e2b870e69928.jpg89c1a3dd5576de1eaceb970cb7a5c56d.jpg

 

Wysłane z mojego moto e(6) plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... to chyba po prababce Antoninie... damski kieszonkowy przerobiony na naręczny... Zapewne z wychwytem cylindrowym... Otwiera się go cienkim nożykiem, pod występ w dekielku. Wewnątrz będzie kolejny dekielek i pod nim mechanizm...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wygląda na damski zegarek kieszonkowy z początku XX wieku z dolutowanymi uszami (uchami). Więcej bez pokazania mechanizmu powiedzieć się nie da. Dekielek powinien być na zawiasie.

Spóźniłem się ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź
A ten bolec przy pokrętle do czego służy? Czy to nie zabezpieczenie dekielka ?06a529d4b8e8ffa7229ae7e4ceebe769.jpg

Wysłane z mojego moto e(6) plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ustawiania czasu. Po wciśnięciu koronka przestawia wskazówki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów
Przesyłam fotografię wnętrza zegarka. Uprzejmie proszę o informację na jego temat. I czy polecacie zegarmistrza który go przywróci do życia ? 84de843b4ace66eab111bb1a9262029e.jpgdb05074108891bf93c2a305b4d481acf.jpgd544894f4a503b19bcb8e3fda8a1cbea.jpg

Wysłane z mojego moto e(6) plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to włos wystaje spod balansu ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo być może
Sprawdzę lecz niestety za jakiś czas gdy znów odwiedzę ojca.
Pozdrawiam
Michał

Wysłane z mojego moto e(6) plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podgięty w czasie cofania przesówki regulacyjnej.

Być może się nie odkształcił na tyle, żeby nie można było naprawić. Nie wiadomo co z resztą mechanizmu i ze stroną frontu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.