Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KobyS0

Siemaneczko Wostok 17 kamieni :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, coś Wam powiem, mam sobie Wostoka 17 kamieni, na dobrym chodzie itd, trochę go odnowiłem, szkiełko polerka i delikatnie koperta bo AU :) i tak czasami w domu go sobie zakładam, wychodze na działkę i patrzę na niego bo ładny i po śp. Dziadku - dostałem od Ojca ( tez w nim chodził, jak byłem mały to pamiętam - ok. 35 lat temu) i dzisiaj sobie odpaliłem you tuba bo żona poszła na babską imprezę. Oglądam sobie zegarki i znalazłem taki jak mój. I co? i patrzę a on ma wskazówkę sekundową, której zawsze mi brakowało, kiedyś myślałem, że byłby o wiele ładniejszy z płynącą wskazówką. No to co, do skrzyneczki, lampeczka, lupa i patrzę, i patrzę i tak patrzę i widzę, że trzpień na górze się obraca, kurde ( krzyknąłem) to miejsce na moją upragnioną wskazówkę sekundową, tyle lat o niej myślałem. Mam go już z 7 lat i brakowało tej wskazówki :)

 

ps. może ktoś ma taką wskazóweczkę sekundową, od Slavy, Poliotow nie podchodzą bo patrzyłem, te są wkładane do środka a to musi być wskazówka nakładana na trzpień ( czy jak to się nazywa) SZUKAM i chetnie odkupię !!!!   :) !!!!!!!!! 

 

a to mój Wostok ( bez sekundnika ) :( 

 

DSC_1897.thumb.JPG.355b45a300fea8f586348989362fd679.JPGDSC_1896.thumb.JPG.b4060b4826f4d35c7e2bfd0a15103f5f.JPGDSC_1895.thumb.JPG.0b50b2d3e9201c54c6c140172ce670ab.JPG

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma werk 2414A, lub 2214, to tam idzie normalna wskazówka, składająca się z blaszki i rurki.

U Ciebie widocznie odpadła blaszka a pozostała rurka nasadzona na oś sekundnika.

PS

Dla werku 2214 oś sekundnika ma 0,22mm

Dla werku 2414A oś ma 0,17mm

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Jeśli to ma werk 2414A, lub 2214, to tam idzie normalna wskazówka, składająca się z blaszki i rurki.

U Ciebie widocznie odpadła blaszka a pozostała rurka nasadzona na oś sekundnika.

PS

Dla werku 2214 oś sekundnika ma 0,22mm

Dla werku 2414A oś ma 0,17mm

WIELKIE dzięki, jutro rozbieram, bo mam wolne :) mam sekundnik od jakiegoś poliota i slavy, może podpasują :) ( obydwa czarne i dłuuugie ) 

jak sobie to powiększyłem to widać tam sześcian i w środku dziurkę, dziurka jak dziurka ale sześcian jest możliwy ??1257701277_sekundnikeee.jpg.13db6595fd7593e099454d9f33fffbc1.jpg??

czy to tylko fata Morgana i złudzenie optyczne......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostałość po wskazówce, sama tulejka została, musisz ją zdjąć i dopiero założyć nową wskazówkę.

Gdybyś powiedział jaki tam jest werk, to sprawdzę od czego by pasowała wskazówka sekundnika (mechanicznie, nie wizualnie)

Prawie każdy werk ma inne średnice wszystkich wskazówek, godzinowej, minutowej i sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wieniek1410 napisał(-a):

To pozostałość po wskazówce, sama tulejka została, musisz ją zdjąć i dopiero założyć nową wskazówkę.

Gdybyś powiedział jaki tam jest werk, to sprawdzę od czego by pasowała wskazówka sekundnika (mechanicznie, nie wizualnie)

Prawie każdy werk ma inne średnice wszystkich wskazówek, godzinowej, minutowej i sekundnika.

idę i zaraz go rozbiorę :) chwilka

2414A a pod tym oznaczeniem literki SU   ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2414A, osie wskazówek masz:

Godzinowa - 1,40 mm

Minutowa -   0,88 mm

Sekundnik - 0,17 mm

I tak patrzę że raczej od niczego nie dopasujesz poza Wostokiem (chyba że z Pobiedy/Zima z centralnym sekundnikiem, tam jest 0,18, można lekko ścisnąć.

Można też iść z tym do zegarmistrza, coś dopasuje, ewentualnie ma czym rozwiercić mniejszą.

W werku 2409 (to samo tylko bez kalendarza) sekundnik wygląda jak na fotce, widać że ma w środku tulejkę, z rozwalcowaną krawędzią .

Schowek01.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wieniek1410 napisał(-a):

2414A, osie wskazówek masz:

Godzinowa - 1,40 mm

Minutowa -   0,88 mm

Sekundnik - 0,17 mm

I tak patrzę że raczej od niczego nie dopasujesz poza Wostokiem (chyba że z Pobiedy/Zima z centralnym sekundnikiem, tam jest 0,18, można lekko ścisnąć.

Można też iść z tym do zegarmistrza, coś dopasuje, ewentualnie ma czym rozwiercić mniejszą.

W werku 2409 (to samo tylko bez kalendarza) sekundnik wygląda jak na fotce, widać że sekundnika ma w środku tulejkę, z rozwalcowaną krawędzią .

Schowek01.jpg

jak przykładałem od Slavy to " na oko" i pod lupą średni tożsama - zewnętrzna, ale wówczas nie wiedziałem, że stara tuleja została,  myślę, że jak ją z ciągnę to może podpasuje, jutro się zobaczya jak nie to szukanie :)  i duży PLUSIK za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

jak przykładałem od Slavy to " na oko" i pod lupą średni tożsama

Niestety, Slava ma 0,13 mm, 4 setek nie wciśniesz, chyba że na prasie hydraulicznej ;) (ale zegarmistrz już jest w stanie rozwiercić z 0,13 do 0,17)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Niestety, Slava ma 0,13 mm, 4 setek nie wciśniesz, chyba że na prasie hydraulicznej ;) (ale zegarmistrz już jest w stanie rozwiercić z 0,13 do 0,17)

mojemu zegarmistrzowi to pokazywałem jak się bransoletę skraca :) znalazłem na OLX wostoka złachanego, zapytałem o typ mechanizmu i jak się będzie zgadzało to zakupię :) 

https://www.olx.pl/d/oferta/wostok-18-kamieni-CID87-IDHsZK5.html

ps. nie będzie, bo to 18 kamyczków ma :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem i zacząłem działać le według mnie nie ma na trzpieniu żadnej pozostałości o starym sekundniku, ten trzpień chowa się to środka, włazi do wewnątrz w pozostałe wskazówki więc raczej na nim nic nie ma....

ps. rozumiem, że sekundnik jest nakładany na zewnątrz trzpienia a nie do środka ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Wieniek1410 napisał(-a):

No tak, 18 kamieni to 2209, więc sekundnik ma 0,22 mm

:) ściagnęła mi sie jakaś tylejka, wyszła ze środka a w dziurce został taki cieniutki trzpień, który jak go nacisne to chowa się do wewnątrz --- boi się czegoś ??? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KobyS0 napisał(-a):

:) ściagnęła mi sie jakaś tylejka, wyszła ze środka a w dziurce został taki cieniutki trzpień, który jak go nacisne to chowa się do wewnątrz --- boi się czegoś ??? :) 

 

Została tulejka z oryginalnej wskazówki, widać to dobrze na zdjęciu. Usunąłeś i po problemie. Ośka sekundowa chowa się bo dociska ją jedynie kawałek blaszki. Taka konstrukcja 24xx. Pozostaje założyć nową wskazówkę :)

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Została tulejka z oryginalnej wskazówki, widać to dobrze na zdjęciu. Usunąłeś i po problemie. Ośka sekundowa chowa się bo dociska ją jedynie kawałek blaszki. Taka konstrukcja 24xx. Pozostaje założyć nową wskazówkę :)

uff, tym razem nic nie popsułem :) no to szukam wskazówki, bo nikt nie ma, na OLX jest taki fajny Kolega z gratami to radzieckich, ale sie nie odzywa :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać blaszaną sprężynkę która dociska oś sekundnika.

Nic tam siłowo nie rób, to jest bardzo delikatne.

Schowek01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak uda mi się sekundnik znaleźć to go młotem nie nabijać :)    Dzięki za radę :) a powiedzcie mi, jaka jest największa koperta w Wostokach, jest coś 42mm +   ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na 2414, coś około 42mm, koperta niby okrągła, ale poszerzona na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Są na 2414, coś około 42mm, koperta niby okrągła, ale poszerzona na boki.

a  o to właśnie ten mój " złoty" 41 i coś tam mm, poszerzany na boki, czyli większych juz nima :( szkoda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę tych wostokow, jakiś sekundnik za dobre piwo napewno by się znalazł. Szukać? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2021 o 17:44, adasbxo napisał(-a):

Mam trochę tych wostokow, jakiś sekundnik za dobre piwo napewno by się znalazł. Szukać? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolego !!!!!!!!!!!!!!! szukać.......... płace jak za zboże !!!!!!!!!!............ :) 

2414A moje serce :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ręką takiego mam, 2409a. Powinien pasować, jutro go obejrzę czy cały. Napisz do mnie wiadomość proszę 3e69c68a0d4db16cefaeb0c6da336339.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2021 o 19:48, adasbxo napisał(-a):

Pod ręką takiego mam, 2409a. Powinien pasować, jutro go obejrzę czy cały. Napisz do mnie wiadomość proszę 3e69c68a0d4db16cefaeb0c6da336339.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

coś masz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.