Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gutekilo

Omega Geneve Automatic - złoty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem zainteresowany kupnem złotej Omegi Geneve. 
W związku z tym, że to dla mnie dosyć spory wydatek chciałbym mieć pewność co do oryginalności zegarka. 
Obecnie zastanawiam się nad tymi dwoma:

 OMEGA AUTOMATIC Geneve złoty zegarek 14K 1974 XL https://allegro.pl/oferta/omega-automatic-geneve-zloty-zegarek-14k-1974-xl-10197971401?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

I ten mimo że ma uszkodzoną szybkę i więcej znak użycia

 

https://www.chrono24.pl/omega/geneve-18k-gold--id17682832.htm

 

Co myślicie? Ten z Allegro wyglada na idealny stan. Zastanawiają mnie w nim głównie wskazówki. Czy są oryginalne?

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez gutekilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodki jezu, 8400? Ten zegarek nie jest wart 5,5. Co się dzieje na tym allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zastanawiać się nad złotym Constelation Pan Pie, ale na chrono24 to wydatek ok 15k zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Michal93 napisał(-a):

Słodki jezu, 8400? Ten zegarek nie jest wart 5,5. Co się dzieje na tym allegro...

Nawiązując do Siary, sufit im się na łeb spadł.

Edytowane przez zegarsk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Żadne to XL, bo to jest normalny rozmiar. Jeszcze ten mechanizm. Zwykle są problemy, żeby sprzedać lite złoto w tych kopertach za 4k, a tutaj 8,5. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie takie oferty znaleźć? Przeszukałem forum, internety i wszystkie ładne modele są w podobnej cenie. 
Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Dokładnie. Żadne to XL, bo to jest normalny rozmiar. Jeszcze ten mechanizm. Zwykle są problemy, żeby sprzedać lite złoto w tych kopertach za 4k, a tutaj 8,5. Masakra.

jak znajdziesz Omegę z zakręcanym deklem za 4 tyś w litym złocie już nie ważne 14K czy 18K to chętnie kupię skoro są problemy ze sprzedażą. Bo jakoś nie mogę na takie oferty trafić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiałem 2 sztuki jakieś 2-3 miesiące temu i sprzedałem po 3700 i 3850 zł. Mam jeszcze dwie, ale skoro teraz takie ssanie to nie będę ich dotykać. Dałem ciała, że wtedy to puściłem tak tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal93 napisał(-a):

Wystawiałem 2 sztuki jakieś 2-3 miesiące temu i sprzedałem po 3700 i 3850 zł. Mam jeszcze dwie, ale skoro teraz takie ssanie to nie będę ich dotykać. Dałem ciała, że wtedy to puściłem tak tanio.

Złote automaty z zakręcanym deklem? Skoro uważasz że trudno sprzedać to Ci pomogę i kupię oba po 4 tys albo nie pisz takich "rewelcji" że ceny Omeg tak spadły bo jeszcze ktoś pomyśli ze to prawda. Oczywiście nie musisz dziękować że Ci otworzyłem oczy po prostu nie wprowadzaj ludzi w błąd. Na allegro ceny są z zasady wyższe o 8 - 10 % prowizji i cenę też najczęściej można negocjować poza portalem o prowizje i czasami jeszcze dodatkowe parę procent. A nadmieniam ze nie mam nic wspólnego z tymi ofertami i sprzedawcami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal93 napisał(-a):

Wystawiałem 2 sztuki jakieś 2-3 miesiące temu i sprzedałem po 3700 i 3850 zł. Mam jeszcze dwie, ale skoro teraz takie ssanie to nie będę ich dotykać. Dałem ciała, że wtedy to puściłem tak tanio.

Jeżeli chcesz w takim razie na nich zarobić proszę o ofertę :)

Poza tym nie widziałem nigdzie ofert o których piszesz w podanym przedziale cenowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że to jest automat to dodaje tysiąc złotych, a nie wynosi cenę razy dwa, to Ty nie pisz bzdur. Pisałeś o litej 14k, na co dostałeś odpowiedz, że takie kosztują 4k. Przez pandemię wszystkie vintage omegi leżą/słabo idą, albo sprzedają się 20% taniej niż rok temu. Piszesz dokładnie tak, jakbyś miał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

należy mieć na uwadze, że w cenie zawiera się około tysiąc złotych kosztów poniesionych na rzecz wystawienia zegarka

do tego czasem serwis plus polerki i elementy wymagające wymiany

same niewycackane egzemplarze trafiają się rzadko stąd osoba nie siedząca w temacie może nie mieć zdania na ten temat lub mieć błędne wyobrażenie o cenach

same złote omegi czy rzadsze egzemplarze są co roku w tendencji wzrostu cen i ja osobiście mam wrażenie że pandemia tylko podbiła ceny zamiast je obniżyć podobnie jak na rynku mieszkań

 

co do samych zegarków z aukcji to ceny są dość wysokie ale znając życie i tak się sprzedadzą

jeśli się komuś uda dotrzeć do ładnej sztuki w złocie to 4tyś jest realne (oczywiście nie będzie w takim stanie jak na aukcji, będzie wymagała wkładu finansowego)

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Michal93 napisał(-a):

To, że to jest automat to dodaje tysiąc złotych, a nie wynosi cenę razy dwa, to Ty nie pisz bzdur. Pisałeś o litej 14k, na co dostałeś odpowiedz, że takie kosztują 4k. Przez pandemię wszystkie vintage omegi leżą/słabo idą, albo sprzedają się 20% taniej niż rok temu. Piszesz dokładnie tak, jakbyś miał. 

no i widać że nie wiesz o czym piszesz Omega 14K z mechanizmem 1030 (manual) lub 1012 (automat) z zatrzaskowym deklem waży 12 gram a Omega z tymi samymi mechanizmami tylko z zakręcanym deklem 20 gram, ceny złota wzrosły sporo bo w zeszłym roku złom 14K kosztował 80 - 86 zł teraz 130 - 136 zł (dodam że w skupie a nikt koperty od Omegi raczej zaniesie), raczej Omegi drożeją nie tanieją, ale nie ma walić % taniej drożej po prostu pokaż link gdzie kupię Omegę (z zakręcanym deklem) za 4000 zł. Nadmieniam że nie mam takowej Omegi ale ponoć Ty widziałeś w tych cenach to proszę daj link skoro mi zarzucasz pisanie bzdur bo droższych jest sporo i na Allegro i na Ebay i na Chrono24 ba nawet na Catawiki. Nie odnoszę się do ceny maxymalnej (to już indywidualna sprawa sprzedającego najwyżej jej nie sprzeda).

Edytowane przez hil2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór ostatecznie padł na Omegę Constellation Pie Pan 18k. Zakupu dokonałem na chrono24 od holenderskiego profesjonalnego sprzedawcy. 
Stan wydaje się idealny. Jestem bardzo zadowolony :)

 

 

A9BF9700-5D06-4C02-B2D9-6BAD128F1BD5.jpeg

09AB2D41-90DA-4D47-A4E1-498005BCCA19.jpeg

82F3015D-A696-4E29-9E04-B5EE5127DB1B.jpeg

9707AA2B-2E8C-4EDA-BB61-293B4D969909.jpeg

7B5BDE29-73B3-472F-A263-9E221BC6E947.jpeg

3854AF8C-5E50-4341-88BB-99E7919ECA9D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.