Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tony.v

Zegarek na pasku do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie i Panowie,

pierwszy wpis na forum, zatem bardzo mi miło. Stoję przed zakupem pierwszego w życiu zegarka, którego zakładałbym głównie do koszul i marynarek. Budżet 800 zł, do małego (naprawdę małego) :) naciągnięcia. Sugerując się poradnikiem z tego forum - moje "wymagania" to kwarc, prostota (2-3 wskazówki idealne), pasek skórzany (najlepiej czarny), mile widziana złota koperta. Nie ukrywam, że nie chciałbym szukać po zagranicznych stronach i ściągać zza granicy. Nadgarstek 17-18 cm. 

Znalazłem na razie jeden naprawdę podobający mi się zegarek - https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.tissotwatches.com%2Fen-th%2Ft1096103605100.html&psig=AOvVaw3-Rw6GzIektRCQHZKVwR7X&ust=1614007211594000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCMja4sWj--4CFQAAAAAdAAAAABAU w cenie 799 złotych

Czy według Was ten Tissot jest warty zachodu?

Przepraszam, jeśli napisałem jakiegoś babola, ale jestem w tym temacie początkujący :)

Edytowane przez tony.v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta nie jest złota, tylko pozłacana, i co jest nieuniknione w takim przedziale cenowym, cieniutką warstwą. Co do pozostałych modeli tej serii w stalowych kopertach, moim zdaniem są ładne i w dobrej cenie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Tissot jest OK, tylko dość duży. Rozmiar 42mm do garnituru (piszesz do koszul i do marynarek) to dość sporo. Poszukałbym raczej czegoś w okolicach 40mm.

 

Bardziej "garniturowo"...

obraz.png.bc104eb33a3412deda13ac4e15b23ef6.pngobraz.png.03962517afe2f02303babd80cb749378.png

 

albo trochę bardziej uniwersalnie:

 

obraz.png.3ec17c1af167c78d85d46be5ba696052.png

 

 

 

Jeżeli preferujesz czarne tarcze to:

 

obraz.png.0711242c1030e106f6c4026505b70b2a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Ten Tissot jest OK, tylko dość duży. Rozmiar 42mm do garnituru (piszesz do koszul i do marynarek) to dość sporo. Poszukałbym raczej czegoś w okolicach 40mm.

 

Bardziej "garniturowo"...

obraz.png.bc104eb33a3412deda13ac4e15b23ef6.pngobraz.png.03962517afe2f02303babd80cb749378.png

 

albo trochę bardziej uniwersalnie:

 

obraz.png.3ec17c1af167c78d85d46be5ba696052.png

 

 

właśnie mu tego 1 Roamera zaproponowałem  :) bo akurat mam nowego 😁

Edytowane przez Breitling 13048

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Breitling 13048 napisał(-a):

właśnie mu tego 1 Roamera zaproponowałem za 500 :) bo akurat mam nowego 😁

 

Koperta 40mm w złotym kolorze, szafirowe szkiełko i jest bardzo cienki więc elegancko będzie wchodził pod mankiet.

Marka z tradycjami i (przynajmniej mnie) dobrze się kojarząca, wyspecjalizowana właśnie w takich garniturowych kwarcach w okolicach 1.000 PLN.

Tylko musi kupującemu przypasować wizualnie.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Koperta 40mm w złotym kolorze, szafirowe szkiełko i jest bardzo cienki więc elegancko będzie wchodził pod mankiet.

Marka z tradycjami i (przynajmniej mnie) dobrze się kojarząca, wyspecjalizowana właśnie w takich garniturowych kwarcach w okolicach 1.000 PLN.

Tylko musi kupującemu przypasować wizualnie.

 

ja kupiłem go  na wyprzedaży bo właśnie mi się spodobał , ale leży na razie w pudełeczku  :) 

 

1612438057902.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tony.v napisał(-a):

...głównie do koszul i marynarek.

 

Do koszul (flanelowych) i do marynarek (noszonych na t-shirty), czy do koszuli, krawata i garnituru?

 

Jeśli to drugie, to zegarki pasują. Jeśli to pierwsze, to nie bardzo. Musisz szukać czegoś bardziej sportowego. Bardziej pasuje diver, chrono, czy combat :)

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tony.v napisał(-a):

Czy według Was ten Tissot jest warty zachodu?

 

Tak i nie ;) Tego typu zegarek nie jest zbyt uniwersalny, złota koperta najczęściej łączona jest z brązowym paskiem. Do czarnych butów średnio... Można zmienić pasek, jednak nadal złoty tak sobie. Poszukaj czegoś spokojnego w stali, łatwiej zmieniać paski i będzie bardziej uniwersalny. Duży wybór masz z np Atlantica. Może jakiś seiko premier, może jakaś fajna używka z forumowej giełdy czy allegro.

Patrząc u nas w firmie i po gościach, na łapkach smartwatche, nic, kwarce czasami jakiś automat. Złotego od lat nie widziałem na czyjejś ręce.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BlackT napisał(-a):

Złotego od lat nie widziałem na czyjejś ręce.

 

Złoty kolor koperty też dużo bardziej mi pasuje do poljota/omegi/longinesa/czegokolwiek sprzed pół wieku niż do czegoś nowego. Osobiście nowego zegarka w złotej kopercie nie zdarzyło mi się kupić.

Tym niemniej, śledząc już jakiś czas wątki w temacie  "Jaki zegarek..." sam jestem zaskoczony tym, jak często pytania o zegarki w "złotych" kopertach się pojawiają. A pojawiają się często. Dużo częściej niż sam bym się spodziewał.

Podobnie zresztą jak pytania o zegarki z "open heart". Do garnituru.

Z Twoją opinią w całej rozciągłości się zgadzam. Pewnie dlatego, że gust mamy podobny. Ale inne osoby mają nieco inny. 🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zeno napisał(-a):

 

Do koszul (flanelowych) i do marynarek (noszonych na t-shirty), czy do koszuli, krawata i garnituru?

 

Jeśli to drugie, to zegarki pasują. Jeśli to pierwsze, to nie bardzo. Musisz szukać czegoś bardziej sportowego. Bardziej pasuje diver, chrono, czy combat :)

 

 

A to już nie można nosić casualowej koszuli i marynarki? :o


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Z Twoją opinią w całej rozciągłości się zgadzam. Pewnie dlatego, że gust mamy podobny. Ale inne osoby mają nieco inny. 🤷‍♀️

 

Patrząc na to co mamy, wypada tylko się zgodzić :)

Chociaż nie pisałem tylko o swoim guście, może kwestia firmy, środowiska - złotego nie widziałem i tyle.

Pytania są, ciekawe czy te osoby po zakupie je noszą i w jakich sytuacjach ;)

 


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zegarki (męskie) w złotych kopertach faktycznie z rzadka się widuje. Ja też żadnego takiego od dawna nie widziałem.

To, co kojarzę, to sporo różnej maści smartwatchy i różnych wersji G-Shocków. No i widziałem ostatnio jakieś całkiem ładne kwarcowe chrono od Tissota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zeno napisał(-a):

 

Do koszul (flanelowych) i do marynarek (noszonych na t-shirty), czy do koszuli, krawata i garnituru?

 

Jeśli to drugie, to zegarki pasują. Jeśli to pierwsze, to nie bardzo. Musisz szukać czegoś bardziej sportowego. Bardziej pasuje diver, chrono, czy combat :)

 

 

Prędzej do tego drugiego, tylko bez krawata :) Koszul flanelowych nie noszę i nie lubię.

 

52 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Złoty kolor koperty też dużo bardziej mi pasuje do poljota/omegi/longinesa/czegokolwiek sprzed pół wieku niż do czegoś nowego. Osobiście nowego zegarka w złotej kopercie nie zdarzyło mi się kupić.

Tym niemniej, śledząc już jakiś czas wątki w temacie  "Jaki zegarek..." sam jestem zaskoczony tym, jak często pytania o zegarki w "złotych" kopertach się pojawiają. A pojawiają się często. Dużo częściej niż sam bym się spodziewał.

Podobnie zresztą jak pytania o zegarki z "open heart". Do garnituru.

Z Twoją opinią w całej rozciągłości się zgadzam. Pewnie dlatego, że gust mamy podobny. Ale inne osoby mają nieco inny. 🤷‍♀️

Serdeczne dzięki za te dwa Roamery, zaczęły mnie nieco odwodzić od Tissota. Wracając do wyboru kolorów..chyba takie spaczenie. Złoty, "pozłacany" bardzo podoba mi się w kompozycji z czarnym. 

Dziękuję Wam serdecznie za opinie, zachęciły mnie do jeszcze większego myślenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

A to już nie można nosić casualowej koszuli i marynarki? :o

Ja tam noszę.

Ale to styl sportowy, a nie formalny.

A te zegarki proponowane tutaj to zegarki formalne, do białej koszuli i krawata,

 

23 minuty temu, tony.v napisał(-a):

Złoty, "pozłacany" bardzo podoba mi się w kompozycji z czarnym. 

Mnie też, choć wolę granatowy.

Jak Ci się takie formalne zegarki podobają, to się nie przejmuj tym, że będziesz je nosił do sportowego stroju :) 

 

Ja mam np coś takiego:

gallery_105940_3650_2545347.jpg

Więcej tutaj:

https://www.ablogtowatch.com/bulova-curv-chronograph-watches-hands-on/


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.