Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
DiMagia

Tag Heuer czy Omega?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
planuję zakup pierwszego poważnego zegarka, maksymalny budżet to +/- 20 000z. Posiadam już jakieś tańsze automaty, natomiast ten ma być czymś wyjątkowym. Zegarek będzie noszony zarówno do garnituru(praca) jak i na co dzień. W grę wchodzi tylko zegarek nowy i na bransolecie. Rozmiar koperty 42-45mm, kolor tarczy koniecznie niebieski.
Od dłuższego czasu planowałem kupić Tag Heuera Carrera Calibre 16, natomiast ostatnio wpadła mi w oko Omega Seamaster 300 diver i prawdę powiedziawszy mam dylemat. Wiem, że to dwa zegarki o zupełnie innej charakterystyce natomiast na dziś oba wydają mi się wyjątkowe i nie potrafię się zdecydować . Dodam jeszcze, że nie zależy mi na funkcji chronografu w zegarku. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Poniżej oba wspomniane egzemplarze:

TAGHEUER.thumb.jpg.495bb79c2c8fc7ac9f14cf84cc15b6dd.jpgOMEGA.thumb.png.93109fdb1508bafb1ef9dd90c419f81c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z nich do garnituru moim zdaniem nie pasuje a z tej dwójki wybrałbym Omegę.

Jeżeli do gajeru to polecam taką Carrerę. 

 

8c8431176387f4f898885eb9ca8160f0.jpg&key 

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DiMagia napisał(-a):

Zegarek będzie noszony zarówno do garnituru(praca) jak i na co dzień.

 

To bardzo fajne zegarki. Tylko... raczej nie do garnituru.

A w zasadzie, to zdecydowanie nie do garnituru. Ani nurek, ani chronograf, ani bransoleta.

Za duże, za grube, sportowe i nie pasujące do garnituru stylistycznie.

Tak jak nawet najlepsze i najdroższe buty Nike nie pasują do garnituru, tak i te zegarki z garniturem nie za bardzo się spinają. I tu już nie chodzi o jakieś bardzo wyrafinowane zasady i kruczki dress code'u tylko o podstawy.

Wybacz, że tak prosto z mostu, ale przynajmniej szczerze i uczciwie. To świetne zegarki i bardzo będę Ci każdego z nich zazdrościł. Ale nie do garnituru.

A do garnituru wygospodaruj sobie 1500 PLN i kup Tissota/Certinę albo fajnego, starego Atlantica w garniturowym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. albo jeszcze taniej Orienta, a nawet Poljota.

I jak widać nie musi być drogo, żeby pasowało do formalnego stroju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rmickey napisał(-a):

Żaden z nich do garnituru moim zdaniem nie pasuje a z tej dwójki wybrałbym Omegę.

Jeżeli do gajeru to polecam taką Carrerę. 

 


Nowa Carrera Chrono 42 mm na Heuer 02 jest REWELACYJA! Jak wrażenia z przymiarki?

Szkoda, ze antracyt jest tylko na pasku i bransoleta dostępna jest do czarnego i niebieskiego.

Dużo cieńsza niż poprzedni model, wrzucony przez autora wątku i IMO ciekawsza / ładniejsza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to lepszy zegarek mechanicznie, prestiżowo. Będzie też lepiej trzymał cenę. 

Co nie zmienia faktu że do garnituru raczej nie pasują. 

Chociaż Bond nosił Seamaster do smokingu 😉 

Zapomniałem dodać że sam mam seamaster i jest świetny! Tylko że ja garnituru nie noszę 😁

Bierz Aqua terra

Nasz Omegę, niebieską, inhouse i jeden z najbardziej uniwersalnych zegarków jakie mogą być 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

To bardzo fajne zegarki. Tylko... raczej nie do garnituru.

A w zasadzie, to zdecydowanie nie do garnituru. Ani nurek, ani chronograf, ani bransoleta.

 

I kto by pomyślał, że w sąsiednim wątku dyskutujemy o tym, czy garniturowce mogą mieć na cyferblacie arabskie cyfry, czy tylko indeksy :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zeno napisał(-a):

 

I kto by pomyślał, że w sąsiednim wątku dyskutujemy o tym, czy garniturowce mogą mieć na cyferblacie arabskie cyfry, czy tylko indeksy :D

 

Wolałem się wypowiedzieć w tym, bazując na podstawowych zasadach. Do tamtego nie czuję się kompetentny. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrera jest super. Ja jednak nie kupiłbym niebieskiej. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Wolałem się wypowiedzieć w tym, bazując na podstawowych zasadach. Do tamtego nie czuję się kompetentny. 😉

 

Moja niekompetencja nigdy nie przeszkodziła mi w zabraniu głosu :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zeno napisał(-a):

 

Moja niekompetencja nigdy nie przeszkodziła mi w zabraniu głosu :D

Nie daj się zaszufladkować. Pisz od serca, a będzie Ci odpuszczone ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Tak jak nawet najlepsze i najdroższe buty Nike nie pasują do garnituru

Powiedz to Jordanowi.... 

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, evilym napisał(-a):

Powiedz to Jordanowi....

 

Jak tylko się z nim spotkam. 😂

I zapytam go wtedy przy okazji o ten zegarek, który nosi do tej właśnie marynarki:

 

obraz.png.18aade29ffdfe0f306ee542aacb2f01d.png

 

P.S. Tamto, to było "smart casual". Do garniaka (krawat, mankiety na spinki) Jordan nosi się tak 😉:

 

obraz.thumb.png.128f03512fb0e467c917314e04754e1b.png

 

tak więc James Bond i Michael Jordan mogą nosić divera do garnituru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może nosić do garnituru co mu się podoba i każdy może wyrazić swoją opinię w temacie. Ja divera bym do garnituru nie założył ale już takiego TH, jak pokazałem, tak jeżeli nie miał bym typowego garniturowca.

 

13 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


Nowa Carrera Chrono 42 mm na Heuer 02 jest REWELACYJA! Jak wrażenia z przymiarki?

Szkoda, ze antracyt jest tylko na pasku i bransoleta dostępna jest do czarnego i niebieskiego.

Dużo cieńsza niż poprzedni model, wrzucony przez autora wątku i IMO ciekawsza / ładniejsza.

 

 

Wrażenia bardzo pozytywne. Naprawdę super zegarek. Na duży plus rozmiar, wykonanie również na naprawdę dobrym poziomie. Miałem poprzednie Carrery na 1887 (czarną i białą) i poszły dalej ze względu na rozmiar a przede wszystkim grubość. Nowa nie podzieliła by ich losu zapewne :) 

Moim zdaniem biała na pasku wygląda dużo lepiej, natomiast czarna zdecydowanie bransoleta. Ale bransoletę zawsze można dokupić. Tylko z ceną przesadzili, około 25k zł. :(  

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, rmickey napisał(-a):

Wrażenia bardzo pozytywne. Naprawdę super zegarek. Na duży plus rozmiar, wykonanie również na naprawdę dobrym poziomie. Miałem poprzednie Carrery na 1887 (czarną i białą) i poszły dalej ze względu na rozmiar a przede wszystkim grubość. Nowa nie podzieliła by ich losu zapewne :) 

Moim zdaniem biała na pasku wygląda dużo lepiej, natomiast czarna zdecydowanie bransoleta. Ale bransoletę zawsze można dokupić. Tylko z ceną przesadzili, około 25k zł. :(  

 

Nie mialem jeszcze okazji do zobaczenia na zywo ale przymierze jak tylko bede mogl bo namieszal mi w glowie - wkrecil mi sie strasznie.

42 mm, 14 mm z malym kawaleczkiem grubosci i krotkie uszy dajace 48 mm L2L w teorii powinny dac naprawde fajny do noszenia zegarek.

Cena - zgoda ale chyba jak to z reguly w przypadku TAGa da sie pewnie urwac 20-25% z ceny na metce i robi sie juz troche lepiej.

 

Dzieki za podzielenie sie wrazeniami :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Jak tylko się z nim spotkam. 😂

I zapytam go wtedy przy okazji o ten zegarek, który nosi do tej właśnie marynarki:

 

obraz.png.18aade29ffdfe0f306ee542aacb2f01d.png

 

P.S. Tamto, to było "smart casual". Do garniaka (krawat, mankiety na spinki) Jordan nosi się tak 😉:

 

obraz.thumb.png.128f03512fb0e467c917314e04754e1b.png

 

tak więc James Bond i Michael Jordan mogą nosić divera do garnituru.

Zaglądałby na forum, to by zmienił przyzwyczajenia :P

 

33 minuty temu, rmickey napisał(-a):

Każdy może nosić do garnituru co mu się podoba i każdy może wyrazić swoją opinię w temacie. Ja divera bym do garnituru nie założył ale już takiego TH, jak pokazałem, tak jeżeli nie miał bym typowego garniturowca.

Ja też jestem w "team chrono", więc spokojnie bym taką Carrere do garniaka założył!

 

8 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Nie mialem jeszcze okazji do zobaczenia na zywo ale przymierze jak tylko bede mogl bo namieszal mi w glowie - wkrecil mi sie strasznie.

42 mm, 14 mm z malym kawaleczkiem grubosci i krotkie uszy dajace 48 mm L2L w teorii powinny dac naprawde fajny do noszenia zegarek.

Cena - zgoda ale chyba jak to z reguly w przypadku TAGa da sie pewnie urwac 20-25% z ceny na metce i robi sie juz troche lepiej.

 

Dzieki za podzielenie sie wrazeniami :)

 

Czyżbyś w końcu przekonywał się do chrono? :P A ta Carrera świetna! Zdecydowanie się nad nią zastanów :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, evilym napisał(-a):

Czyżbyś w końcu przekonywał się do chrono? :P A ta Carrera świetna! Zdecydowanie się nad nią zastanów :)

 

IWC Portugieser mi sie od zawsze podobal ale chyba ciut zbyt elegancki i nie do konca do mnie pasuje, Carrera wizualnie super ale... odpadala zawsze przez grubosc.

Patrzylem na Autavie ale znow grubosc powala, nowe modele Carrera Sport w 44 mm troche za duze a te 42 mm sa naprawde jak dla mnie super, trafiaja w dziesiatke.

 

Zobaczymy... mam 5 miesiecy jeszcze na myslenie :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

IWC Portugieser mi sie od zawsze podobal ale chyba ciut zbyt elegancki i nie do konca do mnie pasuje, Carrera wizualnie super ale... odpadala zawsze przez grubosc.

Patrzylem na Autavie ale znow grubosc powala, nowe modele Carrera Sport w 44 mm troche za duze a te 42 mm sa naprawde jak dla mnie super, trafiaja w dziesiatke.

 

Zobaczymy... mam 5 miesiecy jeszcze na myslenie :)

 

Tak, Carrera Porsche duża. Szczególnie na chudą rękę :P

DSC_7136.thumb.JPG.2477e840d4ff9a8769b19d97559fa437.JPG

 

A El Primero? 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Tak, Carrera Porsche duża. Szczególnie na chudą rękę :P

 

 

A El Primero? 

 

Jaki masz nadgarstek? Porsche ma 44 czy 45 mm? Duzy jest ... dla mnie za duzy ale ja jestem fanatykiem mniejszych zegarkow :)

 

image.thumb.png.0e5d6fdb5e94a71337b889d3443f32a9.png

 

Porownanie starej Carrery z nowa:

 

image.png.a18a412d4f3387c9eb2de85d25f2f13a.png[

 

 

I jeszcze troche spamu zdjeciowego :) :

 

image.thumb.png.eba3d24b633138256f975f6b99858840.png

 

image.thumb.png.243fde49804914f25aeed2f1459bd6cf.png

 

image.thumb.png.11c4bb693d881c8610968d158c9d5cf6.png

 

 

Zenith Chronomaster Sport jest cudowny, rozmawialem z moim zaprzyjaznionym AD.

3-4 miesiace oczekiwania na bialego i -5% ceny z metki to max co moga zrobic z racji popularnosci.

O bialego maja tone pytan, czarny juz nie jest tak popularny (i rozumiem czemu - bialy IMO ladniejszy)

W cenie Zenitha masz dwie Carrery ... choc szczerze mowiac chyba moglbym miec obydwa :)

 

PS. W kwestii ceny TAGa - rzucilem na szybko okiem i wychodzi mi, ze za 3.890 EUR jest do dostania:

 

https://www.uhrinstinkt.de/tag-heuer-carrera-calibre-heuer-02-automatik-chronograph-42mm-cbn2010.ba0642.html

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Jaki masz nadgarstek? Porsche ma 44 czy 45 mm? Duzy jest ... dla mnie za duzy ale ja jestem fanatykiem mniejszych zegarkow :)

 

Zenith Chronomaster Sport jest cudowny, rozmawialem z moim zaprzyjaznionym AD.

3-4 miesiace oczekiwania na bialego i -5% ceny z metki to max co moga zrobic z racji popularnosci.

O bialego maja tone pytan, czarny juz nie jest tak popularny (i rozumiem czemu - bialy IMO ladniejszy)

W cenie Zenitha masz dwie Carrery ... choc szczerze mowiac chyba moglbym miec obydwa :)

 

Ok.17cm 

Carrera Porsche 44mm. 

Dla mnie też za duża (mimo że moja ma 43 to jednak troszkę grubszy bezel i inny układ tarczy, więc wydaje się mniejsza). 

 

Heh, Zenitha też bym przytulił 🥰


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i mierzyłem wszystkie wersje kolorystyczne tych Carrer i do mnie gada biła i niebieska. Jak bardzo lubię zegarki z czarną tarczą to ta Carrera z czarną tarczą na żywo jest be.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Omegę :)

 


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.