Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pau’l

Zegarek niewielki do 5 k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Drodzy, 

jaki polecacie zegarek męski na niewielki nadgarstek, rozmiar tarczy 38-39 mm, na bransolecie do 5 tys zł? W grę wchodzi nówka sztuka, najlepiej Szwajcaria choć w grę wchodzi tez Japonia. Jeśli chodzi o styl to raczej uniwersalny zarówno do garnituru jak i do jeansów . Podoba mi się tez styl retro wiec tego typu klimaty tez dopuszczam. Bardzo ważny jest dla mnie dobry niezawodny mechanizm automatyczny. 
z góry dziękuje za porady

pzdrP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos 3420, grubość 7,7 mm, mechanizm ETA 2892 A2

zegarek-epos-3420.152.20.14.30-4.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten epos a i bransoleta piękna - dzięki 👍 Myślałem o rozmiarze 40 co daje duużo więcej możliwości ale mam Certinkę 39 i obawiam się że to już max na mój nadgarstek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, andrzejp1242 napisał(-a):

38.5mm , 8.5mm grubości , mechanizm L888 z 64h rezerwą chodu.

Longines Presence Automatic L49214726

L888 to ETA A31.L01.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Intra Matic 38 mm

 

B8B3EB80-272F-4BE6-AAB1-64A58587FF50.jpeg.0292ea49a577cd2ac4b77226fe81a6de.jpeg
 

772D7EB2-29FD-430D-950C-2C2EE057A684.thumb.jpeg.8bbccef27009f2d072165b56dd1de955.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines fajny. Hamiltonek piękny ale w tym mniej więcej przedziale cenowym mam już Certinke na Powermaticu więc marzy mi się oczko wyżej. A jak już przedział cenowy w okolicach 5k to już chciałbym bransoletę . Zupełnie inny komfort noszenia bo mam tez inną Certinke super ale na skórze i bransoleta zdecydowanie wygrywa. Marzyłoby mi się coś w stylu Balla Fireman czyli coś z grubymi ciekawymi wskazówkami ale to 40stka. Muszę przymierzyć tego Balla ale obawiam się ze już ciut za duży dla mnie będzie 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ryneczku jest taki oto Ball może podpasuje ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna oferta a taki Ball to moje marzenie ale to 40stka.Mam nadzieje ze lada dzień będę miał okazje przymierzyć to wtedy zobaczę czy nie za duży . Dzięki za namiar😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pau’l napisał(-a):

Longines fajny. Hamiltonek piękny ale w tym mniej więcej przedziale cenowym mam już Certinke na Powermaticu więc marzy mi się oczko wyżej. A jak już przedział cenowy w okolicach 5k to już chciałbym bransoletę . Zupełnie inny komfort noszenia bo mam tez inną Certinke super ale na skórze i bransoleta zdecydowanie wygrywa. Marzyłoby mi się coś w stylu Balla Fireman czyli coś z grubymi ciekawymi wskazówkami ale to 40stka. Muszę przymierzyć tego Balla ale obawiam się ze już ciut za duży dla mnie będzie 😊

 

Hamilton Intra Matic to ETA 2892-A2 wiec troche wyzej niz 2824-2 czy P80, jest wersja na bransolecie, w tej cenie to okazja rzeklbym :)

Balle poza Fireman Enterprise to podobnie jak Longines Conquest w moim odczuciu kawal stali i jesli szukasz czegos delikatniejszego to nie tedy droga.

(i zanim fani Balla mnie zlinczuja - to moja opinia a ich zegarki maja byc trwale i praktyczne, delikatnosc nie jest raczej pierwszym priorytetem)

 

PS. Tradycyjnie musi pasc propozycja ponad budzet: Nomos Club 701 na bransolecie

 

image.png.c12a826a05b63d007b0f2dd808eb84a1.png

 

36 mm srednicy, 8,2 mm wysokosci, manualny naciag, 1.120 EUR.

 

https://nomos-glashuette.com/en/club/club-701?strap=5784.M

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hamilton jest piękny, a i silniczek ma fajny ale nie mogę znaleźć namiarów na wersje z bransoletą. Podeslesz linka do jakiegoś sklepu? W sumie to ja tez lubie dość konkretne i ciężkawe zegarki żeby mieć poczucie tej trwałości . Moja Certina tez w sumie wazy chyba 120 wiec fajnie czuje się ją na nadgarstku. Kupując jednak takiego Balla to zgadzam się ze najpierw trzeba przymierzyć i zobaczyć czy nie za potężnie będzie wyglądał na nadgarstku i zamierzam to zrobić 😊 podsyłam zdjęcie z moja Certinką 39 mm😉

F8A1457C-3BE6-421D-9979-096ACF8027E6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród Japończyków takim uniwersalnym zegarkiem w rozmiarze 38mm może być na przykład Orient Star RE-AU0005L00B. Można kupić poniżej 2.000 PLN a jakość w stosunku do ceny bardzo dobra.

Jest bransoleta, a na pasku też bardzo dobrze wygląda.

obraz.png.ec15d2ed962fe5d3aad8f26efb44f915.png

 

Także warto rozważyć Szwajcara z brytyjskim DNA, czyli Christopher Ward.

W rozmiarze 38mm jest kilka propozycji w ich ofercie. Na przykład ten Sandhurst. W tej chwili jest kupon zniżkowy na 120 EUR a przed wakacjami może będzie jakaś wyprzedaż.

 

obraz.png.28886e7184780a3c7ec5458f9d5cccd6.png

 

obraz.png.cd4cd6773aea3b656a18be09c67df4ca.png

 

Jest tez wersja na pasku.

 

obraz.png.817f074e772cd0f900dd234cd0d0f28e.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pau’l napisał(-a):

Ten Hamilton jest piękny, a i silniczek ma fajny ale nie mogę znaleźć namiarów na wersje z bransoletą. Podeslesz linka do jakiegoś sklepu? 

 

Mowisz i masz:

 

https://www.onewatchforyou.com/producto/hamilton-intra-matic-h38455131-1/

https://www.onewatchforyou.com/producto/hamilton-intra-matic-h38455151/

https://www.onewatchforyou.com/producto/hamilton-intra-matic-h38455181/

 

Sklep sprawdzony (to jest AD Hamiltona z Hiszpanii), koledzy z forum juz tam kupowali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Mowisz i masz:

 

Dotąd nawet nie kojarzyłem, że jest dostępna wersja na bransolecie 😵.

Patrzę i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że to piękny zegarek, ale stworzony do paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Dotąd nawet nie kojarzyłem, że jest dostępna wersja na bransolecie 😵.

Patrzę i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że to piękny zegarek, ale stworzony do paska.

 

Zona ma 38 mm srebrna tarcze na kajdanie - jest rewelacyjny.

Bransoleta jest bardzo retro w stylu i dla mnie pasuje do calosci.

Koniec koncow jak to sie mowi 'de gustibus...' ;)

 

PS. Jest to chyba zegarek z najbardziej miekko i plynnie pracujaca koronka w ETA 2892-A2 jaki mialem w reku.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Smurf napisał(-a):

Hamilton Intra-Matic Automatic Black Dial Men's Watch H38455131 H38455131 - Watches, Hamilton - Jomashop

 

Razem z wysyłka i  opłatami celno-skarbowymi   -   688,27 $


Z tym że gwarancji producenta brak - tylko Jomashopu, czyli de facto żadna.

Decyzja kupującego czy woli taniej i bez gwarancji czy drożej i z gwarancją producenta.

Jako, że autor wątku jest nowy na forum pozwalam sobie to podkreślić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cordi7 napisał(-a):


Z tym że gwarancji producenta brak - tylko Jomashopu, czyli de facto żadna.

Decyzja kupującego czy woli taniej i bez gwarancji czy drożej i z gwarancją producenta.

Jako, że autor wątku jest nowy na forum pozwalam sobie to podkreślić :)

 

 

Warto tez podkreślić, że w Polsce nie ma serwisu firmy Hamilton i  naprawa gwarancyjna  oznacza wysyłkę do któregoś z zagranicznych serwisów tej firmy np. w Czechach czy Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i europejska dwuletnia gwarancja to pokrywa:

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/index_en.htm

 

Kupiony we Włoszech zegarek Swatch Group odsyłałem na naprawę gwarancyjną w Niemczech gdzie mieszkam, zero problemów i zero kosztów. Przyszło etui transportowe wraz z naklejką zwrotną, zapakowałem, nakleiłem etykietę i tyle.


Wiele marek nie ma serwisu w PL, choćby np. Grand Seiko.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton to Swatch Group, oddajesz na Marynarską 15, powinni to załatwić imo. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 00:49, Pau’l napisał(-a):

Piękny ten epos a i bransoleta piękna - dzięki 👍 Myślałem o rozmiarze 40 co daje duużo więcej możliwości ale mam Certinkę 39 i obawiam się że to już max na mój nadgarstek...

 

 Jak 39 mm - to może  Epos 3408.208.20.14.30, tylko nie wiem czy zmieści sie do 5 tys. zł.

 

 

3408.208.20.14.30-Epos-Originale-3408.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Smurf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smurf napisał(-a):

 

Warto tez podkreślić, że w Polsce nie ma serwisu firmy Hamilton i  naprawa gwarancyjna  oznacza wysyłkę do któregoś z zagranicznych serwisów tej firmy np. w Czechach czy Niemczech.

 

Wprowadzasz w błąd, ma serwis w Polsce i z tego co wiem to więcej niż jeden. Na Śląsku wysyłałem swojego na gwarancyjną regulację do Chorzowa, przeszło bez jakiegokolwiek zająknięcia z kartą gwarancyjną z Włoch.

 

https://zegarmistrz.chorzow.pl/serwis/autoryzowany-serwis-hamilton/

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dziękuje za fajne propozycje zegarków . Wszystkie które zaproponowaliście są super, szczególnie ten Hamilton i Eposik przypadły mi do gustu. Przymierzałem jednak dzisiaj Balla 40 mm oraz kilka Eposów. Przyznam ze wcale ten Ball nie jest za duży . Jego kształt jest zgrabny i trochę stożkowy wiec wcale nie wyglada na duży . Na nadgarstku wcale nie wyglada na większy od mojej Certiny. Na chwile obecna skłaniam się ku Ballowi😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry kierunek - mam tego Ball'a i żaden inny zegarek nie leży na mojej chudej łapie tak przyklejony jak ten Ball. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, btard napisał(-a):

 

Wprowadzasz w błąd, ma serwis w Polsce i z tego co wiem to więcej niż jeden. Na Śląsku wysyłałem swojego na gwarancyjną regulację do Chorzowa, przeszło bez jakiegokolwiek zająknięcia z kartą gwarancyjną z Włoch.

 

https://zegarmistrz.chorzow.pl/serwis/autoryzowany-serwis-hamilton/

 

Oficjalna informacja o serwisach firmy Hamilton:

Store Locator | Hamilton Watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.