Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tolkki

Krępy maluch na bransolecie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zakupić automatyczny zegarek na bransolecie do maksymalnie 3.5k.

Obowiązkowo średnica do 39 mm.

Zegarek musi być ogólnie dostępny w Polsce, tak abym przed zakupem mógł go na spokojnie przymierzyć. 

Mam dwóch kandydatów:

✓ Tissot T101.408.11.031.00 PR 100 Powermatic 80 COSC Chronometer (zegarki.zgora.pl) vs. ✓ Certina C032.807.11.051.00 DS Action Diver 38mm Powermatic 80 (zegarki.zgora.pl). Który polecilibyście pod względem jakości wykonania? Ktoś może wie jak sprawuję się luma w Tissocie, bo w Certinie jest na przyzwoitym poziomie - widziałem na własne oczy. Trochę boję się o bezel Certiny, czy wytrzyma chociaż ze 2 lata bez żadnych rys i odbarwień.

 

Pozdrawiam,

Tolkki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Christopher Ward c65 Vintage (38mm).

Już niedostępny na stronie producenta. 

Ale w Polsce można kupić z drugiej ręki na gwarancji. 

Jak się podoba, to zapytaj na forum może ktoś udostępni przymierzyć.

Jak coś to zapraszam do Kato :)

 

DSC_6689.thumb.JPG.94ff1730bab6beda5d4febc9a80b0331.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są dostępne jako nowe. Tylko że z drugiej ręki. 

Była wyprzedaż i szybko się sprzedały. Stosunek ceny do jakości jest świetna. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się z opinią kolegi @evilym, ale jeżeli zegarek ma być koniecznie ze sklepu rozważ wariant japoński. Orient Star. Naprawdę bardzo dobrze wykonane zegary.

 

https://www.zegarek.net/zegarki/orient/zegarek_orient_wz0011ac.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina ma aluminiowy bezel, więc jak uderzysz, to się porysuje. Jeżeli nie zależy Ci, żeby to był koniecznie zegarek nurkowy, to moim zdaniem Tissot wydaje się być ciekawszym wyborem. Przede wszystkim ze względu na mechanizm z certyfikatem COSC. Będzie też bardziej uniwersalny, bo to bardzo klasyczny i nazwijmy to "neutralny" design. Tissot będzie pasował do prawie każdego ubrania, a nurek to już zdecydowanie sportowy typ. Luma w Tissocie będzie świecić słabiej, bo będzie jej mniej, bo to nie nurek. W Tissocie mechanizm się liczy, bo mechanizm COSC ma swoją cenę. Ten sam zegarek, tylko z mechanizmem identycznym jak w Certinie kosztuje tak:

 

obraz.png.979a24fb178d7c44b466f66103c37148.pngobraz.png.5f1a444344b2058d245989e8eb505279.png

 

Jak ma być diver, i to do 38mm, to zamiast Certiny może być właśnie ChW. Jest w tej chwili (a w zasadzie to prawie bez przerwy) kod na 120 EUR zniżki (LOUPE120), więc wersja na pasku mieści się w budżecie. Bezel ceramiczny - nie porysujesz. Zegarki bardzo dobrze wykonane. Użytkownicy sobie chwalą. Niestety w Polsce w żadnym sklepie nie przymierzysz.

 

obraz.png.29ea6bb6f585f1c42a3460a8eab27acf.pngobraz.png.9368a89f805b0493500f6a76f69a6f2d.png

 

Propozycja Orient Star od @Reborn moim zdaniem jest bardzo dobra. Świetne, nieduże zegarki w bardzo dobrej cenie. Podbijam więc temat Orient Stara i dorzucam zdjęcie innego modelu w rozmiarze 38mm. W Polsce około 2700 PLN a w przypadku importu można zejść poniżej 2000 PLN.

 

obraz.png.a72c297b1a6c7c1dde5e50419f4ff6d5.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile kompletnie mi Orienty nie podchodzą, tak samo jak Seiko. :P

Mam już zegarek uniwersalny, to może skupmy się na diverku z ceramicznym bezelem ze skalą od 1 - 60. Tak jak mówię maks. 39 mm. Szkoda trochę tego bezela Certiny, bo pewno bym sobie ją wybrał. Wracając do wspomnianego Tissota, jeśli nie znajdzie się żaden diverek to pewno zamówię ten zegareczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tolkki napisał(-a):

może skupmy się na diverku z ceramicznym bezelem ze skalą od 1 - 60. Tak jak mówię maks. 39 mm.

 

A wspomniany wyżej Christopher Ward Trident C60 w rozmiarze 38mm? Czy poza ceną jest OK?

Męski, mechaniczny diver w rozmiarze 39 lub mniej, z ceramicznym bezelem, nie występuje w przyrodzie często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj glos na Certine wlasnie, te nowe modele 38 mm sa bardzo wdzieczne i fajnie leza na mniejszych nadgarstkach.

Bezel aluminiowy zniesie mniej niz ceramika ale i wyglada inaczej (ceramika najczesciej blyszczy sie jak nie powiem co).

Jesli wtorny design nie przeszkadza Steinhart ma model Ocean One w wersji 39 mm z ceramicznym bezelem wlasnie.

 

maxresdefault.jpg

 

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-39-BLACK-CERAMIC/298

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-39-GREEN-CERAMIC/329

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/GMT-OCEAN-39-BLACK/303

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-42-DOUBLE-GREEN-CERAMIC-PREMIUM/346

 

Jesli ktorys pasuje odezwij sie do @SIRLUKE1 na forum, linki powyzej to jego sklep.

Sam mam model 39 i jest super jakosciowo, trzeba miec tylko na uwadze ze uszy sa poprowadzone prosto.

 

 

Tissot PR 100 jest klasyczny do bolu zeby nie powiedziec az nudny - ale to dobry zegarek i swietnie sprawdzi sie jako ten jedyny.

 

 

Orient Star to dobry kierunek, zaproponuje ten sam model co kolega @Perpetuum Mobile tyle, ze w czerni:

 

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0004b00b

 

38,5 mm srednicy i 46 mm L2L wiec nosi sie bardzo fajnie nawet na malych nadgarstkach.

 

 

Nie spelnia warunku dostepnosci w PL bo jest dystrybutor na Polske ale moze warto zerknac na MV Redentore 36 - 36 mm srednicy, 44 mm L2L i 100m WR:

 

https://www.meccanicheveneziane.it/collections/redentore-o36mm/products/redentore-o36mm-1300004

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile i @cordi7 Steinhart bardzo mi się podoba, jednak ze względu na ogromne uszyska odpada. Mierzyłem i za bardzo odstaje. Pod względem uszek Certina jest idealna, też miałem okazję przymierzyć. Nie mogę przeżyć tego bezela. 😅

@cordi7 zegarek muszę mieć możliwość sprawdzić fizycznie. Gdyby nie to, kupiłbym Steinharta, bo świetnie wygląda, ale potem rozczarowałbym się po założeniu na nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tolkki no tak jak pisalem Stenek ma niestety dosc prosto poprowadzone uszy przez co wymaga ciut wiekszego nadgarstka niz by sie wydawalo z samych rozmiarow.

Co do bezela w Certinie powiem tak - mam Stenka 39 z ceramika i Nereide 42 z aluminium, jesli nie zamierzasz tyrac jakos mocno tego zegarka aluminium jest ok.

Moje Nereide to typowy desk diver wiec nie widuje ciezszych zadan (do takich mam Stenka albo G Shocka) ale mimo wszystko po roku? dwoch? wyglada bez zarzutu.

 

NA twoim miejscu zaryzykowalbym i kupil Christopher Warda C60 Trident Pro w 38 mm - w najgorszym razie odeslesz (do przymiarki nie zdejmuj folii).

Zgodnie z polityka CW masz 60 dni na zwrot zegarka bez zadnych zbednych pytan i dostaniesz pieniadze z powrotem. Bedzie ceramika i podgiete uszy.

 

https://www.christopherward.com/dive/small-(up-to-38mm)?start=0&sz=12

 

Jakos w okolicy maja powinna byc wyprzedaz, jesli mozesz poczekac to nie powinienes sie zawiesc ;)

 

PS. Baltic Aquascaphe? 39 mm, stylistyka retro, bezel szafirowy co prawda ale sam zegarek jest po prostu cudowny, 700 EUR na gumie i 805 EUR na kajdanie: https://baltic-watches.com/en/collections/aquascaphe

 

Baltic-Aquascaphe-Watch-06.jpg

 

Baltic-Aquascaphe-Dive-Watch-Review-8.jp

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mnie wyprzedził.

Zawsze można zwrócić, zdarzyło mi się tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się trochę dziwię, że Trident tak przeszedł bez echa. Może nie podchodzi wizualnie. Sprawa gustu.

Wczoraj na "nearly new" pojawiła się jedna sztuka na bransolecie za (chyba) jakieś 770 EUR. Zanim o tym napisałem, to już zniknął 😁.

Dla mnie też Trident byłby pierwszym wyborem.

 

Jeżeli jednak pod każdym względem Certina Ci pasuje, to nie ma co robić zamieszania i tylko z powodu bezela szukać na siłę czegoś innego.

Bierz Certinę i się nią ciesz. To bardzo fajny zegarek. A na bezel po prostu troszkę uważaj.

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7, @Perpetuum Mobile Trident na bransolecie, wersja czarna, jak najbardziej do mnie przemawia, ale cena...

 

@cordi7 Baltic dobrze się prezentuje, jednak szukam czegoś z datownikiem. Raczej nie zamierzam szczególnie uważać na zegarek i nie ograniczać się ruchowo, nawet jak troszkę poszczerbię, to na Tissocie raczej tego tak nie zauważę.

 

Chyba skończy się na tym, że Tissot wyląduje u mnie na nadgarstku.

Edytowane przez Tolkki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Tolkki napisał(-a):

nawet jak troszkę poszczerbię, to na Tissocie raczej tego tak nie zauważę.

 

Akurat tego, to nie byłbym taki pewien. 😉

Dokładnie sobie obejrzyj tę szeroką, polerowaną lunetę w Tissocie.

Na tej gładkiej, polerowanej powierzchni też będzie znać każdą włoskowata ryskę.

Rzeczy się niszczą w trakcie używania i nic na to nie poradzimy.

 

obraz.png.e904dbef8c711491e2660d943d4f2cb4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.