Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pierro

Roamer vs Adriatica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam od dłuższego czasu zegarka automatycznego i na ten moment mam dwóch kandydatów:

1. Roamer R-Matic IV 570637-49-65-50 który bardziej mi się podoba od Adriatiki poniżej, ale nie wiem jaki mechanizm w nim konkretnie siedzi. Przejrzałem sporo stron i niestety wszędzie info, że mechanizm automatyczny...

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-roamer-r-matic-iv-automatyczny-570637-49-65-50

 

2. Adriatica Automatic A8277.R114A gdzie sercem jest ETA 2824 a więc chyba przyzwoity mechanizm

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-automatic-a8277-r114a

 

Czy ktoś z Was wie jaki mechanizm siedzi w tym Roamerze? Który lepiej wybrać? Czy ETA 2824 faktycznie jest sprawdzonym mechanizmem z rozbieżnością -/+ 7s na dobę (takie info znalazłem, ale dla 2824-2, nie mam pewności więc 100%, czy dotyczy to również mechanizmu z Ardiatiki).

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Roamerach z reguły siedzi STP 1-11 przynajmniej w modelu R-Matic III czyli poprzedniku, jak i innych automatach. To klon Ety, różniący się detalami, chyba mocowaniem koła balansowego.

Nie ma się czego obawiać, a niektórzy twierdzą, że potrafi być dokładniejszy od Ety. Z serwisowaniem nie będzie żadnego problemu.

Dodając do tego jak dla mnie ciekawszy wygląd Roamera, nawet bym się nie zastanawiał nad wyborem. Z tych dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obydwu jest praktycznie taki sam mechanizm. W Roamerze przez szklany dekiel widać, że to któreś z wcieleń ETA 2824, a w artykule podlinkowanym poniżej pisze, że to ETA 2836 (czyli ETA 2824 z datownikiem rozbudowanym o nazwę dnia tygodnia)

https://zegarkiipasja.pl/artykul/16056-roamer-r-matic-iv

https://calibercorner.com/eta-caliber-2836-2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wybrać Adriaticę. Pomijając już to, że jest ładniejsza bardziej oryginalna (wskazówki!), to:

 

- Dzień tygodnia w datowniku... się kojarzy z pracą. I zegarkami z Dalekiego Wschodu.

- Marka jest w części kontrolowana przez kapitał polski, więc część wydanych pieniędzy (ale bardzo niewielka) wróci do kraju.

- Chapter ring ma kłamliwą podziałkę: sekunda dzielona na 5, a ETA 2824 ma częstotliwość 4 Hz. Oszustwa - nawet takie - są be i fuj!

 

 

Te 7 sekund, to dla mechanizmów ETA 2824 wyższej specyfikacji - "top" lub "chronometer". Tutaj masz pewnie "standard", więc gwarancji nie ma. Ale będzie puntualny.

 

Ja brałbym Adriaticę :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat, ale na Zalando Lounge jest taki automat od Roamera w cenie poniżej 1.000 PLN (promocja kończy się dzisiaj). Zawsze warto zerknąć. Może przypasuje. Warto zwrócić uwagę na bransoletę. Widzę pełne endlinki. Mechanizm to albo ETA-2824 albo któryś z jej klonów więc nie ma problemu.

 

 

obraz.png.20559bf0ee8808fee62e1130711987e7.png

 

obraz.png.6108bbdc335db89e144742042a1e887b.png

 

Są jeszcze dwa automaty na pasku, ale nie mam pewności co tam siedzi w środku (pewnie też ETA-2824 albo jej klon). Jak będziesz zainteresowany, to można poszukać.

obraz.png.588ae4b93b59cf7bf4f7b081b5fec837.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za pomoc :) Niestety wybór nie jest prosty... Jednocześnie muszę zrezygnować z tego Roamera z wielkim bólem - muszę mieć jednak zegarek z czarną tarczą... Zostaje więc Adriatika, ale ma wątpliwości co do szybkiej czytelności tych wskazówek, jak tutaj:shopping?q=tbn:ANd9GcTIXWY8-ptvjsjHWYWqk

 

Wynalazłem jeszcze Doxe, też trochę z bólem, bo początkowo budżet na zegarek miałem 1200 zł, potem 1500 zł, wczoraj 1800 zł, a dziś ta Doxa zwróciła moją uwagę za 2200zł. A to dlatego, bo jej tarcza jest taka jaką chciałem, czyli czarna, dosyć elegancka, z datą i przede wszystkim z liczbami rzymskimi:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-doxa-vintage-fusion-624-10-102-2-10

 

A siedzi w niej taki mechanizm:

https://calibercorner.com/sellita-caliber-sw200-1/

 

Co o niej sądzicie?

Edytowane przez pierro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellita SW200-1 to bardzo popularny werk, nie ma się czego obawiać. Opracowany w oparciu o konstrukcje Ety, której kiedyś Sellita była dostawcą i podwykonawcą. Teraz już od prawie 20 lat robi werki pod własną marką, a mechanizmy te znaleźć można w zegarkach wielu bardzo zacnych producentów.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm praktycznie taki sam jak ETA 2824. Tylko ta Doxa taka dość spora bo aż 42 mm.

Jak już dojechałeś do 2200 PLN, to czy widziałeś może klasyka gatunku, czyli Tissot Le Locle na mechaniźmie Powermatic 80 (z rezerwą chodu 80 godzin)? Rozmiar ma dużo bardziej przyjazny niż Doxa.

 

obraz.thumb.png.de62b0c5d69ddba9ee163af22916ca6c.png

obraz.png.d0841a1e6c15905f428d9e1c264632a8.png

obraz.thumb.png.2ad2595bc9de4c5315044c8f70416159.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem tego Tissota i też mi wpadł w oko, ale właśnie w związku z tym, że teraz mam zegarek mający kopertę 40mm, to szukam czegoś ciut większego i dla mnie 42mm jest ok na teraz. Oczywiście fajnie byłoby mieć te 80h rezerwy, ale już się nauczyłem, że nie można mieć wszystkiego jak chodzi o zegarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pierro napisał(-a):

ale już się nauczyłem, że nie można mieć wszystkiego jak chodzi o zegarek

 

Święte słowa.

Jak się człowiek już z tym pogodzi, to potem żyje się łatwiej. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pierro napisał(-a):

Panowie, wielkie dzięki za pomoc :) Niestety wybór nie jest prosty... Jednocześnie muszę zrezygnować z tego Roamera z wielkim bólem - muszę mieć jednak zegarek z czarną tarczą... Zostaje więc Adriatika, ale ma wątpliwości co do szybkiej czytelności tych wskazówek

[...]

Doxa zwróciła moją uwagę za 2200zł. A to dlatego, bo jej tarcza jest taka jaką chciałem, czyli czarna, dosyć elegancka, z datą i przede wszystkim z liczbami rzymskimi

 

Zdjęcia zawsze przekłamują widoczność wskazówek (bo są statyczne, a sprawdzanie czasu to czynność dynamiczna). Warto obejrzeć na żywo, bo te wskazówki naprawdę fajnie wyglądają. 

Doxa fajna, ale płacisz 400 złotych ekstra, a różnicy jakościowa to jakieś... 40 groszy.

Za 400 więcej szukałbym Certiny DS-1.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 4 dni Roamer RD100, czarna tarcza. W ostatniej rundzie wygrał z Tissot Gent.  Ja jestem z adowolony z wyboru.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.