Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cieslak

Certina DS PODIUM VALGRANGES z OLX

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym zegarku? Stosunek jakości do ceny? Nie ukrywam że zegarek ten bardzo mi się podoba (od dawna), ale rozważam wszystkie za i przeciw, bo w tej cenie można też mieć np. Longinesa czy Orisa oczywiście nie chrono.  Jestem ciekaw Waszej opinii. 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-certina-CID87-IDImCCx.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

 


Pozdrawiam

Kamil

 

Seiko flightmaster

Certina DS Podium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj 

To " kawał" zegara,  przed kupnem przymierz . Bardzo dobry mechanizm ETA. Jezeli ma być chrono i oferta jest sprawdzona to brać :)

W ogłoszeniu nie znalazłem info o dokumentach i nr referencji z dowodu zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak jest jakichkolwiek dokumentów, pudełek itp., sam zegarek. Czekam na odpowiedź czy są chociaż dodatkowe ogniwa. A czy oferta pewna to sam nie wiem ;)  trochę nie chce mi się jechać ponad 300km w jedną stronę a z tymi wysyłkami to też szaleństwo odnośnie oszustw. Bądź tu mądry 🤔


Pozdrawiam

Kamil

 

Seiko flightmaster

Certina DS Podium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz kolego. Ta Certina z olx ma Valjoux w środku a nie ETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wysłałem prośbę o dodatkowe zdjęcia. Tombla po czym wnioskujesz, że jest Valjoux skoro na każdej stronie z neta, które widziałem, z tym zegarkiem pisze że jest Eta? 


Pozdrawiam

Kamil

 

Seiko flightmaster

Certina DS Podium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valgranes to mechanizm ETA lepszy od Valjoux . Zegarek w tej cenie i z mechanizmem Valgranes wydaje sie być dobra  oferta - pod wrunkiem ze jest prawdziwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku produkcji z tego co pamiętam szedł właśnie val7750. Potem zastąpiono go właśnie ta ETA. Ale oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valjoux – nazwa handlowa mechanizmu ze stoperem,
Valjoux SA – producent mechanizmów ze stoperem.

 

Firma została założona 1901 przez braci Johna i Charlesa Reymond w Les Bioux i była nazywana do 1929 „Reymond Freres SA”. Nazwa pochodzi od miejsca rozpoczęcia produkcji – doliny Joux, czyli Vallée de Joux. Leży ok. 60 km od Genewy i jest istotnym miejscem na zegarkowej mapie.

Od 1910 firma specjalizowała się w produkcji chronografów. W 1916 r. oddała do produkcji znany 13-lininiowy kaliber 23, używany przez różnych producentów (np. Audemars Piguet, Rolex, Patek Philippe, Vacheron Constantin) do 1974 r. W 1929 r. firmę przejmują synowie Marius i Arnold. W 1944 następuje wcielanie do Ébauches SA.

Obecnie Valjoux SA jako część ETA wchodzi w skład koncernu The Swatch Group i dostarcza wysokiej jakości surowe mechanizmy chronografów w wielu wariantach do wielu firm produkujących zegarki.

Tyle znalazłem na CH24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie? Wszystko w porządku? 

DBEFE24B-CC00-4001-A79D-BADB7A13B05F.jpg

4CA33AD1-63CC-4BF1-B9BA-D6186DF3C01D.jpg

1A7CF9AE-01D8-4605-B1ED-D9BBAB0737E4.jpg


Pozdrawiam

Kamil

 

Seiko flightmaster

Certina DS Podium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.