Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
cieslak

Certina DS PODIUM VALGRANGES z OLX

Recommended Posts

Co sądzicie o tym zegarku? Stosunek jakości do ceny? Nie ukrywam że zegarek ten bardzo mi się podoba (od dawna), ale rozważam wszystkie za i przeciw, bo w tej cenie można też mieć np. Longinesa czy Orisa oczywiście nie chrono.  Jestem ciekaw Waszej opinii. 

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-certina-CID87-IDImCCx.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

Pozdrawiam

Kamil

Seiko flightmaster

Certina DS Podium

Poczytaj tutaj 

To " kawał" zegara,  przed kupnem przymierz . Bardzo dobry mechanizm ETA. Jezeli ma być chrono i oferta jest sprawdzona to brać :)

W ogłoszeniu nie znalazłem info o dokumentach i nr referencji z dowodu zakupu

Brak jest jakichkolwiek dokumentów, pudełek itp., sam zegarek. Czekam na odpowiedź czy są chociaż dodatkowe ogniwa. A czy oferta pewna to sam nie wiem ;)  trochę nie chce mi się jechać ponad 300km w jedną stronę a z tymi wysyłkami to też szaleństwo odnośnie oszustw. Bądź tu mądry 🤔

Pozdrawiam

Kamil

Seiko flightmaster

Certina DS Podium

Już wysłałem prośbę o dodatkowe zdjęcia. Tombla po czym wnioskujesz, że jest Valjoux skoro na każdej stronie z neta, które widziałem, z tym zegarkiem pisze że jest Eta? 

Pozdrawiam

Kamil

Seiko flightmaster

Certina DS Podium

valgranes to mechanizm ETA lepszy od Valjoux . Zegarek w tej cenie i z mechanizmem Valgranes wydaje sie być dobra  oferta - pod wrunkiem ze jest prawdziwa 

Na początku produkcji z tego co pamiętam szedł właśnie val7750. Potem zastąpiono go właśnie ta ETA. Ale oczywiście mogę się mylić.

Valjoux – nazwa handlowa mechanizmu ze stoperem,
Valjoux SA – producent mechanizmów ze stoperem.

Firma została założona 1901 przez braci Johna i Charlesa Reymond w Les Bioux i była nazywana do 1929 „Reymond Freres SA”. Nazwa pochodzi od miejsca rozpoczęcia produkcji – doliny Joux, czyli Vallée de Joux. Leży ok. 60 km od Genewy i jest istotnym miejscem na zegarkowej mapie.

Od 1910 firma specjalizowała się w produkcji chronografów. W 1916 r. oddała do produkcji znany 13-lininiowy kaliber 23, używany przez różnych producentów (np. Audemars Piguet, Rolex, Patek Philippe, Vacheron Constantin) do 1974 r. W 1929 r. firmę przejmują synowie Marius i Arnold. W 1944 następuje wcielanie do Ébauches SA.

Obecnie Valjoux SA jako część ETA wchodzi w skład koncernu The Swatch Group i dostarcza wysokiej jakości surowe mechanizmy chronografów w wielu wariantach do wielu firm produkujących zegarki.

Tyle znalazłem na CH24

Co o tym sądzicie? Wszystko w porządku? 

DBEFE24B-CC00-4001-A79D-BADB7A13B05F.jpg

4CA33AD1-63CC-4BF1-B9BA-D6186DF3C01D.jpg

1A7CF9AE-01D8-4605-B1ED-D9BBAB0737E4.jpg

Pozdrawiam

Kamil

Seiko flightmaster

Certina DS Podium