Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mój ojciec dostał kiedyś w rozliczeniu taki zegarek. Nie mam raczej wątpliwości co do jego oryginalności. Zegarek niestety został poddany renowacji. I tutaj mam parę pytań do Was jako ekspertów:

1. Jak oceniacie wykonanie tej renowacji - na moje oko indeksy są spiłowane i zniknął napis "Automatic" - to na podstawie porównania ze zdjęciami z Internetu (o ile to ten sam model, ale raczej udało mi się go znaleźć)?

2. Czy ta koperta jest niklowana czy to lita stal?

3. Czy ta bransoletka, mesch, jest oryginalną bransoletą IWC? Po wielu próbach nie udało mi się założyć tego zegarka, po prostu nie da się - nadmiar paska wchodzi pod skórę, nie na zewnętrzną część.

Zdjęcia:

IMG_20210226_1446356.thumb.jpg.8afae8dc533247b35d9173666679e23b.jpgIMG_20210226_1446267.thumb.jpg.942cbd6050eba6bbb33aaf172f647991.jpgIMG_20210226_1446189.thumb.jpg.378858222c7fbe951a9d90f00db17059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zegarek to dopiero trzeba oddać do renowacji

jeśli z tarczy cokolwiek zniknęło to malowanie na beznadziejnym poziomie ale musisz być pewny jak wyglądała w oryginale

bransoleta nie jest oryginalna i wygląda jakby ktoś celowo zniszczył uszy aby ją wcisnąć


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Wydaje mi się, że to taki jak na zdjęciach poniżej. Niczego bardziej pasującego nie znalazłem. Kurde, napisy też się delikatnie różnią (na tych poniżej są delikatniejsze i siedziba manufaktury jest wykonana inną czcionką). Spróbuję jeszcze raz wziąć go od ojca, żeby lepiej mu się przyjrzeć (brakuje mi również napisu swiss na tarczy, ale może nie dopatrzyłem a na zdjęciach się nie pokazał). Warto cokolwiek z tym robić? Chodzi o to, że to nie jest żadna pamiątka, raczej też nie będzie noszony, ale gdyby dało się go doprowadzić do stanu oryginalnego (nowa/stara tarcza), to mógłby być fajny element kolekcji. 

1964 International Watch Co. Calendar Cal. 8541 Automatic All Steel in New  Old Stock Condition – Corr Vintage Watches

Perfect 35mm Vintage IWC Automatic with Extract of Archieves | Vintage  Portfolio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w twoim zegarku tarcza raczej na pewno jest malowana

pytanie czy wyglądała podobnie czy ktoś zrobił ją po swojemu

sam byłem świadkiem gdzie na dwóch identycznych zegarkach jeden fabrycznie nie miał jednego napisu na tarczy i tak wypuściła go fabryka

 

co do samego zegarka to ja bym zrobił serwis i na spokojnie szukał sobie drugiej oryginalnej tarczy

to moim zdaniem już jest fajny egzemplarz do kolekcji


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Nie mam absolutnie żadnego doświadczenia w poszukiwaniu części do zegarów vintage. Gdzie można byłoby popytać? Niekoniecznie na forum, bo chyba tutaj dużej pomocy nie ma co oczekiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zacznij od oddania zegarka do zegarmistrza na serwis

podczas serwisu niech ci poda średnicę tarczy i caliber mechanizmu

noś sobie spokojnie zegarek a w międzyczasie przeglądaj ebay i inne portale w poszukiwaniu tarczy o takich parametrach

jak uda ci się ją kupić to podmianka zajmie już chwilę


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się otworzyć zegarek. Czy to wygląda jak mechanizm po przeglądzie?

Czy jest sens w wysłaniu tego zegarka do IWC w celu doprowadzenia go do ideału (w tym wymiana tarczy)?

 

IMG_20210322_1225105.jpg

IMG_20210322_1224065.jpg

IMG_20210322_1223493.jpg

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, facecik napisał(-a):

Czy jest sens w wysłaniu tego zegarka do IWC w celu doprowadzenia go do ideału (w tym wymiana tarczy)?

Obawiam się, że zapłacisz straszą kasę ale spróbuj i daj do wyceny do Apartu który przesyła do producenta. Koszt serwisu może być równy lub przekroczyć wartość zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie oficjalnym przygotuj sie na kwotę okolo 1000€


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to żadnego sensu, oddaj aby Ci zrobiono w W-wie przegląd plus jakieś lizniecie koperty. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, CIESLUT napisał(-a):

W serwisie oficjalnym przygotuj sie na kwotę okolo 1000€

Tak zakładałem, a może być nawet drożej.

5 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Nie ma to żadnego sensu, oddaj aby Ci zrobiono w W-wie przegląd plus jakieś lizniecie koperty. 

Speca od lizania znamy😉 A kogo byś polecił jeśli chodzi o mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku się znajdzie, ja korzystam z zegarmistrza na Zelaznej. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.