Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
desmo

IWC Mark czy Omega Railmaster

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Sprzedałbym oba.

Jednak gdybym musiał coś z tej dwójki wybierać, to zostawił bym IWC. Omega jest po prostu brzydka podobnie jak wskazówka godzinowa w IWC. Jednak wolałbym mieć brzydką wskazówkę niż cały zegarek. 

Jestem w szoku,że to nie data decydowała 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu chciałem sprzedać Railmaster'a ale ilekroć założyłem na nadgarstek, od razu mi przechodziło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłbym Omegę. 
Za Omegą przemawia rozmiar koperty i ogólne proporcje oraz mechanizm. 
Zresztą dawno temu użytkownik McIntosh opowiadał o fatalnym serwisie IWC. Jakoś od tej pory zupełnie inaczej patrze na zegarki tej firmy mimo że piekielnie podobają mi się Portugalczyki.

Dla mnie serwis to bardzo ważny apsekt. Nawet najlepszy zegarek jest bezużyteczny jak go nie będzie gdzie i przez kogo naprawić. Wiem że tu jest Sellita itp ale chodzi mi o całokształt serwisu i wsparcia. 
W tej kwestii ufam bardziej Omedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sbsqad napisał(-a):

Ja zostawiłbym Omegę. 
Za Omegą przemawia rozmiar koperty i ogólne proporcje oraz mechanizm. 
Zresztą dawno temu użytkownik McIntosh opowiadał o fatalnym serwisie IWC. Jakoś od tej pory zupełnie inaczej patrze na zegarki tej firmy mimo że piekielnie podobają mi się Portugalczyki.

Dla mnie serwis to bardzo ważny apsekt. Nawet najlepszy zegarek jest bezużyteczny jak go nie będzie gdzie i przez kogo naprawić. Wiem że tu jest Sellita itp ale chodzi mi o całokształt serwisu i wsparcia. 
W tej kwestii ufam bardziej Omedze.

Hmmm, tu na forum znalazłbyś raczej więcej narzekań na serwis Swatch Group a co do konkretnych mechanizmów to z pewnością łatwiej i taniej  serwisować sellitę niż master coaxiala . Choć jeśli chcesz serwisować tylko w oficjalnych autoryzowanych serwisach to  fakt że Omega może być serwisowana na miejscu a IWC chyba nie ma autoryzacji w PL może być jakimś plusikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, desmo napisał(-a):

Jestem w szoku,że to nie data decydowała 😉

Dorastam do Pama. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

Hmmm, tu na forum znalazłbyś raczej więcej narzekań na serwis Swatch Group a co do konkretnych mechanizmów to z pewnością łatwiej i taniej  serwisować sellitę niż master coaxiala . Choć jeśli chcesz serwisować tylko w oficjalnych autoryzowanych serwisach to  fakt że Omega może być serwisowana na miejscu a IWC chyba nie ma autoryzacji w PL może być jakimś plusikiem.

Troszkę poszedłem skrótem myślowym. :) wiem odnośnie Swatch grupy ale również dużo specjalistów w kraju lubuje się w serwisowaniu Omeg i robią to dobrze czytając opinie użytkowników. A z Sellitą to też bywały problemy i jakieś dziwne odsyłania do central. 
Chodzi mi bardziej o to że Omega ma swój mechanizm i jest to dobry mechanizm i mamy lokalny serwis autoryzowany jaki by nie był oraz mamy innych autoryzowanych serwisantów chociażby Doliński który akurat robi wszystkie zegarki z grupy Swatch. 
Z IWC czułbym chyba coś jak z Tudorem: wysyłka do centrali 2-3 miesiące czekania a to niby zwykła sellita :)

Nie wiem jeszcze czy dostępność części po gwarancji do Omegi nie byłaby lepsza, np koronki, szkła i inne elementy niezwiązane z mechanizmie. Co sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, pooglądaj fotki Rolopalooza na insta i zostaw w spokoju tego IWC ;-) dokup mesh, kilka pasków i baw się tym zegarkiem, bo jest świetny!

Omega też niczego sobie, ale masz inną


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sbsqad napisał(-a):

Troszkę poszedłem skrótem myślowym. :) wiem odnośnie Swatch grupy ale również dużo specjalistów w kraju lubuje się w serwisowaniu Omeg i robią to dobrze czytając opinie użytkowników. A z Sellitą to też bywały problemy i jakieś dziwne odsyłania do central. 
Chodzi mi bardziej o to że Omega ma swój mechanizm i jest to dobry mechanizm i mamy lokalny serwis autoryzowany jaki by nie był oraz mamy innych autoryzowanych serwisantów chociażby Doliński który akurat robi wszystkie zegarki z grupy Swatch. 
Z IWC czułbym chyba coś jak z Tudorem: wysyłka do centrali 2-3 miesiące czekania a to niby zwykła sellita :)

Nie wiem jeszcze czy dostępność części po gwarancji do Omegi nie byłaby lepsza, np koronki, szkła i inne elementy niezwiązane z mechanizmie. Co sądzisz?

Obawiam się, że docelowo ( szczególnie w dalszej niż kilkuletnia perspektywa)  każdy inhouse oznacza brak dostępu do części poza autoryzowanymi serwisami. Tu widzę przewagę sellity.

Godzinę temu, lukebor napisał(-a):

Robert, pooglądaj fotki Rolopalooza na insta i zostaw w spokoju tego IWC 😉 dokup mesh, kilka pasków i baw się tym zegarkiem, bo jest świetny!

Omega też niczego sobie, ale masz inną emoji1.png

Znam , Łukasz, znam. Tamta Omega nie spełnia roli field a bardziej EDC a Marka mam też innego. Chodzi bardziej o to że te zegarki w tej konfiguracji są lub będą nie do odkupienia - gdyby to była regularna oferta byłoby łatwiej w razie czego nadrobić błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, desmo napisał(-a):

Obawiam się, że docelowo ( szczególnie w dalszej niż kilkuletnia perspektywa)  każdy inhouse oznacza brak dostępu do części poza autoryzowanymi serwisami. Tu widzę przewagę sellity

No tu się z Tobą zgadzam zatem poniekąd dostęp do części w serwisie w PL też jest na plusik dla inhouse’ów Omegi. Ale patrząc z perspektywy poza autoryzowanych serwisów to fakt IWC będzie bardziej naprawiany. 
Zatem dla mnie Omega za proporcje koperty i jej rozmiar :) i niech tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Chodzi mi bardziej o to że Omega ma swój mechanizm i jest to dobry mechanizm i mamy lokalny serwis autoryzowany jaki by nie był oraz mamy innych autoryzowanych serwisantów chociażby Doliński który akurat robi wszystkie zegarki z grupy Swatch. 


Z tym stwierdzeniem, że Doliński robi wszystkie zegarki to byłbym ostrożny. Mechanizmy inhouse niekoniecznie wszystkie, o ile w ogóle. Kiedyś pytałem o to w wątku omegi to wyszło, że robią coaxiale tak, że wysylaja je do Warszawy do SG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to dobrze wiedzieć, faktycznie w wątku Omegi chyba było to poruszane. No to moja wina i brak info w tej materii. Ale to i tak daje nam to że jest serwis w PL :D nie upieram się przy tym bo wiemy doskonale jak SG funkcjonuje i jakie ma recenzje, chociaż trafiają się zadowoleni klienci również. 

Dzięki za info z inhousem Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, desmo napisał(-a):

Znam , Łukasz, znam. Tamta Omega nie spełnia roli field a bardziej EDC a Marka mam też innego. Chodzi bardziej o to że te zegarki w tej konfiguracji są lub będą nie do odkupienia - gdyby to była regularna oferta byłoby łatwiej w razie czego nadrobić błąd. 

 

Wydaje mi sie, ze nie masz cisnienia na sprzedaz a jak piszesz w razie co bledna decyzja jest ciezka jesli nie niemozliwa do naprawienia.

Ja bym w tej sytuacji dal sobie troche czasu, jak mysl o redukcji wroci do glowy za kilka - kilkanascie tygodni to wtedy dzialaj a poki co ... :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.