Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lynx27

Powtórka.. czy jaki pierwszy EDC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w opisie. Już raz rozpętałem tutaj burzę, obiecuje poprawę i tym razem załatwienie tematu :-). Ostatnio nie mogłem się zdecydować, a że nie miałem jednego konkretnego celu to jednak nie kupienie było dla mnie łatwiejsze niż kupienie na siłe czegokolwiek.

 

Budżet jest w opisie. Szukam czegoś na codzień co przyzwoicie sprawi się na codzień, niekoniecznie na bankiet czy „wesele”.

 

Rozmiar nadgarstka to 17cm. Uwaga bo polecę grubo 🙂 Mam obecnie Casio mdv 106 jako edc i Adriatica Twin Motion jako bardziej elegancki. Obydwa leżą perfect, ale to jedna dolna półka 🙂 większy zegarek niż te, raczej odpada. Do tego Np Hulk jest dla mnie zbyt „szałowy” wiec zegarek z żółta czy zielona tarcza odpada. Złoty, niebieska tarcza, czarne, białe itd są Ok. Dopuszczam nutę nonszalancji, No ale krzyczący zielony jednak nie dla mnie 🙂

 

Zastanawiam się nad świętą trójcą, VC, Patek( ale chyba wybór słaby w tej cenie?, AP)ewentualnie może na początek „kariery”  kupić coś z poziomu 20-30k (iwc/rolek/jlc). Zależy mi też, żeby zegarek nie tracił zbyt na wartości. Ma to być tez swojego rodzaju lokata, wiec proszę podpowiedzcie czy lepiej iść w nowy czy używany. Za wszystkie propozycje dziękuje i postaram się sprawnie odpowiadać, biorąc czynny udział w dyskusji. 

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twoje typy, konkretnie to...

 

Na 40-tkę w końcu coś nabyłeś?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi mi w głowie VC overseas/patrimony i AP RO, tylko audemars chyba za potężny dla mnie..

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC Overseas 4500V ?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby świetny, ale zawsze szukam kilku opcji, chciałbym wiedzieć co jeszcze może leżeć na tej półce. Nie widzę jednak ofert kupna w Pl, poza tym jak może być z  wartością w czasie? Czy nie będzie zbyt duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nadgarstek 17cm będzie raczej za duży. Ten model dosyć dobrze trzyma cenę, dostępny raczej na zapisy, podobnie jak AP RO i stalowe sportowe Rolexy.

 

Proponuję najpierw przymiarki. Wrzuć tu oczywiście fotki z sesji.

 

 

 

Powodzenia w poszukiwaniach!  :)

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za zaangażowanie 🙂 zapisy są na nowe, a może popatrzeć na używkę? Gdzie można pomierzyć AP I tego overseas? Bo na aparcie widzę VC, ale bez ovs.

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Kup jakiegoś Grand Seiko z wysokiej półki i po kłopocie.

Nie wiedzieć czemu, ale też o tym pomyślałem 🤔


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy sam decyduje, w jaki sposób wydaje swoje pieniądze, ale... Przeskakiwanie od razu z kwarcowego Casio i kwarcowej Adriatiki na półkę PP, AP czy VC jest przypadkiem bardzo osobliwym i pomysłem - moim zdaniem - niezbyt dobrym. Szczególnie, gdy dwa lata temu pisałeś, że jesteś laikiem. Sięgając od razu po coś, co dla większości osób jest zwieńczeniem zegarkowej pasji, nie poczujesz pewnej przyjemności i satysfakcji z wgłębiania się w temat i stopniowego wchodzenia na coraz wyższe poziomy - zarówno wiedzy, jak i posiadanych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lynx27 napisał(-a):

Witam, jak w opisie. Już raz rozpętałem tutaj burzę,

 

To chyba ( bez obrazy ) pytanie z serii " Gdybym był bogaty ... ? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, dzięki Wam za komentarze. Basil- Szczerze to nie wiem co mam Ci odpisać, szukam zegarka a to pytanie z serii pomóżcie, bo przy takich kwotach chce kupić coś co będzie idealne.


Sierżant, Evil, TimeWaitsfornoone, dziękuje Wam. Może to i mądrzejszy kierunek, chce ten świat zegarków eksplorować, zawsze jednak szukam w życiu rozwiązań najlepszych. Może tutaj faktycznie najlepszym rozwiązaniem wcale nie będzie zegarek z najwyższej półki? Może lepiej mniejszymi łyżkami, niz cała chochlą,w takim razie może OP Rolex/iwc/zenith? Grand Seiko nie moja bajka jednak, bardzo dziękuje za udział w dyskusji.

 

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie 

5 godzin temu, Lynx27 napisał(-a):

Basil- Szczerze to nie wiem co mam Ci odpisać,

 

Nic mi nie odpisuj . Najlepiej pokaż zdjecia kupionego zegarka na nadgarstku. Wtedy czas i zaangażowanie kolegów , którzy Ci doradzali nie pójdzie na marne a 

ja " odszczekam " mój wpis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lynx27 napisał(-a):

Dziękuje Ci za zaangażowanie 🙂 zapisy są na nowe, a może popatrzeć na używkę? Gdzie można pomierzyć AP I tego overseas? Bo na aparcie widzę VC, ale bez ovs.

Proponuje wycieczkę do Niemiec, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się ze sprzedawcą tak, aby mieć pewność, że dane zegarki do przymiarki mają na stanie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, Lynx27 napisał(-a):

Byłby świetny, ale zawsze szukam kilku opcji, chciałbym wiedzieć co jeszcze może leżeć na tej półce. Nie widzę jednak ofert kupna w Pl, poza tym jak może być z  wartością w czasie? Czy nie będzie zbyt duży?

 

 

Mnie podstawowy Overseas bardzo rozczarował, na żywo model z czarną tarczą wypadł, moim zdaniem, bardzo słabo. Na plus na pewno fakt że w zestawie dają bransoletę plus gumę i pasek, no i system błyskawicznej wymiany pasków fajny.

 

 

IMG_5618.thumb.jpeg.fdb0e80cc192a5204f8ca132c01b33c2.jpegIMG_5617.thumb.jpeg.fbc4aba365feea5be5a5a50f6c0ceb2d.jpeg

 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To może po prostu DJ 41? :) Ile stoi teraz taki nowy, jubilee z karbowanym bezelem? stal/białe złoto.

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie zegarki / producenci Ci się podobają? Przy których serce bije Ci szybciej? Zegarek za kilkadziesiąt tysięcy i to taki do noszenia w szczególności kupuje się emocjami. Więc opowiedz nam o swoich emocjach, a my pomożemy z wyborem.

Ja nie skreślałbym na Twoim miejscu Piaget Polo S albo Cartier Santos. Najlepiej z drugiej ręki, bo jak nie będzie chemii to i strata będzie mniejsza.

Natomiast gdybym miał wydać cały budżet to (poza moim ulubionym Breguet) szukałbym czegoś z niezależnych, Voutilainen, Ferrier, Journe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Można też "trochę" dołożyć i celować w:   https://www.bexei.hu/en/ 

Mała szansa na spotkanie na forum :) 

 

Edytowane przez Watch-er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Lynx27 napisał(-a):

Witam, jak w opisie. Już raz rozpętałem tutaj burzę, obiecuje poprawę i tym razem załatwienie tematu :-). Ostatnio nie mogłem się zdecydować, a że nie miałem jednego konkretnego celu to jednak nie kupienie było dla mnie łatwiejsze niż kupienie na siłe czegokolwiek.

 

Budżet jest w opisie. Szukam czegoś na codzień co przyzwoicie sprawi się na codzień, niekoniecznie na bankiet czy „wesele”.

 

Rozmiar nadgarstka to 17cm. Uwaga bo polecę grubo 🙂 Mam obecnie Casio mdv 106 jako edc i Adriatica Twin Motion jako bardziej elegancki. Obydwa leżą perfect, ale to jedna dolna półka 🙂 większy zegarek niż te, raczej odpada. Do tego Np Hulk jest dla mnie zbyt „szałowy” wiec zegarek z żółta czy zielona tarcza odpada. Złoty, niebieska tarcza, czarne, białe itd są Ok. Dopuszczam nutę nonszalancji, No ale krzyczący zielony jednak nie dla mnie 🙂

 

Zastanawiam się nad świętą trójcą, VC, Patek( ale chyba wybór słaby w tej cenie?, AP)ewentualnie może na początek „kariery”  kupić coś z poziomu 20-30k (iwc/rolek/jlc). Zależy mi też, żeby zegarek nie tracił zbyt na wartości. Ma to być tez swojego rodzaju lokata, wiec proszę podpowiedzcie czy lepiej iść w nowy czy używany. Za wszystkie propozycje dziękuje i postaram się sprawnie odpowiadać, biorąc czynny udział w dyskusji. 

Jedno pogrubione wyklucza drugie.

 

Posiadając zegarek za 2k rzucasz się na taki za 120k, serio? Takie rzeczy tylko w internecie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ICTC napisał(-a):

Posiadając zegarek za 2k rzucasz się na taki za 120k, serio? Takie rzeczy tylko w internecie. ;)

A co w tym dziwnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

A co w tym dziwnego?

Trzeba odpowiedniego przygotowania, aby z codziennego spacerku na saneczkarską górkę zaatakować nagle K2. Trzeba dużo trenować, pokonywać kolejne granice mentalnego bólu, krok po kroku. Inaczej się nie da, znam to z autopsji :)

Dodam, że zdobyłem dotychczas jedynie Kasprowy Wierch, nic poza tym ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znam takich co mieli Orienta Bambino a potem kupili Royal Oak i Nautilusa. 

Jak ktoś chce miec po prostu dobrej klasy zegarek który nie traci na wartości to kupuje, nie musi być megazegarkomaniakiem. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Filip o teraźniejszości, czy jak drzewiej bywało? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli masz na myśli przykład o którym pisze to z w ciągu ostatniego półtora roku znajomy tak zrobił, ale nie ma to znaczenia, możesz sobie tam wybrać inne modele które są dostępne i są znanej marki, wystarczy mieć dobrego doradcę, nie trzeba samemu się znać

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.