Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lynx27

Powtórka.. czy jaki pierwszy EDC?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja myślę że kolega @ICTC po prostu nie wierzy że tak może być. Oczywiście można zakładać że post kolegi @Lynx27 to jakaś podpucha, ale jeśli założymy że nie, to nie widzę nic dziwnego w kupnie zegarka za 120k, mając wcześniej coś za 2k. 

 

@mario1971 - my tak sobie możemy pisać, że trzeba rozwagi i spokoju kupując zegarek w takiej cenie, ale my, maniacy, mamy trochę inne podejście. Znam wiele osób które sobie kupiły drogie czasomierze bo miały na to środki i ochotę. Ba, znam takich co kupili, bo wypada, choć akurat tym starałem się przemówić do rozsądku. Jak mawiał Roland Barthes odnośnie książek: "As many readers, as many interpretations" 😀.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ja myślę że kolega @ICTC po prostu nie wierzy że tak może być. Oczywiście można zakładać że post kolegi @Lynx27 to jakaś podpucha, ale jeśli założymy że nie, to nie widzę nic dziwnego w kupnie zegarka za 120k, mając wcześniej coś za 2k. 

 

@mario1971 - my tak sobie możemy pisać, że trzeba rozwagi i spokoju kupując zegarek w takiej cenie, ale my, maniacy, mamy trochę inne podejście. Znam wiele osób które sobie kupiły drogie czasomierze bo miały na to środki i ochotę. Ba, znam takich co kupili, bo wypada, choć akurat tym starałem się przemówić do rozsądku. Jak mawiał Roland Barthes odnośnie książek: "As many readers, as many interpretations" 😀.

Coś w tym jest - wszak nie można innych mierzyć swoją miarą :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje za tak intensywne branie udziału w dyskusji. Drążę temat DJ 41, także jak kupię to na pewno się pochwale 🙂

Zapewniam, że mój post to nie podpucha. Z jednej strony wielki przeskok, No ale zawsze lubiłem zegarki tylko zawsze $ trzeba było na coś innego, dziś jest trochę inaczej. Nie jestem ekspertem, ba, nie jestem nawet średniozaawansowany. Niemniej, chce mieć czasomierz który jest fajną lokatą i z górnej półki. Czy koniecznie muszę mieć wcześniej tissot, tag heuer, Tudora, potem Ulyssa i dopiero myśleć o Pateku? Żeby było śmiesznie, to tissota już dwa razy dawałem w prezencie 🙂

 

aczkolwiek... macie po części racje, chyba nie wejde od razu na najwyższą półkę, wezmę coś mocnego ale trochę niżej niż top3.

 

Daytona mi tez chodził po głowie, ten stalowy czarny, ale chyba w cenie sklepowej to nie do dostania..

Dj41 na dziś faworyt.

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Ja myślę że kolega @ICTC po prostu nie wierzy że tak może być. Oczywiście można zakładać że post kolegi @Lynx27 to jakaś podpucha, ale jeśli założymy że nie, to nie widzę nic dziwnego w kupnie zegarka za 120k, mając wcześniej coś za 2k. 

To taką małą dygresję zapodam. 

 

Znam pewnego Pana (może znam to za dużo powiedziane, ale kilka razy mu dzień dobry powiedziałem) który jeździł (z tego co kojarzę) Renault Megan... W pewnym momencie uznał że trzeba kupić coś lepszego.

Proszedł i se kupił. 

Ferrari. 

 

Historia prawdziwa :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Lynx27 napisał(-a):

Czy koniecznie muszę mieć wcześniej tissot, tag heuer, Tudora, potem Ulyssa i dopiero myśleć o Pateku?

Fajnego Pateka to już za pięć stówek kupisz!  :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej na temat tego modelu?

Rolex daytona ref 

116500LN

jak z cena i dostępnością? Cena nowego vs super używka?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem raz jeszcze, i kolejny raz. I mnie olśniło: miłej zabawy! :lol:

 

trolle.gif


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Mi pomysł z przeskokiem z 2 tysięcy na 120 tysięcy się podoba, gdyż jest to pomysł człowieka oszczędnego 👍. Taka zakupowa idea eliminuje wydatki na wszystkie niepotrzebne Nomosy, Brajtki, Omegi, Blancpainy itp. Zwłaszcza, iż kolega autor niniejszego wątku nie jest zegarkomaniakiem, o czym sam pisze i co wynika również z posiadanego dotychczas arsenału, jak też używanej przez niego nomenklatury zegarkowej.

Jeśli rzeczywiście zamierzasz kupić zegarek w powyższej cenie, a znasz się na tym, eufemistycznie rzecz ujmując, średnio, to kup Patka Calatrava i pozamiatane. Ten Patek to w sumie dość znany brand jest 🙂, trzyma cenę, robi zazwyczaj zegarki z metali szlachetnych i nie wstyd się z nim pokazać na dzielni cz też w filharmonii 😉

 

Tylko ja niewierzący jestem ale w razie czego jak kolega @basil, odszczekam 🤪

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panie i Panowie 🙂 gwarantuje dać zdjęcie jak kupię. Wiara czyni cuda ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten DJ to dobry pomysł. Wybierz tylko full wersję. Zawsze bedzie dobrze wyglądać w pudelku jakbyś kiedyś chciał coś dokupić. 

Zerknij na Pama. Do DJ świetnie pasuje. 

 

 

Daytona to dla mnie nieporozumienie. I nie ważne ile kosztuje. Jest po prostu brzydka. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja bym jednak nie skreślał Vacheron Constantin Overseas 4500v/110a-b128

Nie wiem tylko jak z dostępnością i ceną? 

W tym wypadku na starcie masz stalowa bransoletę, gumę i skórzany pasek. Obskoczy wszystkie okazję. 

Dla mnie osobiście święty graal. 

 

 

 

rare_lnib_latest_vacheron_constantin_geneve_overseas_blue_4500v110ab128_2017_warranty_local_ad_1529641294_0eb68a1a0_progressive.jpeg

vacheron-constantin-new-overseas-automatic-4500v-110a-b128-retail-us-19-900-2203-728x800.jpg

Vacheron-Constantin-Overseas-time-and-date-4500V-Vacheron-Constantin-Overseas-history-2 (1).jpg

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tropik79 napisał(-a):

Dla mnie osobiście święty graal.

Popieram, dla mnie z wielkiej trójki właśnie VC siedzi najbardziej. 
Ja za taką kasę osobiście już szukałbym zegarka głównie ze złota, jakiegokolwiek. Fakt że stalowe trzymają cenę ale złoto to złoto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego łatwo nie kupisz, czarnego zresztą też nie. Mnie się udało przymierzyć czarnego 3 tygodnie temu, ale dlatego że akurat klient nie odebrał zamówionego. Tak jak pisałem, czarny mnie rozczarował; nie wiem jak by to było w przypadku niebieskiego. Za to ten jest świetny (do tego złoto😁), ale tu już mamy cenę 97k euro.

 

IMG_5615.thumb.jpeg.4b0a8e97df83bb37e7366562263cbc51.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski VC Overseas jest bardzo trudno dostępny, podobno wrecz nieosiagalny obecnie. Z czarnym nie ma zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki wszystkim za pomoc, bardzo mi rozjaśniliście temat. 🙂

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pozdrawiam wszystkich! Dj 36 cudo 🙂 

 

 

 

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

41 dj był moim zdaniem do mojego nadgarstka za duż

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, beniowski napisał(-a):

 Za to ten jest świetny (do tego złoto😁), ale tu już mamy cenę 97k euro.

 

 

Ale jak to?!?

97K euro za zegarek bez sekundnika?

 

Czy też może ma sekundnik w górnym totalizatorze?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ci wiecznie czas pokazuje za pomocą kalendarza - na co ci sekundnik względem wieczności😁?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem szczerze, że jestem zachwycony. Pierwszy konkretny zegarek i mimo ze mniejszy niż zakładane, to utrudnia prowadzenie auta 🙂

BEFDF2AD-7F84-4032-8229-D692024879AA.jpeg

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 23:47, Lynx27 napisał(-a):

Powiem szczerze, że jestem zachwycony. Pierwszy konkretny zegarek i mimo ze mniejszy niż zakładane, to utrudnia prowadzenie auta 🙂

BEFDF2AD-7F84-4032-8229-D692024879AA.jpeg

Gratulacje! Bardzo uniwersalny wybór. Chciałem zaproponować RO 15500/15450, ale ten też robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No, ale to tylko ok. 8 tys. EUR (nowy) i na dodatek ma sekundnik i datownik. 😥

 

 

Edytowane przez Smurf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, na pierwszy zegarek celowałem w uniwersalność 🙂 

jak mowilem, nie napalałem się na konkretną kwotę, chciałem coś co będzie piękne, ponadczasowe i na każdą okazję. Drugi zegarek będzie pewnie bardziej specyficzny, ale póki co będę się cieszył posiadaniem tego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam osobiście wybrałbym na jubilee. 

Ale wiadomo, każdy robi jak uważa. Tak czy siak niech się nosi. 

 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest zobaczyć, że rozsądek zwyciężył. :) Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.