Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
elite2

Nowe Alpinisty - sierpień 2021

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Seiko zapowiedziało w sierpniu 2021 premierę nowego Alpinista, który będzie wprost odwoływał się do pierwszego modelu Seiko Laurel z 1959 roku. Jak wam się podoba? Limitacja 1959 sztuk, mechanizm 6L35, średnica 36,6mm na pasku z podkładką.
https://www.seikowatches.com/jp-ja/products/prospex/special/1959-alpinist-recreation/?fbclid=IwAR0pmw9DGXgC0k5uTjAurWo-V0EMluIaXNfONgkN1YfKBTWELHFHltHh068.
 

Poza limitowanym modelem, Seiko wypuści też 3 nielimitowane modele w średnicy 38mm na 6R35. 
Zdjęcia zegarków z hodinkee.
 

alpinist re.png

alpinist.jpg

alpinist1.jpg

alpinist2.jpg

Edytowane przez elite2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja,  ile bedzie kosztował ?

Mnie sie kojarzy z  Omega Seamaster Railmaster 220.12.40.20.01.001

Bardzo mi sie podoba na pasku środkowy model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, poiuyt napisał(-a):

Czy tylko mnie razi wciskanie do wszystkiego, jak leci, logo prospex?

 

NIE tylko.

Wciskanie loga taniej linii do czegoś za 3 tysiące dolców, a wcześniej do rekreacji 62mas, to nietakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten za 3k$ nie ma logo😉, X dostały tylko te za 3 tyś. PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elite2 napisał(-a):

Ten za 3k$ nie ma logo😉, X dostały tylko te za 3 tyś. PLN.

 

To ratuje sytuację tylko połowicznie 🙂

To logo jest takie... niezegarkowe. Współczesne w znaczeniu negatywnym i kłujące w oczy. "Nie, no fajny zegarek, ale to tylko prospex". Jak już muszą, to niech napiszą słowo kursywą czy coś, bo ten "iks" dominuje tarczę. Takie "Presage" mają napis, a nie np. stylizowane "P" na ćwierć tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś jak kupowałem pierwszego divera z serii Prospex cieszyłem się widując na tarczy to logo, ponieważ pozytywnie kojarzyło mi się z kultową linią sprawdzonych diverów od Seiko.

Teraz to logo coraz częściej budzi u mnie przeciwne uczucia, bo jest wrzucane gdzie popadnie: do alpinistów, niektórych limitek itd., więc nie kojarzy się już w taki pozytywny sposób jak kiedyś.

 

Rozumiem, że Seiko w pewnym momencie chciało uporządkować swoje linie, ale jak robią tyle nowych edycji inspirowanymi Alpinistami, to mogli już zrobić nową serię, a nie do każdego ładować duże i wyróżniające się logo "X" mile kojarzone do tej pory z diverami. Zwróćcie uwagę, jak nachalnie jest to wyróżnione na edycji z jasną tarczą. Szkoda zegarka, bo mógł być całkiem znośny :(

Edytowane przez longer_xd
rozwinięcie wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.