Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ted4

Prośba o identyfikację skrzynki składaka.

Rekomendowane odpowiedzi

20210301_092353_mfnr.thumb.jpg.c6ff217fac8692a276c75a9c187fd152.jpgMechanizm W278  39 9 -to klęska wrześniowa kupującego. Złożony tragicznie. Bardzo bym prosił o identyfikację skrzynki. Z czego może być. Gong wyrwany. Ozdóbki  m20210301_092607_mfnr.thumb.jpg.54d16c224de270dc37a415211c1ef7f5.jpg20210301_094038_mfnr.thumb.jpg.06d8a2421c4131d1c9ae91ebc46d3b1f.jpg20210301_092507_mfnr.thumb.jpg.02af3f0543b6d50d36fc01348da87941.jpg20210301_092425_mfnr.thumb.jpg.38c1c7c35e7c0fe3bf30692c9ffacbfe.jpgosiężne dosztukowane. Taka kosztowna lekcja kupowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co mogło mieszkać w tej skrzynce, ale trąci secesją, pierwszą dekadą XX wieku. Wszyscy mali i wielcy producenci mieli takie w ofercie. Tarcza (nówka?) z ramką (biedermeier ??) też osobliwie wygląda. A mechanizm można zobaczyć? Ma sygnaturę GB?

W sumie - ktoś się napracował nad tą "rekonstrukcją" ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, no to masz chociaż Junghansobeckera z niemal samiuśkiego końca - dociągneli o ile pamiętam do połowy 1940 roku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to jest tragicznie złożone. Pewnie ten mechanizm z zupełnie innego typu zegara. Myślałem  o jeszcze dofinansowaniu : kupno gongu, ale chyba lepiej zostawić jako przestrogę na przyszłość. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonek jest chyba oryginalną częścią werku. Wkładali takie np do tych drewnianych szwedzkich wiszących karteli.

Każdy z nas ma taką "przestrogę" na ścianie, półce albo w szafie ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tarant napisał(-a):

Każdy z nas ma taką "przestrogę" na ścianie, półce albo w szafie ;)

 Niestety, albo stety.

Ważnejest jednak ile ta przestoga "waży" w odniesieniu do poniesionych oczekiwań i kosztów ( nie ma na myśli konkretnej kwoty, bo jednego to 1k nie boli, tak jak porażka drugiego za 100 ...albo nawet mniej).

 Mam na myśli poczucie własnego zawodu wobec oczekiwań...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawód bardzo duży. Ale nauka kosztuje. I koszt nie jest problemem. W dwa tygodnie po zakupie , wiem o zegarach znacznie więcej. Wiem ,że jeszcze dużo trzeba nadrobić. Szkoda że materiałów o zegarach beckera praktycznie w sieci nie ma. Junghans  na stronie  katalogów  bogactwo materiałów.  Bardziej zabolało zderzenie z bezczelnością, tupetem i chamstwem handlarza. Szkoda że nie można ustalić  co to za skrzynka. A napisy są celowo usunięte. A kupiłem ten zegar, bo gdzieś ,kiedyś widziałem podobną, jako beckera czy junghansa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była aukcja na All? Mozesz podać numer?

Edit. Znalazłem. No cóż, wszystko widać na zdjęciach. Trudno nawet zarzucić sprzedawcy złą wole. Tez może się nie znać, chociaz to nie pierwsza jego oferta zegarowa.. Pytać się należy raczej przed...

259853966_FireShotCapture079-ZegarGustavBeckerKominkowy10184599694-Allegro_pl-allegro_pl.thumb.jpg.a5f607a4295ebf37b5c1f2692a9ecf2a.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się.  Mój  błąd.  Ale przedstawia się jako zegarmistrz miłośnik zegarów. Zegar jest mój.  Jak uda się zidentyfikować  pochodzenie skrzynki mojego składaka to będzie super. A zegar rozbiorę, poszukam właściwych mocowań mechanizmu ,zaślepię dziurę po gongu, i będzie ładniejszy.   A tarcza jest nowa, ramka nie wiadomo. A wskazówki też nie wiem. Może jednak, ktoś podpowie z czego skrzynka . Jeśli nie, to dzięki za wiedzę i poświęcony czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba chcesz zrobic dla samego siebie - prawda?

 Bo dla potencjalnych "ogladaczy" to jest ładny zadbany zegar...

Tak bym zostawił... i to by była moja tajemnica WTOPY :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mkl1 napisał(-a):

To chyba chcesz zrobic dla samego siebie - prawda?

 Bo dla potencjalnych "ogladaczy" to jest ładny zadbany zegar...

Tak bym zostawił... i to by była moja tajemnica WTOPY :)

 

Fajnie.  Jak ładny ,to zostawię. A o WTOPIE. na pewno nie zapomnę . Ja to dla tego biednego mieszańca kominkowego. Powaga. W środku on biedny. Powaga, poskładany bardzo brzydko. Jak bym chciał dla siebie , to wsadziłbym go na szafkę i zapomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie wątku. Zidentyfikowałem skrzynkę. Ansonia  model Tunis przełom wieków. Pozdrawiam.

image.thumb.png.414db1317eee084b45cc9e2d9d5d5a4e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAWO kolego :)

Nooo, niewielu z nas takie zegary zbiera , czy widziało, bądź naprawiało ,więc nikt nie pomyślał nawet o tej firmie .

Coś mi nie pasowało , na jakąś tam dłubaninę , więc cieszę się z Twego odkrycia ! :)

Nooo i z tego , że się nie poddałeś i znalazłeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 20:34, Ted4 napisał(-a):

Na zakończenie wątku. Zidentyfikowałem skrzynkę. Ansonia  model Tunis przełom wieków. Pozdrawiam.

image.thumb.png.414db1317eee084b45cc9e2d9d5d5a4e.png

Też tak pomyślałam, że ansoniowata jakaś ta skrzynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.