Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eddi87

Automat z fazami księżyca

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie czy istnieje i idzie kupić do 2k automat z fazami księżyca? Nowy, używka, microbrand wchodzi w grę. Wiem że mało cebulionów ale co zrobić. Droższe znam, szukamy do dwóch patyków o ile takie istnieją. Warunek jest tylko jeden, a w zasadzie dwa, męski z fazami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem dokładnie jak mają wyglądać te fazy. Ale do w/w kwoty to np. 

Glycine combat. 

 

Do 2000 kupisz ładną używkę nawet na bransolecie. Kolor tarczy też do wyboru. 

0gl0116.jpg

0gl0115.jpg

0gl0191.jpg

Edytowane przez PaweelK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Po pierwsze (choć nie są to klasyczne fazy), to przyjrzałbym się modelowi Sun & Moon od Orienta. W założonym budżecie będzie nówka. Po drugie (i ja bym w tym kierunku właśnie szedł), Glycine Combat 6, ze wskazaniem faz księżyca. Myślę, że w tym ostatnim przypadku używka, względnie polowanie na jakąś okazję i nowy zegarek zza "wielkiej wody". 

Teraz, PaweelK napisał(-a):

Nie wiem dokładnie jak mają wyglądać te fazy. Ale do w/w kwoty to np. 

Glycine combat. 

 

Do 2000 kupisz ładną używkę nawet na bransolecie. Kolor tarczy też do wyboru. 

0gl0116.jpg

 

Się wstrzeliliśmy 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, fidelio napisał(-a):

Po pierwsze (choć nie są to klasyczne fazy), to przyjrzałbym się modelowi Sun & Moon od Orienta. W założonym budżecie będzie nówka. Po drugie (i ja bym w tym kierunku właśnie szedł), Glycine Combat 6, ze wskazaniem faz księżyca. Myślę, że w tym ostatnim przypadku używka, względnie polowanie na jakąś okazję i nowy zegarek zza "wielkiej wody". 

 

Się wstrzeliliśmy 🤭

Taa

I myślę że można zamykać temat :).

Bo raczej do 2k konkurencji nie widzę.

 

Chyba że combat po prostu nie podejdzie wizualnie to szukamy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę; ale jeśli mogę... bo rownież szukam - automat do 3k również z fazami księżyca? Jaki polecacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nadal Glycine 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pewnie nie, ale ja się na zegarkach nie znam i tylko ta Gliceryna (w tym budżecie) przychodzi do głowy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, fidelio napisał(-a):

Po pierwsze (choć nie są to klasyczne fazy), to przyjrzałbym się modelowi Sun & Moon od Orienta. W założonym budżecie będzie nówka. Po drugie (i ja bym w tym kierunku właśnie szedł), Glycine Combat 6, ze wskazaniem faz księżyca. Myślę, że w tym ostatnim przypadku używka, względnie polowanie na jakąś okazję i nowy zegarek zza "wielkiej wody". 

 

Się wstrzeliliśmy 🤭

Właśnie tego mam, dzień i noc fajny. Teraz szukam z fazami :)

 

712300511_20210228_232509_HDR3.thumb.jpg.5861f7768a800f1d0ecacb8b419f001f.jpg

50 minut temu, PaweelK napisał(-a):

Nie wiem dokładnie jak mają wyglądać te fazy. Ale do w/w kwoty to np. 

Glycine combat. 

 

Do 2000 kupisz ładną używkę nawet na bransolecie. Kolor tarczy też do wyboru. 

0gl0116.jpg

0gl0115.jpg

0gl0191.jpg

Właśnie tak mają wyglądać lub podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zeppelin LZ120 Rome, obecnie 3340 pln na chrono24

12278674d_zoom_v1567529564754.jpg

 

Oris Moonphase - tu już 20% wiecej, ale jakie fajne komplikacje ma... 3615 pln

image.thumb.png.1c28d143777d9df431edbea3cfb7f354.png

 

Do tego mechaniczna chińszczyzna - imitacje, ale nie tylko w cenie poniżej 1k pln.

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Glycine, na przykład też w takiej błyszczącej i świecącej się wersji (koperta 36mm) - jak ktoś lubi takie klimaty:

 

obraz.png.2087c6c7a1f014674e8dd2539c2d47db.png

 

W granicach 200 USD można też zaryzykować coś z Ali.

 

obraz.png.1854fc867a155b8e14bab97b261c06f6.png

 

obraz.png.5b6e248f87a93e6d833e1510fa20525f.png

 

obraz.png.51a048f9c58de753f108582d6f0fdd79.png

 

No i nie zapominałbym o mechaniźmie ST1908. Chrono i fazy księżyca w jednym. Do tego z ładną dupka pod przeszklonym deklem.

 

obraz.png.7204bc580f9deed9d2ac84cf891d0a5e.png

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fidelio napisał(-a):

Po pierwsze (choć nie są to klasyczne fazy), to przyjrzałbym się modelowi Sun & Moon od Orienta.

 

A tym, którzy chcą chronograf, zaproponujesz zegarek z rezerwą chodu?

Sun&Moon to tani efekt uboczny  w zegarkach produkowanych na chiński rynek - tak jak 24-godzinny totalizator.

 

 

 

6 godzin temu, eddi87 napisał(-a):

Panowie i Panie czy istnieje i idzie kupić do 2k automat z fazami księżyca? Nowy, używka, microbrand wchodzi w grę. Wiem że mało cebulionów ale co zrobić. Droższe znam, szukamy do dwóch patyków o ile takie istnieją. Warunek jest tylko jeden, a w zasadzie dwa, męski z fazami. 

 

Tego jest całkiem sporo. Można zausugerować się wynikami na chrono24: https://www.chrono24.pl/search/index.htm?caseDiameter=44&caseDiameter=45&caseDiameter=35&caseDiameter=36&caseDiameter=37&caseDiameter=38&caseDiameter=39&caseDiameter=40&caseDiameter=41&caseDiameter=42&caseDiameter=43&currencyId=PLN&dosearch=true&facets=functions&facets=movementType&functions=1020&maxAgeInDays=0&movementTypes=1&movementTypes=2&pageSize=60&priceFrom=500&priceTo=2000&redirectToSearchIndex=true&resultview=block&sortorder=1

 

Z nowych szwajcarów to może się jeszcze uda znaleźć Glycine (większość ofert jest "out of stock") albo Edoxa. Glycine bardziej elegancki, Edox dość prosty. Zeppeliny mają mocno przesadzoną cenę: za niewiele wiecej są Junghansy.

 

Najtańsze są całkiem fajne zegarki chińskie z Alibaby, w dziale chińskim sprawdzisz poziom zaufania do danej marki. Ja mam Sugessa (chrono+fazy) i to typowo chiński zegarek: mechanicznie w porządku, ładny na pierwszy rzut oka, ale na drugi, trzeci i kolejny widać coraz więcej niedoróbek. Ale w tej cenie (mniej niż 1000) za mechaniczne chrono z fazami Księżyca, te kosmetyczne niedoróbki można zaakceptować. Sea-Gulle są rzadsze, droższe i - być może - lepsze. 

 

Z ucywilizowanych chińczyków to warto szukać Thomas Earnshaw Longitude Moonphase (mają dobrą cenę i dobrą jakość, marka nie jest zła) oraz zegarki Lamberti Orologiai.

Lamberti Orologiai to włoska marka butikowa od "przedwojny" sprzedająca zegarki innych producentów i mają w ofercie zegarki z fazami Księżyca na chińskich werkach ale z europejskim wykończeniem.

 

Teraz brałbym Glycine (którego mam). Jeśli nie Glycine, to szukałbym Thomasa Earnshawa. Jeśli i jego bym nie znalazł, to ryzykowałbym Sugessa lub Lamberti Orologiai. Tutaj to kwestia tego, co dla Ciebie ważniejsze: cena, czy jakość (wziąłem tańszego Sugessa).


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microbrand, 540 €, więc ciut więcej, niż rzeczone 2 kpln, ale ładny.

image.thumb.png.262cba1ff59de3e5ba9827306a98eb2c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.