Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Pilot od IWC, tylko który?

Który wg Was?  

25 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Drodzy Moi,
zastanawiam się nad zakupem zegarka typu pilot, a dokładnie nad dwoma modelami Mark XVIII od IWC w stali i tytanie. Bardziej skłaniam się ku wersji heritage, gdyż po pierwsze, nigdy nie miałem/użytkowałem zegarka w tytanowej kopercie, a po drugie, bardzo podoba mi się ta "postarzana" beżowa farba. Czekam na Wasze komentarze i opinie!   
 
IW327006
1760842.jpeg.transform.buying-options_watch_1000.jpeg&key=7505f54015fa1a415053fca05b23599d47aeaa8da3f2c97713006fd30f0271ff
 
IW327001
1636641.jpeg.transform.buying-options_watch_1000.jpeg&key=9b5dd59a4cc9ba90acd56fb7f2011f37c3c66a9aba82974c9721029b4aa2f57b


A może Mały Książe IW327016;)

Pilot’s Watch Mark XVIII Edition “Le Petit Prince”

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Ja stawiam na tytan, gdyż takiego nie miałeś, jak też z uwagi na niebieskie wskazówki, ale przede wszystkim to dlatego, że nie miałeś, a jeśli nie miałeś, to wypadałoby mieć 😉 i jeszcze kolor cyfr i indeksów urokliwie spatynowany, przemawia za tym pierwszym od góry.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zwykłego Marka mają wszyscy, bierz tego innego.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, bierz Małego Księcia


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukebor napisał(-a):

Mariusz, bierz Małego Księcia emoji1.png

Niebieskiego na bransolecie? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie znasz. Tytan. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niebieskiego na bransolecie? 

Na bransie, z paskami tu można poszaleć.
Pooglądaj fotki Rolopaloozy na Insta.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie  MARK XVIII HERITAGE - ciekawsza tarcza z "Old radium " - chyba bo w IWC nie doczytałem jaki rodzaj lumy zastosowali. 

Niebieski wskazówki dodaja uroku. Jak sie nosi tytanową koperte - nie mam zdania  ale na pewno - lżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie z przedstawionej przez Ciebie dwojki też heritage. Ostatnio ogladalem jeszcze Spitfire i tez mi wpadly w oko. Nie wiem czy widziałes. 379446883611087ced4af5e6983eed43.jpg&key=86d9302a3f5994e0d0e36ccb9eaf4f280829c2591a31a095fc3e8e8839b88d62f65f838c9c92a5b1097f31ea25c3fb2f.jpg&key=d38fec1b3f642df481917f41fc4f89aa5390abc8c25dc1540dea4d4afd72425a
60c63e5ee59b11d649fe16c619820563.jpg&key=ee72420a2f91843f89ffda32af46495961bec42a94cabfaff62d7273ef3a5e84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem Spitfire - troszkę za mały.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tej dwojki stawiam na Heritage. Choc jak sie tak zaczalem przygladac to na pierscieniu datownika tez mogli zrobic taki sam kolor czcionki jak na tarczy, bo to jest jedyny przeblysk bialego w calym zegarku. Chyba ze chodzilo o lepsza czytelnosc... Ale to tylko moje czepialstwo. Mimo wszystlo w mojej opinii Heritage ciekawszy.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukebor napisał(-a):


Na bransie, z paskami tu można poszaleć.
Pooglądaj fotki Rolopaloozy na Insta.

Nie mam Instagramu :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zauważyłem na jednym z filmów, że wersja na bransolecie ma mikroregulację! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusy modelu heritage słusznie zostały wypunktowane: niebieski akcent na wskazówkach, tytan, kolor indeksów i generalnie tzw. Vintage look
Ja swego czasu jednak rozważałem spitfire że względu na mechanizm. W spitfire jest inhouse iwc w Marku ETA. Co więcej ten jeden milimetr mnie w średnicy zegarka mi nie przeszkadzał.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wreszcie robią zegarki w normalnych rozmiarach :) 39-40 mm to jak dla mnie idelany rozmiar dla lotnika. Mój Sinn ma 39 mm i jest to optimum.

1 godzinę temu, lort napisał(-a):

Plusy modelu heritage słusznie zostały wypunktowane: niebieski akcent na wskazówkach, tytan, kolor indeksów i generalnie tzw. Vintage look emoji846.png
Ja swego czasu jednak rozważałem spitfire że względu na mechanizm. W spitfire jest inhouse iwc w Marku ETA. Co więcej ten jeden milimetr mnie w średnicy zegarka mi nie przeszkadzał.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

W Spitfire również jest klon ETA 2892-A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spit jest jednak maleńki. Z kolei chrono jest za grube 😞 Ale estetycznie  mnie osobiście te beżowe dodatki pasują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego maleńkość to tylko kwestia zmiany podejścia - powrotu do normalności. To jest zupełnie normalny rozmiar, odmienny od lansowanej mody na rozmiar typu naręczny budzik :) 

Są ludzie z nadgarstkami jak u drwala i u nich duże zegarki wyglądają ok, jednak to forum pełne jest groteskowych zdjęć nadgarstkowych z zadużymi zegarkami. Większość z nas ma normalne nadgarstki typowe dla rozmiarów do 41 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piloty były zawsze duże.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz rację, ale nie wszystkie :) Generalnie duże były te autentycznie używane przez pilotów, noszone na rękawie kurtki... Fakt były duże.

Teraz jednak te zegarki noszą zwykli ludzie (nie piloci nawet, bo oni używają prawdziwych narzędzi do odmierzania czasu) no i znowu wrócę do zamieszczanych tu zdjęć "budzików" na wątłych nadgarstkach forumowiczów :) Chyba, a raczej na pewno lepiej będzie wyglądał mały zegarek na łapie drwala niż duży na watłej rączce. 

Zresztą wracając do tych IWC to te 39-41 mm to chyba standardzik, raczej producenci już nie robią dawnych męskich rozmiarów tzn około 36 mm.

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tytan. Sam nieśmiało w jego kierunku spoglądam, ale musi jeszcze poczekać na swoją kolej😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny i dołączę do chóru. Do mnie też wersja Heritage lepiej przemawia. Jak słyszę "pilot", to od razu widzę barwione na niebiesko wskazówki. Zwykły Mark XVIII jakiś taki straszliwie sterylny i smutny jest na tym zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj dostępność w Jubitomie - niestety nie mają go na stanie. Tylko na zamówienie, a zamówienie równa się z odbiorem zegarka. A ja chciałem go najpierw obejrzeć. No i w wersji Heritage cyka Sellita SW300-1, a ja mam ten werk w U50 - jest trochę głośny.    


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nie lubie białej daty na ciemnej tarczy, to z tych Mały Książę. Albo Heritage. Spitfire jest fajny - ja bym nie skreślał na Twoim miejscu... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym albo wersje heritage (ale jak piszesz jest problem z dostępnością i to byłby dla mnie problem, bo podobnie jak Ty chciałbym mieć możliwość obejrzenia zegarka bez konieczności jego zakupu), albo Małego Księcia, ale koniecznie na skórzanym brązowym pasku. Dla mnie pilot na bransoleta to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech pierwszych to tytan. A dla siebie brałbym czarną ceramikę Top Gun (też chyba nie miałeś z takiego materiału) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.