Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lincoln Six Echo

Top 50 szwajcarskich marek w 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam link do artykułu z MONOCHROME i zapraszam do komentarzy, analiz, wniosków, pobożnych życzeń, etc.  ;) :)

 

https://k8q7r7a2.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2021/03/Top-50-watch-brands-of-2020-Morgan-Stanley-scaled.jpg

 

 

https://monochrome-watches.com/top-50-swiss-watch-brands-2020-market-share-sales-editorial/?fbclid=IwAR2ZZJgAlmcjjyVSsda-5JF1NBmn-VZyOG0sYfibBXsbSod_P9z40GdfmGk#image-gallery-5


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki, bardzo ciekawy artykuł.

Dla mnie bomba newsem jest to, że grupa Rolex-Tudor jest większa (a w zasadzie była większa), niż cała grupa Swatch...  Co najmniej zastanawiające, zważywszy na pokrycie segmentów rynku przez Swatcha i odwrotnie - raczej bardzo ograniczoną liczbę segmentów rynku, na którym gra Rolex z Tudorem.

 

image.png.b2a64731dc9568fd8c25d31a0772e438.png

Edytowane przez Iko
EDIT_ zmniejszyłem wykres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie te Rolexy się sprzedają, skoro sklepy puste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tudory wywindowaly :D


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocna pozycja Longinesa. A jedną markę z zestawienia poznałem chyba dopiero teraz, a przynajmniej jej istnienie nie utkwiło mi wcześniej w pamięci. To Titoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać tutaj jak na dłoni fenomen Rolexa , którego ja do końca nie rozumiem.

Nie ma rady , trzeba pomóc Omedze  w drodze na szczyt. 

Którą kupić - wiem  -  tylko musze sie udac bo Banku Ziemskiego - ze szpadlem pod śliwkę :)

Rolexów nie ma bo Azja kupuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Edmund Exley napisał(-a):

Mocna pozycja Longinesa. A jedną markę z zestawienia poznałem chyba dopiero teraz, a przynajmniej jej istnienie nie utkwiło mi wcześniej w pamięci. To Titoni.

Przy okazji tworzenia mojej listy nurków, natrafiłem na markę Titoni. 

Myślę sobie - kolejny mikrobrand... 

Jakież było moje zdziwienie gdy przeczytałem tą ręcenzje ( https://www.fratellowatches.com/titoni-seascoper-reference-83600-s-be-255-dive-watch-review/#gref )

 

Okazało się że Titoni to taki polski fenomen Atlantica na rynku Chińskim (czy nawet Azjatyckim). Według anegdoty z tej recenzji, pewnego czasu na lotnisku w Pekinie wisiały dwa ogromne banery. Rolexa i Titoni. A ich zegarki są wykupowane na potęgę przez turystów z Azji :)

 

Nie mówiąc o tym że ich nurek - Seascoper, to jedyny Swiss Made z manufakturowy mechanizmem w tak przystępnych pieniądzach. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dwie marki zdziwily pod względem wielkości sprzedazy: AL&S i Zenith. 3,8tys i 11tys - zadziwiająco malo.
BTW: Ciekawe zestawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange mnie nie zdziwiło, bo wiem że to mały wolumen, duży nakład ręcznej pracy, ale poza Zenithem zadziwiająco mało też Ulysse Nardin produkuje - wychodzi ledwie ponad 30 zegarków dziennie (bez weekendów liczę), to bardzo mało. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe zestawienie. Zestawienie dotyczy roku 2020 i zastanawia mnie, czy i na ile Covid-19 wpłynął jakoś istotnie na przetasowania na tej liście.

Przeglądnąłem wolumeny i te Rolexowe mnie zaskakują. Dwa razy większy wolumen niż Tag. Sześć razy większy niż wydawałoby się bardzo popularna Certina.

Domyślałem się, że Tissot sprzedaje więcej zegarków niż Certina albo Hamilton. Nie miałem jednak pojęcia, że to taka przepaść.

Z drugiej strony 4,3 tys. sztuk Richard Mille. Nie wiedziałem, że istnieje na świecie tyle osób spełniających łącznie (i to tylko w jednym, kryzysowym roku kalendarzowym) dwa poniższe warunki:

1. Podoba mi się zegarek Richard Mille.

2. Stać mnie na zegarek Richard Mille.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na świecie są setki tysięcy milionerów, miliarderów etc. Kilka tysięcy zegarków za cenę od ok 100k euro to nie jest dużo. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Są biznesmeni, oligarchowie, dziedzice fortun, potomkowie arystokratycznych rodów, kalifornijscy chirurdzy plastyczni, aktorzy, reżyserzy, pisarze, piłkarze, tenisiści, bokserzy, raperzy, gwiazdy rocka, celebryci, etc.. etc.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Na świecie są setki tysięcy milionerów, miliarderów etc. Kilka tysięcy zegarków za cenę od ok 100k euro to nie jest dużo. 

 

No tak. Ale mogliby w tej cenie wybrać coś innego. Patrząc z innej strony - dziesięć razy tańszy Lange&Sohne sprzedał tylko 3,8 tys. sztuk zegarków.

 

4 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Dokładnie. Są biznesmeni, oligarchowie, dziedzice fortun, potomkowie arystokratycznych rodów, kalifornijscy chirurdzy plastyczni, aktorzy, reżyserzy, pisarze, piłkarze, tenisiści, bokserzy, raperzy, gwiazdy rocka, celebryci, etc.. etc.  :)

 

Z tej listy to podejrzewam głównie koniec listy: piłkarze, tenisiści, bokserzy, raperzy, gwiazdy rocka, celebryci, 😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Z tej listy to podejrzewam głównie koniec listy: piłkarze, tenisiści, bokserzy, raperzy, gwiazdy rocka, celebryci, 😉

 

Masz na myśli R.M.? Możliwe - chociaż "różnie to bywa". Mnie chodziło generalnie o to, że ludzi mogących pozwolić sobie na zegarek w cenie opisanej przez Filipa wcale nie jest tak niewielu.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek wartościowo tąpnął o ok.20% w 2020, ale ranking marek pod względem obrotów ma też niespodzianki w ostatnich latach.

1. nie sądziłem, że Cartier jest tak duży i tak stabilny

2. IWC aż tak spada w rankingu, Breitling rośnie....

3. Tudor z relatywnie małej bazy idzie w górę.

 

image.png.5089929a1a8391161de56c1cdbfeea24.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Mnie chodziło generalnie o to, że ludzi mogących pozwolić sobie na zegarek w cenie opisanej przez Filipa wcale nie jest tak niewielu.  :)

 

W to nie wątpię. W samej Azji przyrost liczby milionerów jest ogromny. Dziwi mnie po prostu tak duży popyt na zegarki o nazwijmy to nietuzinkowym wzornictwie połączonym z astronomiczną ceną. Rozumiem, że każde dziwactwo znajdzie swojego amatora (np. zegarki Diesel), ale w przypadku Richard Mille nie spodziewałem się takiej liczby amatorów. Gdyby ktoś mnie zapytał przed obejrzeniem tej listy, to zgadywałbym, że zegarków R.M. sprzedaje się nie więcej niż kilkaset rocznie. Teraz już wiem, że bardzo się pod tym względem myliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC, JLC, VC - sporo uznanych marek zaliczylo spadek sprzedazy.

Mhh, w zestawieniu nie widze Girard Perregaux. Czyzby to faktycznie byla tak mala manufaktura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Girard Perregaux słabiutko przędzie, niestety. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk także wyprzedaje GP ze swoich salonów.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
46 minut temu, maariusz napisał(-a):

IWC, JLC, VC - sporo uznanych marek zaliczylo spadek sprzedazy.

Mhh, w zestawieniu nie widze Girard Perregaux. Czyzby to faktycznie byla tak mala manufaktura?

To nie tak, to nie jest lista komu spadło, tego w artykule nie ma.

Może być tak, że na liście rankingowej producent spadł, mimo tego, że wzrósł :)

Reasumując - nie wiemu komu spadło, a komu nie, to co wkleiłem to ranking marek.

 

Jeszcze jedna ciekawostka, zawsze chciałem wiedzieć, ile pieniędzy pochłania system dystrybucji.

No to sobie policzyłem.

Założenia: nadal to nie są prawdziwe dane, tylko estymacje firmy konsultingowej Morgan Stanley.

Rzeczywistość może być trochę inna.  To nie są marże producentów, tego nie wiemy, bo to top secret.

To jest narzut/marża łańcucha dystrybucyjnego średnio na całej marce.

* RM dystrybucja własna, tak to rozumiem  

 

image.png.bbce60a35ceb48c8ae0bef907a29ddce.png

Edytowane przez Iko
Edit: dodałem tabelę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORIS przy tak szerokim portfolio tylko 35 tyś sztuk!? 

Nie spodziewałem się, że takie marki jak Ball, Doxa, Epos czy Edox to praktycznie manufaktury/microbrandy. 

Alpina - pewnie wyniki połączone z FC, jeżeli nie to też słabo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, karlson napisał(-a):

ORIS przy tak szerokim portfolio tylko 35 tyś sztuk!? 

Nie spodziewałem się, że takie marki jak Ball, Doxa, Epos czy Edox to praktycznie manufaktury/microbrandy. 

Alpina - pewnie wyniki połączone z FC, jeżeli nie to też słabo. 

Jeśli jakaś popularna marka produkuje mało zegarków (np. z tych wymienionych) to nie ma nic wspólnego z manufakturą w kontekście rozumienia tego słowa zegarmistrzowsko jako ręcznej produkcji, czy też produkcji własnej, z racji na to że taka produkcja jest dużo dużo droższa niż średnia cena zegarka takiej marki. Koperty tarcze itp są standardowo ze wschodu, a często nawet jeśli chodzi o sam montaż zegarków nieduże firmy korzystają z poddostawców na miejscu w Szwajcarii. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, chodziło mi o bardzo potoczne znaczenie tego słowa czyli firmy o niewielkiej produkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugim w Szwajcarii po grupie Swatch producentem zegarków  wg ich ilości (ale nie obrotu pewnie) jest firma której nazwa nikomu nic nie powie (z tym nikomu to może przesadziłem).

To Watchmakers z Mendrisio w Szwajcarii (powiazana biznesowo z FM Swiss Logistics i Time Pieces).

Roczna produkcja ok. 5 mln zegarków.

Nazwa nic nie mówi - nie szkodzi, to producent dla marek obcych, produkuje dla Roamera (ale to akurat ich marka), Mecchaniche Veneziane, Hanowy, Squale  i wielu innych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.