Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grid

Zegarek mechaniczny czy to dobry wybór.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Myślałem o zakupie kolejnego zegarka. Do tej pory używałem głównie kwarcowych. Po lekturze wybrałem dwa, ale...

 

Orient Symphony III - https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-symphony-iii-automatic-ra-ac0f06l10b

Orient Bambino - https://zegarownia.pl/zegarek-orient-meski-fac08004d0

 

Im dłużej czytam, tym bardziej się waham. Zegarek elegancki, więc w moim przypadku nie będzie zbyt często używany. I tu pojawia się dylemat, czy jest sens pakowania się w automat. Z tego co czytałem automaty nie znoszą nawet najkrótszych przerw, bo później przez około dobę źle pokazują czas. Nie zaleca się nakręcania koronką. W takim razie automat musi być w ciągłym użyciu?

 

Po lekturze głupi się zrobiłem, czy czasem nie zostać przy sprawdzonej technologii kwarcowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto zastanowić się nad zegarkiem mechanicznym z ręcznym naciągiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Grid napisał(-a):

Cześć

 

Myślałem o zakupie kolejnego zegarka. Do tej pory używałem głównie kwarcowych. Po lekturze wybrałem dwa, ale...

 

Orient Symphony III - https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-symphony-iii-automatic-ra-ac0f06l10b

Orient Bambino - https://zegarownia.pl/zegarek-orient-meski-fac08004d0

 

Im dłużej czytam, tym bardziej się waham. Zegarek elegancki, więc w moim przypadku nie będzie zbyt często używany. I tu pojawia się dylemat, czy jest sens pakowania się w automat. Z tego co czytałem automaty nie znoszą nawet najkrótszych przerw, bo później przez około dobę źle pokazują czas. Nie zaleca się nakręcania koronką. W takim razie automat musi być w ciągłym użyciu?

 

Po lekturze głupi się zrobiłem, czy czasem nie zostać przy sprawdzonej technologii kwarcowej.

To jakieś miejskie legendy z tym leżakowaniem i błędnym wskazywaniem czasu. Oczywiście każdy zegarek mechaniczny po kilkumiesięcznej przerwie w użytkowaniu będzie potrzebował cgwilki na rozruszanie zastanych smarów, ale nie powinno mu to zaszkodzić. O dokrecaniu z koronki też wiele już napisano, jeśli instrukcja mechanizmu dopuszcza to ok, pod warunkiem że nie będziesz stałe dokręcać automat z koronki. W końcu werk ma wahnik i sam się nakręca. Zobacz oferty na te zegareczki np na olx bo można kupić nowy lub prawie nowy w znacznie niższej cenie. Udanych łowów zatem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup rotomat za 100-200zł i będzie nakręcony zawsze.

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w/w zegarek bedziesz nosił kilka razy w miesiącu, to bez rotomatu sie nie obejdzie. Dlaczego nie miałbys nosic go codziennie?

Za elegancki? Mozna z tysiecy oferowanych zegarków wybrać cos co bedzie odpowiednia do noszenia na codzień i zapewnni minimum elegancji.

Jeżeli nie jesteś przekonany - zostań przy kwarcu.  

Ale widac u Ciebie pierwsze objawy "zegarkozy " :) 

Nie walcz z tym !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę przekornie zwalcz w sobie to pragnienie bo wpadniesz w ten nałóg😉🤕😂. Marzę za powrotem do czasów kiedy do życia wystarczał mi jeden zegarek🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tofiks_th napisał(-a):
32 minuty temu, tofiks_th napisał(-a):

A ja napiszę przekornie zwalcz w sobie to pragnienie bo wpadniesz w ten nałóg😉🤕😂. Marzę za powrotem do czasów kiedy do życia wystarczał mi jeden zegarek🤔

 

 

To prawda ! Na to nie ma lekarstwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadajac na pytanie zadane na wstepie, automat nie musi byc w ciągłym uzyciu. Podoba ci sie, kupuj.

 

A nakrecanie zegarka, jesli nie sprawia ci przyjemnosci, to kilja razy w miesiacu nie będzie tez problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.