Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szymon88

Automat do 5000 zł, przeszklony dekiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam automatu do 5000 zł, z dokładnym mechanizmem automatycznym, przeszklonym deklem, w rozmiarze 42mm+. Co możecie mi polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki styl zegarka? Nurek? Pilot? Elegant?

Jak się ubierasz i do czego będziesz go nosił?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podoba mi się Epos Passion 3401.132.20.56.25. Będę go nosil głownie do jeansów, i sweterków. Eta 2824-2 to dobry mechanizm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony i do ogarnięcia przez każdego kumatego zegarmistrza. Jeśli się podoba to brać, Jubitom i Dolinski mają teraz przecenę, 3.500 i 4.000 pln:

 

https://jubitom.com/zegarki/epos/passion/zegarek-epos/eps-3401132205625

 

https://dolinski.pl/epos-passion-3401.132.20.56.25

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja coś mało popularnego na forum wrzucę. Rado Coupole wersja 41. To co prawda 41 ale bardzo wąska luneta powoduje, że nosi się jak większy. Na czarnym pasku może nawet za eleganta robić, na niebieskim albo czarnym z niebieskimi przeszyciami (wskazówki ma niebieskie, barwione termicznie) za casual. W środku powermatic ale w wersji bez plastiku, jakby komuś przeszkadzał.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba, to bierz EPOSa, to świetne zegary. Ja Ci to mówię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2021 o 15:34, Passionat napisał(-a):

Jak się podoba, to bierz EPOSa, to świetne zegary. Ja Ci to mówię :)

No jestem na niego napalony, jak szczerbaty nw suchary. Tylko muszę sprzedać swoja Alpinę 

20200918_163131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

A czego Ci w tej Alpinie brakuje, albo co przeszkadza? To fajny zegarek przecież jest.

Troszke przeszkadza wielkość, i ta gruba ramka. I fajnie jakby był przeszklony dekiel. Już kupiłem Epos Passion 3401, i ogólnie mi się on bardziej podoba. Jest bardziej zegarkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon88 napisał(-a):

Troszke przeszkadza wielkość, i ta gruba ramka. I fajnie jakby był przeszklony dekiel. Już kupiłem Epos Passion 3401, i ogólnie mi się on bardziej podoba. Jest bardziej zegarkowy.

 

Epos 3401 to jakoś dużo mniejszy od tej Alpiny nie jest. 😉

To 43,5 mm vs 44mm. Za to rzeczywiście jest wyraźnie cieńszy.

Niech się dobrze nosi i niech cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Epos 3401 to jakoś dużo mniejszy od tej Alpiny nie jest. 😉

To 43,5 mm vs 44mm. Za to rzeczywiście jest wyraźnie cieńszy.

Niech się dobrze nosi i niech cieszy.

Oby mi lepiej podpasował...

 

Jaki mechanizm jest lepszy niź ETA 2824-2? Czy te drozsze mechanizmy są dużo dokładniejsze, od tańszych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon88 napisał(-a):

Jaki mechanizm jest lepszy niź ETA 2824-2? Czy te drozsze mechanizmy są dużo dokładniejsze, od tańszych? 

 

To kwestia nie tylko mechanizmu ale i klasy dokladnosci, ETA robi 4, Sellita podobnie tylko troche inaczej sie nazywaja - ale idea jest ta sama:

  • standard
  • elabore
  • top
  • chronometer

 

6b7eb7b9e0fdace9a78c6f8861a1495c.jpg

 

Jak widac ta sama ETA 2824-2 moze miec od +/- 12s sredniej odchylki dobowej w standard do +/- 4s w top.

Najwieksza roznice mechanicznie to material kola balansowego w top / chronometer oraz inny material wlosa.

Dodatkowo jak widzisz im wyzsza wersja tym w wiekszej ilosci pozycji jest regulowana.

(nawet bazowa ETA potrafi byc calkiem dokladna jesli jest dobrze wyregulowana)

 

Poszukaj na forum, sporo bedzie na ten temat.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

To kwestia nie tylko mechanizmu ale i klasy dokladnosci, ETA robi 4, Sellita podobnie tylko troche inaczej sie nazywaja - ale idea jest ta sama:

  • standard
  • elabore
  • top
  • chronometer

 

6b7eb7b9e0fdace9a78c6f8861a1495c.jpg

 

Jak widac ta sama ETA 2824-2 moze miec od +/- 12s sredniej odchylki dobowej w standard do +/- 4s w top.

Najwieksza roznice mechanicznie to material kola balansowego w top / chronometer oraz inny material wlosa.

Dodatkowo jak widzisz im wyzsza wersja tym w wiekszej ilosci pozycji jest regulowana.

(nawet bazowa ETA potrafi byc calkiem dokladna jesli jest dobrze wyregulowana)

 

Poszukaj na forum, sporo bedzie na ten temat.

 

Dziękuje za odpowiedź. Czy da sie sprawdzić dokladnie, jaka ETA  jest w danym zegarku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie w 100% nie ale mozesz sprawdzic czy masz standard / elabore czy top / chronometer patrzac na kolo balansu.

Standard i elabore maja proste profile, w wersjach top i chronometer profil rozszerza sie pod koniec plynniej przechodzac w pierscien.

 

Standard / elabore:

image.png.ff79bb2fcd86979b8d3a67fbcae05629.png

 

Top / chronometer:

image.png.cacedb4c982d237355e5028aa0995d00.png

 

Chronometr ma najczescniej oznaczenie na tarczy i certyfikat dolaczany do papierow.

 

Standard cechuje z reguly kompletny brak zdobien - to surowy mechanizm, elabore ma juz smaczki w postaci lepszego wykonczenia, top najczesciej wyglada jeszcze lepiej.

Widac to dobrze na powyzszym zdjeciu gdzie pierwsza fotka to na oko standard - goly mechanizm, na dolnej (top) widac juz ladne zdobienia mechanizmu.

 

Czesto producenci (np. Muhle Glashutte) zamawiaja tzw, custom grade bedacy mieszanka standardowych 4 grade'ow i sami je dodatkowo przebudowuja.

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest coś ponad standard, to producenci pamiętają, żeby się pochwalić. 😉

W tym Eposie to raczej wersja Standard tyle, że dodatkowo zdobiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Jak jest coś ponad standard, to producenci pamiętają, żeby się pochwalić. 😉

W tym Eposie to raczej wersja Standard tyle, że dodatkowo zdobiona.

 

Trafne spostrzezenie, jesli producent na stronie pisze 'ETA 2824-2' i nic wiecej to raczej spodziewalbym sie wersji standard niz czegos wiecej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.