Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Filippko

Revue Thommen - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy i witam wszystkich serdecznie! 

Zastanawiam się nad zakupem divera do około 4 tys. Trafiłem na zegarek, który trafia w mój gust w 100%. Jest nim Revue Thommen. I tutaj zaczynają się schody. Przeszukałem forum i nie znalazłem zbyt wielu informacji. Niestety nie mam pojęcia gdzie mógłbym zakupić go bezpiecznie (amazon?). Widzę, że w PL nie ma chyba na to szans. Nie znalazłem też opinii na forum odnośnie tego konkretnego modelu. Czy warto? 

https://www.chrono24.pl/revuethommen/--armbanduhr---herren---automatik---diver---170306534--id18586072.htm

https://www.amazon.com/Revue-Thommen-Diver-Automatic-Watch/dp/B01GQU2IU2/ref=pd_lpo_241_img_0/144-4238737-1704945?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01GQU2IU2&pd_rd_r=09a2729d-edc0-4e85-aaa2-4d8e8d41c90c&pd_rd_w=O7LH2&pd_rd_wg=Gd7wJ&pf_rd_p=16b28406-aa34-451d-8a2e-b3930ada000c&pf_rd_r=KHFB5XAX1HVPDXJ5W9YC&psc=1&refRID=KHFB5XAX1HVPDXJ5W9YC

 

Pozdrawiam!
Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy za pośrednictwem serwisu Chrono24 są bezpieczne. Jak zegarek spełnia oczekiwania w 100% to brać. Zawsze można próbować wynegocjować lepszą cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to najlepszy wybór. Przy odsprzedaży sporo stracisz. Sama marka nie jest nadzwyczaj ceniona. Może zajrzyj na forumowy bazarek i poszukaj czegoś fajnego. Budżet 4k daje fajne możliwości wyboru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka raczej mocno przykurzona i po wielu przejściach własnościowych, nawet całkiem niedawnych.

Ale jak się podoba, to bierz. W środku nic in house nie ma, więc każdy zegarmistrz raczej naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi! Bazarek na pewno odwiedzę jak i temat przemyślę. Zastanawiam się również nad dodatkowym tańszym zegarkiem typu Invicta, ale informacji jest na forum wystarczająco na ich temat więc tutaj nie będę zaśmiecać. 

 

56 minut temu, Mikkelo napisał(-a):

Nie wiem czy to najlepszy wybór. Przy odsprzedaży sporo stracisz. Sama marka nie jest nadzwyczaj ceniona. Może zajrzyj na forumowy bazarek i poszukaj czegoś fajnego. Budżet 4k daje fajne możliwości wyboru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co do odsprzedaży to nawet się nad tym nie zastanawiałem. Nie jest mi łatwo rozstawać się z zegarkami, gdyż każdy z nich wiąże z jakimś ważniejszym wydarzeniem w moim życiu co i ogranicza szał zakupowy. Ale .. nigdy nie wiadomo więc jak najbardziej trafna uwaga. Dziękuję! 

 

Godzinę temu, Krzysiek82 napisał(-a):

Zakupy za pośrednictwem serwisu Chrono24 są bezpieczne. Jak zegarek spełnia oczekiwania w 100% to brać. Zawsze można próbować wynegocjować lepszą cenę. 

Dzięki! Zastanawiałem się właśnie czy chrono24 jest okej

 

57 minut temu, Iko napisał(-a):

Marka raczej mocno przykurzona i po wielu przejściach własnościowych, nawet całkiem niedawnych.

Ale jak się podoba, to bierz. W środku nic in house nie ma, więc każdy zegarmistrz raczej naprawi.

Tak, trochę przeczytałem na ten temat. W zasadzie, jeżeli jakość jest na dobrym poziomie w chwili obecnej to raczej nie będzie to miało wpływu na moją decyzję. Z tego co widzę bo Waszych wypowiedziach nie powinienem być zawiedziony. 

Oczywiście jeżeli znacie dobrej jakości zegarki, które stylem przypominają powyższy (bardzo podoba mi się koperta, bezel oraz 3 koronki boczne) i będą zdecydowanie lepszą opcją zakupową to bardzo chętnie poznam taką opinię. Pozdrawiam!  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ciężko będzie o innego Szwajcara Chrono. Dla mnie zbyt przeładowany zegar, ale jak się podoba to zawiedziony nie będziesz, miałem ręku 2 egzemplarze produkcji RT i nie ma im absolutnie czego zarzucić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwukrotnie podstawowy model nurka RT 45 mm (trójwskazówkowy, bez chrono - zdjęcie poniżej) i bardzo mile te zegarki wspominam. Wciąż mam B-Uhra RT 55 mm i żadnych uwag do niego. Lubię firmę Revue Thommen i na podstawie własnych doświadczeń mogę z czystym sumieniem polecić :)

9.jpg


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozejrzałbym się za używanym egzemplarzem. Co miał stracić na wartości to już stracił. A same zegarki są ok. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Reborn napisał(-a):

W tym budżecie ciężko będzie o innego Szwajcara Chrono. Dla mnie zbyt przeładowany zegar, ale jak się podoba to zawiedziony nie będziesz, miałem ręku 2 egzemplarze produkcji RT i nie ma im absolutnie czego zarzucić. 

W ogóle ciężko będzie znaleźć nurka z chronografem. Niepopularna komplikacja, a jak już jest to droga.

 

@Filippko

Musisz zastanowić się czy koniecznie musi to być nurek z chrono? Jeżeli tak, to w tym budżecie będziesz miał baaaardzo ograniczony wybór. 

Ale np. taka certina? Tylko to bardzo duży zegarek. Ale w zakładanym budżecie. 

500_500_productGfx_43470.jpg

 

 

Jeżeli musi być nurek, to może zrezygnujesz z chrono? Przejrzyj ten temat. Jest tam mnóstwo nurków w tym budżecie cenowym. 

Jeżeli musi być chrono to może niekoniecznie nurek? 

Np taka stylistyka? Bardziej w sporty motorowe :)

7fc63f8313b3db6ffb0820da31d47fb9.jpg

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za obszerne wypowiedzi i głównie za chęć pomocy! 

 

4 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Ja rozejrzałbym się za używanym egzemplarzem. Co miał stracić na wartości to już stracił. A same zegarki są ok. 

Bardzo chętnie przygarnąłbym używkę, ale z tego co widzę jest tylko jedna na olx za 2200 i w stanei raczej... bardzo złym :( (i inna kolorystyka) https://www.olx.pl/d/oferta/revue-thommen-7750-automat-diver-300-m-chronograf-zegarek-CID87-IDHfv0b.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

evilym Bardzo dziękuję za propozycje! Nie musi być to nurek, ale chrono byłoby wielkim plusem dla mnie. Niestety, ale detale Revue Thommen sprawiają, że ciężko znaleźć dla niego godnego wizaulnego przeciwnika. Oczywiście w moich oczach. Zaczęło się od Breitlinga : https://www.chrono24.pl/breitling/superocean-heritage-chronograph--id12852230.htm  w którym się zakochałem, ale jednak cena lekko przekracza budżet hehe.  Duży zegarek jak najbardziej mi odpowiada, a chronograf.. wygląda po prostu przepięknie w takich zegarkach.  Oczywiśćie z certiną i tissotem już się znam i to bardzo ładne zegarki, ale jednak to nie będzie to samo :(

Przejrzałem już dziesiątki zegarków i w moim budżecie nadal przoduje Revue Thommen jeżeli chodzi o aspekt wizualny. Chciałem też upewnić się pod kątem technicznym co do tego zegarka i widzę, że komentarze jak najbardziej przychylne więc to mnie bardzo cieszy :) Dam sobie jeszcze trochę czasu. Może wpadnę na coś podobnego i jakościowo porównywalnego, a może pojawi się jakaś używka w dobrym stanie. 

Dzięki! 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku życzę powodzenia :)

Jak kupisz, to koniecznie pochwal się zdjeciem! 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filippko, a gdybyś kupił tego RT na pasku i potem za jakiś czas chciał do niego oryginalną bransoletę, to mam i mogę się pozbyć :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Decyzja co do zakupu zapadła. Po zapoznaniu się chyba ze wszsystkimi zegarkami z jakimi się dało zdecydowałem się na zakup Revue Thommen 17030.6534. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi

:) .  

evilym - Wielkie dzięki za pomoc. Przez chwilę rozważałem nawet Certinę, ale jednak zdecydowałem się na RT

Tutaj kilka sztuk na które natrafiłem podczas poszukiwań: 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-vostock-europe-lunokhod-nh35a-6205210 - Vostok - co prawda nie chrono, ale automat. Przypadł mi do gustu, lecz nie jest to to samo co RT.

https://www.zegarek.net/zegarki/vostok_europe/zegarek_vostok_europe_ne88-5555237.html   - Vostok NE88 - Idąc za ciosem... całkiem ciekawy zegarek, ale nie do dostania. Cena wyższa niż 4k, ale widziałem, że używka gdzieś poszła za 600 euro. Nie znalazłem żadnej aktualnej oferty na niego

W związku z decyzją chciałbym zapytać czy orientujecie się, gdzie mógłbym zakupić bezpiecznie RT? Np. tutaj teoretycznie mamy promocję, ale po podatku najprawdopodobniej tak czy siak wyjdzie ok 4k. https://www.timepiece.com/revue-thommen-chronograph-automatic-black-dial-mens-watch-17030-6534.html . Na amazonie są sztuki po 950 dolków i chyba będzie to najbezpieczniejsza opcja zakupu. Co sądzicie? Myślę też czy nie dać sobie około miesiąca i poczekać z nadzieją, że trafi się jakaś fajna używka. 

Dirty Harry - Dzięki za info. Jeżeli możesz podrzuć foty i info o cenie na PW :)

Pzdr! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.