Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
beriam

ny2300 vs ny0040

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno wkręciłem się w zakup w/w obywatela tylko mam tez dylemat jaki model wybrać ...

0040 to raczej opcja nówki z chrono, ny2300 to używka na jednym z forów zegarkowych.

Oczywiście tez cena korzystniejsza dla starszego brata  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, beriam napisał(-a):

Mocno wkręciłem się w zakup w/w obywatela tylko mam tez dylemat jaki model wybrać ...

0040 to raczej opcja nówki z chrono, ny2300 to używka na jednym z forów zegarkowych.

Oczywiście tez cena korzystniejsza dla starszego brata  

...jak zauważyłem stara zasada tego forum brzmi: masz wątpliwości który: Bierz dwa :) 

 

PS moim bardzo skromnym zdaniem 0040 :)  

 

 

mała recenzja 0040

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/10223-citizen-divers-automatic-recenzja/

 

opis cal.8200

https://17jewels.info/movements/c/citizen/citizen-8203a/

 

oba maj zjefany mov. - długowieczny :) 

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze Majtas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, unadarek napisał(-a):

...jak zauważyłem stara zasada tego forum brzmi: masz wątpliwości który: Bierz dwa :) 

 

Brałem przez chwilę tą opcje, ale jednak musze wybrać i jak zwykle pierwiastek kobiecy bierze gorę... niezdecydowanie :)

 

 

  

Teraz, Vonziej napisał(-a):

Dla mnie zawsze Majtas ;)

 

Poproszę o jakieś tam argumenty ;)

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beriam napisał(-a):

 

Brałem przez chwilę tą opcje, ale jednak musze wybrać i jak zwykle pierwiastek kobiecy bierze gorę... niezdecydowanie :)

 

 

  

 

Poproszę o jakieś tam argumenty ;)

 

Ależ ja Ci ich nie podam. Kwestia preferencji. Miałem Majta, sprzedałem i kupiłem znowu + planuję mieć 2 minimum (różne). Swoją drogą czy ten wybór nie jest czysto subiektywny? Mają tą samą spec.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój głos na NY2300 . Na zdjęciu mój egzemplarz. ale NY0040 też OK wybierz ten który Ci się bardziej podoba . 

Citizen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał(-a):

 

Ależ ja Ci ich nie podam. Kwestia preferencji. Miałem Majta, sprzedałem i kupiłem znowu + planuję mieć 2 minimum (różne). Swoją drogą czy ten wybór nie jest czysto subiektywny? Mają tą samą spec.?

 

Wiem, wiem :)

Co do majta to celuje w full lume, jakoś do mnie najbardziej przemawia.

 

Godzinę temu, Slaweknh napisał(-a):

mój głos na NY2300 . Na zdjęciu mój egzemplarz. ale NY0040 też OK wybierz ten który Ci się bardziej podoba . 

 

 

Dziękuję ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beriam napisał(-a):

 

Wiem, wiem :)

Co do majta to celuje w full lume, jakoś do mnie najbardziej przemawia.

 

 

Dziękuję ;)

 

 

Właśnie taki do mnie idzie i będzie w czwartek, jeżeli chcesz to poczekaj z zakupem, jeżeli ewentualnie nie siądzie to będziesz miał pewne źródło na zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Vonziej napisał(-a):

 

Właśnie taki do mnie idzie i będzie w czwartek, jeżeli chcesz to poczekaj z zakupem, jeżeli ewentualnie nie siądzie to będziesz miał pewne źródło na zakup :)

 

Czyli de facto post miał racje bytu ;)

Spoko, kilka dni mnie nie zbawi, jak cos to PW 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Sol
      Citizen NY0040, czyli tak zwany "Majtek", to popularny budżetowy diver, czasem jednak niedoceniany.
      Model produkowany od 1997 roku i posiadający swoją własną historię.
      Często porównywany z SKX007 od Seiko.
      (Chyba ze względu na cenę... chociaż to w tej chwili nieaktualne, bo ceny SKX-a poszybowały w górę tak bardzo, że Majty możemy kupić za pół ceny, bo jeżeli chodzi o jakość, to Citizen wygrywa.)
      SKX jest ponoć kultowy, ale to Citizen ma fajną historię w tle - był używany przez płetwonurków włoskiej marynarki wojennej
      Podoba mi się także to, że zegarek ma swoją własną nazwę nadaną przez użytkowników, czego nie doczekał się konkurent.
       
      Nie wchodząc dalej w porównania, powiem krótko: Majtek na pewno nie jest gorszy i zasługuje na swój wątek.
       
      To zacznę od mojego.
      Myślałem, że będę nosił na meshu, ale na dobrej gumie jest trudny do pokonania
       

       
    • Przez Stempel14
      Od jakiegoś czasu rozglądam się za automatycznym nurkiem w przystępnej cenie. Pierwszy pojawił się, jak chyba każdemu, Seiko SKX. Do dzisaj byłem zdecydowany na SKX007.
      Niestety odwiedziłem to forum i pojawiły się wątpliwości. Znalazłem wątki z prośbą o pomóc w wyborze pomiędzy SKX a takimi modelami jak Citizen NY0040, Orient Mako, Orient Ray 2.
      No i osobiście chciałbym prosić o pomoc w wyborze pomiędzy tymi 4 zegarkami.
      Zegarek chciałbym używać na co dzień. Bransoleta jest jak najbardziej w porządku, ale zakochałem się w SKX007 z paskiem NATO, więc obojętnie jaki zegarek kupię to wymienię w nim pasek.
      Jestem nowy w temacie zegarków i strasznie podoba mi się fakt że taki zegarek jak SKX będę mógł podarować dzieciom czy też wnukom. Tak więc chciałbym wybrać zegarek, który potrafi osiągnąć ten cel.
       
      SKX007 w mojej opinii ma prosty i trochę wiekowy (a może ponadczasowy) wygląd, który strasznie mi się spodobał, ale dzisiaj obejrzałem zdjęcia Citizena NY0040 i zwróciłem uwagę na polerowane wykończenie na indeksach. Piękne.
      No a jak już znalazłem jeden zegarek z "ładnymi" indeksami to pojawiły się kolejne, czyli Orient Mako i Ray 2.
       
      Na co dzień noszę dosyć duże zegarki z kopertami o średnicy 45mm. Wydaje mi się że leżą idealnie na moim nadgarstku, a zegarki o których wspomniałem są troszkę mniejsze i obawiam się jak będą wyglądały na nadgarstku. No i tutaj pojawia się Mako o podobnej do moich posiadanych zegarków średnicy.
       
      Aktualnie najbliższy mojemu sercu jest Orient Ray 2, ale jak wspominałem dopiero dzisiaj zacząłem mieć wątpliwości. Dodatkowo zastanawiam się jak fakt, że posiada on nowy mechanizm (chyba 2016 rok) wpływa na odziedziczenie tego zegarka przez potomnych.
       
      Ostatnią rzeczą o jaką chciałbym się zapytać jest miejsce kupna. Widziałem na forum wątek o creationwatches.com i ceny są bardzo zachęcające, ale czy nie lepiej kupić w jakimś europejskim/polskim sklepie?
       
      Z góry dziękuję za opinie.
    • Przez maciek.czas
      Bardzo mi się podoba ten zegarek, ale cena niestety odstrasza:
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-promaster-sky-eco-drive-as4020-44b
       
      Czy znacie coś o podobnej stylistyce/wyglądzie, ale tańszego? Co do innych kryteriów poza wizualnym, mechanizm dowolny (może być też kwarc), szkiełko było szafirowe, rozmiar nie mniejszy niż 40 mm, a najlepiej 42+.
    • Przez 7ara7ony
      Witajcie.
       
      Nie tak dawno zakupiłem u nas na forum używanego Citizena NY0040.
       
      W związku z tym że noszę go naprzemiennie z innymi zegarkami nie od razu zauważyłem dziwną przypadłość, mianowicie jak ruszę ręką (wahnikiem) to wskazówka sekundowa zatrzymuje się (wstrzymuje ruch) na ułamek sekundy.
       
      Czy takie zachowanie jest normalne czy raczej podchodzi pod problem z mechanizmem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.