Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kajko

Muhle vs.Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Tak się waham..który kupić.

Longines wiadomo..

Muhle za to bardziej mi się podoba.

Jest też trochę tańszy..

 

obraz.png.3c9c1a0e4de78e8cdb2065cfdc2ab206.png

 

obraz.png.ddf096fbf8a96c84f8d707ce6a193802.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirita widziałem na żywo. Nie zachwycił.

Muhle nie widziałem. Ale wg specyfikacji jest sporo większy niż pokazany Longines (42 do 40). Choć L2L może mieć porównywalne.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Dzień dobry,
.....
Muhle za to bardziej mi się podoba.

 
 


Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś... Kup ten który Tobie się podoba, napis na tarczy - to dalszy plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.  Nikt za Ciebie dla Ciebie nie wybierze, sam zdecyduj, nie czytaj komentarzy innych osób, to Ty będziesz nosił ten zegarek.

Mogę tylko doradzić, że jeśli nie jesteś na 100% zdecydowany na jeden z tych dwóch, to poczekaj, pooglądaj inne zegarki, jak możesz to poprzymierzaj, nie spiesz się.  Nic tak nie męczy, jak to że ktoś zarekomendował zegarek X, ale w sumie on mi nie leży.

 

A i jeszcze jedno - musisz sam się przekonać wewnętrznie, czy jesteś klientem typu "noszę rozpoznawalną markę, którą wszyscy kojarzą" - tzw. konformista, czy też "noszę markę, o której nikt nie słyszał i OK" - nonkonformista. :)

Skoro wziąłeś pod uwagę Muenle, to dla mnie sprawa jasna 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej oglądam tym więcej wątpliwości. Jeśli już pojawi się faworyt to trafiam niechcący na kolejnego faworyta..Końca nie widać. Jest tyle pięknych zegarków! -:) Generalnie niemieckie marki Nomos, Stowa oraz Muhle mają w sobie coś co przykuwa moja uwagę. Nomos trochę za drogi dla mnie, nad Stową do garnituru jeszcze się zastanawiam. A ten Muhle ciągle piękny -:)

Pytanie czy wykonanie i niezawodność równie na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mühle-Glashütte. Zegarki definitywnie warte swojej ceny.

No i subiektywnie - jest ladniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodac , nic ująć . Koniecznie trzeba przymierzyć , poukładac na nadgarstku,  popatrzać ( bo blisko ,jak daleko to popatrzeć  :) )  w świetle dziennym - i wybierać 

Rozwaga ze wszech miar wskazana , a najpewniej cos innego wpadnie w oko i kupisz.

Gdyby ktos mnie pytał o zdanie to Oscar goes to ...

Edytowane przez basil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyć Muhle...Łatwo powiedzieć  😀 Na szczęście można zwrócić gdyby się okazało, żę piękny jest tylko na zdjęciu😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie brałbym Niemca.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kajko napisał(-a):

Nomos trochę za drogi dla mnie, nad Stową do garnituru jeszcze się zastanawiam. A ten Muhle ciągle piękny -:)

 

Muhle jest bardzo ładny, a jakościowo i Muhle i Longines nie będą raczej sprawiać problemów. Natomiast jeżeli dobrze zrozumiałem i szukasz czegoś do garnituru, to chyba obydwa te zegarki tak nie do końca są w garniturowym kanonie.

No chyba, że ta Stowa była rozważana w charakterze garniturowca a Longines/Muhle to na EDC.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym Muhle -  podobają i się niemieckie zegarki. W dodatku nikt nie wie co to za firma 😉

Zainspirowałeś mnie - chyba zacznę zbierać na to Muhle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Muhle jest bardzo ładny, a jakościowo i Muhle i Longines nie będą raczej sprawiać problemów. Natomiast jeżeli dobrze zrozumiałem i szukasz czegoś do garnituru, to chyba obydwa te zegarki tak nie do końca są w garniturowym kanonie.

No chyba, że ta Stowa była rozważana w charakterze garniturowca a Longines/Muhle to na EDC.

 

Tak...a miało być tak pięknie. Jeden zegarek do 10 tys. Z jednego zegarka zrobiły się trzy a budżet wzrósł o 50%. Rolę garniturowca pełniła będzie Stowa wraz z wysłużonym Seiko.

 

obraz.png.7d1d226f1aef3cc387d0b90f1ecf6509.png

 

Drugim zegarkiem do pracy będzie ta oto Certina. Przymierzałem ją będąc w koszuli i garniturze jak  i wiele innych - Longines, Oris - w Jubitomie i najbardziej mi się podoba. Nawet do gładkiej niebieskiej koszuli wydaje się odpowiednia. Na żywo wygląda moim zdaniem lepiej niż na zdjęciach. Miałem obawy czy nie za bardzo rzuca się w oczy ale wydaje się że jest OK. Czasy zresztą teraz takie, że nawet firmy, które w standardach ubioru są bardzo zasadnicze poluzowały w ostatnim czasie znacznie wymagania.

obraz.png.c5ff03d06203673eb43ed40e3cdefe84.png

 

I trzeci będzie Muhle..Chyba nie będę czekał na odpowiedź ze sklepu czy rabat możliwy bo Euro ciągle pnie się w górę..

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.

😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrales elegancka Stowe, sportowo - elegancka Certine, jesli Muhle (a marke polecam barzdo mocno) to inny model - SAR Rescue Timer, zeby bylo cos casualowego.

 

MUHLE_SAR_RESCUETIMER_WRIST11.jpg

 

Muhle-Glashutte-SAR-Rescue-Timer-11.jpg

 

Model Lunova, na ktory patrzysz to duzy zegarek, 42 mm srednicy i cienka luneta. Nie wiem jaki masz nadgarstek ale wez to pod uwage zeby nie wyszedl talerz satelitarny.

Jesli nie pasuje ci styl SARa (ktory jest od lat uzywany przez Niemiecka Straz Przybrzezna i ulepszany wg jej wskazowek i doswiadczen) to popatrz na model Panova:

Wystepuje w kilku kolorach (granatowy i szary sa najladniejsze jak dla mnie ale i zielony nie jest zly), da sie kupic w okolicach 800 - 900 EUR i jak kazde Muhle jest bardzo dokladny i swietnie wykonczony:

 

M%C3%BChle_Panova_2018_01b_Foto_GLB.jpg

 

Powodzenia! :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Wybrales elegancka Stowe, sportowo - elegancka Certine, jesli Muhle (a marke polecam barzdo mocno) to inny model - SAR Rescue Timer, zeby bylo cos casualowego.

 

MUHLE_SAR_RESCUETIMER_WRIST11.jpg

 

Muhle-Glashutte-SAR-Rescue-Timer-11.jpg

 

Model Lunova, na ktory patrzysz to duzy zegarek, 42 mm srednicy i cienka luneta. Nie wiem jaki masz nadgarstek ale wez to pod uwage zeby nie wyszedl talerz satelitarny.

Jesli nie pasuje ci styl SARa (ktory jest od lat uzywany przez Niemiecka Straz Przybrzezna i ulepszany wg jej wskazowek i doswiadczen) to popatrz na model Panova:

Wystepuje w kilku kolorach (granatowy i szary sa najladniejsze jak dla mnie ale i zielony nie jest zly), da sie kupic w okolicach 800 - 900 EUR i jak kazde Muhle jest bardzo dokladny i swietnie wykonczony:

 

M%C3%BChle_Panova_2018_01b_Foto_GLB.jpg

 

Powodzenia! :)

 

 

W obwodzie mam 20 cm a powierzchnia pod zegarek to ok 7.5 cm. Trudno samemu zmierzyć 😃😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, kajko napisał(-a):

W obwodzie mam 20 cm a powierzchnia pod zegarek to ok 7.5 cm. Trudno samemu zmierzyć 😃😃

 

Wycofuje wszystko co powiedzialem :D Bierz Lunove - bedzie git :D

PS. SAR Rescue Timer nadal moze byc opcja - na zywo petarda, serio.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.