Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Gerald Genta - zegarki mistrza

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Swietne sa zegarki GG oto mój ostatni nabytek. :)

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez onliverpool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zakup.

Napisz kilka słów o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze a mianowicie jest to Gerald Genta Arena Retro BiRetro z naciągiem automatycznym cal GA4700 bazowym mechanizmem jest ETA 2892.

Zegarek pochodzi z końca lat 90tych. W powyższym egzemplarzu zastosowano funkcje retrograde a mianowicie dwie takie funkcje dlatego model nazywa się Retro BiRetro. Funkcje te polegają na wstecznej opcji odbicia wskazówki. W powyższym wypadku wskazówka minutowa jak dojdzie do numeru 60 odbija się w lewo czyli cofa do numeru 0 w ułamku sekundy. Drugie takie samo zastosowanie jest w dolnej części kalendarza 31 i odbicie do 1go.

Mój egzemplarz o ref G.3734 jest o średnicy 36mm nie licząc koronki. Były 3 rozmiary tego bowiem modelu mianowicie 34/36/38mm. Również mój

GG posiada giloszowaną tarcze w odróżnieniu od gładkiej tarczy założyciela wątku....  

Edytowane przez onliverpool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, gratulacje :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nicon napisał(-a):

Jakoś mnie to nie szokuje że mało się mówi o tych projektach xD.

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dopiero wyjątkowy zegarek, nie to co kolejna Omega 300m :) gratuluję zakupu. Z ciekawości - czy zastosowana komplikacja bardzo podnosi koszty serwisowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijemy niesamowitą tarczą:

OI000878.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie daty w okienku mi nic nie podbije.

Do tego napis - jakby w zegarku za 200 pln.

Jakościowo słabo to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, ale zastrzegam, że to tylko opinia zupełnego laika, GG są wydumane, pretensjonalne a czasami wręcz ocierają się o groteskowość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania jak Koledzy powyzej... niestety. Czlowiek, ktory stworzyl kilka (a to bardzo duzo, jak na jednego projektanta) niesamowitych, ponadczasowych i kultowych modeli, na wlasna reke projektuje jakies szkaradki 😔 Jest przykladem, ze na zlecenia projektowal z pomyslem i jakims wypracowanym stylem/kierunkiem. Jednak jego "luzne" projekty prezentuja sie jak jakies skladaki - a szkoda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od oceny wizualnej ale odnosząc się do powyższej wypowiedzi - wszystkie zegarki prezentowane w tym wątku pochodzą z okresów kiedy Gerald Genta sprzedał swoją firmę i nie projektował już tych modeli, co wcale nie oznacza że spodobałyby Wam się jego kultowe modele z lat 80 jak np Gefica Safari - ja uwielbiam. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.