Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szwajcar81

Zepsuty datownik w mechaniżmie kwarcowym

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupienia fajnego zegarka w dobrej cenie ale... w zegarku jest zepsuty datownik. Czy ten mechanizm jest w ogóle naprawialny? Czy dziś z racji wieku zegarka ktokolwiek się tego jeszcze podejmie?

Będę wdzięczny za opinię mądrzejszych ode mnie.

20200530_144337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Mechanizmów kwarcowych takiej jakości się nie naprawia tylko wywala i wstawia nowy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szwajcar81 napisał(-a):

A jaki może być koszt takiej operacji?

 

120-150 zł. Mechanizm ok 80 zł, wymiana zależy od majstra

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2021 o 17:42, Szwajcar81 napisał(-a):

Dziekuje bardzo.  To nie są straszne koszty

sprawdziłeś?

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do mojego zegarmistrza i czekam na odpowiedź, ale ufam że prawdomówca jest dobrze poinformowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze odczytałem, że to Shiojiri Y112A, to nigdzie tego nie widać. Na Ebay są tylko Y102A ale czym się różnią, nie mam pojęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to do niedawna nie wiedziałem nawet że takie istnieją, to z Dugeny z lat 70/80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że skoro i tak ten mechanizm miałby trafić do śmietnika, to może warto poświęcić godzinkę i spróbować to we własnym zakresie usprawnić.

to 4-o kamieniowy mechanizm,  szkoda tych rubinków wywalać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omikron, Witold Porankiewicz... On specjalizuje się w takich naprawach... Nie ma werku za stówę na rynku do takiej Dugeny?

W dniu 25.03.2021 o 15:09, Noodles napisał(-a):

Mechanizmów kwarcowych takiej jakości się nie naprawia tylko wywala i wstawia nowy :)

Nie powiem Ci jak się nazywa takie gadanie... ;)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
24 minuty temu, kiniol napisał(-a):

Omikron, Witold Porankiewicz... On specjalizuje się w takich naprawach... Nie ma werku za stówę na rynku do takiej Dugeny?

Nie powiem Ci jak się nazywa takie gadanie... ;)

 

To nie mów. Kwarców się nie serwisuje. Tylko high-endowe. Mało tego - enty level automaty np 4r36 też większość serwisuje w ten sposób, że wstawia nowy werk jak stary zaczyna szwankować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się serwisuje... No może za wyjątkiem kilku... ;) Pokaż proszę te werki z postu, które można kupić  nowe...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2021 o 23:41, zadra napisał(-a):

ja myślę, że skoro i tak ten mechanizm miałby trafić do śmietnika, to może warto poświęcić godzinkę i spróbować to we własnym zakresie usprawnić.

to 4-o kamieniowy mechanizm,  szkoda tych rubinków wywalać.. 

three jewels...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.