Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tempus Fugit

Czyszczarka Elma Super Elite - remont

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z nas ma tą maszynę, wielu poszukuje. Jednak często zdarza się, że jej stan techniczny jest co najmniej niezadowalający.

Tu pragnę Wam pokazać, że remont tej czyszczarki jest możliwy do wykonania we własnym zakresie i nie jest trudny.

 

IMG_20201002_190401.jpg

IMG_20201027_162602.jpg

IMG_20201008_080614.jpg

IMG_20201008_131434.jpg

IMG_20201019_111849.jpg

IMG_20201019_122144.jpg

IMG_20201020_104801.jpg

IMG_20201020_192758.jpg

IMG_20201023_145603.jpg

 

IMG_20201024_161028.jpg

Edytowane przez Tempus Fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie! jaka farba? Bo widzę że struktura "młotkowa". Naklejka oryginalna?

Ja też niedawno robiłem mały remont - m.in. wymiana tych podkładek korkowych, czyszczenie, smarowanie no i dorabiałem krzywkę - tę do dźwigni blokowania pozycji wysokości, bo przepuszczała. Chciałbym jeszcze gdzieś dokupić nakrętki do słoików, bo dwie mam popękane i klejone taśmą... Może wiesz gdzie takie dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć o możliwości wykonania taniej amatorskiej czyszczarki. Składa się z silniczka, pokrywki z prowadnicą i kwadratowego słoika. Dodatkowe informacje są dostępne, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farba młotkowa popularnej firmy, nakładana wbrew zaleceniom metodą natryskową.

Oryginalna naklejka nie zachowała się, obecna jest kalkomanią własnej produkcji.

Wszystkie śruby wymieniłem na nierdzewne, tworząc przy okazji zestawy, podobnie jak podkładki i uszczelki korkowe.

Pokrywy i słoje są ogólnie dostępne, ale drogie.

Edytowane przez Tempus Fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2021 o 21:46, Safinowski napisał(-a):

Warto wspomnieć o możliwości wykonania taniej amatorskiej czyszczarki. Składa się z silniczka, pokrywki z prowadnicą i kwadratowego słoika. Dodatkowe informacje są dostępne, Pozdrawiam

Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, motoolo napisał(-a):

Gdzie?

Zależy jakie kto ma możliwości i dostęp. Proszę zadzwonić to powiem (691 045 744), a w rewanżu oczekuję, że zostanie to opisane i zilustrowane dla pozostałych. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał czyszczarki do renowacji, to jest wystawiona w dziale radzieckim 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.