Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
luks147

Nowy rosyjski zegarek do codziennego użytku

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie przepraszam jeżeli wątek jest w złym miejscu / nieodpowiednio opisany, jest to mój pierwszy wpis tutaj pomimo tego, że forum śledzę już od pewnego czasu🙃

 

Proszę o polecenie zegarka rosyjskiego (lub w takiej tematyce ze względu na motyw przewodni moich zainteresowań) ewentualnie innego wartego uwagi. Na wstępie zaznaczę też, że maksymalna kwota jaką był bym skłonny wydać oscyluje z małymi odchyłkami w okolicach 800zł. Szukam czegoś fabrycznie nowego co mógłbym nosić codziennie (obecnie trochę szkoda mi chromowanych kopert w moich "ruskich zabytkach"). Biorę pod uwagę wyłącznie kopertę stalową, do codziennego "tyrania" jestem w stanie zaakceptować również mechanizm kwarcowy. Do tej pory jako "daily" używałem Poljota 23 kamienie w automacie, jednak postanowiłem dać mu trochę wytchnienia z racji, że dostałem go od ojca i nie chcę go zniszczyć. Przeglądałem ofertę meranomu i komandirskie.com nie wykluczam całkowicie tych źródeł jednak wolę coś z polskiej dystrybucji. Strony rosyjskiezegarki.pl i russtime.com wydają mi się nieco podejrzane (zwłaszcza ta druga) jednak prosiłbym o opinię również na ich temat. Do tej pory moją uwagę zwróciły zegarki ze sklepu Zegarownia.pl w którym znalazłem szturmańskie.

 

W kwarcach jestem kompletnie zielony i nie mam pojęcia czy te zegarki są warte swojej ceny (jednak patrząc na ceny Orienta chyba bym ich jednak nie wybrał), a powyższe Orienty odpowiadają mi cenowo i wizualnie. Vostok Europe na tą chwilę raczej odpada z powodów cenowych.

Nadmienię jeszcze, że jeżeli jest w Polsce jakiś zaufany sprzedawca zegarków Wostok (amfibia i innych modeli) to chyba skłaniałbym się bardziej w stronę "klasycznego ruska" pomimo świadomości ewentualnej "różnicy technologicznej" w stosunku do przytoczonych Orientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym allegro współczesnymi Vostockami handlują m.in. Andrzej_staw i polo40 i są to sprzedawcy krajowi. Jakieś dobre 6 mcy temu kupowałem amfibia na komandirskie. com i nie było problemów żadnych, tylko długi czas oczekiwania jak bierzesz bezpłatna przesyłkę. Przejrzyj również oferty olx gdzie można upolować niezła ofertę. Odnośnie rosyjskich kwarcowy to specjalnie nic nie doradzę bo to nie moja bajka. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj oferty na Amfibie na komandirskie.com


https://komandirskie.com/catalog/amfibiya/


Mnie podchodzą modele Reef i PAMfibie :)

 

Ceny są niskie a sklep sprawdzony więc nie bałbym się.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, zobaczę oferty na allegro jednak chyba się przemogę i wybiorę komandirskie.com (w końcu kiedyś trzeba się przekonać do przesyłek zagranicznych 🙂).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 23:09, luks147 napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedzi, zobaczę oferty na allegro jednak chyba się przemogę i wybiorę komandirskie.com (w końcu kiedyś trzeba się przekonać do przesyłek zagranicznych 🙂).

Będzie Pan zadowolony :) ja kupowałem tam 4 razy, 3 zegarki i bransolety oraz paski :) po za długim czasem oczekiwania przy darmowej wysyłce, wszystko działa jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
W dniu 27.03.2021 o 00:45, luks147 napisał(-a):

Na wstępie przepraszam jeżeli wątek jest w złym miejscu / nieodpowiednio opisany, jest to mój pierwszy wpis tutaj pomimo tego, że forum śledzę już od pewnego czasu🙃

 

Proszę o polecenie zegarka rosyjskiego (lub w takiej tematyce ze względu na motyw przewodni moich zainteresowań) ewentualnie innego wartego uwagi. Na wstępie zaznaczę też, że maksymalna kwota jaką był bym skłonny wydać oscyluje z małymi odchyłkami w okolicach 800zł. Szukam czegoś fabrycznie nowego co mógłbym nosić codziennie (obecnie trochę szkoda mi chromowanych kopert w moich "ruskich zabytkach"). Biorę pod uwagę wyłącznie kopertę stalową, do codziennego "tyrania" jestem w stanie zaakceptować również mechanizm kwarcowy. Do tej pory jako "daily" używałem Poljota 23 kamienie w automacie, jednak postanowiłem dać mu trochę wytchnienia z racji, że dostałem go od ojca i nie chcę go zniszczyć. Przeglądałem ofertę meranomu i komandirskie.com nie wykluczam całkowicie tych źródeł jednak wolę coś z polskiej dystrybucji. Strony rosyjskiezegarki.pl i russtime.com wydają mi się nieco podejrzane (zwłaszcza ta druga) jednak prosiłbym o opinię również na ich temat. Do tej pory moją uwagę zwróciły zegarki ze sklepu Zegarownia.pl w którym znalazłem szturmańskie.

 

W kwarcach jestem kompletnie zielony i nie mam pojęcia czy te zegarki są warte swojej ceny (jednak patrząc na ceny Orienta chyba bym ich jednak nie wybrał), a powyższe Orienty odpowiadają mi cenowo i wizualnie. Vostok Europe na tą chwilę raczej odpada z powodów cenowych.

Nadmienię jeszcze, że jeżeli jest w Polsce jakiś zaufany sprzedawca zegarków Wostok (amfibia i innych modeli) to chyba skłaniałbym się bardziej w stronę "klasycznego ruska" pomimo świadomości ewentualnej "różnicy technologicznej" w stosunku do przytoczonych Orientów.

Kupowałem na rosyjskiezegarki.pl i nie było problemu, dobry kontakt ze sprzedającym. Tak, płacisz 100zl więcej ale nie czekasz długich miesięcy jak przy zamawianiu z meranom czy komandirskie. Coś za coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na Komandirskie radza kuriera brac, nawet jesli oznacza to dodatkowa oplate:

 

image.png.f402f1c94bbec09f73d4e71b3f16af54.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki, teraz mam już bardzo jasną sytuację na ten temat. W głowie narodziło mi się jednak jeszcze jedno pytanie. Czy po zakupie nowej amfibii z Polski czy też Rosji lepiej udać się do zegarmistrza na przegląd, czy można jej śmiało używać? Myślę nad tym, ponieważ na forum znalazłem tematy (co prawda dosyć stare ale jednak) w których było mówione, że nowe Wostoki potrafią przyjść z nienasmarowanym mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup i ponoś kilka dni, jeśli odchylki dobowe będą się mieściły w normach to używaj dalej. Moja amfibia od początku spieszy jakieś 10-15 sekund na dobę ale to norma więc się nie stresuje. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tofiks_th.

3 zegarki które mam, dwie amfibie i komandira i komandir i jedna amfibia trzymają po 5-10 sekund i jedna amfibia dziennie potrafi tracić 20. Ale ona jest moim zegarkiem roboczym, przyjmuje tyle wstrząsów w pracy, że dziwię się że tylko tyle traci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.