Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

chodzi mi o tematy, ktore zostaly przeniesione do archiwum. Rozumiem, ze nowe odpowiedzi zostaly zablokowane, ale dlaczego wyszukiwarka tych tematow nie znajduje, jakby ich nie bylo, a przeciez w tych tematach czasem jest duzo cennej wiedzy, do ktorej forumowicze nie maja dostepu i to powoduje nowe pytania czasem te same pytania w otwieranych nowych tematach.

Na przyklad zalozylem 4 wrzesnia 2016 roku w kaciku zegarmistrzowskim temat:

JAPY Pendule de cheminée nr 24710 uruchomienie

i tego tematu poprzez wyszukiwarke forumowa na stronie glownej znalezc nie moge. Nie ma takiego tematu. Dlaczego?

I nastepne pytanie , prosba. Chcialbym ten temat i takze inne moje tematy skopiowac i przeniesc na moj komputer, aby potem je wydrukowac, poniewaz lubie przegladac kartki papierowe, to do mnie bardziej przemawia, poza tym na papierze moge robic uwagi, notatki. Jak to moge zrobic?

dziekuje

pozdrawiam

Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to już poruszane wiele razy. Bo nowy silnik jest przeciążony i wyszukiwarka działa obecnie na rok lub dwa lata (? - do sprawdzenia) wstecz :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za czesciowa odpowiedz.

Przyjmuje do wiadomosci, ze nowy silknik jest przeciazony i wyszukiwarka dziala tylko rok lub dwa wstecz ☹️, ale to nie jest dobre rozwiazanie bo generuje nowe obciazenie dla silnika ( wg mnie ).

A co z moim drugim pytaniem?

"Chcialbym ten temat i takze inne moje tematy skopiowac i przeniesc na moj komputer, aby potem je wydrukowac, poniewaz lubie przegladac kartki papierowe, to do mnie bardziej przemawia, poza tym na papierze moge robic uwagi, notatki. Jak to moge zrobic?"

 pozdrawiam

Andrzej Wachowicz

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko tematy, ale posty każdego z użytkowników, na każdego profilu są widoczne - w tej chwili - dwa lata wstecz, a było tylko rok. 

Odszukanie jakiegoś postu staje się praktycznie niemożliwe. 

Odszukanie tematu starszego niż 2 lata, o ile w ostatnich 2 latach nic nie było pisane - tak samo. 

Po co wyszukiwarka forumowa, jak trzeba szukać starszych tematów przez Google. 

Nie wiem czy to problem techniczny, czy chodzi o pieniądze. 

Uważam, że należałoby to rozwiązać. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

"Chcialbym ten temat i takze inne moje tematy skopiowac i przeniesc na moj komputer, aby potem je wydrukowac, poniewaz lubie przegladac kartki papierowe, to do mnie bardziej przemawia, poza tym na papierze moge robic uwagi, notatki. Jak to moge zrobic?"

Pobierz stronę jako PDF i wydrukuj. :)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale nie rozumiem. Nie jestem informatykiem. Co to znaczy pobierz strone jako PDF?

Otwieram temat - sa tam 2 strony z ilomas tam postami - i co dalej mam zrobic? Pewnie kliknac ale nie wiem co i ktorym klawiszem.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz "wydrukować" stronę jako PDF. Klikasz na przeglądarce DRUKUJ i jako drukarkę wybierasz zapisz jako PDF. Problem jest taki, że zapisuje tylko tą stronę, która jest otwarta, czyli musisz po kolei zapisywać stronę 1, 2, 3 itd...

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zrozumiałem i zapisałem

Szkoda tylko, ze nie wygląda to tak ładnie jak strony i posty na stronie  jak w oryginale.

Jest taki ,ze się tak wyrażę groch z kapusta, ale widocznie musi tak być. 🙂

Odniosę się jeszcze do wyszukiwarki jak juz jestem przy glosie🙂

kolega @tarant napisał "Było to już poruszane wiele razy" czyli znaczy to, ze temat jest ważny jeżeli nie bardzo ważny i to znaczy, ze trzeba go rozwiazac i tyle.

Jeżeli w wyszukiwarce nie założy się odpowiedniego filtru to silnik będzie szukał np. JAPY Pendule de cheminée wszędzie w całych zasobach, nawet tam, gdzie wiadomo z gory, ze go nie znajdzie np. w dziale Po godzinach i nic dziwnego, ze się przegrzewa.

A może by tak nie ograniczać wyszukiwarki do roku czy dwóch ( czasowo ) a ograniczyć ja do wyszukiwania haseł tylko w treści tematów?

i zobaczyć co się dzieje. Powinno być dobrze. Tak myślę.

Dziekuje jeszcze raz za pomoc

pozdrawiam

Andrzej Wachowicz

 

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

A może by tak nie ograniczać wyszukiwarki do roku czy dwóch ( czasowo ) a ograniczyć ja do wyszukiwania haseł tylko w treści tematów?

To by wtedy straciło kompletnie sens.

 

Zmieniłem limit na 4 lata - zobaczymy.

P.s. trwa proces przebudowy indeksu szukajki, wyniki z tych 4 lat mogą być niekompletne.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak nie ograniczał czasowo. Wyszukiwarka ma sens, jeżeli ma dostęp do wszystkich zasobów forum bez ograniczeń czasowych, ale jeżeli silnik sie przegrzewa to trzeba by to wyszukiwanie zracjonalizować.

Proponuje:

1. Zacząć zapisywać wszystko co ludzie wpisują w pole wyszukiwarki, a potem zrobić analizę tego materiału.

2. Na podstawie tej analizy zrobić liste haseł + dodać własne.

3. Poprosić forumowiczow, aby zakladając temat używali tych haseł, aby krótko w temacie było opisane o czym ten temat będzie. Poza tym używać tagow.

Proponuje zrobić te działania, aby wyszukiwarka była efektywniejsza.

To tak na szybko z mojej strony.

 

pozdrawiam

Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tagów , to jestem ich przeciwnikiem. Sporo użytkowników dodaje np. takie: zegar zegarek kieszonka okazja pasek pytanie identyfikacja. Jedynym tego efektem jest kilkadziesiąt w skrajnym przypadku tematów podlinkowanych na dole...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na informatyce, silnikach, serwerach i programowaniu. Możliwe, że to co napiszę to bzdury nie do wykonania.
Zostawiłbym dostęp do całego forum, ale tematy nieaktywne po roku albo po kilku miesiącach, można by było automatycznie przenosić do archiwum. Jest całe mnóstwo tematów w których jest kilka postów, ktoś pyta o zegar czy zegarek, uzyskuje odpowiedź i cisza.
Tematy w archiwum są nieaktywne, nie można do nich nic dopisać.
W momencie wyszukania tematu przez użytkownika stawałby się aktywny, powiedzmy na godzinę, jeżeli nikt nic nie dopisze, automatycznie by się zamykał.
Może to byłoby mniejszym obciążeniem dla silnika forum.
Ograniczyć dostęp do całości forum dla osób z zewnątrz. Przykładowo na forum rosyjskim nie można skorzystać z wyszukiwarki bez rejestracji, a na NAWCC nie można powiększyć zdjęć.
Odnośnie wyszukiwarki to jest coś takiego jak "więcej opcji wyszukania" i tam jest "data utworzenia" - tylko że wpisanie daty nic nie zmienia, dalej widzi tylko 4 lata wstecz.
Jeszcze jedno, czy jest możliwość przypisania dostępu do całego forum konkretnym osobom - np. moderatorom?
To takie moje przemyślenia na ten temat - może to bzdury, a może nie...
Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę o usprawnieniu pracy wyszukiwarki forumowej, bo przecież tak nie może być jak to pokazał kolega @tarant, ze Google mówi, ze taki temat na forum jest a nasza forumowa wyszukiwarka mówi " Nie mam Pana płaszcza i co mi Pan zrobi " ( nie mogłem się powstrzymać ).🙃

Mam pewna koncepcje, ale zanim ja tutaj przedstawię chciałbym bardzo poprosić kolegę @DawPi o to, ażeby nam tutaj w sposób popularno-naukowy opisał jak forumowa wyszukiwarka działa.

Np. Wpisuje do wyszukiwarki słowa:

JAPY, Pendule de cheminée

Proszę nam powiedzieć co wyszukiwarka robi.

Dziękuję

pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju. To, co forumowa wyszukiwarka robi można określić jedynie słowami, których nie wypada tu napisać :)

pile-of-poo-messenger.png.48017d58242af79a650aa34945e4f3fc.png


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zatem nie ograniczyłem szukajki podług żadnej ilości lat. Zobaczymy jak teraz to będzie wyglądać.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DawPi

Dziekuje w imieniu wszystkich ( chyba sie nie obraza ) i swoim.

Zobaczymy.

Ale cos czuje, ze wyszukiwarka wymaga przebudowy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

Ale cos czuje, ze wyszukiwarka wymaga przebudowy.

Rozwiń proszę.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uzylem za mocnego slowa - przebudowy, ale chce zwrocic uwage na dwie sprawy:

1. Okienka: Gdy klikam miejsce na hasla pojawia sie okienko, ale dla mnie ZA MALE, a gdy wyszukiwarka pokazuje co znalazla to to okienko tez jest ZA

    MALE.

    Przynajmniej ja tak mam.

2. Bardzo wazna jak dla mnie rzecz:  w polu na hasla nie wolno ci zrobic nawet najdrobniejszego bledu, poniewaz wyswietli sie komunikat - nie ma 

     takiego numeru ( znow nie moglem sie powstrzymac ).

 

np.  piszac : JAPY - jest dobrze, piszac: JAPI - nie ma takiego numeru

        piszac: Pendule de cheminée - jest dobrze, piszac: Pendule de chemine - nie ma takiego numeru

jest to istotne poniewaz ludzie ciagle pisza nie tak jak trzeba, niestety

 

to na razie tyle

pozdrawiam i dziekuje koledze za zainteresowanie

 

PS. prosze zwrocic uwage, ze pisze bez "ogonkow", ze sie tak wyraze co takze jest problematyczne dla wyszukiwarki.

 

 

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

2. Bardzo wazna jak dla mnie rzecz:  w polu na hasla nie wolno ci zrobic nawet najdrobniejszego bledu, poniewaz wyswietli sie komunikat - nie ma 

     takiego numeru ( znow nie moglem sie powstrzymac ).

 

np.  piszac : JAPY - jest dobrze, piszac: JAPI - nie ma takiego numeru

        piszac: Pendule de cheminée - jest dobrze, piszac: Pendule de chemine - nie ma takiego numeru

jest to istotne poniewaz ludzie ciagle pisza nie tak jak trzeba, niestety

Ciekawe, a skąd "głupia" maszyna ma wiedzieć co user miał na myśli? Takie coś to tylko w Google albo innym AI. ;)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią. Napisać "Zrób mi łaskę" a "Zrób mi laskę". Niby różnica tylko w jednym ogonku, ale...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DawPi

Uprzejmie informuje, ze ja tylko zwrocilem uwage na dwie sprawy.

Nie dostalem odpowiedzi na punkt 1.

Na drugi punkt dostalem odpowiedz: "Ciekawe, a skąd "głupia" maszyna ma wiedzieć co user miał na myśli? Takie coś to tylko w Google albo innym AI. ;)"

Czyli mamy problem, ktory ........trzeba rozwiazac.

Jezeli kolega jest zainteresowany to ja mam pomysl, ktory uwazam jest warty dyskusji i rozwazenia.

Znow pisze bez ogonkow.
pozdrawiam
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

1. Okienka: Gdy klikam miejsce na hasla pojawia sie okienko, ale dla mnie ZA MALE, a gdy wyszukiwarka pokazuje co znalazla to to okienko tez jest ZA

    MALE.

    Przynajmniej ja tak mam.

Proszę pokazać screen jak to wygląda u Ciebie. Jest to pierwsze tego typu zgłoszenie od... w sumie od zawsze, więc sprawa nie jest jednoznaczna.

Sam też używam forum (tego i innych ;) ) i zwracam uwagę na takie szczegóły i staram się reagować. Tutaj nie widzę nic co wymagałoby reakcji.

11 godzin temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

Jezeli kolega jest zainteresowany to ja mam pomysl, ktory uwazam jest warty dyskusji i rozwazenia.

Cóż to za teasery odpowiedzi? ;) Proszę śmiało pisać!


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DawPi

W pierwszych slowach mego listu... - przepraszam Cie ,ale ostatnio mam jakies dziwne poczucie humoru.🙂

dziekuje Ci za to, ze dzieki Tobie czegos sie nauczylem w obsludze komputera ( laptopa ). Chodzi o to, ze pierwszy raz w zyciu dowiedzialem sie i zrobilem jak to ty nazywasz screen. Oto screen'y okienek.

Pierwszy po kliknieciu w pasek szukaj.

 

2021-04-01m.png.f4303e0650a45e48d7eb92350b03aa40.png

 

Drugi po wpisaniu JAPY. I to sa male okienka.

 

2114533866_2021-04-01(1)m.png.37b09b5a2140cfaebfef9ca339256a19.png

 

A trzeci po kliknieciu w drugim malym okienku napisu wyszukiwanie zaawansowane i pojawilo mi sie duze okienko, o ktore mi chodzilo i o ktore sie dopytywalem, ale zrobilem to teraz w momencie pisania tego postu.

 

1621512228_2021-04-01(2)m.png.167a7e103a394a290b07677136b2c8bf.png

Cale zycie czlowiek sie uczy i ....glupi umiera. To by bylo odnosnie tych nieszczesnych malych okienek. Odnosnie mojego pomyslu na usprawnienie dzialania wyszukiwarki to prosze o chwile namyslu, musze sobie to jakos poukladac, aby w sposob krotki i klarowny to przekazac. Do nie za dlugo.

pozdrawiam

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DawPi

Tak jak obiecalem. Sprobuje krotko i zrozumiale przedstawic swoje przemyslenia.

Tematy zakladaja uzytkownicy, ktorzy chca podzielic sie swoja wiedza w danym temacie. Inni uzytkownicy chcieliby dotrzec do tej wiedzy. Chodzi o to, zeby dzieki wyszukiwarce ( efektywnej i skutecznej ) skojarzyc te dwie grupy uzytkownikow.

A wiec, uzytkownicy, ktorzy chca zalozyc temat wypelniaja specjalny formularz. Uzytkownicy , ktorzy czegos szukaja wypelniaja TEN SAM specjalny formularz.

Formularz taki skladalby sie w przewazajacej czesci z pol wymagajacych tylko zaznaczenia, ale mialby tez pole wpisu wolnego tekstu.

Idealnie by bylo, gdyby formularz wypelniony przez uzytkownika zakladajacego temat byl identycznie wypelniony jak formularz wypelniony przez uzytkownika szukajacego tematu.

Formularz pelnilby funkcje filtru.

Formularz taki skladalby sie z dwoch czesci, nazwijmy je czesc A i czesc B. Czesc A sluzylaby do okreslenia, GDZIE szukac, a czesc B sluzylaby do okreslenia CZEGO szukac.

Czesc A skladalaby sie z pol tylko do zaznaczenia. Pola te bylyby identyczne z nazwami dzialow na stronie glownej forum.

Czesc B skladalby sie z pol do zaznaczenia i pola wolnego wyboru. Czesc B zawieralaby 2 rodzaje pol do zaznaczenia. Pierwszy rodzaj to rzeczowniki, ze sie tak wyraze.

Np: zegar kominkowy, zegar podlogowy itp, itd. Drugi rodzaj to czasowniki, ze sie tak wyraze. Np: regulacja wychwytu, regulacja systemu bicia, uruchienie, politurowanie itp, itd.

Pole wolnego wyboru. Napiszemy tam czego nie ma w polach do zaznaczenia. Np: numer patentu itd

I jeszcze uwaga odnosnie tekstu w polach do zaznaczenia w czesci B ( rzeczowniki ). Np: jest pole z haslem: wahadło, ale wyszukiwarce musimy napisac ( bedzie to niewidoczne dla uzytkownikow ), ze slowo to ( haslo ) jest rownoznaczne ze slowami: wachadlo, wahadlo itp itd

albo tez w czesci B ( czasowniki ), jest pole z haslem: obliczanie długości wahadła trzeba wyszukiwarce napisac, ze jest to rownoznaczne z : obliczanie dlugosci wahadla itd.

Chodzi o to, zeby komputer "rozumial" brak "ogonkow", ze sie tak wyraze.

Trzebaby przygotawac propozycje takiego formularza i skonsultowac go na forum. Jestem pewien, ze uzytkownicy chetnie sie na ten temat wypowiedza.

To na razie na tyle.

Mam jeszcze inne pytania, odpowiedzi, uwagi, ale to ewentualnie pozniej, jezeli bedzie tym zainteresowanie.

pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.